Jump to content

Ciągłe resety Xiaomi Note 9 Pro z włożoną kartą SIM

tweant

Recommended Posts

12 godzin temu, MatekPomatek napisał:

Pytanie pojawia się tutaj, czy to wada mechaniczna, fizyczna, czy softowo dadzą radę to poprawić? Bo wygląda to jak crash podczas gdy telefon sobie softowo nie radzi..AA zapomniał bym przez resztę dnia też wykonywałem dużo zdj, oraz filmów i aparat ani razu się nie wyłączył z ciekawości gdzie kupowany telefon bo ja sieć Play?

No właśnie, o to jest pytanie . Z tym, że on się niby restartuje, ale po włączeniu pamięta wszystkie rzeczy które zostały wykonane. W zakładce ostatnie otwarte aplikacje , normalnie działają w tle. Jakby hibernacja. A nie twardy reset telefonu. Dwa to pytanie dlaczego więc się nie resetuje jak nie włączam wifi czy bt. Skoro ma wadę fabryczną...ja kupiłam w sklepie mi store w Katowicach.

Myślę również, że co chwilę są jakieś poprawki. Jak go kupiłam to nie umiał znaleźć lokalizacji, pluło się o jakieś inne aplikacje działające w tle...nie wiem jakie . Potem w chromie nie dało się klikać w wyskakujące okienka. W sms funkcja czatu była niedostępna. Na dzień dzisiejszy wszystko śmiga. Miałam włączony bt dzisiaj parę godzin słuchałam muzyki na słuchawkach bezprzewodowych i też o dziwo nic. Może coś się poprawia miałam jakieś aktualizacje. Tak czy tak ja go potestuje , mam czas, gwarancję, w razie usterki dopiero oddam. W serwisie sądzę cóż poczną, wymienią na inny co najwyżej.

Edited by Kleo

Witajcie.

Ja 23 czerwca zakupiłem Redmi Note 9 Pro. Przez kilka dni było wszystko OK, ale potem nagle telefon zaliczał restarty ze 3-4 dziennie. Do tego zaczął się zawieszać i często wyskakiwał błąd aparatu. Po 18 dniach oddałem w ramach gwarancji do sieci sklepów RTV-AGD. Poprosiłem o wymianę na nowy.  Dziś przyszedł SMS z informacją , że telefon może być naprawiony a nie wymieniony na nowy. Zadzwoniłem zatem z pytaniem co ma być naprawione, ale nie potrafili udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Odrzuciłem propozycję naprawy i ponownie zarządałem wymiany na nowy egzemplarz. Czekam tera na informację.

pozdrawiam

Dnia 21.07.2020 o 20:10, kamil9530 napisał:

A ja nie potwierdzam resetów telefonu 

Załączone wifi,internet,bt wszystko śmiga

Telefon kupiony w pierwszym dniu sprzedaży na mi home

Jeszcze nie doświadczyłem ani razu zwiechy czy restartu,także myślę,że to nie wina softu.

Na początku witam wszystkich szczęśliwych i nieszczęśliwych posiadaczy :)
Ja również kupiłem na mi-home, w pierwszym dniu przedsprzedaży i mój się restartuje średnio raz dziennie.

Mam wrażenie, że odrobinę się poprawiło po aktualizacji "App Vault" albo "Usług operatora" w sklepie Play., ale może to moje złudne odczucie.

Edited by kelvinsky

Ja testuję dalej. Na razie wszystko mi się potwierdza bt trochę go resetuje, ale rzadko i nieznacznie. Natomiast jak wskoczyłam na wifi to kilka resetów na dzień, nawet ładując telefon i nie używając go. Zmieniłam więc w wifi zamiast 5G to zwykłe i póki co od rana ani jednego resetu. 

Czytając te komentarze strach się bać! Używam 9Pro od 7 lipca, korzystając intensywnie z WiFi, BT , aparatu i póki co żadnych restartów nie miałem. Jedynie problem był z GPS, ale ostatnia aktualizacja to naprawiła. Może faktycznie była jakaś felerna partia...

3 godziny temu, WD40 napisał:

Redmi Note 9 Pro nie posiada obsługi 5G. Może Chodzi Ci o WiFi na częstotliwości 5 GHz?

Tak tak dokładnie. Przepraszam  nie napisałam jak trzeba. ☺️

Dnia 24.07.2020 o 15:49, Kleo napisał:

Ja testuję dalej. Na razie wszystko mi się potwierdza bt trochę go resetuje, ale rzadko i nieznacznie. Natomiast jak wskoczyłam na wifi to kilka resetów na dzień, nawet ładując telefon i nie używając go. Zmieniłam więc w wifi zamiast 5G to zwykłe i póki co od rana ani jednego resetu. 

U mnie restartuje się po kilka razy dziennie. W sobotę chodziłem po Tatrach, wifi miałem wyłączone, a mój Redmi Note 9 Pro zrestartował się kilkanaście razy - prawie za każdym razem kiedy włączałem aparat. Więc przynajmniej u mnie nie ma to nic wspólnego z wifi.
Telefon kupiony 25 maja w przedsprzedaży na https://mi-store.pl/

Dnia 24.07.2020 o 19:02, WD40 napisał:
20 godzin temu, WD40 napisał:

Rozwiązanie od mojego kolegi z pracy. RMN9P resetował mu się lub wieszał kilka razy dziennie przy różnych okazjach.  Zresetował do ustawień fabrycznych bez karty SIM. Zainstalował kartę sim z prepaida i przez cały dzień fon działał bez problemu. Zmienił SIM na zwykły z abo i zwieszka po kilku minutach. Po pracy pojechał do BOK operatora i wziął duplikat karty SIM. Od piątku zero resetu. Może to przypadek, ale pomogło. Kolega twierdzi, ze to kwestia wersji chipa w kartach SIM.

Ciekawe, ja mam resety ale rzadko , znaczy rzadziej niż zwykle i zazwyczaj teraz jak nie ruszam telefonu.

Dnia 28.07.2020 o 20:30, WD40 napisał:

@Kleo A od ilu lat masz obecną kartę SIM? Jeśli nowa, to przeczyło by to opisanemu powyżej rozwiązaniu.

Wymieniłam rok temu , więc nowa. 

Zastanawiam się, czy nie dać tego telefonu do serwisu. Bywają dni, że jest mało resetów a czasami parę na dzień. Głównie jak nic nie robię, leży i się resetuje. Ale i bywa, że się zawiesi na messie, aparacie, przeglądarce, yt, grze, nie ma reguły. Trochę mi szkoda, bo stary telefon redmi note 7 znalazł już właściciela. Musiałabym tutaj wszystko kasować na ten czas echhh...a bardzo lubię ten telefon. 

A ostatnio np wyłączył się całkiem i nawet włączyć się nie dało, dopiero po minucie zaskoczył.

Miałam juz dwa telefony xiaomi, najpierw redmi 4x potem note 7 i bardzo sobie chwaliłam, stąd decyzja o wersji 9... kupiłam pro, bo zwykła 9 niewiele lepsza była od note 7. Zaś o note 8 naczytałam się wielu negatywnych opinii. Chciałam sobie polepszyć a wyszło jak wyszło, trochę się zawiodłam na tej firmie. Telefony są stosunkowo tanie ale jednak 1300 zl to nie 200 zł i wymagam podstaw. Za 2 tys to bym juz samsunga miała.

Mój Redmi 9 Pro 6/128 ( zakupiony w sklepie mi-home.pl ) restartuje się tylko podczas używania programów korzystających z GPS. Restarty co kilka, kilkanaście minut (najpierw biały ekran, zwiecha, restart) praktycznie uniemożliwiając korzystanie  z ww programów (Yaanosik, Google maps itp). Zauważyłem, że GPS potrafi wskazać miejsce oddalone o 500 km od miejsca faktycznego pobytu, włączenie opcji "zwiększ dokładność google", albo jakoś tak, poprawia pozycję. otworzyłem zlecenie w serwisie, zobaczymy co zrobią.  Włączenie samego GPS nie powoduje problemów a przynajmniej nie zauważyłem, fakt że korzystam z GPS praktycznie tylko do nawigacji.

Problemy z aparatem tylko sporadycznie, zwiechy. Innych problemów np. z bt, wifi nie zauważyłem. 

Telefon wrócił z serwisu, wszystko trwało od wtorku do czwartku następnego tygodnia. WG protokołu naprawy wymieniono płytę główną i tylne plecki, śladów naprawy brak czyli ok, nic nie zarysowane telefon jak nowy. To tyle na plus, restarty przy używaniu GPS jak były tak są, no może w mniejszej ilości ale jak dla mnie to i tak dyskwalifikuje telefon. W poniedziałek będę dzwonił do sklepu i serwisu, zobaczymy. Chciałem zaufać marce, kupiłem pierwszy raz telefon Xiaomi i niestety zaufanie zaczyna kuleć.

Jakiś felerny egzemplarz Ci się trafił. Ja używam GPS prawie codziennie po kilka godzin i ani razu się nie zrestartował...

A tak na marginesie, to ciekawe czy serwis tę płytę główną wymienił, czy wpisał tylko w protokół...?

Edited by miras2020

Wymienić wymienili bo zmieniły się numery IMEI i numer fabryczny, oba są zapisane w płycie głównej, tak mi sie wydaje? Chyba, że poszła używka i nie sprawdzili czy dobra?

Edited by wpr

Dnia 12.08.2020 o 19:52, pumavip napisał:

U mnie problem znika gdy wyłączę Lokalizacje, za każdym razem gdy ją włączę to znów, włączenie jakiejś apki, freeze i restart.

Spróbowałam i faktycznie póki co 2 dzień zero restartów. 

A mi po wyłączeniu lokalizacji ani razu się nie zrestartował już . Ja więc odpuszczam serwis, bo wydaje mi się, że problem będzie tkwił gdzieś w sofcie a nie telefonie. Skoro nadal nie potrafią tego naprawić to dziwne, bo myślę że przyczynę już znają od dawna.

Dnia 2.08.2020 o 20:30, wpr napisał:

Mój Redmi 9 Pro 6/128 ( zakupiony w sklepie mi-home.pl ) restartuje się tylko podczas używania programów korzystających z GPS. Restarty co kilka, kilkanaście minut (najpierw biały ekran, zwiecha, restart) praktycznie uniemożliwiając korzystanie  z ww programów (Yaanosik, Google maps itp). Zauważyłem, że GPS potrafi wskazać miejsce oddalone o 500 km od miejsca faktycznego pobytu, włączenie opcji "zwiększ dokładność google", albo jakoś tak, poprawia pozycję. otworzyłem zlecenie w serwisie, zobaczymy co zrobią.  Włączenie samego GPS nie powoduje problemów a przynajmniej nie zauważyłem, fakt że korzystam z GPS praktycznie tylko do nawigacji.

Problemy z aparatem tylko sporadycznie, zwiechy. Innych problemów np. z bt, wifi nie zauważyłem. 

Mam dokladnei ten sam problem, podczas normalnego dziennego uzytkowania telefon spisuje sie w zasadzie bardzo dobrze, problemow z aparatem i innymi apkami brak, ale wystarczy ze wsiade do auta, odpale google mapy i w czasie jazdy kilka razy potrafi walnac bialy ekran i restart. Podejrzewalem juz BT (slucham muzyki przez bt w aucie) ale po wylaczeniu i podpieciu telefonu przez AUX problem nie zniknal. Nie ukrywam ze jest to dosc irytujace tym bardziej ze od zakupu wpadly juz dwie aktualizacje (z 11.0.1 na 11.0.4) i problem dalej wystepuje. Reset do ustawien fabrycznych, przekladanie karty sim w tacce niestety nie pomogly.

Witam ja od pierwszego dnia borykam się z restartami rekord to kilkanaście jednego dnia (pod koniec dnia już nie chciało mi się wpisywać PIN-u takiego nerwa miałem). Ostatecznie telefon trafił do sklepu ale nie stwierdzili usterki po czym na moje życzenie pojechał do serwisu).Od pierwszego odpalenia używałem Wi-fi , BT, Transmisje danych i GPS taki standard, telefon zawieszał się bardzo często może dla tego ze miał ustawione w google udostępnianie lokalizacji oraz w aparacie geotagowania.  Czasem wyłączał się nawet jak leżał nie używany bezpośrednio na stole. Jestem rozczarowany mój Redmi note 5 oraz żony redmi note 4 są o lata świetlne stabilniejsze od Redmi Note 9 Pro.

PS. Kuzyn dziś przyjechał z Niemiec ma to samo podczas używania nawigacji jadąc do Polski - kilka resetów. :(

Mój wrócił z serwisu - "telefon sprawny, nie wykonano naprawy" i tyle. Dopiero w tygodniu przetestuję nawigację, zobaczymy. Ciekawe tylko, że pierwsze zgłoszenie skutkowało wymianą płyty głównej w ciągu trzech dni a teraz testowanie trwało 10 dni i nic nie wykryto.

Nadal następują restarty, co zauważyłem, aby wystąpił restart muszą być spełnione trzy warunki:

- włączony GPS

- włączony program nawigacyjny lub inny program obciążający procesor, pamięć np Torque

- telefon musi być w ruchu (czyli praktycznie w samochodzie), może jest to związane z odświeżaniem pozycji GPS? Może dlatego podczas drugiej wizyty w serwisie nie stwierdzono usterki bo raczej nie wozili telefonu w samochodzie :grin:

Pierwszy restart po ok 30 minutach (przy używaniu nawigacji), następny już po 7 minutach i potem to już średnio co 5 minut. Za każdym razem zawieszenie, biały ekran i ponowne uruchomienie, nagrałem filmik może będzie potrzebny do "walki" ze sprzedawcą.

Tylko raz był restart bez włączonego programu, chyba że działał w tle a nie zauważyłem.

W innych przypadkach restartów nie ma, nie było.

Obecnie telefon wraca do sprzedawcy w ramach rękojmi, co będzie dalej - zobaczymy.

p.s. przepraszam za mało fachowe nazewnictwo.

Mojego jutro kurier odbiera i wraca do sprzedawcy, zobaczymy jak podejdą do tematu.

Ciekawi mnie, czy moduł GPS to oddzielny element na płycie? Tylko w takim przypadku widzę wytłumaczenie problemów, nowa płyta i stary GPS  w innym przypadku dwie walnięte płyty to zbyt "dużo szczęścia" jak na renomowaną markę. 

Cześć, specjalnie założyłem konto, żeby odpowiedzieć w tym wątku.

Mam bardzo podobny problem, telefon nówka, mam go 3 tygodnie.

Moje obserwacje: testowałem wiele dni, wifi, dane mobilne, BT no i macie racje, problem jest z lokalizacją - telefon zawiesza się przy próbie odświeżenia lokalizacji (choć nie zawsze). Co ciekawe, ostatnio miałem 8, słownie osiem dni spokoju! Myślałem, że zastosował system samonaprawienia... :D

Nic bardziej mylnego, od wczoraj restartuje się 5-8 razy dziennie, czasem nawet leżąc na stoliku.

Wyłączenie lokalizacji faktycznie eliminuje problem, jednak uważam, że jednocześnie taka usterka eliminuje smartfon jako sprawne urządzenie.

Daleki jestem od odsyłania sprzętu, reklamacji i innych dupereli, szkoda mi czasu i nerwów, po cichu liczę, że jest to problem z oprogramowaniem telefonu i może producent wypuści jakąś łatkę, choć nie wiem jak to działa - jestem przeciętnym użytkownikiem, który po prostu dzwoni i czasem wysyła śmiesznego memesa na messengerze, ewentualnie użyje Google Maps.

Czy jest tu choć jedna osoba, której jakiś serwis stwierdził co konkretnie jest nie tak z tymi smartfonami?

Coś musi być skoro z automatu, przy takich objawach, wymieniają płytę główną. Chyba, że to "standardowa" procedura - problemy to wymieniamy płytę bo wyświetlacz jest sprawny.:grin:

W poniedziałek mija tydzień, cisza - czekam nadal.:grin:

Witam, od 2 dni jestem posiadaczem modelu z tytułu i telefon już spakowany na reklamację... 

Zaczęło się od restartu podczas włączania aparatu. Po aktualizacji problem zniknął jakby aż do czasu, gdy tel podczas leżenia na półce sam się restartowal.. podczas korzystania z nawigacji to samo... ehh porażka, faktycznie to pro w nazwie to początek od " problemy ". 

Pytanko czy komuś pomógł serwis podczas reklamacji czy bez sensu wysyłam tam tel żeby poleżał z 2 tyg i wróci z swoimi problemami dalej ?