Jump to content

Płatności NFC na MIUIPolska

gringo105
 Share

Recommended Posts

Nie ma znaczenia czy to Global czy MIUIPolska. Na nowych telefonach (przynajmniej na Mi 9T, no chyba, że są jakieś wyjątki?) odblokowanie bootloadera wiąże się z niedziałającym Google Pay, brakiem Netflixa w Google Play oraz niedziałających aplikacji typu McDonald's. :P

Jedyne rozwiązanie na Google Pay jest tu: 

No właśnie te niuansy kuszą (i niewykorzystana zgoda na odblokowanie botloadera) :D 

Szkoda że dzisiejsze MIUIPolska to nie to samo co 4-5 lat temu, kiedyś rewolucja dziś szczegóły. A sprawne NFC to potężny argument za Globalem.

8 minut temu, Mr X napisał:

na xiaomi.eu płatności telefonem przebiegają bez żadnych kombinacji.

Posiadając swego czasu Mi MIX 2s, Mi MIX 3 i Mi 9 też tak myślałem na początku. Do chwili, kiedy podczas płacenia telefon wyrzucał komunikat "Nie możesz już używać telefonu do płacenia w sklepach. Twoje urządzenie zostało zrootowane."

7 minut temu, Antyhaker napisał:

Szczerze? Nie wiem, bo zawsze instalowałem Magisk

No właśnie... ;)

• 3 months later...

Witam!

Jako głos w dyskusji.

Mi 9T zainstalowany MIUI Polska. Bez innych dodatków jak np. Magisk.

Płatności NFC przez Google Pay nie działają. Google twierdzi ze system jest "zrootowany" i koniec dyskusji.

Posiadam konto w PKO i poprzez IKO nie ma problemow z płatnościami NFC, działają bez problemu.

Pozdrawiam!

Może gpay czepia się o bootloader. Spróbuj zablokować. Dlatego ja siedzę na stocku bo zawsze w pewnym momencie może się odwdzieć. Miałem nieprzyjemną sytuację na stacji bo chciałem zapłacić telefonem i nie poszło bo root, a cały czas wcześniej działało. Na szczęście tylko musiałem się cofnąć do samochodu po portfel.

Nie można zablokować BL jak masz zainstalowany MIUIPolska, tylko na Globalu (oczywiście jak standardowo był zablokowany). Co do płatności to sprawdź poradnik na forum u mnie zmiana chmodu w TWRP pomogło i Google Pay działa bez problemu.