Jump to content

Wersje stabilne XIAOMI.EU/MIUIPOLSKA.PL

Recommended Posts

8 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Jeśli to jest z Usług Google Play, a chyba jest (chociaż pewności nie mam), to musiałbyś chyba wyłączyć powiadomienia z jednego z kanałów powiadomień (Cast może?)

jedyna która mi się pokazuje com.android.cellbroadcastrecevier... ma wyłączone powiadomienia

Edit.

znalazłem i zadziałało

Edited by innyreader

• 2 weeks later...

Cześć, mój telefon Xiaomi 13 Pro (nuwa) soft HyperOS 1.0.4.0.UMBCNXM Sabilna od kilku dni próbuję walczyć z Galerią ale poległem. Odpala się wybieram zdjęcie i po chwili się wyłącza. Na forum znalazłem polecenia które powinny pomóc ale w fastboot wykrywa telefon ale adb nie. Próbowałem zmieniać sterownik ale nic to nie daje. Macie pomysł czemu na adb nie widzi telefonu? A jeszcze lepiej jabyście mieli sprawdzone rozwiązanie na Galerię.

41 minut temu, hugobossbb napisał(a):

Cześć, mój telefon Xiaomi 13 Pro (nuwa) soft HyperOS 1.0.4.0.UMBCNXM Sabilna od kilku dni próbuję walczyć z Galerią ale poległem. Odpala się wybieram zdjęcie i po chwili się wyłącza. Na forum znalazłem polecenia które powinny pomóc ale w fastboot wykrywa telefon ale adb nie. Próbowałem zmieniać sterownik ale nic to nie daje. Macie pomysł czemu na adb nie widzi telefonu? A jeszcze lepiej jabyście mieli sprawdzone rozwiązanie na Galerię.

jeśli chodzi o galerie to zobacz w tym wątku 

o tu sporo pisaliśmy w tym temacie ... z tego co pamiętam to dotyczy to telefonów ze snapem gen 2 ... a co do adb to raz - sterownik telefonu w tym trybie musi być o nazwie android bootloader interface - to raz ... dwa - zmień też port USB jak możesz / ewentualnie też podłącz na innym kablu - to tak najszybciej co można doradzić ... też wrzuć pliki adb do katalogu najlepiej na głównym dysku c i o krótkiej nazwie (np tylko adb) no i polecania wpisuj w cmd uruchomionym jak administrator ... też nie wiem czy to pomoże ale na pewno nie zaszkodzi ... ogólnie jak coś robisz z telefonem przez USB to nie zaszkodzi też włączyć debugowanie USB (ukryte opcje programisty)

Edited by Master

No i mój to właśnie ten ze Snap gen 2 :evil:

W zasadzie wszystko to co opisałeś to robię i nic.

No i czy to czasem nie jest kwestia tych telefonów z Vodafone?

Bo u mnie właśnie Operator Channel jest pusty.

*#*#26822277437#*#*

Jeśli pojawi się dymek z informacją: „Operator Channel: VF” lub pusty, to niestety jest to zwrot z Vodafone DE i nie ma możliwości instalacji. Inny wynik np. XM jest poprawny dla dystrybucji Polskiej.

Zrzut ekranu 2024-04-29 214022.png

Zrzut ekranu 2024-04-29 213953.png

Edited by hugobossbb

może być ... z tego co widać to komunikacja między softem a fonem jest ... sterownik też wygląda w porządku ... to jak komendy nie wchodzą to może to być z tym związane ... tu dużo nie pomogę - może jakiś admin potwierdzi że w tym problem 🙃

z galerią to na pewno normalnie włączony ... coś pamiętam ze sam robiłem tymi poleceniami ... na pewno nie było to w trybie fastboot ... ale czy debugowanie miałem włączone to nie pamiętam (pewnie tak ... bo zawsze włączam na wszelki wypadek jak coś robię przez USB - oczywiście poza kopiowaniem i wyrywaniem plików z / do pamięci) ...

Do adb łączyłem się w trybie fastboot dlatego nie działało. Dzięki za rozwiązanie problemu z łączeniem.

adb shell pm clear com.miui.gallery
adb shell pm clear com.miui.mediaeditor

Po tych komendach Galeria zaczęła działać ale po kilku godzinach znów się wyłącza wiec to nie ma większego sensu. Jest jakaś apka która zastępuje Galerię i działa?

o ile pamiętam to od którejś wersji romu ten problem powinien być naprawiony ... wrzuć najnowsza wersję romu na swój telefon jaki jest ... najlepiej dev beta ...

Godzinę temu, hugobossbb napisał(a):

Ok to pytanie laika jak wrzucę najnowszy ROM dev na wersję stable to stracę wszystkie dane czy nie?

nie ... nic nie stracisz ... spokojnie mozna tak zrobic - wersja dev ma nowsze sygnatury zabezpieczen niz stable + inne poprawki bo jest wydawana na biezaco a nie co jakis czas ... wrzucaj jako update i pojdzie bez problemow ...

• 2 weeks later...

Witam wszystkich serdecznie!
Proszę o pomoc w następującej kwestii.
Zakupiłem Xiaomi 13 Pro z TradingShenzhen z zainstalowanym Xiaomi.eu, wersja MIUI V14.0.12.0.TMBCNXM / stabilna. 
Zainstalowane jest TWRP 3.7.0_12-Xiaomi 13Pro_v7.2_A13.
Chciałbym zainstalować najnowszą wersję, czyli: HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.6.0.UMBCNXM (Czy to jest najnowsza wersja?)
Ponieważ wszystkie tutoriale opisują postępowanie od początku, a ja już mam zainstalowane Xiaomi.eu, mam pewne wątpliwości w sposobie postępowania.
Proszę o potwierdzenie lub korektę, czy moje niżej opisane postępowanie będzie prawidłowe.
Automatyczna aktualizacja nie znajduje nowszej wersji.
Ściągam aktualną wersję HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.6.0.UMBCNXM. Wiem, że mogę to zrobić przez komputer i przenieść plik na telefon, ale chyba również mogę go ściągnąć od razu na telefon?
Następnie, Aktualizacje - Zainstaluj aktualizację z pliku .zip.
I chyba powinna się rozpocząć aktualizacja?
W Aktualizacji jest jeszcze opcja, Uruchom w Recovery, podobnie, wskazanie pliku i aktualizacja.
Czy mogę to zrobić jednym lub drugim sposobem? Jeżeli tak, to czy efekt końcowy będzie taki sam?
A może źle myślę i należy to zrobić inaczej?
Proszę o pomoc i rozwianie moich wątpliwości.
Z góry dziękuję! 

Posted (edited)

no masz dwie opcje jeśli chodzi o Xiaomi eu - albo wrzucasz update przez twrp (recovery) albo przez kompa skryptem update - jak pobierz plik ZIP z romem - np. przez updater systemowy - to on się zapisuje w głównej pamięci (nie katalog download - tam będzie pobrany plik jak pobierasz ręcznie przez przeglądarkę - w razie czego romy są na serwerze sourceforge - wpisz tam sobie w wyszukiwaniu Xiaomi eu - potem tylko znajdujesz właściwy rom w katalogach weekly albo stable - możesz też tam przejść bezpośrednio z portalu - każdy model ma zalinkowana aktualną wersję romu) jak klikniesz uruchom w recovery to powinno odpalić się twrp - tam wbijasz w install wskazujesz ten plik ZIP i jedziesz ... romy Xiaomi eu są obecnie w formie multi - czyli ten sam plik ZIP możesz wrzucić tak jak pisałem wcześniej - twrp - ale możesz tez go sobie skopiować na kompa - rozpakować - i odpalić skrypt update - telefon musi być uruchomiony w trybie fastboot i system Windows musi go widzieć w menadżerze urządzeń jako android bootloader interface - po wgraniu wszystkich plików będzie automatyczny restart i temat załatwiony ... tak więc metoda instalacji to już sam zdecyduj ...

czy ta opcja z pliku ZIP automatycznie też uruchomi recovery to nie pamiętam ... dawno już tak nie wrzucałem update ... jak to odpali automatycznie twrp to ok - jak nie to żaden problem - wybierasz uruchom w recovery potem install - wskazanie pliku ZIP i załatwione ... jakby na końcu były jakieś czerwone monity to nie zwracaj uwagi ... nie ma to wpływu na poprawność wrzucenia systemu

Edited by Master

tak jak pisal pan Kacper -> masz telefon jeszcze z systemem na A13 - a chcesz przejsc na hyperOS - ktory jest juz na A14 -> czyli jesli masz TWRP w wersji na A13 - a masz co widac po koncowce nazwy to jak wrzucisz hyperOS to zeby potem moc przez niego aktualizowac system musisz wrzucic najpierw wersje zgodna z A14 ... jak tego nie zrobisz to twrp bedzie dzialac - tyle ze nie bedziesz miec dostepu do pamieci telefonu - a wiec i nie dasz rady zrobic update ...

HyperOS zainstalowałem przez recovery, myślałem, że nowe TWRP również zainstaluję w taki sam sposób, ale niestety folder był niewidoczny.
Rozumię, że wynika to z innego szyfrowania, o którym wspominacie.
Czyli uaktualnienia TWRP muszę dokonać w taki sposób, jakbym go instalował pierwszy raz?
Czy po zainstalowaniu HyperOS powinienem zrobić jakieś czyszczenie?

• 2 weeks later...
Posted (edited)

mam problem z wczytywaniem kontaktów w aplikacji sms. nie odczytuje kontaktu same numery sa. Po wejściu w ustawienia nie ma uprawnień 

Screenshot_2024-05-20-14-34-31-776_com.google.android.gms.jpg

Edited by vatrasmm

5 minut temu, 2andrzej2 napisał(a):

Dopiero teraz poradziłem sobie ze sterownikami. TWRP zmienione.

Dziękuję za pomoc!

Rozumiem, że teraz aktualizacje będą przychodziły przez OTA?

aktualizacje przez ota nie maja nic wspolnego z tym czy jest zainstalowane twrp czy nie 🙃 beda jesli masz nowy rom - gdzie byla aktualizacja updatera pod katem dostepu do informacji z serwera ... przy kazdej wersji stable do pobrania - bedzie informacja w tym zakresie - tzn. ze ta wersja nie zostanie wyszukana przez ota i trzeba ja pobrac samemu - kazda kolejna wersja juz bedzie miala dostep i mozna bedzie pobierac romy bezposrednio przez updater (no a potem juz korzystasz wlasnie z twrp albo jedziesz w trybie fastboot przez kompa ...)

Mondrian -nie rozpoznaje kontaktów w aplikacji SMS. Wiadomości przychodzą jak od numerów a nie od zapisanych kontaktów. Ponadto nie ma powiadomień o odebranym SMS w tym żadnego dźwięku. Trzeba otworzyć apke żeby dowiedzieć się ze przyszedł SMS. 

7 minut temu, DukeN napisał(a):

Mondrian -nie rozpoznaje kontaktów w aplikacji SMS. Wiadomości przychodzą jak od numerów a nie od zapisanych kontaktów. Ponadto nie ma powiadomień o odebranym SMS w tym żadnego dźwięku. Trzeba otworzyć apke żeby dowiedzieć się ze przyszedł SMS. 

Z tego co widzę masz betę, a nie stable. Ściągnij reupload.

• Thanks 1

2 godziny temu, DukeN napisał(a):

mam stabilny i ten sam problem

12 minut temu, vatrasmm napisał(a):

mam stabilny i ten sam problem

ten problem pojawił się dopiero na sobotniej becie i w niedzielę zostały wydane reuploady romów ... stabilne mają wcześniejsze buildy i starsza wersję apki SMS która jest ok ...

W dniu 21.05.2024 o 07:10, Kacper Skrzypek napisał(a):

Z tego co widzę masz betę, a nie stable. Ściągnij reupload.

Tak z rozpędu i nieuwagi wpisałem mój problem w dziale stable. Cóż chyba objawy PESEL. Dzięki za radę, już pobrałem i wróciło do normy.

• 3 weeks later...
28 minut temu, Adam Bocianiak napisał(a):

Nie mam aktualizacji co mogę z tym zrobic

Screenshot_2024-06-10-16-48-30-140_com.android.settings.jpg

zmieniaj regiony aż coś wskoczy ... zacznij od Szwajcarii 🙃

a to ciekawe ... 🙃 ze chciało mu się w to bawić ... aż dziwne ... 🙃 a do RN 13 pro + nie ma romu Xiaomi eu? bo jest - z tego co widzę tylko do 13 4G i pro 5G ... no i ciekawe czy na takim modyfikowanym romie w ogóle można unlocka zrobić ...

za to rom jest na patreonie ... to fon na mediateku w przeciwieństwie do wersji bez plus ... tak właśnie patrzę ... w mediatekach chyba można jakoś po ludzku zrobić unlocka ... jakimś programikiem? to wtedy wziąć subskrypcję z patreona pobrać rom zrobić unlocka i wywalić w ch... tego globala i postawić Xiaomi eu? i jeśli nie można zwrócić fona to byłaby luks opcja ...

Edited by Master