Skocz do zawartości

Gorsza jakość zdjęć po aktualizacji do MIUI 11 - czy downgrade do MIUI 10 jest możliwe?


Tyler

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zauważyłem w swoim Redmi Note 7 znaczne pogorszenie jakości zdjęć po zaktualizowaniu się systemu z MIUI 10 do MIUI 11. Kolory zamiast być żywe i intensywne zrobiły się wyblakłe i prześwietlone, zaś w ograniczonym oświetleniu fon zupełnie przestał sobie radzić, mimo że wcześniej robił naprawdę świetne zdjęcia nocne. Mam zwykły czysty soft z polskiej dystrybucji, czy istnieje jakaś możliwość usunięcia tej aktualizacji do MIUI 11? Gdybym wiedział że Xiaomi robi downgrade swojego sprzętu żeby nowsze modele wypadały na ich tle lepiej to nigdy bym nie zrobił tej beznadziejnej aktualizacji, ale może jest jakiś sposób na przywrócenie MIUI 10 bez utraty gwarancji? Poza tym po aktualizacji telefon strasznie zamula jak na 4GB, ogólnie same problemy z tym "prezentem" od producenta...

Czy jak spróbuje zainstalować aktualizacje do MIUI 10 z poziomu softu za pomocą  ustawienia -> o telefonie -> aktualizacja systemu -> wybierz paczkę aktualizacji to ucegli mi telefon? Podobno od którejś wersji MIUI jest zabezpieczenie anti rollback, niestety jestem laikiem i nie znam się na tym wszystkim...

Można jakoś uratować ten sprzęt? Domyślam się że nie bez powodu kopali w kodzie aparatu i nie ma co czekać na łatkę która by to naprawiała, a kupiłem ten telefon m.in. właśnie ze względu na świetny aparat. Co mogę zrobić?

 

Edytowane przez Tyler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2019 o 16:21, Tyler napisał:

Zauważyłem w swoim Redmi Note 7 znaczne pogorszenie jakości zdjęć po zaktualizowaniu się systemu z MIUI 10 do MIUI 11. 

także czekam na wiecej opini z tym bo nie wiem czy aktualizowac czy nie

Edytowane przez kamillm
Poprawa czytelności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2019 o 16:32, Kanio napisał:

także czekam na wiecej opini z tym bo nie wiem czy aktualizowac czy nie

Jeżeli nie chcesz spaprać swojego telefonu to NIE AKTUALIZUJ bo to co zrobiło Xiaomi to jawna kpina, po pierwsze skopali aparat i to nie jest odosobniona opinia, inni użytkownicy też to zauważyli, po drugie, cały system spowolnił, telefon potrzebuje kilku do kilkunastu sekund żeby połączyć się z Wi-Fi (choć wcześniej łączył się natychmiast), bateria wyczerpuje się wyraźnie szybciej (wcześniej bez problemu trzymała 2,5 dnia, teraz 1,5). Nie potrafię dopatrzeć się żadnych plusów, nie ma nic nowego a wszystko inne działa bez porównania gorzej niż na wcześniejszej wersji. Nawet wygląd razi w oczy - wielkie, brzydkie czcionki jak dla niedowidzącego i wielkie, szpetne obłe ikony zamiast eleganckich i ładnych ikonek z MIUI 10.

Ale dalej czekam na pomoc - jak pozbyć się tego badziewia? Czy da się zainstalować MIUI 10 z karty pamięci czy zbrickuje sobie telefon? Są na to jakieś sposoby do których nie potrzeba hakerskich umiejętności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować wgrać MIUI 10 z poziomu aktualizatora. 10 razy klikasz na ikonę MIUI 11, odblokują się dodatkowe opcje. Ściągasz sobie MIUI 10 i próbujesz zaktualizować z pliku - albo pójdzie, albo nie, trudno. Jak nie to można jedynie MiFlashem, ale do tego potrzebujesz odblokowania bootloadera.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tyler napisał:

Jeżeli nie chcesz spaprać swojego telefonu to NIE AKTUALIZUJ bo to co zrobiło Xiaomi to jawna kpina, po pierwsze skopali aparat i to nie jest odosobniona opinia, inni użytkownicy też to zauważyli, po drugie, cały system spowolnił, telefon potrzebuje kilku do kilkunastu sekund żeby połączyć się z Wi-Fi (choć wcześniej łączył się natychmiast), bateria wyczerpuje się wyraźnie szybciej (wcześniej bez problemu trzymała 2,5 dnia, teraz 1,5). Nie potrafię dopatrzeć się żadnych plusów, nie ma nic nowego a wszystko inne działa bez porównania gorzej niż na wcześniejszej wersji. Nawet wygląd razi w oczy - wielkie, brzydkie czcionki jak dla niedowidzącego i wielkie, szpetne obłe ikony zamiast eleganckich i ładnych ikonek z MIUI 10.

 

Ale dalej czekam na pomoc - jak pozbyć się tego badziewia? Czy da się zainstalować MIUI 10 z karty pamięci czy zbrickuje sobie telefon? Są na to jakieś sposoby do których nie potrzeba hakerskich umiejętności?

Zaktualizowałem do MIUI11 parę tygodni temu (telefon jest z oficjalnej polskiej dystrybucji i ma global stable) i nie wiem, ale chyba coś Ci się musiało poknocić podczas aktualizacji oprogramowania. Co do aparatu foto, to on już robił nie za ciekawe zdjęcia (mimo, że sensor ma dość dobry), gdy był na MIUI10, teraz po przejściu na MIUI11, nie widzę dalej żadnej poprawy to fakt, dlatego musiałem przerzucić się na aplikację google Gcam. Zdjęcia robione tą aplikacją w gorszych warunkach oświetleniowych w większości zrobionych zdjęć są nieporównywalnie lepsze i przede wszystkim są bardziej szczegółowe. Minus Gcam, to zwiększone zużycie baterii, że względu na to, że procesor mocno pracuje przy obróbce zrobionego zdjęcia. Czasem porównując zdjęcia tego samego obiektu, zrobione jedno po drugim aplikacją Gcam i Xiaomi dziwię się , że mogły one zostać zrobione tym samym telefonem. Xiaomi w swoich telefonach zawsze daje do aparatów fotograficznych nowe modele i najlepsze sensory dostępne w swoich przedziałach cenowych, problem tylko w tym, że właśnie oprogramowanie robią słabe czego dowodem jest aplikacja Gcam, która z kolei ma bardzo dobre oprogramowanie i to od razu widać.

Nie zauważyłem aby system spowolnił (nie gram w gry). Wi-fi włącza się zawsze w ciągu 1-2 sekund. Bateria mam wrażenie, że trzyma minimalnie lepiej, niż na MIUI10, na którym już było dobrze.

Zgodzę się, że te duże ikony i czcionki w ustawieniach wyglądają jak wyciągnięte z telefonu dla seniora :). Zainstaluj sobie launcher ze sklepu Google Play. Szczerze polecam Nova Launcher, tam wszystko sobie tak ustawisz jak chcesz, zainstalujesz sobie jakąś paczkę ikon ze sklepu GP itd.

Jeśli masz takie problemy to najpierw chyba pozostaje przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych (jest to z reguły zalecane przy aktualizacjach oprogramowania) choć sam tego nei robiłem.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bateria trzyma lepiej , zdjęcia robię gcamem-stockowa aplikacja to do wideo, ikonki jak kto woli- kwestia gustu. Czy zmulił? Ciężko stwierdzić, jak dla mnie raczej nie. Telefon trzymam w samochodzie na szybie i często korzystam z odblokowania twarzą które po updacie do 11 wg mnie działa lepiej(bo ryło mi się raczej nie zmieniło na korzystniejsze XD ). Zniknął mi problem z łączeniem z bluetoothem ze słuchawkami(dwie pary edifier w830bt i w800bt). Pozostał problem z czujnikiem oświetlenia i zbliżeniowego ale na 10 też nie dział tak jak trzeba.ogólnie mieszane uczucia co do zakupu 7 za 899 zł w normalnej cenie jak za 300zł więcej na promocji można kupić mi 9 lite/mi 9T. 

Edytowane przez Ziomek999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Rosol napisał:

Myślałem że Xiaomi nie będzie robić downgrade ale widać robią u to w sposób jawny. 1 raz mam Xiaomi i raczej będzie to mój ostatni raz z tą marką bo jak widzę mają klientów głęboko i nawet nie stwarzają pozorów 

W jakim Ty świecie żyjesz ? ;) Myślisz, że inni producenci tak nie robią ;). Niestety trzeba się z tym pogodzić. Plusem Xiaomi jest bardzo długie wsparcie oprogramowania. Nasz model spokojnie dostanie jeszcze aktualizację do MIUI12, a może i nawet wersji 13 (jest to bardzo popularny model ponad 25 mln sprzedanych sztuk, z niezłymi podzespołami, więc raczej będą go długo wspierać). Oczywiście też otrzyma androida 10. Ja często miałem takie odczucia, niezależnie od producenta, że najlepiej telefon działał na tej wersji androida z którą był od nowości, jak dostał aktualizację do nowszej wersji zaczęło się stopniowe "zamulanie", aby zapewne "zachęcić" klientów do kupna nowszego modelu telefonu. Jak na razie patrząc na stosunek jakości do ceny, to Xiaomi raczej nie ma żadnej konkurencji i jak to w życiu coś za coś dobre podzespoły, ale trzeba się pogodzić z tym, że oprogramowanie delikatnie mówiąc nie jest najmocniejszą stroną tego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rosol napisał:

Myślałem że Xiaomi nie będzie robić downgrade ale widać robią u to w sposób jawny. 1 raz mam Xiaomi i raczej będzie to mój ostatni raz z tą marką bo jak widzę mają klientów głęboko i nawet nie stwarzają pozorów 

Ja miałem Nota 2 , 4 , Mi A1, Redmi 7, teraz mam Nota 7 i idzie do mnie Note 8, Miałem Samsunga ostatniego miałem S4, miałem LeRee Le 3, pół rodziny ma Xiaomi, znajomi zmieniają na Xiaomi i są zadowoleni. Czasem tak bywa że coś nie wyjdzie Xiaomi bo się śpieszy i ma dużo pracy ale Wsparcie, aktualizację, możliwości wgrywania przeróżności, Miui EU , PL GCam innych bajerów, cały ten klimat... Ja w zdj akurat nic nie zauważyłem, codziennie robię zdjęcia, korzystam również z Gcam na zmianę zależy czy potrzebuje lepszej jakości :) ale z tego co czytam nie wyszła im ta aktualizacja po prostu. Trzeba uzbroić się w cierpliwość 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2019 o 18:28, electro69 napisał:

Zaktualizowałem do MIUI11 parę tygodni temu (telefon jest z oficjalnej polskiej dystrybucji i ma global stable) i nie wiem, ale chyba coś Ci się musiało poknocić podczas aktualizacji oprogramowania. Co do aparatu foto, to on już robił nie za ciekawe zdjęcia (mimo, że sensor ma dość dobry), gdy był na MIUI10, teraz po przejściu na MIUI11, nie widzę dalej żadnej poprawy

Problem polega na tym że, właśnie jest spora różnica w jakości zdjęć, dla porównania dwa zdjęcia tego samego obiektu, pierwsze przed aktualizacją, drugie po.

Aparat w tym telefonie był właśnie jego mocną stroną, teraz fotki są o wiele słabsze dlatego chce wrócić do MIUI 10 na którym wszystko było lepsze. Może nie mam długo tego telefonu ale po aktualizacji zdarzają się ścinki podczas przeglądania neta, płynność i reakcja na dotyk jest na 1000% gorsza niż wcześniej. 

Stąd moje pytanie - co z tym całym anti rollbackiem, jest czy go nie ma? Ryzykuje uceglenie? W ogóle przy takim ręcznym downgrade stracę gwarancje?

Dnia 7.12.2019 o 17:39, Kanio napisał:

escze jest taka opcja wyslac go na gwarancje i wtedy ci 10 wgraja

Właśnie zastanawiałem się nad tym ale po pierwsze nie mam pretekstu żeby wzięli go na serwis, po drugie zawsze wgrywają najnowszą wersje oprogramowania, czyli znowu wgrają 11.

Jestem po prostu wściekły, nigdy więcej żadnych aktualizacji i w ogóle Xiaomi

IMG_20191112_215520.jpgIMG_20191205_224144.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi odblokował(a) ten temat

@Tyler

Coś Ty taki w "gorącej wodzie kąpany" ;). Jest problem z jedną z aktualizacji w dodatku jest to pierwsza z serii MIUI11 (będzie więcej gdzie zapewne będą poprawiać błędy, które zgłoszą użytkownicy), a Ty już deklarujesz, że nigdy więcej nie kupisz ich telefonów itd. Poczekaj na kolejną aktualizację oprogramowania, są one wydawane mniej więcej co ok. 2 miesiące. Pisałem już wcześniej, że aplikacja Gcam robi lepsze zdjęcia, niż ta stockowa od Xiaomi,  nawet wtedy jak telefon był na MIUI10.

Ściągnij sobie Gcam z tej strony https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-parrot043/ dokładnie chodzi o plik "PMGC 7.0.009 HDR Version v13" instaluje się go normalnie jak każdy aplikacja ze sklepu Google Play, nie trzeba żadnych kombinacji robić. Do tego z tej strony https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/configs-parrot-01/ w zakładce z Redmi Note 7 wybierz sobie plik z ustawieniami aparatu, które wgrasz do Gcam (na tej stronie wszystko pisze jak to zrobić, jest to bardzo proste). i masz lepsze zdjęcia niż zrobi je jakakolwiek wersja aplikacji aparatu od Xiaomi :). Jedynym minusem dla niektórych osób może być tylko to, że w aplikacji wszystkie ustawienia są w języku angielskim.

Edytowane przez electro69
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W obecnej chwili nie ma innej możliwości jak czekać na update MIUI lub zainstalować alternatywną aplikację do robienia zdjęć, o której wspomniał @electro69 Uważam, że na dzień dzisiejszy wątek został wyczerpany i zaczyna na się robić mały off-top i zbędna dyskusja. Jeśli ktoś będzie chciał jeszcze coś dodać proszę o informację, odblokuję wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...