Skocz do zawartości

MIUI V14.0.23.2.27.DEV


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

2333.png

  • Poprawki tłumaczeń
  • Dla Xiaomi 12S Ultra wydajemy wersję V14.0.23.2.28.DEV
  • ROM dla Redmi K60 i K60 Pro będzie później
  • Od 21 kwietnia koniec wersji beta dla m.in. POCO F3 – Xiaomi kończy wsparcie. Szczegóły tutaj
  • Od 19 stycznia wszystkie nowe aktualizacje można wgrywać zarówno poprzez tryb recovery (TWRP), jak i przez tryb Fastboot. Szczegóły tutaj
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Wspierane urządzenia w wersji rozwojowej

devices_weekly_23021800.png.webp

Poza urządzeniami wymienionymi powyżej udostępniamy również aktualizacje wersji beta dla niektórych telefonów z procesorami MediaTeka:

  • Xiaomi 12 Pro Dimensity [daumier] (Dimensity 9000+)
  • Redmi K50 Pro [matisse] (Dimensity 9000)
  • Redmi K50 [rubens] (Dimensity 8100)
  • Redmi Note 11T+ Pro [xagapro] (Dimensity 8100)
  • Redmi Note 11T Pro/POCO X4 GT [xaga] (Dimensity 8100)
  • Redmi K50i [xagain] (Dimensity 8100)
  • Redmi Note 11 Pro+ 5G [pissarropro] (Dimensity 920)
  • Redmi Note 11 Pro (5G) [pissarro] (Dimensity 920)
  • Xiaomi 11i HyperCharge [pissarroinpro] (Dimensity 920)
  • Xiaomi 11i [pissarroin] (Dimensity 920)
  • Redmi K40 Gaming [ares] (Dimensity 1200)
  • POCO F3 GT [aresin] (Dimensity 1200)
  • Redmi Note 10 Pro (5G) / POCO X3 GT [chopin] (Dimensity 1100)

Są one dostępne dla osób, ktore wspierają projekt Xiaomi.eu w serwisie Patreon na poziomie Contributor lub wyższym.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum lub w naszych poradnikach.

Sprawdź też dostępne poradniki instalacji:

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

CHCESZ NAM POMÓC W ROZWOJU OPROGRAMOWANIA?

Możesz wesprzeć nas dowolną kwotą dotacji, którą przeznaczymy na utrzymanie serwera i kawę, pozwalającą lepiej skupiać się przy pracy nad rozwojem softu.

Motyw: tutaj.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem poprzednio, ale nie dostałem odpowiedzi :) Czy jest możliwość, żeby wyłączyć priorytet dla przełącznika WiFi calling Orange, żeby nie przesuwał się na pierwszą pozycję po każdym restarcie telefonu? I czy to normalne, że ciemny motyw ustawiony indywidualnie dla danej aplikacji wracał po restarcie do motywu jasnego po każdym restarcie, pomimo włączenia opcji ciemnego motywu? Dopiero ponowne wyłączenie i włączenie ciemnego motywu dla danej aplikacji przywraca dla niej ciemny motyw. Jest możliwość zrobić coś co sprawi, żeby nie trzeba obu opcji przestawiać po każdym restarcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z przełącznikiem nie jesteśmy za bardzo w stanie cokolwiek zrobić. Twórca poprawek nie mieszka w Polsce, więc nie ma karty Orange, by to sprawdzić.

Co do ciemnego motywu: raczej nie powinno tak być, aczkolwiek zgłosiłem problem, bo istotnie tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobrane i wrzucone - tym razem przez updatera nie szło w ogóle pobrać - za to poszło bardzo szybko przez serwer główny - instalowane przez twrp - na razie wygląda że wszystko w porządku (choć ikon dalej nie widzi - trzeba będzie pokombinować dalej ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji na Mi11 aparat robi fatalnej jakości zdjęcia niezależnie od trybu szeroki makro, normalny. Pliki jpg ważą zaledwie parę kilo a powinny kilka mega. Wyczyściłem wszystko dane aplikacji ale lipa problem występuje. Dodatkowo jak zrobi się kilka zdjęć telefon jest dosyć gorący. Ma ktoś jakiś pomysł c8c84744c1ae8d55ef429e6ea09ff3d8.jpg

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, tymik29 napisał(a):

Po aktualizacji na Mi11 aparat robi fatalnej jakości zdjęcia niezależnie od trybu szeroki makro, normalny. Pliki jpg ważą zaledwie parę kilo a powinny kilka mega. Wyczyściłem wszystko dane aplikacji ale lipa problem występuje. Dodatkowo jak zrobi się kilka zdjęć telefon jest dosyć gorący. Ma ktoś jakiś pomysł c8c84744c1ae8d55ef429e6ea09ff3d8.jpg

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka
 

zrobiłem na próbę i wygląda ok .... makro też spoko :)

 

 

IMG_20230304_144451.jpg

Screenshot_2023-03-04-14-41-26-165_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2023-03-04-14-48-10-112_com.miui.gallery.jpg

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem na próbę i wygląda ok .... makro też spoko
 
 
IMG_20230304_144451.thumb.jpg.69a69f4266d2299048ea208cc6677b5d.jpg
Screenshot_2023-03-04-14-41-26-165_com_miui.gallery.thumb.jpg.53d5e170247d208e3f4f28e440aa842c.jpg
Screenshot_2023-03-04-14-48-10-112_com_miui.gallery.thumb.jpg.9c366eae0f259c3a8b01f040a91f7d13.jpg
Hmmm to może moduły aparatów padły ale poczekam na kolejną aktualizację może soft . Oby tak było bo już dawna gwarancja się skończyła.

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tartary napisał(a):

@tymik29 W opcjach aparatu są ustawienia "jakość zdjęć" jak jest ustawione na "niska" to tyle ważą pliki. Sprawdź ustawienia.

u mnie jest cały czas ustawione jako bardzo dobra - aktualizacja tego nie przestawiła - ale nie zaszkodzi sprawdzić - ostatnio ktoś pisał że mu zawsze po aktualizacji wywala ustawienie dźwięku - tam gdzie jest ta opcja Harman Kardon - może to analogiczny problem ... ogólnie zdjęcia są w porządku - zrobiłem kilka ma próbę i w trybie zwykłym i pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tymik29 napisał(a):

Po aktualizacji na Mi11 aparat robi fatalnej jakości zdjęcia niezależnie od trybu szeroki makro, normalny. Pliki jpg ważą zaledwie parę kilo a powinny kilka mega. Wyczyściłem wszystko dane aplikacji ale lipa problem występuje. Dodatkowo jak zrobi się kilka zdjęć telefon jest dosyć gorący. Ma ktoś jakiś pomysł c8c84744c1ae8d55ef429e6ea09ff3d8.jpg

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka
 

U mnie na mi11 normalnie aparat działa, zdjęcia mają po 5,5 Mb w normalnym trybie. Ja na jesień miałem problem z aparatem i musiałem go wymienić. Robił nieostre zdjęcia z głównej kamery. po wymianie wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tymik29 W opcjach aparatu są ustawienia "jakość zdjęć" jak jest ustawione na "niska" to tyle ważą pliki. Sprawdź ustawienia.
Sprawdziłem jakość bardzo wysoka. Dziwna sprawa, gdyż nagrania wideo jakość normalna pliku ważą dużo np. krótki filmik w 8K ponad 500Mb. Tak jakby albo algorytm podczas zapisywania. Zawsze było tak gdy zapisywało się zdjęcie było lekkie opróżnienie i jakość zdjęcia się poprawiała. Teraz nie ma korekcji. Poczekam może do następnej aktualizacji jeśli będzie to samo to zakupię aparaty-Szeroki główny (przypadek aby padły w tym samym czasie)

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Mam błąd- Jeśli otwieram zdjęcie z podglądu aplikacji aparat jakość jest kiepska, oraz właściwościach zdjęcia ważą mała. Po wejściu w galerię i otworzenie tego zdjęcia jakość jest normalna i plik waży 9mb a nie 200kb ufff a już myślałem, że moduły aparatu


Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść dane aplikacji, zró kopię bezpieczeństwa tej aplikacji i wrzuć na jakiś wetransfer itp. i podeślij link. Co mnie podkusiło usuwać aplikację bez zrobienia kopii bezpieczeństwa...

Kopia zapisywana jest w: \Wewnętrzna pamięć współdzielona\MIUI\backup\AllBackup

Edytowane przez qwerty01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Xiaomi 13 wszystko OK, ale mam dziwny problem z klientem poczty. Nie dotyczy on wprawdzie tej konkretnej wersji romu, nie pamiętam jak długo już tak jest, ale na pewno bardzo długo, chyba na poprzedniej wersji Androida albo i jeszcze wcześniej też występował. Generalnie nie jest też on zależny od konkretnego urządzenia, bo na moim starszym Mi 10S też tak mam. Otóż wbudowana aplikacja poczty nie wczytuje (lub robi to sporadycznie) zawartości maila przez dane komórkowe. Gdy odbieram pocztę korzystając z WiFi wszystko jest OK. Wydaje mi się, że dzieje się tak z mailami, które zawierają zawartość html, czy też są skonstruowane w formie strony z obrazkami, ale do końca pewności nie mam, jednak jest to wyjątkowo wkurzające. Wiem, że istnieje milion aplikacji pocztowych, które tego problemu zapewne nie mają, jak choćby GMail, ale... jednak nie chciał bym instalować oddzielnej aplikacji, gdyż ta wbudowana jest w zupełności wystarczająca. No chyba, że nie da się z tym nic zrobić, a może nikt tego problemu nie ma/nie zgłaszał/nie zauważył/zwalił winę na źle działający chwilowo internet mobilny... W każdym razie kiedy maile pobierane są przez WiFi, zawsze wczytuje się cała zawartość. Przepatrzyłem opcje ewentualnie odpowiedzialne za taką sytuację, ale nie znajduje nic do włączenia/wyłaczenia by się pozbyć tego problemu 😕

Edytowane przez Test
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikona wifi calling Orange przechodzi na początek po każdym restarcie oraz dźwięk Harman Kardon wyłącza się po każdym restarcie... W sumie tak jest od dawna, ale dopiero teraz zauważyłem że przy Harman Kardon też wystarczy restart aby się wyłączył.

Przy okazji jakie macie wersję Mi11 ultra? Ja mam chińska i problemów poza opisanymi nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...