Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera


zehell

Rekomendowane odpowiedzi

Co do błędu przy 50%:

 

Ściągnijcie i zainstalujcie sterowniki MTK - MTK Drivers

U mnie nie szło też z powodu lokalizacji i zapomniałem się zalogować na telefonie - pamiętajcie by po pierwsze to samo konto użyć w telefonie (zalogowany) i to samo w programie do unlocka oraz włączcie GPS i lokalizację na koncie (jak logujecie się na telefonie jest opcja lokalizacji).

 

Po tym u mnie poszło

Sorry za składnię ale nie widzę na oczy a jak pomyślę, że jutro do roboty to mi się jeszcze dodatkowo myśleć odechciewa.

Co do softu - w moim przypadku była to chińska wersja developerska z zainstalowanym na to 6.1.21 (multilang by loxar - xiaomi.eu).

Nie chciało potem wyszukać przez flashify pliki img z TWRP ale obszedłem to skryptem (jest również w instrukcji)

 

Włączcie tylko tryb debugowania (u mnie był potrzebny zarówno do unlocka jak i instalacja TWRP)

Jakby nie widziało telefonu to PO INSTALACJI STEROWNIKÓW odpiąć wszystko, wyłączyć program, odpalić program, podłączyć fona - u mnie ruszyło za 2 razem.

 

TWRP - instalacja skryptem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, snuffmajster napisał:

Co do błędu przy 50%:

 

Ściągnijcie i zainstalujcie sterowniki MTK - MTK Drivers

U mnie nie szło też z powodu lokalizacji i zapomniałem się zalogować na telefonie - pamiętajcie by po pierwsze to samo konto użyć w telefonie (zalogowany) i to samo w programie do unlocka oraz włączcie GPS i lokalizację na koncie (jak logujecie się na telefonie jest opcja lokalizacji).

 

Po tym u mnie poszło

Sorry za składnię ale nie widzę na oczy a jak pomyślę, że jutro do roboty to mi się jeszcze dodatkowo myśleć odechciewa.

Lokalizację włączyłem, a gdzie jest w telefonie GPS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, snuffmajster napisał:

Z belki rozwijanej wybrałem :)

Dziękuję Ci bardzo za porady. Zrobiłem tak jak napisałeś i poszło powyżej 50%. Telefon odblokowany. teraz zabieram się za wgranie MIUI Polska :-)

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc. Forum jest naprawdę ok bo po zadaniu pytania zaraz otrzymujesz odpowiedź i porady :-)

Edytowane przez zbijar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zbijar napisał:

Dziękuję Ci bardzo za porady. zrobiłem tak jak napisałeś i poszło powyżej 50%. Telefon odblokowany. teraz zabieram się za wgranie MIUI Polska :-)

Bardzo się cieszę :) Jakby TWRP nie chciało wejść poprzez Flashify to użyj skryptu - napewno pójdzie :)

PS. Nie zdziw się jak po wejściu w recovery (POWER + VOL UP) przez kilka sekund będziesz widział ciemność :P Przynajmniej u mnie chwilę trzeba czekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi niestety nie poszło,

konta w w aplikacji i telefonie te same, defender na lapku wyłaczony, gps włączony a dalej zatrzymuje się na 50%, wgrałem jeszcze raz sterowniki ale to i tak nic nie zmieniło

kombinować coś z kartami sim? teraz mam włożone orange i aero

Edytowane przez greg.x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj rano sms-sa odblokowującego. Zgłoszenie wysłałem bodaj 31 stycznia. Czekałem, bo ten nowy rok. Wczoraj skrobnąłem maila po angielsku na ten europejski adres xiaomi. Pani poprosila o podanie danych to podalem rano. Przyszedł typowy mail o tym, żeby czekać, ale godzinę później był sms. Zrobiłem wszystko wg instrukcji i teraz cieszę się MIUI Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2016o20:15, Smigoll napisał:

 

Panowie, PAMIETAJCIE że unlock można zrobić tylko na sofcie developerskim! (rozwojowy!) 

Jeśli macie soft chiński dev bądź np multilang 6.1.14 / 6.1.21 i pochodne (przed któremi wgrywa się deva) to zrobicie unlocka, jeśli macie STABLE to ni cholery :/

 

Najpierw wgrywacie chiński dev, potem logujecie sie na konto w telefonie i dajecie lokalizację (polecam też włączyć GPS), instalujecie na kompie sterowniki MTK,  odpalacie unlocka i logujecie się na to samo konto co na tele i w trybie fastboot podłączacie telefon. No musi się odblokować! :)

Owszem zauważyłem problemy na Win10 (z wgrywaniem softow, unlocka nie testowalem)  dlatego osobiście polecam robić to na Win7,  na 8 nie testowałem :)

Wszelkie instrukcje na forum :)

9 minut temu, snuffmajster napisał:

Sorry za te cytowania ale pisze na telefonie i sie cos kielbasi. 

 

Tylko niech nikt nie wpadnie na pomysł instalacji developerskiego multilanga na stable. Geniusz snuff tak swojego N3 uceglil :P 3h walki (bo czytać też nie umie) ale odceglony pełnym softem (instalacja włącznie z preloaderem). 

 

W razie co mogę podesłać pełny soft :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam krok po kroku jak opisujecie, ale niestety niechce przejsc, dalej wisi na 50% dev room 6.1.29 Beta wgrałem spflashem (wiec sterowniki ok)  tylko ten dev room różni sie od tego z chińskiego servera sa inne pliki (tzn nie jest to takie same jak przy poradniku spflash) i nieda sie tego wgrac przez update w telefonie (cant verify czy cos takiego, próbowałem czyścic dane i dalej niemoge z updatowac).

Telefon zsynchronizowany z kontem widzi urzadzenie (find device itp włączone)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, snuffmajster napisał:

Panowie, PAMIETAJCIE że unlock można zrobić tylko na sofcie developerskim! (rozwojowy!) 

Jeśli macie soft chiński dev bądź np multilang 6.1.14 / 6.1.21 i pochodne (przed któremi wgrywa się deva) to zrobicie unlocka, jeśli macie STABLE to ni cholery :/

 

Najpierw wgrywacie chiński dev, potem logujecie sie na konto w telefonie i dajecie lokalizację (polecam też włączyć GPS), instalujecie na kompie sterowniki MTK,  odpalacie unlocka i logujecie się na to samo konto co na tele i w trybie fastboot podłączacie telefon. No musi się odblokować! :)

Owszem zauważyłem problemy na Win10 (z wgrywaniem softow, unlocka nie testowalem)  dlatego osobiście polecam robić to na Win7,  na 8 nie testowałem :)

Wszelkie instrukcje na forum :)

Sorry za te cytowania ale pisze na telefonie i sie cos kielbasi. 

 

Tylko niech nikt nie wpadnie na pomysł instalacji developerskiego multilanga na stable. Geniusz snuff tak swojego N3 uceglil :P 3h walki (bo czytać też nie umie) ale odceglony pełnym softem (instalacja włącznie z preloaderem). 

 

W razie co mogę podesłać pełny soft :)

Ja mam tylko jedno pytanie co do wgrania softu developerskiego, jako że przez aplikację ni cholery się nie wgrywa cały czas mam błąd, a obecna wersja to MIUI7-7.1.6.0 Stable Multi Rom Root, to czy moge sobie tym sposobem poradzić?

http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, e-34 napisał:

Ja mam tylko jedno pytanie co do wgrania softu developerskiego, jako że przez aplikację ni cholery się nie wgrywa cały czas mam błąd, a obecna wersja to MIUI7-7.1.6.0 Stable Multi Rom Root, to czy moge sobie tym sposobem poradzić?

http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html

Tym sposobem wgrywałem u siebie soft dev :)

Jak najbardziej pójdzie. Jeśli nie da rady programem z 1532 na końcu to spróbuj z 1516 :)
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś kolega Smigoll dostał wcześniej zgodę więc mogę swoje konto odstąpić w dalszym ciągu :)

MiuiPolska postawiony na moim N3 bez problemu (choć długo się przez TWRP wgrywał - przez kilka min nie dawał znaków na ekranie, że się coś dzieje).

Edytowane przez snuffmajster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja dostałem sms z pozwoleniem na unlock, niestety po uruchomieniu tel w trybie bootloader (power+vol up) program miui unlock nie widzi podłączonego tel. (Uruchomiony jako admin). Rom xiaomi.eu

Jak to rozwiązać?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja dostałem sms z pozwoleniem na unlock, niestety po uruchomieniu tel w trybie bootloader (power+vol up) program miui unlock nie widzi podłączonego tel. (Uruchomiony jako admin). Rom xiaomi.eu

Jak to rozwiązać?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Mam to samo :( u ciebie też w telefonie widać że jest on podłączony a na kompie już nie?

@sabats

Żeby odblokować bootloadera to musisz być na romie China dev. 

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Nie? Trzeba mieć po prostu wersje dev byle jakiego romu;)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sabats napisał:

Hej, ja dostałem sms z pozwoleniem na unlock, niestety po uruchomieniu tel w trybie bootloader (power+vol up) program miui unlock nie widzi podłączonego tel....

Step 1. Download the Mi Unlock app to PC, and sign in with your Mi Account;
Step 2. Shut down your phone manually, and hold Volume down key and Power button to enter Fastboot mode;
Step 3. Connect your phone to PC using USB cable and click "Unlock".

Edytowane przez Rafullo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem zgodę na odblokowanie, nie mając jeszcze telefonu. RN3 Pro jest w drodze.

Czy ktoś się orientuje czy Pro również odblokowuje się tak jak normalnie RN3

Narazie nie wiadomo, też czekam na info

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...