Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera


zehell

Rekomendowane odpowiedzi

No i po krzyku, właśnie odblokowałem telefon. Poniżej skrót mojej historii, może ktoś znajdzie wskazówki dla siebie.

  1. Pierwsze zgłoszenie wysłane wg tutoriala, chińskimi znaczkami, zaraz po zakupie telefonu, chyba 15 stycznia.
  2. Jak wszyscy, na stronie "unlock" miałem odmowę przydzieloną chyba z automatu.
  3. Stwierdziłem, że przeczekam szum i nie nabijałem rangi na forum. Byłem pewien, że to nic nie da.
  4. Czekałem 30 dni od złożenia pierwszego wniosku, wg instrukcji i faktycznie, można było wysłać zgłoszenie ponownie, co zrobiłem. Tym razem zgłoszenie napisałem sam. Nadmieniłem w nim, że jestem zaawansowanym userem Androida, jestem świadomy ryzyka i chcę odblokować telefon celem zainstalowania MIUI Polska.
  5. Dziś po 5 dniach czekania przyszedł wyczekiwany SMS.
  6. WAŻNE: Telefon odblokowałem na Xiaomi.EU 7.1.6.0 STABLE. Pierwsza próba zakończyła się niepowodzeniem na 50% i już miałem się brać za wgrywanie chińskiego DEV, ale postanowiłem jeszcze zrobić jedną rzecz. Włączyłem w telefonie GPS, a przed wyłączeniem namierzyłem go jeszcze z poziomu i.mi.com. VOILA. Przeszło 100%, telefon odblokowany.

Z mojego punktu widzenia najważniejsze są 2 momenty w całym procesie. Samodzielnie napisane zgłoszenie oraz lokalizacja urządzenia. Chiński DEV w moim przypadku nie był wymagany.

Dodam jeszcze, że przed pierwszym zgłoszeniem miałem już zrobiony Security check-up na 100 pkt., Trusted Device oraz 2-etapową weryfikację za pomocą aplikacji Authenticator.

Powodzenia dla wszystkich oczekujących. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek666b napisał:

Dostałem dziś pozwolenie na odblokowanie.

Pytanie do tych co odblokowali:

Na jakim ROMIE jedziecie?

Warto przechodzić na Miui.pl?

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

dla mnie warto i polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu się udało. Łaskawie dostałem dzisiaj w nocy smsa z pozwoleniem i jestem już na MIUIPL. Za pierwszym razem dostałem odmowę(powód w podaniu kopiowalem po chińsku z tutejszego poradnika) , potem nabilem rangę golda na forum (więcej już mi się nie chciało) , pisałem 3 maile do serwisu jak chinole mieli to swoje święto ale nic to nie dało. W końcu wyskoczyło mi, że mogę ponownie złożyć podanie więc wypełniłem formularz w powodzie wpisałem tylko, że chce wgrać miuipolska i po około półtorej tygodnia dostałem zgodę. Od początku grudnia tak przywyklem do tej angielskiej wersji systemu, że aż teraz mam czasem ciężko się połapać jak czegoś szukam xD

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

P. S. Odblokowanie i wgranie MIUIPL poszło praktycznie bez problemu poza 2 szczegółami.

1. W miunlock pisało żeby przytrzymać vol+ i power a trzeba było vol- i power i dopiero zatrybiło.

2. Jak wgrałem już miuipl to musiałem się zalogować na konto xiaomi bo inaczej telefon był zablokowany jak przy kradzieży. Najlepsze jest to, że musiałem podać tokena z authenticatora ale nie miałem jak tego zrobić bo telefon był przecież zablokowany :) Na szczęście jak się zalogowałem na swoje konto na komputerze to dogrzebalem się do jakiejś listy tokenów jednorazowych które zastąpiły kod z authenticatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Well, nareszcie dzisiaj dostałem zgodę na odblokowanie bootloadera. Jeszcze z MIUIPolska się trochę wstrzymam, może wgram w weekend jak będę miał chwilę czasu.

(swoją drogą, jak wypada MIUIPolska w porównaniu z najnowszym stable?)

Tapnięte z Redmi Note 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam pomóżcie.... dostałam mojego wyczekanego smsa, odblokowałam bootloader i zgodnie z instrukcją https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ zaczęłam wgrywać miui polska. Wszystko szło cudnie, miui zainstalowane, nacisnęłam reboot i kaplica. Mam czarne tło z napisem "swipe right to unlock" i kłódka. Przycisk power nie działa, nic się nie dzieje, jak podłączam telefon pod komputer to widzi go jako hennessy i w środku jest czysto, nie ma nic. Help....

 

Udało mi się go jakimś cudem wyłączyć i włączyć, tylko, że wisi na stronie startowej miui polska i nic...

 

Ok, po problemie, przepraszam za zamieszanie, to była totalna panika totalnie zielonego laika.

Gdyby ktoś miał podobny problem podczas instalacji miui, z czarnym ekranem wiszącym 40 minut to  power i volume + i - przyciskane przez dłuższy czas, a potem (przynajmniej u mnie) kilkukrotne próbowanie odpalenia telefonu, aż do skutku.

Edytowane przez Nerilla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dostałem zgodę i to po 4 dniach od ponownego zgłoszenia :) Nie jestem pewien ale wydaje mi się , że lokalizacja naszego urządzenia jest bardzo ważna. Także polecam zalogować się na i.mi.com zlokalizować urządzenie i ogólnie pobawić się kontem. Pozdrawiam i życzę sukcesów z odblokowywaniem:) 

PS. Po zlokalizowaniu telefonu zgoda przyszła po 6 godzinach, aczkolwiek może to nie mieć żadnego związku.

Edytowane przez kukid1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 minut temu, bremso napisał:

odblokowanie dochodzi mi do 50% i koniec... wywala bład

 

Ten telefon i cała procedura którą chinole wymyślili to jakaś porażka. Mój chyba 5ty Xiaomi i raczej ostatni. Serio jeśli chcieli zniechęcić entuzjastów marki do kupowania to w moim przypadku się udało. PS mam tak jak kolega powyżej...

Edytowane przez pewit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ten telefon i cała procedura którą chinole wymyślili to jakaś porażka. Mój chyba 5ty Xiaomi i raczej ostatni. Serio jeśli chcieli zniechęcić entuzjastów marki do kupowania to w moim przypadku się udało. PS mam tak jak kolega powyżej...

Dokładnie. Żałuję kupna RN3, to nie te xiaomi co kiedyś

Wysłane z mojego Redmi Note 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś w nocy nareszcie otrzymałem kod do odblokowania bootloadera w moim Redmi Note 3, konto mam zweryfikowane na 100%. Niestety nie mogę odblokować zatrzymuje się na 50% sprawdzałem na win 10 i na win 7 i nic cały czas wyskakuje "couldn't verify device"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, meiker said:

A co jeżeli telefon nie znajduje się na mapie i  wywaliło tekst:

Please enable "Find Device" on your device. Choose one in the following list and location it.

Gdzie to włączyć bo nie mogę znaleźć nigdzie? :(

ustawienia=>konto xiaomi=>chmura xiaomi=> zaznacz lokalizacja urządzenia (na samym dole)

1 hour ago, Otik said:

Witam dziś w nocy nareszcie otrzymałem kod do odblokowania bootloadera w moim Redmi Note 3, konto mam zweryfikowane na 100%. Niestety nie mogę odblokować zatrzymuje się na 50% sprawdzałem na win 10 i na win 7 i nic cały czas wyskakuje "couldn't verify device"

zrób lokalizacje urządzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, meiker said:

Cały czas jest tam włączone, a jednak nie znajduje telefonu :( coś jeszcze mogę poradzić?

włącz wifi i/lub przesył danych i włącz dostęp do lokalizacji, połóż telefon przy oknie

ustawienia=>urzadzenie=>prywatnosc i tam na samym dole

Edytowane przez kukid1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kukid1 napisał:

ustawienia=>konto xiaomi=>chmura xiaomi=> zaznacz lokalizacja urządzenia (na samym dole)

zrób lokalizacje urządzenia

Zrobiłem lokalizację urządzenia przez stronę https://i.mi.com

Telefon zlokalizowany poprawnie,uruchomiłem ponownie Mi unlock V1.1 . Odblokowanie znowu zatrzymało się na 50% i pokazał się napis Couldn't verify device :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Otik said:

Zrobiłem lokalizację urządzenia przez stronę https://i.mi.com

Telefon zlokalizowany poprawnie,uruchomiłem ponownie Mi unlock V1.1 . Odblokowanie znowu zatrzymało się na 50% i pokazał się napis Couldn't verify device :(

próbuj kilka razy, były takie przypadki że za którymś w końcu poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...