Jump to content

Fifek64

Użytkownicy
 • Posts

  14
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Fifek64

 1. Mistrzu... problem rozwiązany Wystarczy włączyć tryb samolotowy, a potem ręcznie włączyć WiFi... i wszystko działa.Dron jest widoczny by WiFi... Zalecam w podobnych przypadkach, mniejsze upieranie się przy Twoich własnych teoriach. Z drugiej strony , ciekawe dlaczego tak to działa. Obczaję temat...
 2. To nie region. Po włożeniu SIMa do Redmi Note 2 albo Redmi Note 3(MTK), sieć drona jest wykrywana. Oba Redmi mają najnowsze dostępne MIUI, natomiast różnią się od Redmi 5 Plus wersją Androida. I pewnie to jest jakiś powód. (VPN nie działa).
 3. Będzie latać. Jak napisałem, bez SIMa się łączy. Muszę sprawdzić co będzie jak zainstaluję jakiegoś VPN.
 4. Jeden z Moich Redmi 5 Plus ma ROM EU, drugi ma Globala z zablokowanym botloaderem. Źaden telefon nie łączy się z WiFI 5 GHz drona.
 5. Użyłem WiFi analizera. Bez SIMów sieć drona jest widoczna. Nadaje na kanale 137 . Widoczny jest adres IP. Jak włożę SIMy do telefonu, sieć znika i Analizer przestaje widzieć sieć 5GHz drona. I mam pewne wątpliwości co do regionu. Redmi Note2 oraz Redmi Note3 mają ustawiony region na Polskę i jak pisałem, siec drona jest widoczna. Nadal nie rozumiem, co SIM ma do WiFI.
 6. Czy mogę teraz zmienić region w MIUI Polska? Czy musiałbym raczej powrócić do ustawień fabrycznych i tam wybrać region. Czy jakoś inaczej można to obejść?
 7. Dron pracuje tylko na 5GHz , ale to nie wina drona. Już pisze dlaczego. Dla sprawdzenie wyjąłem obie karty SIM, jakie posiadam z telefonu. Po włączeni i odpaleniu WiFi w Redmi 5 Plus, dron zameldował się automatycznie i bez zbędnych ceregieli połączyłem go do telefonu. Pytanko. Jaki wpływ karty SIM mają na sieć WiFI???
 8. Podpowiedzcie czym różni się Redmi Note 2, Redmi Note 3 od Redmi 5 Plus w kwestji WiFi. Na obu Redmi Note wykrywana jest sieć WiFi drona. Na Redmi 5 Plus sieci nie ma ...
 9. Oczywiście że telefon posiada szybkie ładowanie. Ja kupiłem taką ładowarkę i śmiga aż miło. https://www.aliexpress.com/item/Powstro-Qualcomm-3-0-Phone-Charger-Quick-Charge-3-0-USB-Charger-QC-3-0-2/32834587788.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.EhudYh
 10. I mój się łączy. Nie łączy się i nie odnajduje sieci 5GHZ generowanej przez drona. Poza tym co Twój post miał wnieść nowego?
 11. Witam. Opiszę mój problem, może spotkaliście się z podobnym, bądź zasugerujecie rozwiązanie. Kupiłem drona, który do podglądu tego co widzi kamera, wykorzystuje telefon komórkowy łącząc się z nim poprzez sieć WiFi 5GHz. Jakież było moje zdziwienie, kiedy w wykazie sieci WiFi generowanym przez Redmi 5 plus, nie znalazłem sieci wytwarzanej przez drona. Próbowałem wszystkich myków na jakie wpadłem. Nie ma znaczenia, czy telefon pracuje na 5GHz, czy 2,4 GHz, czy na auto...sieci nie widać. Moja żona także ma Redmi 5 plus, więc sprawdziłem na drugim telefonie. Efekt identyczny. Brak sieci WiFi drona. Sięgnąłem więc do szafy po "stary" Redmi Note 2. Telefon natychmiast znalazł sieć drona 5 GHz(C-FLY) i bez problemu się z tą siecią połączył. Obraz z kamery drona jest idealny. Macie jakieś pomysły jak Redmi 5 plus może połączyć się z tą specyficzną siecią.
 12. Już działa. Sprawdźcie u Chińczyków.
 13. Witam. Podpinam się pod pytanie kakapo. Czy rozwiązał ktoś problem z nickiem zajętym przez samego siebie???
×
×
 • Create New...