pkonrad

Mi 9 Lite / Mi CC9 – Official Global & EEA Stable ROM

Recommended Posts

32 minuty temu, ma4r napisał:

Czyli kolejny błąd

To nie błąd.

Jaką macie wersję launchera po aktualizacji? Macie szufladę? Bo ja mam nadal stara 4.14, a po aktualizacji do nowszej bardzo często po powrocie do pulpitu on się nie ładuje. Muszę wejść w aplikacje i wymusić zatrzymanie pulpitu. Irytuje mnie to dość mocno. Niby aktualizacja a nie ma nowszych wersji, i nawet wbudowany aktualizator nic nie pokazuje. 

Edited by frrancuz

@frrancuz
Mam Release-4.18.0.2. jakiś czas temu ręcznie dokonałem aktualizacji i działa dość poprawnie czyli powrót do puliptu i szuflada.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

• Thanks 1

Przez aktualizacje też już jest widoczna.

Edited by FromWP

Gdzie znajdę wersję pod miFlash? Chciałbym wyzerować telefon, wgrać miFlashem v12. O ile wiem do tego nie potrzeba odblokowania bootloadera? Nie chcę zmieniać regionu ani nic, mam eea.

@frrancuz do tego trzeba odblokować bl. Na razie wersji fastboot nie widać. Z reguły wychodzą później.

• Thanks 1

Nie taka zła ta v12. Gest poprzedniej aplikacji mnie irytuje i nowy styl pokazywania pracy urządzenia - do przełknięcia. Reszta w sumie bez różnicy. Zobaczymy jeszcze jak czas pracy.

Trzeba przyznać, że bardzo ładna wizualnie dla oka ta aktualizacja do V12.0.2.0 :) Tryb ciemny dla wybranych aplikacji, ustawienia ładnie pogrupowane, czytnik działa błyskawicznie (taki chcę w swojej S10). Jak na razie wszystko na duży plus. Również czekam na Fastboot-a i czysta instalacja.

O tak. Tryb ciemny dla aplikacji które nie mają domyślnie tego jest super. Alior, moje ING, dzienniczek, i wiele innych wreszcie nie biją mnie po oczach i całkiem ładnie się komponują z resztą 

• Like 1

Nie dostał. Skoro Mi 9T nie ma, więc tym bardziej Mi 9 Lite.

Panowie opcja "automatycznej synchronizacji" usunięta? Zintegrowali czy jak? Bo jej nie widzę na górnej belce :-)

To że na belce jej nie ma, nie znaczy że usunięto. Poszukaj w ustawieniach.

No fakt siedzi w ustawianiach, a już myślałem, że coś narozrabiali

EDIT: 19.08.2020 - jednak narozrabiali :mrgreen: (aktualizacje wycofane).

1.thumb.png.d65622c772f62d8ae34111ae9d98b692.png

2.thumb.png.737867a33ee7bd0741f7d8b6d2b07624.png

Edited by Boomers
  • Like 1
  • Haha 1

3 minuty temu, szamian1994 napisał:

Ja nie mogę zainstalować w ogóle

Nie możesz bo ROM został wycofany przez Xiaomi. Widocznie zawierał jakieś błedy.

38 minut temu, pkonrad napisał:

Nie możesz bo ROM został wycofany przez Xiaomi. Widocznie zawierał jakieś błedy.

Oby nie było takiego "Meksyku" jak z Mi A3 xD

Trudno. U mnie siedzi. Osobiście żadnych błędów nie widzę, ale ja się nie wpatruje w ekran specjalnie ich szukać. Po nocy 8h zeszło 4% baterii. Nic nie wyłączam na noc, synchro, bt, wifi działa. W ciągu dnia (te kilka godzin wczoraj) również wyglądało wszystko zdrowo. Uważam, że póki co, jest ok. Sam telefon póki co działa sprawnie. Mam nadzieję że nie wysypie się akurat w jakimś ważnym momencie :)

24h minęło..

Po aktualizacji, gdy dostaje powiadomienie a telefon w kieszeni to ekran się nie podświetla. Konsekwencją tego jest to że nie mogę taskerem przełączyć AoD. Do tej pory miałem tak że powiadomienia wzbudzały ekran - tasker aktywował AoD - po skasowaniu powiadomienia AoD się wyłączał. Miałem AoD tylko gdy było powiadomienie. Obecnie nie mogę tego robić bo nie mogę znaleźć jakiejś opcji od blokady w kieszeni. Żeby w kieszeni też się wybudzał na chwilę. Nie chce AoD stałe bo mnie drażni. Ale nie chcę też z niego rezygnować bo nie ma najseksowniejszego rozwiązania - małej diody LED od powiadomień. 

Ktoś podpowie? Może ja jakieś ustawienie przegapiłem i nie umiem przełączyć?

Wtedy, kiedy Xiaomi wyda China Stable.

@pkonrad

Niestety. Telefon teraz działa tak, że powiadomienia nie wybudzają ekranu na chwilę (jak na v11) gdy zasłonięty jest czujnik zbliżenia. Nie ma od tego suwaka i lipa. Textra, bo jej używam, sama wybudza ekran więc przy SMS działa mi jak chcę. Inne aplikacje które potrzebuję tego nie robią. I lipa, bo przez to mój "automatyczny AoD" nie działa. Pierdoła, ale dla mnie to duży minus w moim użytkowaniu.

Dalej nienaprawiony problem braku automatycznego przełączania się między wifi a 3g, bo między wifi a LTE działa normalnie. Nie używam LTE ze względu na zasięg, który skacze od 1 kreski do 5 więc drenuje baterie, na 3g mam cały czas full, ale żeby się przełączyło z wifi to muszę na chwilę włączyć tryb samolotowy. Upierdliwe, a czytam o tym problemie już od kilku lat na różnych telefonach Xiaomi, żenada.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Moim zdaniem za dużo tych animacji w MIUI 12. Odblokowuję telefon czytnikiem linii papilarnych i mam spowolnioną animację pokazywania się ikon. 

Na początku też wydaje mi się że trochę chrupało. Po jakimś czasie (i możliwe że wymuszonej aktualizacji pulpitu z apkmirror) problem znikł. Przechodzi płynnie. 

Dnia 17.08.2020 o 13:53, pkonrad napisał:

Witam!

Posiadam Mi9 Lite z zainstalowanym oprogramowaniem:

Miui Global 11.0.1

Stabilna

11.0.1.0(QFCEUXM)

Android 10.

Ponieważ nie otrzymałem do tej pory aktualizacji do MIUI12 przez OTA - czy mogę ją pobrać z drugiego zacytowanego powyżej linku pomimo braku oprogramowania MIUI Polska, czy trzeba czekać cierpliwie dalej?

Pozdrawiam

25 minut temu, romek napisał:

czy mogę ją pobrać z drugiego zacytowanego powyżej linku

Z drugiego linku to nie, bo to aktualizacja OTA z wersji 11.0.3 (taką już powinieneś mieć). Jeżeli już to z pierwszego linku, ale nie wiem czy pozwoli ci na instalację, bo podobno chwilowo wycofali te aktualizacje. Tu wszystkie linki do ostatnich EEA https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/pyxis/roms-eea-stable/ Z romami miuipolska nie ma to nic wspólnego.

Edited by FromWP
  • Like 1

Na tą chwilę nie zainstaluje bo aktualizacje MIUI 12 dla tego modelu zostały wycofane.

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Z drugiego linku to nie, bo to aktualizacja OTA z wersji 11.0.3 (taką już powinieneś mieć). Jeżeli już to z pierwszego linku, ale nie wiem czy pozwoli ci na instalację, bo podobno chwilowo wycofali te aktualizacje. Tu wszystkie linki do ostatnich EEA https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/pyxis/roms-eea-stable/ Z romami miuipolska nie ma to nic wspólnego.

Już mam 11.0.3 i czekam dalej.

Dziękuję pkonrad i Tobie za pomoc.

Pozdrawiam

Dobra. Jak zwykle. Parę ładowań za mną, trochę zabawy za mną. Standard - bateria gorzej. Nie mam statystyk, ale przy podobnym użyciu jestem około 1h w plecy na SoT..

Oczywiście, może to być spowodowane brakiem wipe od nowości, tym że mam wycofaną v12, lub innymi rzeczami. Czekam na kolejne wydanie (Chiny dostały) i pewnie jak się pojawi to tym razem z czyszczeniem trzeba będzie wgrać. 

Ktoś ma jeszcze v12?

@cincin27  @jawala

Ja mam. Na baterię nie zwracam uwagi, bo i tak ładuję codziennie, ale cały czas mam lagi po odblokowaniu pulpitu mimo aktualizacji miui launchera.

• Thanks 1

W zużyciu baterii większych różnic nie widzę. Działa płynnie i nie resetowałem do fabrycznych. Ale instalowałem ponownie z pełnej paczki po instalacji przyrostowej przez OTA. Na samym początku trochę lagował.

• Thanks 1

Trudno. U mnie siedzi. Osobiście żadnych błędów nie widzę, ale ja się nie wpatruje w ekran specjalnie ich szukać. Po nocy 8h zeszło 4% baterii. Nic nie wyłączam na noc, synchro, bt, wifi działa. W ciągu dnia (te kilka godzin wczoraj) również wyglądało wszystko zdrowo. Uważam, że póki co, jest ok. Sam telefon póki co działa sprawnie. Mam nadzieję że nie wysypie się akurat w jakimś ważnym momencie

24h minęło..
Po aktualizacji, gdy dostaje powiadomienie a telefon w kieszeni to ekran się nie podświetla. Konsekwencją tego jest to że nie mogę taskerem przełączyć AoD. Do tej pory miałem tak że powiadomienia wzbudzały ekran - tasker aktywował AoD - po skasowaniu powiadomienia AoD się wyłączał. Miałem AoD tylko gdy było powiadomienie. Obecnie nie mogę tego robić bo nie mogę znaleźć jakiejś opcji od blokady w kieszeni. Żeby w kieszeni też się wybudzał na chwilę. Nie chce AoD stałe bo mnie drażni. Ale nie chcę też z niego rezygnować bo nie ma najseksowniejszego rozwiązania - małej diody LED od powiadomień. 
Ktoś podpowie? Może ja jakieś ustawienie przegapiłem i nie umiem przełączyć?
Czy mógłbyś się podzielić swoją wiedzą i przesłać mi pliczek Taskera z ustawieniami wywołującymi AOD, o czym piszesz w poście powyżej? Z góry dziękuję

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka