Skocz do zawartości

Szkło hartowane Redmi NOTE 2


adek19

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomemu już się odkleja takie Wozinsky, a minęło zaledwie 8 dni od aplikacji (tworzy się taka biała plama jak powietrze pod szkłem)

No właśnie... Ja mam to szkło co dostaje się w gratisie do telefonu. Po dwóch tygodniach w narożnikach górnych zrobiły się już niezłe bąble i za nic nie da się ich pozbyć.

Szukam szkła, które mi się nie odklei po tygodniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Ja mam to szkło co dostaje się w gratisie do telefonu. Po dwóch tygodniach w narożnikach górnych zrobiły się już niezłe bąble i za nic nie da się ich pozbyć.

Szukam szkła, które mi się nie odklei po tygodniu...

Wyżej dałem linka do szkła. Mogę polecić z czystym sumieniem. Już ponad msc na ekranie a jest jak nówka nieśmigana ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej dałem linka do szkła. Mogę polecić z czystym sumieniem. Już ponad msc na ekranie a jest jak nówka nieśmigana

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Widziałem, ale jest dostępne chyba tylko na Ali, a ja wolałbym z allegro czy czegokolwiek z Polski, żeby nie czekać na to 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, ale jest dostępne chyba tylko na Ali, a ja wolałbym z allegro czy czegokolwiek z Polski, żeby nie czekać na to 2 tygodnie.

A co za różnica zobacz ile już szukasz. Paczkę już byś miał w drodze. Chińczyk solidny jest i za długo nie czekałem

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już około miesiąca Wozinsky i zero tego typu przypadłości a u mojego znajomego szkiełko 4 razu droższe i od samego początku biało szare plamy na rogach . Myślę , że to nie kwestia ceny a umiejętności sterylnego i dokładnego nałożenia szkła na ekran . Czas pokaże :) . 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran doczyszczony, szkło założone idealne mucha nie siada. A po tygodniu coś się dzieje, to już nie sądzę że wina naklejenia bo wyszło by to od samego początku że np. róg nachodzi za ekran bądź tworzy się coś od krawędzi szkła. Widać by było od razu że coś nie tak. Bardziej skłaniał bym się do tego że szkło ze starszej dostawy klej albo inne lepiszcze słabe zwietrzałe i nie trzyma. Bo podobno w szkłach kleju już nie ma.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Asusie miałem szkło igła przyklejone, ale w ciasnej kieszeni potrafiło się milimetr przesunąć i wtedy robiła się biała plama na narożniku.

No i jak będzie minimalnie tłuste gdzieś przed założeniem to później mogą być jaja..

No bierz to szkło. To i tak trochę loteria i umiejętność założenia.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś porady do założenia szkła?

Według mnie najlepiej najpierw przypasować sobie szkło w idealnym miejscu i złapać je z prawej lub lewej krawędzi dwiema taśiemkami (do jednego szkła dostałem je w zestawie a u kuzyna złapałem normalna taśma klejąca) do telefonu.

Następnie podnieść szkło na bok

- dobrze odtluścić ekran.

- wytrzeć do sucha

- pod światło upewnić się czy aby na pewno nie został tam jakiś minimalny 'paproszek' który może wszystko zepsuć 😛

(można to zrobić w zaparowanej łazience po kąpieli - brak latających drobinek w powietrzu)

- zdjąć warstwę ochronna szkła i puścić na ekran a tasiemki same dopasuja je w odpowiednie miejsce 😊

W miejscu tasiemek przed oklejeniem ich może szkło delikatnie nie przylegać ale po usunięciu ich powinno wszystko być Ok 😀

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rzekomo oryginalne szkło xiaomi, kupione za parenaście złotych. Nie palcuje się, palec ślizga się bardzo fajnie, krawędzie 2,5D. Jednak jest minimalnie za szerokie, wiec wydaje się jakby na brzegach delikatnie odstawało i kurz tam wpada. Ja niestety trochę krzywo nakleiłem, no i mam malutkiego paprocha z lewej strony. Za jakiś czas być może wymienię na coś innego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Wozinsky od kilku miesięcy i stan idealny. Generalnie wszystkie szkła różnych firm które zakładałem znajomym na ich telefonach sprawują się ok. Głowę dam, że wszelkie pęcherze to sprawa:

1. kiepsko odtłuszczony ekran - u mnie ten proces trwa ok. 5 minut z wykorzystaniem trzech rodzajów nasączanych a potem suchej ściereczki do szkieł optycznych zakończony wzrokową (pod światło) oceną odtłuszczenia ekranu, zwłaszcza wzdłuż krawędzi i dookoła okolicy otworów,

2. noszenie np. w kieszeni - powodujące lekkie wyginanie się szkła i w konsekwencji dostawanie się powietrza i pyłków pod krawędzie szkla, co redukuje jego "przysysanie" się do ekranu.

Wytapatalkowane z XRN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GarryMoveOut napisał:

A masz jakieś etui? Bo na zdjęciu kiepsko widzę. Może Ci podważyło?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Nie, kumpel nie ma etui, a to by po części tłumaczyło ten róg. Ale tego pod głośnikiem już raczej nic nie tłumaczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Postanowiłem zmienić szkło bo mnie to denerwuje, widać że coś jest założone, paskudnie odstaje, nie jest idealnie dopasowane.

Mam związku z tym pytanie jakie szkło: matowe, kryształ czy blue light? Które warto? Matowe mnie kusi bo nie będzie mi palcować, jednak może nie być dobry kontrast. Chyba że już robia takie matowe szkła że nie ma z tym problemu. 

Chce się na to skusić, w feedbacku widać  matowe szkło i że jest idealnie przypasowane:

http://www.aliexpress.com/item/9H-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Xiaomi-Redmi-Note-2-Note2-No-Fingerprint-De-Vidro-Protective/32532690997.html?ws_ab_test=searchweb201556_9,searchweb201644_1_505_506_503_504_10032_10020_502_10001_10002_10017_10005_10006_10003_10021_10004_10022_10018_10019,searchweb201560_3,searchweb1451318400_-1,searchweb1451318411_-1&btsid=51601f4d-8f61-41a8-88f4-cec446cb6d42

Edytowane przez gwalberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny dylemat, a co gorsza - w ogole nie wiem jakie kupic. Chyba wezme to co podales bo matowy wydaje mi sie ze lepiej mi sie slizga palec po nim. (mialem folie zabezpieczjaca w macie - i dosyc fajnie to dzialalo)

Z tego co widze sa trzy opcje:

1. super HD - domniemam ze bedzie mega błyszczący

2. Matt - no to samo mowi za siebie

3. BlueLight - dobre dla oczu - bo nie wiem czy wiecie ale promieniowanie niebieskie z LCD to jest najgorsze co moze byc dla oka w tych czasach jesli chodzi o wyswietlacze, chyba ze nosicie okulary przpiesane przez lekarza i zapodaliscie sobie filtr BlueLight - tak jak ja :) czyli dla mnie wybór prosty - biore mat.

Edytowane przez fullrespect
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zmienić szkło bo mnie to denerwuje, widać że coś jest założone, paskudnie odstaje, nie jest idealnie dopasowane.

Mam związku z tym pytanie jakie szkło: matowe, kryształ czy blue light? Które warto? Matowe mnie kusi bo nie będzie mi palcować, jednak może nie być dobry kontrast. Chyba że już robia takie matowe szkła że nie ma z tym problemu. 

Chce się na to skusić, w feedbacku widać  matowe szkło i że jest idealnie przypasowane:

http://www.aliexpress.com/item/9H-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Xiaomi-Redmi-Note-2-Note2-No-Fingerprint-De-Vidro-Protective/32532690997.html?ws_ab_test=searchweb201556_9,searchweb201644_1_505_506_503_504_10032_10020_502_10001_10002_10017_10005_10006_10003_10021_10004_10022_10018_10019,searchweb201560_3,searchweb1451318400_-1,searchweb1451318411_-1&btsid=51601f4d-8f61-41a8-88f4-cec446cb6d42

Mam szkło tej firmy Chyi z tym że zwykłe i mogę z czystym sumieniem polecić. Pasuje idealnie, leży już 1,5 msc na tel bez odklejania. Widzę że jest promo to wezmę jeszcze 1 na wszelki wypadek ;-)

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, preza napisał:

 

Polecam nillkin 9h . używam prawie 3 miesiace. Bajka zero rys super dotyk nie palcuje się, ekran jak bez szkła.

Wysłane z mojego Redmi Note 2

witam

Jak takie dobre to daj linka do sprzedawcy .

Nawet ten sam towar ale od różnych sprzedawców może mieć lepsze i gorsze właściwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Jak takie dobre to daj linka do sprzedawcy .

Nawet ten sam towar ale od różnych sprzedawców może mieć lepsze i gorsze właściwości...

http://allegro.pl/szklo-hartowane-nillkin-9h-xiaomi-redmi-note-2-i5932345744.html

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Jak ma wycięcie na głośnik zrobione? Wstawisz fote?

Wysłane z mojego SM-T230 przy użyciu Tapatalka

Mogę jutro wstawić . wycięcie jest od początku głośnika 1mm przed i po prawo jeszcze 1.5 długości głośnika na czujniki.

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...