Skocz do zawartości

Redmi Note 10/10Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na najnowszym stabilnym Romie xiaomi.eu (12.5.4) czujnik zbliżeniowy działa w sposób nieprzewidywalny. Raz wygasza ekran, innym razem już nie. Działa trochę losowo. Strasznie to utrudnia rozmowy bo nieraz przypadkowo włączają się różne rzeczy. Na poprzednim Romie działało to tak samo.
Czy to wina softu, czy raczej czujnik jest wadliwy i trzeba to reklamować?

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.06.2021 o 22:58, Netoper napisał:

Oryginalny ROM (w formacie fastboot) wygrywasz za pomocą MiFlash, w programie jest opcja zablokowania bootloadera jak i pozostawienia go odblokowanym .

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

żeby wgrać oryginalny (nie brandowany soft) także muszę mieć odblokowany bootloader ?
Nie znalazłem sposobu, jak zrobić to krok po kroku (przy nowszych MIUI), zeby nie uwalić telefonu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, musi być odblokowany, na zablokowanym to praktycznie tylko updaty aktualnego romu można robić.
Sposób odblokowania bootloadera jak i wgrywania romu przez mi flash, jest w poradnikach na tutejszym forum, sposób jest taki sam bez względu na model fona, jedyne co to trzeba mieć pobrany właściwy rom dla danego modelu.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Netoper napisał:

Tak, musi być odblokowany, na zablokowanym to praktycznie tylko updaty aktualnego romu można robić.
Sposób odblokowania bootloadera jak i wgrywania romu przez mi flash, jest w poradnikach na tutejszym forum, sposób jest taki sam bez względu na model fona, jedyne co to trzeba mieć pobrany właściwy rom dla danego modelu.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

dzięki, muszę odblokować i wgrać niebrandowane oprogramowanie, bo to z ORANGE to niestety nie ma aktualizacji, eh
Przeprowadziłem proces odblokowania bootloadera (muszę czekać 168h, ale o tym wiedziałem). 
ROzumiem, ze zgodnie z informacją przy próbie odblokowania bootloadera wszystkie dane z telefonu wyczyszczą się ?
Jakieś porady jak wgrać nie brandowany soft (po odblokowaniu bootloadera) do Redmi Note 10 Pro.

Edytowane przez StaryKoniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2021 o 19:08, StaryKoniu napisał:

dzięki, muszę odblokować i wgrać niebrandowane oprogramowanie, bo to z ORANGE to niestety nie ma aktualizacji, eh
Przeprowadziłem proces odblokowania bootloadera (muszę czekać 168h, ale o tym wiedziałem). 
ROzumiem, ze zgodnie z informacją przy próbie odblokowania bootloadera wszystkie dane z telefonu wyczyszczą się ?
Jakieś porady jak wgrać nie brandowany soft (po odblokowaniu bootloadera) do Redmi Note 10 Pro.

Instalacja przez FASTBOOTA

Ściągasz MiFlash z https://www.xiaomiflash.com/download/, 

Ściągasz soft z https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/sweet/     wersje Fastboot

MiFlash jak i soft rozpakowujesz do partycji systemowej np;C

Przyciskami Power i zmniejszanie głośności wchodzisz w FASTBOOT telefonu

Uruchamiasz MiFlash

Przewodem USB podłączasz telefon do komputera

W oknie programu MiFlash wrzucasz soft z dysku C, jezeli chcesz żeby po fleszowaniu telefon był odblokowany zaznaczasz (clean all). Fleszujesz i po robocie.

 

2021-07-18_220622.png

Edytowane przez rumot
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, rumot napisał:

Instalacja przez FASTBOOTA

Ściągasz MiFlash z https://www.xiaomiflash.com/download/,   proponuje wersję Xiaomi_Flash_20180528.zip

Ściągasz soft z https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/sweet/     wersje Fastboot

MiFlash jak i soft rozpakowujesz do partycji systemowej np;C

Przyciskami Power i zmniejszanie głośności wchodzisz w FASTBOOT telefonu

Uruchamiasz MiFlash

Przewodem USB podłanczasz telefon do komputera

W oknie programu MiFlash wrzucasz soft z dysku C, jezeli chcesz żeby po fleszowaniu telefon był odblokowany zaznaczasz (clean all). Fleszujesz i po robocie.

 

2021-07-18_220622.png

Dzięki wielkie! A jeśli chce zablokować bootloadera po wgraniu softa to "clean all and lock" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też pobrać tą wersje V12.5.2.0.RKFIDXM (Indonezja) i też będzie OK tak jak na EEA i Global tylko że dodatkowa duży plus będziesz mógł nagrywać rozmowy telefoniczne a jest to uwierz mi nieraz przydatna opcja.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2021 o 16:44, rumot napisał:

Możesz też pobrać tą wersje V12.5.2.0.RKFIDXM (Indonezja) i też będzie OK tak jak na EEA i Global tylko że dodatkowa duży plus będziesz mógł nagrywać rozmowy telefoniczne a jest to uwierz mi nieraz przydatna opcja.

Dzięki wielkie. Czekam na odblokowanie bootloadera i będę wgrywać. Pytanie: jak sprawa gwarancji Xiaomi jak będę miał rom na Indonesia ? Czy w przypadku jeśli będę miał odblokowany bootloadera i będzie problem z wgraniem romu to nie ucegle telefonu (tak jakby to było przy zablokowanym bootloaderze?).

Jeśli po wgraniu nowego softu zaznaczę, żeby zablokował bootloadera to w przypadku chęci wgrania innej wersji znowu trzeba będzie czekać ok 7 dni?

Edytowane przez StaryKoniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, StaryKoniu napisał:

Dzięki wielkie. Czekam na odblokowanie bootloadera i będę wgrywać. Pytanie: jak sprawa gwarancji Xiaomi jak będę miał rom na Indonesia ? Czy w przypadku jeśli będę miał odblokowany bootloadera i będzie problem z wgraniem romu to nie ucegle telefonu (tak jakby to było przy zablokowanym bootloaderze?).

Jeśli po wgraniu nowego softu zaznaczę, żeby zablokował bootloadera to w przypadku chęci wgrania innej wersji znowu trzeba będzie czekać ok 7 dni?

Gwarancja powinna być, ROM przecież jest oficjalny. Możesz zablokować bootloader na nim. Jeśli będziesz chcial odblokować bootloader jeszcze raz to powinien odblokować się od razu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja! Pytanko; wgrałem najnowsze miui indonesia z możliwością nagrywania ale zauważyłem że na tym miui mam problemy z powiadomieniami, przychodzą z ogromnym opóźnieniem lub dopiero jak ręcznie odświeżę. Czy mogę wgrać bez obaw (zablokowałem bt po wgraniu roku) starsze miui czy nie mogę zejść w dół ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, StaryKoniu napisał:

Czy mogę wgrać bez obaw (zablokowałem bt po wgraniu roku) starsze miui czy nie mogę zejść w dół ?

Jak odblokujesz ponownie bl to możesz (powinno się udać od razu bez czekania). Tylko nie wiem czy to nie kwestia ustawień, a nie romu.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Jak odblokujesz ponownie bl to możesz (powinno się udać od razu bez czekania). Tylko nie wiem czy to nie kwestia ustawień, a nie romu.

Hm, niby wszystko mam zrobione ok (w sensie synchronizację etc). Może jakieś rady co jeszcze sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, StaryKoniu napisał:

Gmail, olx, Messenger, allegro

Podstawa to zezwolenie na stałe powiadomienia w dodatkowych uprawnieniach tych apek. Jak nie pomoże to można próbować dodać do autostartu, oszczędzędzanie baterii bez ograniczeń i ostatecznie kłódka. W najowszych romach jest cała masa szczegułów powiadomień w Informacjach o aplikacji i tam też trzeba wszystko przejrzeć. Ale zdarzają się wersje romów mające z tym problem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2021 o 16:43, FromWP napisał:

Podstawa to zezwolenie na stałe powiadomienia w dodatkowych uprawnieniach tych apek. Jak nie pomoże to można próbować dodać do autostartu, oszczędzędzanie baterii bez ograniczeń i ostatecznie kłódka. W najowszych romach jest cała masa szczegułów powiadomień w Informacjach o aplikacji i tam też trzeba wszystko przejrzeć. Ale zdarzają się wersje romów mające z tym problem.

Sprawdzę, dziękuję :)

EDIT:

ustawiałem różnie, bez efektu... niestety powiadomienia z GMAIL dochodzą z kilku / kilkunastogodzinnym opoźnieniem. Być może przypadek, nie wiem..
Spróuję wgrać GLOBAL

 

EDIT2:

Wgralem GLOBAL, potestuję i dam znać :)

 

EDIT 3:

 

@FromWP na Global nie ma żadnych opóźnień, uff. Brakuje nagrywania jedynie :)

Edytowane przez StaryKoniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam taki problem ze swoim Xiaomi Redmi Note 10 Pro: Po rozsunięciu tego paska od góry ekranu raz mi się pokazują powiadomienia, ale wtedy nie mam tam ustawień telefonu jak wifi, jasność ekranu, latarka itp. a innym razem są tylko ustawienia ekranu a nie ma powiadomień. Mam wrażenie, że to losowo się ustawia. Problem pojawił się z dnia na dzień bo wcześniej miałem wszystko normalnie. Po rozsunięciu paska najpierw były ustawienia telefonu a niżej powiadomienia. Jak do tego wrócić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuję tę
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droid27.sensev2flipclockweather
Całkiem sensowny interfejs, czytelna, niezła konfiguracja, nieźle widgety, na tyle mi przypasowała że po kilku latach używania różnych pogodynek na różnych sprzętach w końcu i tak do tej wracałem.

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak innych, ona korzysta z danych serwisu Foreca, więc tak samo jak pogody telewizyjne ( choć te w tv twierdzą że mają swoje osobiste serwisy) więc sprawdzalność jest taka sama jak w tv czy w innych apkach korzystających z foreki. Czyli albo się uda wywróżyć albo nie , natomiast aktualny stan pogody podaje w miarę dokładnie, w przeciwieństwie do jednej tv gdzie pogodzianka stoi tyłem do okna w studiu, z uśmiechem na twarzy informuje że w wawie piękna słoneczna pogoda, a po szybach deszcz ścieka

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Cześć. Kilka dni temu przesiadłem się z Redmi 3s, którego używałem przez 4,5 roku na Redmi Note 10s. Przerzuciłem sobie ekran główny i wszystkie dane jakie miałem zapisane na koncie Xiaomi. Dodałem nowy telefon do konta. Niby wszystko gra, ale. Nie mogę zsynchronizować danych z wiadomości i z historii połączeń z nowego telefonu. Usługa aktywacji kart sim Xiaomi nie działa i się wysypuje. Operator Polkomtel (na starym telefonie też miałem jakieś problemy np. LTE, ale tam pomogło przejście na miuipolska). Próbowałem konfigurować internet na różne sposoby, sprawdzałem kartę sim na pierwszym i drugim gnieździe, i nic. Jakieś pomysły, czy ten typ tak ma? Na ten model nie ma miuipolska, niestety. Będę wdzięczny za pomoc. Telefon dorwałem w polskiej dystrybucji w promocji. Generalnie parametry mi odpowiadają i nic lepszego raczej w tej cenie na rynku nie ma (zależało mi na jak najdłuższym wsparciu, liczyłem, że na tym telefonie również podziałam sobie kilka lat). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, synchronizacja działa. Kombinowałem różne ustawienia sieci i w końcu komunikat o braku aktywacji karty sim zniknął. Ustawienia standardowe plusa. Wydaje mi się, że zmiana lokalizacji, w której próbowałem aktywować synchronizację, pomogła. Pojawił się inny problem. Telefon w trybie fastboot niewidoczny dla komputera win 10. Pomogło wgranie sterownika: samsung android adb interface

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...