Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam. Niewiele czy to problem ale pewnie tak.....  wgrywałem  program kingroot i pewnie przez to ucegliłem. A od nich dostałem maila że sprzęt nie działa z powodu nieutaroryzowanej modyfikacji softu. To może się go jeszcze postawi w jakiś sposób. Serwis już odpada. Co Myślisz? 

 

Edytowane przez >maliniak<
Witam. Niewiem.... itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd oni wiedzą że wgrywałeś kingroot i że właśnie to jest przyczyną problemu skoro nie mogą uruchomić telefonu?

Nieautoryzowana modyfikacja softu, no ale do tego musieliby uruchomić telefon.

 

Aaaaa może spróbuj zrobić sobie kabele do wgarnia ROMU przez EDL może pójdzie http://en.miui.com/thread-310325-1-1.html

Edytowane przez Vergiliusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Vergiliusz napisał:

Aaaaa może spróbuj zrobić sobie kabele do wgarnia ROMU przez EDL może pójdzie http://en.miui.com/thread-310325-1-1.html

Kabelek tu nic nie zmieni, bo on pomaga wgrać jak jest zablokowany tryb EDL np w  Mi5. W Redmi 3 nie blokują EDL. Ale można próbować ożywić przez MiFlasha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim stanie jest teraz telefon i czy na cokolwiek reaguje, lub czy jest jakoś wykrywany przez komputer. Jeżeli tak to jest kilka sposobów żeby go wprowadzić w tryb download (inaczej EDL), a jak to się uda i będzie wykrywany przez Miflasha  na porcie com to prawdopodobnie da się wgrać rom i będzie działał. Najprostszy to podłączenie wyłączonego telefonu do komputera z przytrzymaniem obydwu przycisków głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, FromWP napisał:

Kabelek tu nic nie zmieni, bo on pomaga wgrać jak jest zablokowany tryb EDL np w  Mi5. W Redmi 3 nie blokują EDL. Ale można próbować ożywić przez MiFlasha.

Możesz tak w paru zdaniach napisać jak ożywić przez MiFlasha? 

Oczywiście pogrzebie w necie :)

 

Tyle że nie wejdę do trybu fastboot czyli kaplica. 

1 minutę temu, FromWP napisał:

Nie wiem w jakim stanie jest teraz telefon i czy na cokolwiek reaguje, lub czy jest jakoś wykrywany przez komputer. Jeżeli tak to jest kilka sposobów żeby go wprowadzić w tryb download (inaczej EDL), a jak to się uda i będzie wykrywany przez Miflasha  na porcie com to prawdopodobnie da się wgrać rom i będzie działał. Najprostszy to podłączenie wyłączonego telefonu do komputera z przytrzymaniem obydwu przycisków głośności.

Nie reaguje wogóle  na te kombinacje klawiszy. Już sprawdzałem. Czy na komputerze koniecznie musi być zainstalowany MiFlash czy można próbować normalnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie mieli podstaw żeby stwierdzić że sobie w ROMach grzebałeś. Szarp się. Mają obowiązek Ci to udowodnić. Zarządaj ekspertyzy serwisu autoryzowanego. Bo żaden pan Józek z lutownicą i szkłem się nie zna na xiaomi.

A że w dwa tygodnie nie otrzymasz ekspertyzy od autoryzowanego serwisu, to zgodnie z prawem reklamacja z tytułu rękojmi będzie uznana jako przyjęta.

Sprawa jest prosta jak drut. Ciężko będzie Ci nie otrzymać nowego telefonu. Tylko kwestia Twojego zaparcia

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo co ta aplikacja zrobiła i czy to na pewno jej wina, dlatego inni producenci nie uznają gwarancji kiedy zrobisz roota.

Tu akurat nie udowodnili Ci nic, to wiesz tylko Ty co mogło być przyczyną awarii chociaż to też nie jest potwierdzone bo nie ma jak tego zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko z tą w kilku miejscach wyszczerbioną obudową jak już mówiłem to oni pewnie nie wymienią. Trudno. Nauczka. Następnym razem będę otwierać ostrożnie i pomyślę przed rootowaniem w kwestii serwisowej. Każdy tel. inaczej reaguje a już wykonywałam tą metodą. Kupię coś nowego w tej cenie. 

Za dużo tu niewiadomych

Swoją drogą polecacie telefon w miarę dobry aby nie wykonywać roota, bo ten redmi 3 to jak mi ktoś napisał to g... 

Edytowane przez >maliniak<
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cukru napisał:

[quote post=218848" timestamp="1471354734" name=">maliniak

Co masz na myśli przez to zdanie? Zresztą nie widziałem żeby ktoś z Redmi 3 miał problemy po wgraniu SuperSU, kingrootowi nie ufam.

Nie no wporządku całowałem tu jednego z moderatorów który tak ocenił ten model. Kingrootowi też już więcej nie zaufam. 

Edytowane przez >maliniak<
czyt. cytowałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na forum więc się przywitam. Cześć. :)

Kupiłem sobie kilka dni temu Redmi 3. Niestety chcąc zaoszczędzić, kupiłem na allegro i jak się okazuje rom jest oczywiście śmieciowy. Czekam teraz na odblokowanie bl, ale tak czy siak mam pytanie. Obecnie z 16GB pamięci mam dostępne dla mnie zaledwie 10 z małym hakiem. Ile miejsca powinno być po zmianie romu? Bo mam nadzieję, że te 10GB to wina wyłącznie tego wgranego syfu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cincin27 napisał:

Kolejny.. W telefonach każdej firmy system zabiera część pamięci użytkownika (ROM). Gdzieś przecież musi się znajdować..

Zdaję sobie z tego sprawę, ale 6GB? No bez przesady. Tyle Android nie zajmuje przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Da się zrobić root bez flashowania recovery/systemu na czystym 7.5.1.0? Bo nie mogę żyć bez Adaway.
2) Ile powinno byc punktów w antutu (ja mam koło 46k chyba).
3) Jak usunąć klawiarurę google bo mi cały czas błędy podkreśla?
4) Da się zrobić żeby volup/down przyciszały głośność dzwonków?
5) Da się powiększyć zegarek i przenieść na prawo?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pedro no to może warto poczytać i nie łudzić się marketingową mrzonką. Po pierwsze w systemie nigdy nie będzie widział wielkości marketingowej mimo tego iż wyświetla Ci się 16GB. Tak naprawdę masz do dyspozycji 14,90GB i do tego dodaj Androida i pamięć dla różnych aplikacji systemowych a nie wspomnę już o tych zainstalowanych to zdasz sobie sprawę jak szybko to spada.

Edytowane przez Vergiliusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam pretensji do nikogo. To po prostu przyzwyczajenie, bo w moim poprzednim telefonie (lumia 920) miałem 29GB z 32GB. Ale to teraz bez znaczenia. Jest jak jest, i wiele lepiej chyba nie będzie. Człowiek codziennie uczy się czegoś nowego.

Edytowane przez Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Redmi2 napisał:

Niemozliwe. Raz ze pojemnosc pamieci masowej jak i dysku jest zawsze mniejsza od rzeczywistej, wynikajaca z tego ze 1GB=1024MB a producenci podaja 1GB=1000MB

Wiec na start bedziesz miał te 2-4GB mniej niz powinienes miec.

A do tego dochodzi system( bez znaczenia czy andek czy windows) zawsze cos zajmuje przeciez.

Wiec nie mogles miec tyle wolnego miejsca....

Pokazałbym Ci jakbym go miał, niestety zgubiłem go (przez to z resztą kupiłem redmi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...