Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera


zehell

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kukid1 napisał:

włącz mi unlock, zaloguj się do momentu aż będzie Ci kazał podłączyć tel. wyłączony telefon wciśnij vol down i podłącz z tak wciśniętym klawiszem, unlock powinien się podświetlić

Spoko, ale nie może zweryfikować urządzenia i staje po 50%.

Wiem że powinienem po kolei:

1. Wgrać chiński dev starszej wersji by móc wyczyścić aplikacje upload

2. Wgrać chiński dev

3. Odblokować boota

....itd....

 

CO z tego jeśli nie moge żadnego romu wgrać ani kablem przez Flash Tool ani wgrac na tel przez apkę download....Błedne koło...

Rozumiem że bez bootloadera nie wpuści mnie do recovery.

Kocham ten telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało chyba odblokować bt bo pokazały się na końcu 3 ptaszki i zrestartowałem note3 ale w recovery nadal wejść nie mogę a gdy próbuje jeszcze raz odblokować bt to pisze "no need to unlock" czy jakoś tak.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Wpierw sobie jakieś recovery wrzuć

Wysłano z RN3

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc udało się wszystko:

1. Odblokowałem bootloader na xiaomi.eu 7.1.6 stable z rootem.

2.Wgrałem TWRP

3.Mam dwa konta i na oba dostałem pozwolenie na odblokowanie (w jednym dniu jedno pozwolenie a w drugim drugie).Na żadnym nie mam rangi daimond.

4. Podczas próby odblokowania "mieszałem" oba konta bo stawało na 50% i jak logowałem się na jedno to miunlock logować mnie na na drugie (akurat na moje główne) ale nie jestem pewny.

5.Jak mogę sprawdzić z którego konta odblokowałem mojego xrn3 aby móc udostępnić drugie konto jakiemuś pechowcowi któremu nie pozwolono na odblokowanie?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie czysto teoretyczne do użytkowników z odblokowanym bootloaderem. Jak odblokujecie, zainstalujecie TWRP to jak potem instalujecie romy. Przecież z tego co rozumiem z innych telefonów z androidem to najpierw robimy wipa. Tam nie ma problemu bo karta sd nie zostaje kasowana. A tutaj to co, zrobisz wipa, i nie masz nic, to jak sflashujesz zipa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, GeoRedfox napisał:

Może mnie ktoś nakierować czym różnią się romy MIUIPolska a Xiaomi.eu? Skoro już uzyskalem zgodę na odblokowanie to by wypadało coś normalnego zainstalować :P

Odpowiedź znajdziesz w moim słowniczku z sygnatury.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

3 godziny temu, Numb napisał:

Odpowiedź znajdziesz w moim słowniczku z sygnatury.

Ale czy te autorskie ulepszenia są bezpieczne? Ktoś to weryfikuje? Czy wszystko polega na zaufaniu, że autor modyfikacji "robi to dobrze"?

Proszę się nie gniewać za pytanie, ale zależy mi na tym by mój telefon był bezpieczny. Nie chciałbym mieć zainstalowanych keylogerów czy innych wynalazków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, [email protected] napisał:

Witam serdecznie.

Ale czy te autorskie ulepszenia są bezpieczne? Ktoś to weryfikuje? Czy wszystko polega na zaufaniu, że autor modyfikacji "robi to dobrze"?

Proszę się nie gniewać za pytanie, ale zależy mi na tym by mój telefon był bezpieczny. Nie chciałbym mieć zainstalowanych keylogerów czy innych wynalazków.

Te autorskie ulepszenia są tak samo bezpieczne jak brak ulepszeń w xiaomi.eu. W końcu robi je ta sama osoba, więc jak ktoś się boi to musi zostać na chińskim. Z romów xiaomi.eu korzysta naprawdę sporo osób i myślę, że gdyby Acid coś wrzucił to prędzej czy później ktoś by to wykrył. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 konta i na obydwa dostałem pozwolenie lecz musiałem się nimi pobawić ( bo normalnie nie szło) żeby odblokować bootloader i teraz nie wiem z którego konta odblkowałem :( Wie ktoś może jak to sprawdzić?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy po odblokowaniu BootLoadera traci się możliwość korzystania  funkcji odblokowania poprze odcisk palca? Dostałem monit z aplikacji jak w załączniku ze niektóre funkcje przestana działać. Zależy mi "fingerprincie"

Czy jakiekolwiek komplikacje sie pojawiają?

Korzystam z rooma z tego forum na zablokowany bootlaoader i jest świetny, a odblokowanie traktuje jako coś na przyszłość jak pojawi się jakieś nowsze MIUI. 

Na razie MIUI PL nie jest mi potrzebne na sile.

 

 

Przechwytywanie.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane, że nie będą wiarygodne, a nie, że nie będą działać. Zresztą to byłby dla firmy strzał w stopę i nikt nie odblokowywałby. 

Chodzi o to, że na zablokowanym nikt Ci nie podmieni nic w systemie, a na odblokowanym może. Szanse na to są chyba mniejsze niż wygrana miliona, chyba że masz kochankę, a żona coś podejrzewa i wynajmie informatyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 23/02/2016 at 4:41 PM, bremso said:

Zapewne u ciebie updater nie działa bo wywala błąd. Miałem to samo. Musisz sp Flash toolem. Są genialne poradniki na forum.

Wysłano z RN3

polec ktorys? 

Mam  ten sam problem - 50% - couldn't verify device... a tak sie cieszylem jak rano zobaczylem smsa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o 10 przyszło mi pozytywnie rozpatrzenie mojego wniosku o odblokowanie bl. Czekałem na to 7 dni. Na forum en.miui.com zerowa praktycznie aktywność. Napisałem tylko jedno zdanie. I just wan't to install Miui polska.

Wysłano z RN3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę już zgłupiałem, dlatego proszę o pomoc..

Do mojego RN3 przez SP FlashTool wgrałem soft 6.2.25 od JDStar'a

Wszystko spoko, ale po jakimś czasie od majfrendów dostałem info, że odblokowali mi telefon.

Odpaliłem ichniejszy Unlock Tool, przeprowadziłem proces i wyglądało na to, że wszystko poszło jak trzeba.

Mogę wejść do Panel Sterowania -> Ustawienia -> Udziel dostępu do ROOT, ale tam mam info "Brak aplikacji z ROOT" i nie mogę nic dodać.

Kiedy ponownie odpalam Unlock Tool dostaję info "Couldn't verify device. No need to unlock this device.".

Ściągnąłem jakąś aplikację typu "root checker" ze sklepu i kiedy wyłączę SuperSU pokazuje mi, że nie mam ROOT'a.

 

I teraz pytanie, wszystko jest jak trzeba, czy coś jest nie tak?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, sn00p said:

I teraz pytanie, wszystko jest jak trzeba, czy coś jest nie tak?

Cześć, przeszedłem podobną drogę co Ty, przy czym:

1. Po odblokowaniu bootloadera, wrzuciłem TWRP recover zgodnie z instrukcją forum xiaomi.eu.

2. Korzystając z TWRP zainstalowałem SuperSU - i to dopiero daje Ci root access do telefonu...

Pzdr.

GryQ

PS. Chodziło mi opis w tym wątku: http://xiaomi.eu/community/threads/ultimate-guide-how-to-unlock-bootloader-root-and-flash-recovery-on-redmi-note-3.29213/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...