Jump to content

Czy nadchodzi już koniec Xiaomi.eu???

AdrianJarocin

Recommended Posts

Według mnie korzystanie z telefonu z oprogramowaniem, które nie pozwala użytkownikowi dokonywania płatności zbliżeniowych (Google Play), korzystania z aplikacji bankowych (np. Citi Mobile), czy nawet z głupiego McDonalda powoli mija się z celem. Być może jestem pesymistą ale wydaje mi się, że w najbliższym czasie nie pozostaje nam nic innego jak tylko przesiąść się na Globala i zablokować bootloadera. Dobrze że istnieje jeszcze Global Taiwan czy Indonezja, które pozwalają na nagrywanie rozmów (ciekawe jak długo?). Gdyby ich nie było to korzystanie przeze mnie z telefonów Xiaomi (a użytkuję je od początku istnienia marki) mijało by się z celem. Dla mnie telefon to narzędzie pracy. Wybór Xiaomi jako marki telefonu był dla mnie prosty (płatności zbliżeniowe, aplikacje bankowe i nagrywanie rozmów). Czyżby to już koniec??? Co myślicie???

Na razie google szaleje ze zmianami certyfikatów, może znajdzie się jakaś uniwersalna łatka, a może google się znudzi
Inna sprawa że są ludzie którym nie są potrzebne płatności fonem a lubią niestandardowe romy.

Wysłane z mojego PocoX3 NFC przy użyciu Tapatalka

Na ja w sumie na xiaomi.eu przeszedlem tylko dla nagrywania rozmów. Jak to wygląda z przejsciem na Taiwan czy Indonezje, duzo zachodu? Zmienia wtedy domyślną aplikacji telefonu na tą Xiaomi (bo Global ma apke Google chyba jako domyślną)?

Pobierasz ROM global Indonezja, instalujesz miflashem (wszystkie dane z telefonu znikają), blokujesz bootloadera i masz wszystko (działają płatności zbliżeniowe, aplikacje bankowe, McDonald, .... i nagrywanie rozmów na aplikacji telefonu od Xiaomi a nie od Googla). Jak wyjdzie nowy rom indonezja aktualizujesz go tak jakbyś aktualizował zwykły global rom z którym sprzedają telefony Xiaomi w Polsce.

Dobrze napisał, i nie dziwię się jego rozgoryczeniu przebijającego w poście, customy nie są dla "Kowalskiego" który pewnie nawet nie jest świadom że istnieją.

Customa wybiera się świadomie, i ja jestem świadomy i nie mam roszczeń że w customach przytrafiają się fakapy, ale właśnie w tym jest cały fun, kupa dodatkowych możliwości w porównaniu do stocków i ... niespodzianki ;)
Żaden twórca customa na żadnym sprzęcie nie daje przecież gwarancji że będzie działał jak stock i trzeba być tego świadomym.
Nie działają płatnosci ? Jest blik, jest plastik.

Jeszcze kilka lat temu mimo że już były na rynku fajne fony to płatności fonem nie istniały, jak my wtedy mogliśmy bez tego żyć

• Like 1

5 minut temu, Netoper napisał(a):

Dobrze napisał, i nie dziwię się jego rozgoryczeniu przebijającego w poście, customy nie są dla "Kowalskiego" który pewnie nawet nie jest świadom że istnieją.

Customa wybiera się świadomie, i ja jestem świadomy i nie mam roszczeń że w customach przytrafiają się fakapy, ale właśnie w tym jest cały fun, kupa dodatkowych możliwości w porównaniu do stocków i ... niespodzianki ;)
Żaden twórca customa na żadnym sprzęcie nie daje przecież gwarancji że będzie działał jak stock i trzeba być tego świadomym.
Nie działają płatnosci ? Jest blik, jest plastik.

Jeszcze kilka lat temu mimo że już były na rynku fajne fony to płatności fonem nie istniały, jak my wtedy mogliśmy bez tego żyć emoji1787.png

zgadzam się ... dobrze to ująłeś tak jak i pan Igor ... ja ostatnio rozmawiałem z gościem który ma mi 14 i pytał mnie jak to wygląda w praktyce ale jak z grubsza mu to naswietlilem to uznał że nie będzie się w to bawić - telefon poszedł na sprzedaż - a on zaczeka na globala i będzie miał spokój ... mi osobiście brak GP i GW na mi 11 z ostatnią betą w ogóle nie przeszkadza ... osoba która chce zabrać moja mi 11 - jak mu o tym opowiedziałem i jak to wygląda na tą chwilę - też powiedziała że to żaden problem ... ja również nie mam za złe że są problemy - bo to normalne - ważna jest reakcja na to udoskonalanie softu z każdą kolejną betą - chociaż tak źle jak jest teraz na 30.11 to nie pamiętam 🙃 a z dev beta korzystam już chyba z 2.5 roku ...

• Like 1

Pozwolę sobie dorzucić swoje trzy grosze do tego tematu. Nie zdradzę mojego wieku, ale uważam, że jestem tu najstarszą osobą, zresztą w ogóle podejrzewam, że jednym z najstarszych użytkowników telefonów marki Xiaomi. Moim pierwszym modelem był mega fajny Mi 3, a do dziś w szufladzie leży u mnie kolejny super flagowiec Mi 5, na którym obecnie jest zainstalowany i działa rom PixelExperience. Niestety z uwagi na "wiekowość" tego telefonu przestał być supportowany, co raczej nie dziwi. I tak idąc dalej zawsze stawałem się posiadaczem kolejnych flagowców wydawanych przez Xiaomi, gdyż uważałem że firma ma ogromny potencjał. Oczywiście cena była także konkurencyjna, ale dla mnie najważniejsza była innowacyjność. To Xiaomi zwykle jako pierwsza firma zaczęła stosować w swoich telefonach bardzo dobre chipy Qualcomma znane jako Snapdragon. Tak jest do dziś i do dziś pozostałem wiernym fanem Xiaomi. Mam zresztą ponad 100 inteligentnych i nie tylko urządzeń tej firmy, która zbudowała też chyba jako jedna z pierwszych swój ekosystem do zarządzania nimi. Aktualnie nie wyobrażam sobie przejścia na jakąkolwiek inną platformę, chyyba że zostanę do tego zmuszony przez firmy, którym zależy na własnym interesie, a Xiaomi tylko im w tym przeszkadza. I tu dochodzimy do sedna sprawy. Trudno się nie zgodzić z tym, co napisał Igor (cytat powyżej), jednak jak to zwykle bywa medal ma 2 strony. Oczywiście rozumiem argumenty, że kiedyś nie było płatności telefonem i jakoś ludzie ze smartfonami żyli bez tego. Niestety czasy się zmieniają, użytkownicy którzy zdecydowali się na custom romy otrzymali prócz niestandartowych możliwości z czasem również i możliwość płacenia telefonem. A ponieważ ludzie bardzo szybko przyzwyczajają się do dobrych rzeczy, to raczej trudno kogoś winić za to, że nagle porzuci romy Xiaomi.eu z powodu nie działania płatności. Po prostu to może być dla kogoś kluczową sprawą, najważniejszą, choć nie jedyną w custom romie. Dlatego bardzo proszę nie oceniać tych ludzi w ten sposób, że przesiadli się na xiaomi.eu tylko ze względu na możliwość płacenia telefonem. To nie jest prawdą, sam korzystałem od zawsze z xiaomi.eu właśnie dla tych niestandartowych w porównaniu ze stabilnym oficjalnym romem możliwości. Jednak nie same płatności zaczynają być problemem po odblokowaniu bootloadera. Nagle okazuje się, że niektóre aplikacje również odmawiają posłuszeństwa, dla niektórych jest to przeszkoda nieakceptowalna. Wątpię by ktoś, kto decyduje się przesiąść na Xiaomi.eu dysponował drugim takim samym telefonem, na którym wszystko działa, po prostu chce by na tym działało i już. Kiedy tak się nie dzieje, to mili państwo dlaczego ktoś się dziwi, że chce zrezygnować z używania romów xiaomi.eu czy też całkiem odejścia od tej marki ? Pisałem również już tu na forum wcześniej, że jeśli sytuacja z Google, który bardzo agresywnie w ostatnich tygodniach walczy z uwaleniem możliwości płacenia telefonem z odblokowanym bootloaderem się nie zmieni, to moje zdanie również jest takie, że Xiaomi.eu chyli się ku upadkowi albowiem większość użytkowników obecnie chce jednak korzystać z płacenia telefonem bardziej niż korzystać z extra ficzerów zawartych w tych romach. Ani sobie ani nikomu bym tego nie życzył, ale cóż...życie. To nie jest absolutnie wina ekipy xiaomi.eu, lecz proszę również nie winić tych, dla których możliwość zapłacenia telefonem jest najważniejsza. Ja też nie noszę ze sobą plastikowych kart, a telefon zawsze. Nie mniej jednak obserwujmy rozwój sytuacji, być może pojawi się (a chyba nawet już tak się stało) możliwość naprawienia problemu płatności, która bedzie dostępna i uaktualniana poza samym romem, bo kompilacja co chwilę takiej ilości romów, by naprawić problem obawiam się, że wykracza poza możliwości czasowe kogokolwiek. Ludzie mają też swoje życie i swoje problemy, nie zapominajmy o tym. Pozdrawiam serdecznie.

Edited by Test
  • Like 2

9 godzin temu, Test napisał(a):

Nie zdradzę mojego wieku, ale uważam, że jestem tu najstarszą osobą, zresztą w ogóle podejrzewam, że jednym z najstarszych użytkowników telefonów marki Xiaomi.

I to ma oznaczać: jestem najmądrzejszy w temacie czy co ma oznaczać? ;) Szkoda pocić klawisze. Jak ktoś chce z czegoś rezygnować, to po co z tym uzewnętrznia się? To wygląda na straszenie ludzi, którzy nad tym pracują, często za darmoszkę. Proponuję zrezygnować i używać globala. Jakby co to u mnie wszystko działa. I nagrywanie i płatności i banki i... kompas nawet wrócił po ostatniej aktualizacji na mapy Googla ;)

Ja mam Tajwan, a telefon POCO X4 GT, to taki Redmi 11T pro/K50i. Miałem włączoną też 5G i działało, ale zrezygnowałem, bo kosztuje więcej, a poza wyższą ceną nie widziałem żadnych korzyści. Prędkości podobne. Działa też RCS. Numery dzwoniących normalnie wyświetlają się. No wszystko działa co ma działać.

8 godzin temu, brawo napisał(a):

[...]Ja mam Tajwan, a telefon POCO X4 GT [...]

Czyli sprawa w ogóle Cię nie dotyczy, bo temat jest nie o tym. Natomiast ja odniosłem się wyłącznie do tego, co napisał Igor w zacytowanym przez Kacpra poście z forum EU, gdzie trochę był rozczarowany iż ludzie nie widzą w romach xiaomi.eu nic więcej jak tylko możliwość płacenia telefonem. Dlatego nie rozumiem tutaj twojego personalnego ataku, stanąłem tylko w obronie tych, którzy chcą zrezygnować z xiaomi.eu ze względu na nie działające płatności. Widzisz, może tobie zależy na czymś innym, tak czy inaczej można w ten sposób pisać, kiedy wszystko działa, a idę o zakład, że byłaby zupełnie inna gadka jakby telefon Ci się wywalił całkowicie. Napisałem też, że jasną sprawą jest iż nie jest to wina ekipy Xiaomi.eu, samo Xiaomi zmieniło politykę i tu bardziej do nich mam żal, gdyż jak napisałem korzystam z ich sprzętów od lat. Tak że weź się ogarnij i trochę zrozumienia wykaż w czytaniu.

Edited by Test

Ja nie winię ludzi, że rezygnują z czegoś co przestało mieć jakieś konkretne funkcje, tylko bardziej chodzi mi o formę w jakiej to wyrażają/przedstawiają/robią, (oczywiście nie wszyscy)
Używając prototypowego/chałupniczego produktu mam świadomość, że może to nie działać jak produkt stworzony przez zawodową grupę projektantów, inżynierów.
Też łatwo przywiązuję się do rzeczy które ułatwiają funkcjonowanie i żal zadek ściska jak nie mogę z tego korzystać.
No ale na Swaroga, Buddę, Odyna, nie ma przeca problema żeby korzystać z produktów tworzonych przez zawodowców, a nie mieć pretensje do "amatora"że korporacji zza wielkiej wody jest w niesmak że ktoś poprawia jej produkty
Te "mieć pretensje"to oczywiście nie do kogoś konkretnego, tylko ogólne odniesienie do userów którzy chyba nie do końca są świadomi co to są customy, kto je tworzy, ile czasu na to poświęcają , i co z tego ... mają.
Po prostu, komentarze typu że nie działa, że miuiEu umrze, pretensje do twórców i ekip które pomagają, a tym bardziej postawa roszczeniowa są właśnie takie bez świadomosci.

No dokładnie Netoper, przecież sam korzystam od lat z customów i nigdy nie miałem pretensji że coś nie działa, zawsze byłem tego świadom. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że taki ficzer jak płacenie telefonem stał się obecnie dla większości niezbędną rzeczą, dużo ważniejszą niż np. brak statystyk w baterii. I tutaj w związku z tym rozumiem tych ludzi, sam chwilowo czekam na rozwój sytuacji i nie odblokowuje mojej 14-tki, bo tak jak napisałem kart ze sobą nie noszę a telefon zawsze i wolał bym żeby tak zostało, no takie czasy... Jeśli natomiast chodzi o formę wyrażania niezadowolenia z tego faktu, to absolutnie zgadzam się z tym, że przeważnie ludzie używający custom romów albo muszą być nieświadomi czegoś, albo...no właśnie - tu może pominę powód nie chcąc wywoływać niepotrzebnych dyskusji...

• Like 1

Cały czas korzystam z xiaomi.eu, odblokowany BL, działają wszystkie aplki bankowe (mam ich 6 z różnych banków) MC Donald i wszystko inne, tyle że oczywiście wywaliłem roota jakiś czas temu bo zwyczajnie wyrosłem z tego typu zabaw i straty czasu na ciągłym naprawianiem czegoś co nie działa (taka właśnie zabawa w kotka i myszkę).Od tamtej pory zero problemu z telefonem. Nagrywanie rozmów bez problemowo jak dotąd, chyba że dzisiejsza najnowsza aktualizacja mojego X3pro go uwaliła, na razie więc nie aktualizuje. Co do płatności Google Pay to akurat się cieszę że go wywalili. Nie wiem czy większość użytkowników nie wie że telefonem można płacić też apką bankową i do tego Google nie jest w ogóle potrzebne-chyba że komuś bardzo zależy żeby Google śledzilo kazdy jego ruch, zakupy, ilość kont, kart itp itd. Długi czas wymuszali wręcz korzystanie z portfela Google co powodowało problemy z płatnościami NFC innymi aplikacjami. Na szczęście od paru miesięcy ten problem zniknął.

@Test, ja też doskonale rozumiem osoby które chcą używać Google Pay, sam ich używam, bo to wygodne. Niestety, mając odblokowany bootloader trzeba mieć świadomość, że Google w każdej chwili może tę formę zablokować - nic nie jest dane raz na zawsze. Możemy próbować obchodzić ich zabezpieczenia, próbujemy to robić zresztą, ale to zabawa w kotka i myszkę... + polityka Xiaomi z 14-stkami też nie zachęca do ich sprowadzania jeśli chce się odblokować bootloader...

Dochodzimy powoli do ściany i trzeba się z tym pogodzić.

40 minut temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

[...]

Dochodzimy powoli do ściany i trzeba się z tym pogodzić.

Dlatego ktoś taki temat właśnie rozpoczął i nie widzę w tym nic dziwnego. Polityka Xiaomi w sprawie odblokowania BL zaczyna obejmować już z tego co mi wiadomo nie tylko ostatnią serię 14, o czym pisałem również gdzieś wcześniej. Sam nie mogę już zdjąć blokady z Pada 6 Pro, ale i ze starszymi modelami telefonów zaczyna być problem. Mam jednakowoż nadzieję, że ekipa EU nie wycofa się z prowadzonej działalności, bo jest ona nieoceniona dla fanów, którzy widzą w telefonie coś więcej niż tylko narzędzie do dzwonienia. Oby więc jak najdłużej udawało się omijać blokady Googla, chociaż niewątpliwie zaczyna być to bardzo utrudnione. Pozdrawiam wszystkich.

Edited by Test

55 minut temu, zeno55 napisał(a):

Nie do końca rozumiem tej dyskusji, choć przyznam że nie przeczytałem wszystkich postów ale tego pierwszego nie rozumiem najbardziej. Cały czas korzystam z xiaomi.eu, odblokowany BL, działają wszystkie aplki bankowe [...]

Być może dlatego, że akurat masz szczęście i na twoim telefonie wszystko gra. Niestety nie każdy ma tak różowo z tymi aplikacjami, nie każdy ma taki telefon jak twój, po prostu ile użytkowników tyle problemów. Ten temat założony był jak mniemam nie po to, by się prześcigać w tym co komu na jakim telefonie działa, czy nie. To jest ogólna dyskusja raczej nad przyszłością romów xiaomi.eu, albowiem jak zostało już powiedziane wcześniej zaczyna być widoczny poważny problem z płatnościami realizowanymi za pomocą telefonów z odblokowanym bootloaderem, co jest w ogóle warunkiem do wgrania tegoż customowego romu. Czy chcemy, czy nie, problem zaczyna się nasilać i jeżeli jeszcze aplikacje bankowe działają, to tylko dlatego, że ich producenci do tej pory nie zaczęli stosować tej samej polityki co Google i tyle. Kiedy tak się stanie każdy niewątpliwie stanie przed wyborem płacenia telefonem i powrotem do zablokowania BL lub...noszenia przy sobie kart płatniczych, to chyba jest oczywiste.

Nie pierwszy raz jest problem z portfelem Google, ale teraz dodatkowo mocno cisną i Xiaomi dokłada komplikacje z odblokowaniem bootloadera. Swoją 13 Pro mam od czerwca, siedzę na xiaomi.eu STABLE i akurat większość czasu nowe wydania są zawieszone przez testy nowego androida i hyperosa, ogólnie dziwne uczucie jak nie ma aktualizacji. Z braku alternatyw zmigrowałem Mi Banda 7 na wersję z NFC i też wszystko pod górę, karta dodana, ale kosztem Pogody, która na Mi Fitness wymaga stale włączonej lokalizacji. Od jutra zobaczę jak to się sprawuje, a co dalej to też trudno powiedzieć, stable dotychczas było dla mnie idealne.

Córka ma POCO M5 z Globalem i zablokowanym BL, ale dialer i apka do sms'ów od Google dyskwalifikują ten telefon, podobnie jak kiedyś obowiązkowa była dla mnie klawiatura Xperia i blokowanie reklam przez hosts, które dogrywaliśmy po aktualizacji roomu paczką "dodatków od xiaomi.eu" (kto pamięta?) :D Z TWRP też były wiecznie problemy, zwłaszcza jak pozmieniali partycje i nie ma do nich normalnego dostępu żeby coś zmodyfikować, ale teraz przynajmniej hybrydowe roomy, więc TWRP można całkiem pominąć. Cały czas coś innego, jednak w dobrą stronę to wszystko nie idzie... 

Xiaomi i tak jako jedna z nielicznych obecnie firm dawała zezwolenie na oficjalne odblokowywanie.
Się zastanawiam czy kwestia BL nie jest wymuszona zakulisowo przez google...

Jeszcze ciekawe czy te problemy co się zaczęły z BL na nowych fonach dotyczy tylko rynku EU czy reszty też (po za CN)
W czwartek mija mi 168h dla pocoF5 zobaczymy jak pójdzie...

Być może dlatego, że akurat masz szczęście i na twoim telefonie wszystko gra. Niestety nie każdy ma tak różowo z tymi aplikacjami, nie każdy ma taki telefon jak twój, po prostu ile użytkowników tyle problemów. Ten temat założony był jak mniemam nie po to, by się prześcigać w tym co komu na jakim telefonie działa, czy nie. To jest ogólna dyskusja raczej nad przyszłością romów xiaomi.eu, albowiem jak zostało już powiedziane wcześniej zaczyna być widoczny poważny problem z płatnościami realizowanymi za pomocą telefonów z odblokowanym bootloaderem, co jest w ogóle warunkiem do wgrania tegoż customowego romu. Czy chcemy, czy nie, problem zaczyna się nasilać i jeżeli jeszcze aplikacje bankowe działają, to tylko dlatego, że ich producenci do tej pory nie zaczęli stosować tej samej polityki co Google i tyle. Kiedy tak się stanie każdy niewątpliwie stanie przed wyborem płacenia telefonem i powrotem do zablokowania BL lub...noszenia przy sobie kart płatniczych, to chyba jest oczywiste.
Ok rozumiem już teraz problem nieco lepiej . Czyli generalnie problemem jest odblokowany BL. Jeśli w takim razie go zablokuje to będzie już zero problemów i obostrzeń że strony Google i Xiaomi? Nie żongluje romami i xiaomi.eu mi pasuje i przy nim chcę pozostać. Co zyskam a co stracę blokując z powrotem BL? Rootowac nie będę, jedyne na czym mi zależy to systemowe nagrywanie rozmów ale to chyba będzie działać i zablokowanym BL chyba że się mylę?

Widzę teraz dlaczego ludzie bagatelizują tą sprawę, zwyczajnie nie wiedzą o co chodzi...Problem w tym, że nie możesz pozostać na xiaomi.eu i zablokować bootloadera, bo po tej operacji telefon już się nie obudzi. I teraz pomyśl ile ludzi włączając ciebie o tym nie wie, wydaje im się, że to żaden problem i w ogóle po co ta dyskusja...Gdyby to było takie proste, to każdy z nas zablokował by bootloader na działającym romie eu i po sprawie, niestety musi to być oryginalny dla tego telefonu rom, co więcej, większość ludzi podejrzewam zakupiło swój Xiaomi w Chinach ze względu na cenę, więc będzie to rom chiński, który oferuje wyłącznie język chiński oraz angielski. Jeśli więc ktoś nie czuje się na siłach używać telefon w innym niż ojczysty język jak da sobie z tym rade ?

2 godziny temu, Netoper napisał(a):

Xiaomi i tak jako jedna z nielicznych obecnie firm dawała zezwolenie na oficjalne odblokowywanie.
Się zastanawiam czy kwestia BL nie jest wymuszona zakulisowo przez google...
[...]

Też już o tym gdzieś napisałem, myślę że zupełne śmiało google maczało w tym palce, niby oficjalnie są w Chinach zbanowani, więc podejrzewam, że ta zmiana polityki Xiaomi jeśli nawet aktualnie dotyczy tylko chińskich telefonów, to jest przygotowaniem na objęcie wszystkich modeli, również tych na europę, to tylko kwestia czasu...

@Test byłem zawsze pewien że w każdej chwili mogę zablokować BL i będzie to dużo prostsze niż zablokowanie. Potwierdzał to moim zdaniem fakt iż w opcjach programisty była zawsze dotąd możliwość ponownej blokady OEM wystarczyło kliknąć suwak. Obecnie widzę że ta opcja jest nieaktywna (wyszarzona) więc już nie da się tego zmienić do opcji fabrycznej . Ciekawe od której aktualizacji bo jeszcze z pół roku temu to się dało przełączyć czyli zdjęcie blokady nie było problemem dlatego wątpię żeby to było w stanie uwalić telefon na amen. Teraz może tak jeśli to prawda co piszesz , kierunek jednak producenta jest mocno niepokojący

11 godzin temu, Test napisał(a):

podejrzewam zakupiło swój Xiaomi w Chinach ze względu na cenę, więc będzie to rom chiński, który oferuje wyłącznie język chiński oraz angielski. Jeśli więc ktoś nie czuje się na siłach używać telefon w innym niż ojczysty język jak da sobie z tym rade ?

Bzdura. Kupiłem już tam 3 telefony i mają wszystkie języki świata. Do tego mają pełną funkcjonalność pasm i częstotliwości potrzebną w Europie. Tam kupiłem, bo faktycznie były dużo tańsze niż w Polsce. Czasami można wyłapać jakieś kupny zniżkowe na kimovil i to naprawdę sympatyczne. Ale faktycznie są takie osoby, które nie mają pojęcia co kupują i potem zaczyna się właśnie rzeźbienie w romy.

2 godziny temu, zeno55 napisał(a):

Ciekawe od której aktualizacji bo jeszcze z pół roku temu to się dało przełączyć czyli zdjęcie blokady nie było problemem dlatego wątpię żeby to było w stanie uwalić telefon na amen

Ta opcja w zasadzie nic nie robi. Realne blokowanie bootloadera to komenda w fastboocie.

2 godziny temu, brawo napisał(a):

Bzdura. Kupiłem już tam 3 telefony i mają wszystkie języki świata. [...]

Widocznie kupowałeś wersje global, która nawet w Chinach jest zawsze droższa od tej na ich rynek, chociaż jak kupowałem pada 6 w wersji China, to otrzymałem global, chyba przypadkiem Chińczyk zapakował 😉

No albo kupuje się pełnowartościową wersję globalną, albo niepełnosprawnego chińczyka. Za Mi9T Pro płaciłem niecałe 1400 zł przy cenie w kraju około 2000 zł. Podobnie z ostatnim poco też taniej o około 500 zł. Wymiana oprogramowania na te z nagrywaniem i o nic nie martwię się. Może faktycznie zaczną się problemy i dla globali jak zaczną utrudniać odblokowania. Ale ja nie pędzę za "najnowszym modelem" to jeszcze ze dwa lata mam spokoju ;)

Wersja chińska z reguły nie różni się niczym poza brakiem pasma B20, które jest mi zupełnie niepotrzebne, natomiast w cenie jest spora różnica. Bootloader do tej pory nie stanowił problemu, więc i romy xiaomi.eu też nie. Niestety jak widać sytuacja się zmieniła i to dość drastycznie. Wszyscy czekamy na dalszy rozwój wydarzeń, ale no nie spodziewam się raczej żadnego przełomu w sprawie bootloadera, tak już zostanie. Google też wątpię by odpuściło z płatnościami, jednak dla tych, którzy mają już bootloader odblokowany jakaś tam szansa jest, że ekipa xiaomi.eu ogarnie zewnętrzną metodę ominięcia problemu (w sensie poza romem), która pozwoli na chwilę jeszcze z tych płatności korzystać. Jednak jak długo to potrwa...nikt nie wie.

13 godzin temu, zeno55 napisał(a):

@Test byłem zawsze pewien że w każdej chwili mogę zablokować BL i będzie to dużo prostsze niż zablokowanie. Potwierdzał to moim zdaniem fakt iż w opcjach programisty była zawsze dotąd możliwość ponownej blokady OEM wystarczyło kliknąć suwak. Obecnie widzę że ta opcja jest nieaktywna (wyszarzona) więc już nie da się tego zmienić do opcji fabrycznej . Ciekawe od której aktualizacji bo jeszcze z pół roku temu to się dało przełączyć czyli zdjęcie blokady nie było problemem dlatego wątpię żeby to było w stanie uwalić telefon na amen. Teraz może tak jeśli to prawda co piszesz , kierunek jednak producenta jest mocno niepokojący 

Wiesz tu nie chodzi o to jak zablokujesz z powrotem bootloader, tylko jaki rom będzie w tym momencie wgrany na telefonie ! Nie wnikając w szczegóły (bo widzę, że nie masz w temacie zbyt dużej wiedzy) jeśli nie będzie to oryginalny rom, to ta operacja zakończy się uwaleniem telefonu. Czasem są sposoby by jeszcze go uratować, ale nie o tym tu teraz mówimy. Pozdrawiam.

6 godzin temu, Test napisał(a):

Wersja chińska z reguły nie różni się niczym poza brakiem pasma B20, które jest mi zupełnie niepotrzebne, natomiast w cenie jest spora różnica.

Może nie napisałem dokładnie. Kupiłem telefony z globalem, które były najtańsze bez względu na wersję. Chińczyk robi czasami takie promocje, bo globale zalegają im w magazynach. Brak pasm jest katastrofalny uważam. Oczywiście możesz tego nie zauważać i zadowalać się tym co masz. Brak jakiegoś pasam, to brak agregacji. Brak agregacji to wolniejszy internet. Działa, ale mógłby szybciej to robić. Ludzie nie zdają sobie raczej sprawy jak często pasmo B20 występuje w agregowanych pasmach. No i nie tylko dlatego B20 jest istotne. Ale to nie istotne ;)

Witam serdecznie. Nie mogę znaleźć informacji więc skorzystam z zapytania przy tym temacie :) przeszedłem na rom dev końcówka 23.9.18 (Star) i przy aktualizacjach cały czas wyskakuje Pay fix który nie działa. Ta wersja chyba miała być wolna od magiska, fix datowany na dzisiaj, zainstalowany, a pani w biedronce znów myśli, że nie mam nic na koncie.... :) coś robię źle? Czy Google zmienia certyfikaty co godzinę? Pozdrawiam 

24 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Na devie tym najnowszym co masz to nie zadziała, musisz przejść na stable.

Cholerka, a dopiero co parę dni temu była informacja: przejdźcie na hypercostam os a będzie aktualizowane obejście w miarę możliwości... Teraz znów, że stable... Ok, ale czy zadziała bez przywracania ustawień fabrycznych? Nie przywracałem wcześniej fabrycznych idąc z stable na dev 

3 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Było, owszem, ale Mi 11 Ultra nie ma już bet, więc takie przejście nie ma większego uzasadnienia.

Zadziała bez.

Dziękuję. Wsio śmiga na stable, tzn jak już kupon maca można wyświetlić to pewnie i nfc :) dwa statusy się pojawiływ integrity check. 

Edit. Nfc śmiga 

Edited by xMaro