Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 10 - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.2.2.0.RJBCNXM - Android 11


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi 10 (nazwa kodowa: umi).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_MI10_V12.2.2.0.RJBCNXM_v12-11.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Orjon napisał:

Jeśli masz jakąś apkę sklonowana i jej potrzebujesz to nie przechodz na 11. Apki sklonowane na 11-stce powodują problem z pamiecia i w konsekwencji te informacje o których wspominasz.

Jak już pisałem miałem 11 dwa razy więc znam problem z klonem. Teraz pytam czy korzystałeś z najnowszego wydania ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinbielski Temat dotyczy najnowszej stabilnej. To nie ta sama wersja. 

Z tego co zerknąłem na xiaomi.eu forum, to problem jest z recovery po instalacji tej wersji stabilnej. Sypie się tak jak w rozwojowej, potem jak się uda do fastboot i miflash, a jak nie to serwis (komuś tam pojawił się czarny ekran i nie był w stanie wejść w fastboot). No ale nikt chyba nie próbował nowej wersji recovery w której działa tylko OTG.

Chyba niewiele osób chce testować tą stabilna betę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zainstalowałem żonie. Pobrałem ze strony, wrzuciłem na pamięć i instalowałem z TWRP. Poszło gładko. Czy obecnie działa TWRP to nie wiem bo telefon działa i nie miałem potrzeby znowu tam wchodzić. spróbuję wieczorem sprawdzić. Klonowania nie uzywamy, a bateria miesiąc na ładowaniu trzyma :)  Za świeże żeby cokolwiek więcej powiedzieć.

 

P.S. Szybkie ładowanie naprawione, galeria i aparat chodzą ok.

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, witek_77 napisał:

Ja wczoraj zainstalowałem żonie. Pobrałem ze strony, wrzuciłem na pamięć i instalowałem z TWRP. Poszło gładko. Czy obecnie działa TWRP to nie wiem bo telefon działa i nie miałem potrzeby znowu tam wchodzić. spróbuję wieczorem sprawdzić. Klonowania nie uzywamy, a bateria miesiąc na ładowaniu trzyma :)  Za świeże żeby cokolwiek więcej powiedzieć.

 

P.S. Szybkie ładowanie naprawione, galeria i aparat chodzą ok.

I jak sprawdzles twrp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na poprzedniej wersji Miui stable i po prostu zrobiłem wczoraj aktualizacje do najnowszej, chciałem wejść w TWRP żeby zrobić roota ale mnie wywaliło do fastboota i pozostało tylko MiFlash i dziś wróciłem do poprzedniej wersji Miui stable poczekam aż to naprawia i będzie działać normalnie TWRP.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć czy się da, bo zapewne słyszałeś, że restart do recovery (starego) powoduje tryb fastboot. I tutaj robi sie jakiś bug, że po takim uruchomieniu fastboot nie przyjmuje komend.

Może spróbuj tak. Wyłącz telefon i z wyłączonego uruchom od razu w trybie fastboot. Wtedy wgraj przez komendę w CMD nowe recovery. Sądzę że powinno zadziałać. Prawdopodobnie komenda instalacji recovery zostanie przyjęta. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki, działa - narazie zostaje na bootwanych twrp'ach póki nie wyjdzie nic oficjalnego od TeamWin i wygląda na to że przynajmniej wtedy nie zostaje sie z ręką w nocniku jak następna iteracja softu bedzie miała podobne problemy z recovery (w locie bootujesz cokolwiek jest najnowszego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak dobrze rozumię to tryb fastboot działa poprawnie jeżeli nie wejdziemy w starego TWRP. Instalując nowe TWRP mamy pewność, że w jego wejście nie zepsujemy fastboota, ale lepiej robić z bootowalnego twrp ?

Jeżeli nie zależy nam na danych to można zrobić miflasha, postawić nowego TWRP i 12.2.2.2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
23 godziny temu, Kertukos napisał:

Ta wersja systemu to syf, nie instalujecie tego.
Ze stabilnością nie ma nic wspólnego.
Gdyby nie to że na globalu nie działa dual sim już dawno bym to g***o odinstalował

To jak aktualnie na globala przystało dlaczego nie pozostałeś na Androidzie 10 tylko zainstalowałeś niestabilne stabilne wydanie MIUI? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę komplikacji było przy instalacji, coraz więcej utrudnień po drodze jest...

Wiem jedno, że to jedyny ROM który obsługuje 2 karty SIM - chodziłem tydzień (168h oczekiwania) z dwoma telefonami i więcej nie chcę.

Macie jakieś linki do ostatniej wersji na Android 10? Czy mając aktualnie 12.2.2.0 trudno będzie wrócić na starszy ROM? Pytam bo od ponad 2 lat nie jestem na bieżąco - użytkowałem Mi8 na Globalu :) gdzie dual SIM działał bez konieczności zmian softu.

 

// EDIT nr 1

Wybaczcie że post pod postem, ale dotyczy zupełnie nowej tematyki.

Czy ktoś z Was też posiada problem z Galerią zdjęć? U mnie nie chce pokazywać zawartości, dodatkowo po uruchomieniu jest problem z włączeniem aparatu - pomaga restart telefonu.

// EDIT nr 2

OK - wyjaśniło się - sklonowane apki były powodem błędów systemowych. Wywaliłem, wyczyściłem cache i jest OK.

Edytowane przez moonfall84
Dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2020 o 20:41, moonfall84 napisał:

Macie jakieś linki do ostatniej wersji na Android 10?

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_MI10_V12.0.8.0.QJBCNXM_v12-10.zip/download

Dnia 25.11.2020 o 20:41, moonfall84 napisał:

Czy mając aktualnie 12.2.2.0 trudno będzie wrócić na starszy ROM?

Bez wipe nawet nie próbuj. Tym bardziej, że robisz downgrade wersji androida.

 

6 godzin temu, Kertukos napisał:

@Pietr Niestablilne wydanie stabilne XD

Co poradzisz. MIUI is brutal na Mi10. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mrosi napisał:

To nie wypowiadaj się w tym wątku. EEA to ROM globalny, zaś temat dotyczy ROMu stabilnego MIUI Polska.

Przecież napisałem komentarz o tej właśnie wersji systemu, czyli MiuiPolska 12.2.2.0. Czytaj ze zrozumieniem...

@Pietr na to wygląda, trzeba z tym jakoś żyć :/

Edytowane przez Kertukos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie telefon robi cegłę/brick. 
Wszystko wg instrukcji, po instalacji w TWRP robię reboot i powstaje pętla na Fastboot. Nie da się wejść w TWRP ani nawet wyłączyć tel. Restartuje się. 
Przywróciłem przez MiFlash ori system. Ponownie przeszedłem całą procedurę i mam to samo........ Ktokolwiek się spotkał? Teraz ściągam wersję MIUI 12 rozwojowe dla testu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...