Skocz do zawartości

Problem z jakością rozmów


Radkovich

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie również okazało się, że jak rozmawiam przez mikrofon górny jakość rozmów jest dobra i głośno mnie słychać. Zrobiłem aktualizacje do 5.10.16, zmieniłem wartości wg. poleceń @florek zresetowałem tel i zadziałało... ale tylko do pierwszego połączenia. Czyli problem zamiany mikrofonu "głównego" na dolny znów wraca od początku.

Co jeszcze można zrobić?

Edytowane przez bialy622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem jakości rozmów dopadł i mnie. I tak, próbowałem tej zamiany wartości.  Więc trochę dziwna sprawa, skoro na początku jest dobrze. Raczej to nie wina mikrofonów, tylko coś w sofcie.

Znalazłem na Miui EU (dziwię się że nikt do bug reportów nie zajrzał, żeby się wpisać czy coś):

http://en.miui.com/thread-168712-2-1.html- ostatni post. Ktoś próbował? Mówi o zmianie wszystkich wartości na 200. Tak? Bo trochę niezrozumiały ten post.

Da się to potem zresetować? Bo nie chcę za dużo namieszać.

Edytowane przez galakty
reg. pkt 22.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał żebyś każdą wartość zmienił z domyślnej na 200 (nie wiadomo czy na każdym poziomie, można się tylko domyślać). Ustawisz je ręcznie i w ten sam sposób możesz potem ustawić poprzednie wartości.

Mnie było źle słychać w zatłoczonych miejscach - zmieniłem wartości na takie jakie podane są w tym temacie i póki co lepiej mnie słychać.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zmieniłem na wartości z tego tematu (tego tutaj) i niestety nie pomogło. Na początku jest okey, po 5 minutach tragedia.

 

Teraz przejrzałem te wartości i np. nie są po kolei, a chyba levele powinny rosnąć (od tego są). Ustawię ALL na 200 i jutro dam znać wieczorem.

 

Na głośnomówiącym dobrze mnie słychać.

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z mama i narzekała na jakieś echo.

Tatuś znowu już nie raportował problemow, słyszał mnie dobrze.

Mam nadzieję, że telefon mamy się psuje :D

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Jednak to wina mojego telefonu ;/ ledwo mnie ludzie słyszą.

Zmieniam SIP na MIC i dalej co? Bo z postu #19 nie jestem w stanie wszystkiego zrozumieć. Podrzucie screena do podglądu

cd958a483206468eb0bd6d01c8b462a9.jpg

A no i po wyjściu z tego menu serwisowego te wartości się ciągle resetuja i znowu się zmienia na sip

Edytowane przez xbaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z mama i narzekała na jakieś echo.

Tatuś znowu już nie raportował problemow, słyszał mnie dobrze.

Mam nadzieję, że telefon mamy się psuje :D

Nie chce krakać, ale... jak miałem Mi2S to w trakcie 99% rozmów słyszałem "czy mógłby Pan mówić głośniej, bo coś źle słychać"... Skończyło się zmianą telefonu, po prawie 1.5 roku czekania, aż "to poprawią" w aktualizacjach...

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała porada dla narzekających na jakoś rozmów. W przypadku, gdy ktoś skarży się, że źle słyszy przełóżcie telefon "do góry nogami" czyli mówcie do gniazda słuchawek. Jest lepiej? Sytuacja przypomina mi pewien bug z innego telefonu...

 

Przecież od początku tego tematu o tym wiadomo .. I podmiana tych wartości pomaga, ale u mnie dopiero ustawienie wszystkiego na 200 poskutkowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A problem występuje samoczynnie? W tamtym telefonie problem pojawiał się po nagrywaniu video. Inny mikrofon był używany do nagrań a inny do rozmów i po wyłączeniu nagrywania domyślnym pozostawał ten na górze. Pomagał restart telefonu. Buga jakoś ogarnęli więc może i tu się uda :) Chyba, że problem pojawia się sam z siebie nawet jak nie używa się górnego mikrofonu to może być gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Niestety mimo początkowych sukcesów z usunięciem usterki, problem powraca.

Doraźnie można go zlikwidować restartem, ale nie tędy droga - telefon ma po prostu działać.

Czekam jeszcze chwilę na rozwiązanie tego problemu przez aktualizację (bo to najwyraźniej problem programowy, a nie sprzętowy), a jak stracę cierpliwość to pożegnam się z telefonem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Gawronnek napisał:

A ja mam trochę inne pytanie, jak zwiększyć głośność rozmówcy w głośniku? Szczególnie w głośnych miejscach słabo słyszę rozmówcę.

Redmi Note 2 Prime Miui v7 5.11.19 PL

Dobra metoda:

http://forum.android.com.pl/topic/189573-zwiekszenie-glosnosci-podczas-rozmowy/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, focusik09 napisał:

Jak to jest - bo jedni piszą, że to pomaga raz na zawsze, inni, że tylko na jakiś czas.

I wciąż mnie trapi pytanie - skoro to się da poprawić wpisaniem paru liczb, to czemu producent nie ustawi tych liczb poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, latet napisał:

Jak to jest - bo jedni piszą, że to pomaga raz na zawsze, inni, że tylko na jakiś czas.

I wciąż mnie trapi pytanie - skoro to się da poprawić wpisaniem paru liczb, to czemu producent nie ustawi tych liczb poprawnie?

Pomaga, oczywiście jeśli się zrobi tak jak jest w opisie, czyli po każdej zamianie wartości w levelach w sph i sph2 klikniemy set. Mod działa aż nie wykona się full wipe. Po restarcie sprawdzić czy faktycznie ustawienia zostały zapsane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lamcza napisał:

no wlasnie pewnie pomaga im na jakis czas bo aktualizuja co tydzien miui i wartosci sie nadpisuja :P

Mi, po przejściu z 5.11.19 na 5.11.26 nie nadpisało wartości, które wcześniej ręcznie zmieniłem w eng. mode, bo też walczyłem z tym problemem. Chyba że w 5.11.26 specjalnie zastosowano takie wartości, ale wątpię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Mam też podobny problem z jakością rozmów, rozmówca mnie słyszy jak ze studni, aj go słyszę poprawnie, więc wina ewidentnie u mnie z mikrofonem, a raczej bug w oprogramowaniu. Problem sam znika po zrestartowaniu smartfona. Pojawia się jednak po nagrywaniu wideo od nowa ten sam problem w rozmowach głosowych. Czyli faktycznie jest to problem z przełączaniem mikrofonu.

Smartfon Redmi Note 2 Prime

MIUI 7 MIUI Polska 5.12.10

Macie jakieś rady jak sobie z tym problemem poradzić?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem  jeszcze nagrywanie obrazu w poziomie i pionie, po nagrywaniu filmów trzymając telefon poziomo i zakończeniu nagrywania mikrofon się nie przełącza poprawnie i przy rozmowach słychać mnie jak ze studni, problem nie występuje przy nagrywaniu w pozycji pionowej, po zakończeniu nagrywania i wykonaniu rozmowy słychać mnie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, d3tr0 napisał:

masz włączone nagrywanie rozmów ? kiedyś był ten błąd może jest i nadal nie używam tego dodatku

Automatyczne nagrywanie mam wyłączone, nie wiem czy można gdzieś całkowicie wyłączyć opcje nagrywania?

 

 

 

Screenshot_2015-12-14-13-34-11_com.android.phone.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...