Skocz do zawartości

Mi 11 Lite - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

A mój dziś po 1,5 miesiąca pojechał do serwisu. Zbyt cichy mikrofon (ledwo mnie słychać podczas rozmowy a bardziej moje otoczenie, a w dyktafonie wychodzi że nagrywa 5x słabiej niż górny mikrofon). Do tego brak szybkiego ładowania.
To tylko dla informacji gdyby ktoś miał jakieś problemy...

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też mam ten teoretycznie gorszy ekran. Nie miałem porównania do tego "lepszego" ale wg mnie to temu nic nie brakuje.
Ostry, wystarczająca jasność nawet w pełnym słońcu, dobra czerń.
To, że jak się porówna pod mikroskopem z np. Samsungiem czy OnePlusem i zobaczy inny układ pikseli, to jeszcze nie jest powód do narzekań.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani w trybie normalnym, Ani ciemnym, nawet na maksymalnie przyciemnionym ekranie nie zauważyłem żadnych przebarwień. Czasem na MIUI 12.5.3.0 w ustawieniach przy przewijaniu listy ustawień tło zamiast czarnego robiło się ciemno szare by po chwili znów zrobić się czarne, ale poza tym nic więcej nie zauważyłem. A na 12.5.5.0 już nawet tego"efektu" nie ma...

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam P.T. Użytkowników tego smartfona. Zmęczony eksploatowanym od ~5 lat Samsungiem Galaxy J5 przesiadłem się na Mi 11 Lite. Cały czas uczę się jego obsługi, bo to i przesiadka z Androida 5 na 11 i zupełnie inna nakładka. Mam kilka problemów związanych z przyzwyczajeniami i zmianami w samym Androidzie. Sprawdziłem już sobie jaki mam wyświetlacz i miałem szczęście, trafiłem na ten lepszy. Smartfon kupiony w <kryptoreklama> GSM24 </kryptoreklama>  W dialerze męczy mnie to, że w historii połączeń od góry do dołu są one ustawione od najstarszego do najnowszego. Czyli na samej górze widzę najstarsze zachowane połączenie. Nie podoba mi się takie ustawienie. Albo nie wiem gdzie tego szukać, albo nie ma możliwości odwrócenia tego. Zastanawiam się, czy odblokowanie i wgranie xiaomi.eu rozwiązałoby ten problem? Nawet jeśli nie, to mam nadzieję że i tak poprawiłaby się jego funkcjonalność. Ale mam tu pewne wątpliwości... Czy ta operacja nie odetnie mnie od możliwości wykonywania płatności zbliżeniowych NFC (apka IKO)? Czy będą działać aplikacje mObywatel? Może jakieś inne problemy, z których istnienia nie zdaję sobie sprawy? Za odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi co jest lepszego w Huaxing od Tianma ekranu

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka


Niestety producenci nie udostępnili dokumentacji technicznej aby porównać i wywnioskować co takiego zawiera w sobie ekran Huaxing, że jest lepszy od Tianma.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, si3wc4 napisał:

Ale może czegoś nie zauważam...

Te przypadłości nie muszą dotyczyć wszystkich Tianma. Możliwe że tylko pewnej partii. Dwa, bardzo możliwe że Xiaomi cos zepsuło w sofcie, zapomniało że dwa różne wyświetlacze wstawiają. Już kiedyś były takie przypadki. Bodajże Redmi 3s z ekranami Tianma miały czarny ekran po aktualizacji romu, a z BOE działały normalnie. Z drugiej strony Tianma to zdolny producent, potrafią nawet czasami zwykłe LCD z efektem wypalania zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak zapis poprzednich ustawień. Jest "zapisz poprzedni tryb", co skutkuje uruchomieniem trybu wideo, portret, panorama itd., zamiast domyślnego "zdjęcie". Nie skutkuje to natomiast zapisaniem ustawień nagrywania.
Czy wybierzemy 720/30 czy 4k/30 to zawsze po ponownym uruchomieniu aplikacji (bądź nawet przełączeniem trybu na zdjęcia i z powrotem na wideo) będzie domyślne 1080/30.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nówka sztuka Mi 11 Lite 5g ekran Huaxing. Ekran ma pionowe przebarwienia (paski) na całej szerokości - zauważone już na białym ekranie podczas uruchamiania. Najbardziej jest to widoczne na białym kolorze (szare przebarwienia) na pozostałych kolorach oprócz czarnego dużo trudniej to zauważyć, ale też widać jak już się wie czego szukać.

Wygląda to na wadę ekranu, ale nie chciałbym usłyszeć w serwisie, że ten model tak ma :(

Miał ktoś coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.10.2021 o 20:22, Colza napisał:

Ekran ma pionowe przebarwienia (paski) na całej szerokości - zauważone już na białym ekranie podczas uruchamiania. Najbardziej jest to widoczne na białym kolorze (szare przebarwienia) na pozostałych kolorach oprócz czarnego dużo trudniej to zauważyć, ale też widać jak już się wie czego szukać.

Ekran wymieniony przez serwis. Teraz jest ok.

Swoją droga to dziwna polityka firmy, że nowy telefon który przyjechał uszkodzony jest naprawiana przez serwis, a nie wymieniany na nowy. Niestety w tym przypadku nie było możliwości zwrotu do sprzedawcy/salonu - zakup na firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziś odebrałem swój telefon (promka -250zl), pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem czy to 42 czy 36 panel....niestety ten "gorszy". Zamówiłem Xiaomi 11 lite 5g NE z myślą o tym , że w nowej wersji będą wstawiać już tylko te lepsze panele ;/ no i lipa. Ogólnie testuje go i oprócz tego ,że biały nie jest taki mega biały (wpada lekko w róż jak położe go na stole - porównuje do mojego obecnego mi8 se ) Nie widzę  innych wad z wyświetlaczem. Nie wiem trochę co robić, mam 14dni na oddanie. Być może później te wady wyjdą... 

A tak w ogóle, po odpaleniu go pierwszy raz wyskoczyło okienko "Wygląda na to, że przywróciłes urządzenie do ustawień fabrycznych. Połącz się z siecią i przywróć elementy systemowe, aby móc normalnie korzystać z miui"  WTF ? ktoś go oddał, zrobili factory reset i go dostałem ? miał ktoś taki przypadek ?

 

A i jeszcze jedno, dostałem telefon w pudełku bez folii i plomba dystrybutora była naklejona na oryginalną plombę. To też normalne ? (sklep x-kom, dystrybutor ingram micro)

Pozdrawiam

Edytowane przez markol84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o serwis ale praktykę z
Xkomu że sprzedawaniem telefonów po zwrocie. Tak miałem kupić nokię 8 ale w salonie był odbiór miała rysy odpuściłem. Zoltan Apple kiedyś wymieniało telefon na nowy teraz serwisy dostały sety naprawcze.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co my tu porównujemy politykę Apple do Xiaomi. To dwa różne światy. Mało kto, a chyba nikt, nie prowadzi takiego wsparcia dla swoich telefonów jak właśnie Apple. Gdyby ten system nie był tak zamknięty, to sam bym chętnie telefon zmienił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...