Skocz do zawartości

Brak powiadomień przy zablokowanym ekranie


teddy_allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Tydzień temu stałem się właścicielem Redmi Note 10 pro 6/64, przeszedłem z Redmi Note 7 i mam od samego początku problem z powiadomieniami przy zablokowanym ekranie. Nie zależnie od aplikacji. Czy to Messenger (najczęściej), czy Twitch czy jakakolwiek inna aplikacja. Jeżeli dostaję powiadomienia przy zablokowanym ekranie to z opóźnieniem. Ale w większości przypadków powiadomienia dochodzą dopiero po odblokowaniu ekranu. Przejrzałem już chyba wszelkie sposoby jakie znalazłem w internetach. Co jeszcze można zrobić oprócz przywracania ustawień fabrycznych?

A może błąd jest znany i będzie naprawiony przy kolejnych aktualizacjach?

Wersja:
MIU GLOBAL 12.0.3.0 (RKFEUOR)
Android 11 RKQ1.200826.002

Edit: przejrzane ustawienia to: ustawienia powiadomień i oszczędzania energii oraz sposobu wyświetlania powiadomień

 

 

Edytowane przez teddy_allegro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo jest u mnie, przerzuciłem się z Redmi Note 8 Pro i jest tragedia. Ten telefon nawet gorsze zdjęcia robi. Z tego co widzę to będzie odrzutek jeśli chodzi o aktualizację więc nie pozostaje nic innego jak xiaomi.eu 

Edytowane przez Pietrii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, frrancuz napisał:

Autostart, kłódka, wyłącz oszczędzanie energii. Zrób to dla tych ważnych aplikacji. 

Optymalizacja Miui, optymalizacja baterii, autostart, zablokowałem nawet aplikacje kłódką, próbowałem też wszystkie aplikacje od nowa wyłączyć i włączyć w powiadomieniach. Wygląda na to, że soft jest zj****y i po jakimś czasie usypia telefon tak, że powiadomienia przychodzą po godzinie albo w ogóle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Netoper napisał:

A próbowałeś wyłączyć optymalizację MIUI w opcjach programistycznych?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Tak, strasznie denerwujące, ktoś dzwoni do ciebie odbierasz telefon i on wibruje, bo przychodzą powiadomienia ale zapominasz o tym blokujesz telefon i nie wiesz, że coś w ogóle doszło bo nie ma nawet diody powiadomień xD

Edytowane przez Pietrii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten problem, powiaodmienia przychodzą sobie jak chcą.

 

1 godzinę temu, Netoper napisał:

A próbowałeś wyłączyć optymalizację MIUI w opcjach programistycznych?
 

W moim Note 10 Pro NIE MA optymalizacji MIUI w opcjach programistycznych.

2 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał:

Z ciekawości: kupowałeś w Orange? bo masz brandowany soft...

Tak, ja kupowałem i mam identyczny.

Ale dosłownie za godzinę minie 168 godzin na odblokowanie bootladera i spierdzielam na custom romy.

Edytowane przez Vayneholt
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Vayneholt napisał:

Też mam ten problem, powiaodmienia przychodzą sobie jak chcą.

 

W moim Note 10 Pro NIE MA optymalizacji MIUI w opcjach programistycznych.

Tak, ja kupowałem i mam identyczny.

Ale dosłownie za godzinę minie 168 godzin na odblokowanie bootladera i spierdzielam na custom romy.

Możesz je przywrócić klikając kilkukrotnie w "Przywróć wartości domyślne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Z ciekawości: kupowałeś w Orange? bo masz brandowany soft...

Tak brandowany przez Orange. Aktywowałem opcje programistyczne (5x kliknąć na WERSJA MIUI) czego tam mam szukać?

Bo czegoś takiego jak "wyłączyć optymalizację MIUI" nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, teddy_allegro napisał:

Tak brandowany przez Orange. Aktywowałem opcje programistyczne (5x kliknąć na WERSJA MIUI) czego tam mam szukać?

Bo czegoś takiego jak "wyłączyć optymalizację MIUI" nie znalazłem

A czytałeś post wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

Jak u Was w kwestii powiadomień? Mam wrażenie że u mnie trochę żyją swoim życiem... Powiadomienia niektórych aplikacji przychodzą od razu na zablokowanym ekranie, a niektóre dopiero jak odblokuję, albo wręcz wejdę w daną aplikację. Nie mam pojęcia od czego to zależy... 

Edytowane przez Gorus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



To była odpowiedź na twoje "niemanie" pojęcia.



Nie mam pojęcia od czego to zależy... 


Pomijając konfigurację uprawnień ( o których słowem nie wspomniałeś) są aplikacje z których Miui nie chce wyświetlać powiadomień na ekranie blokady, i tu też słowem nie wspomniałeś które konkretne aplikacje się dają powiadomień.
Więc skoro tak ogólnie przedstawiłeś swój problem to otrzymałeś ogólną ale zarazem treściwą odpowiedź mająca cię nakierować gdzie szukać rozwiązania.



Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Nie dzialaja powiadomienia sms na ekranie blokady. Mignie raz ekran i koniec. Caly czas to ma migać co 10 sec jak normalna dioda powiadomien. Zadne oszczedzanie energi tu niema do rzeczy. Cos jest spieprzone. Naprawi to ktos czy mam sprzedac ten złom co dopiero kupiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...