Orjon

Mi 9 SE - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

Witam. Właśnie kupilem Mi9SE. Dotychczas miałem Redmi 3. Da się jakoś przenieść aplikacje z ustawieniami? Próbowałem przez opcje przenoszenie danych w ustawieniach, ale tam przenosi tylko same gołe aplikacje bez ustawień. Chmury Xiaomi nie uzywam, ale ewentualnie mogę zainstalować i tam zrobić kopię o ile jest mi w stanie ktoś potwierdzic, że przeniesione zostaną też ustawienia. 

Edit1. Zrobiłem lokalną kopię zapasową i przeniosłem do nowego telefonu. W sumie większość się udało przenieść, ale przy robieniu kopii w starym telefonie przy niektórych aplikacjach mam komunikat "Brak wsparcia". Ktoś wie o co chodzi? Myślałem, że to może dlatego, że Redmi3 już jest bez wsparcia, ale próbowałem zrobić kopię aplikacji na Mi9SE i taki komunikat mam przy 90% aplikacji!!!

Edit2. Da się ustawić na pulpicie po 5 ikon w każdym wierszu?

Edited by Ciacho23

Nieprawdopodobnie rozbuchane zrobiło się to MIUI. Uprawnienia aplikacji to się chyba już ustawia w 4 różnych miejscach i wszędzie jakieś inne. Konia z rzędem temu kto jeszcze ogarnia o co w tym chodzi. Coś strasznego.

Druga sprawa to ustawienia powiadomień. Zainstalowałem sobie apkę do smsow, ustawiłem w ustawieniach aplikacji dźwięk powiadomienia i niestety nie działa. Zacząłem grzebać w ustawieniach systemowych i okazało się że trzeba było wejść w zainstalowanych aplikacjach w apkę od smsów i tam pozaznaczac dźwięki. No toż to jakaś paranoja.

Ktoś kto to projektował chyba oszalał do reszty. Kiedyś MIUI mnie zachwycił. Dzisiaj patrząc jak to wygląda to bym tego telefonu nie kupił. Miliony ustawień i właściwie w połowie nie wiadomo o co chodzi, albo się ze sobą wykluczają. 

Czy na Xiaomi.eu jest choć trochę lepiej?

Edit. Ustawiłem sobie skrzynkę pocztową w aplikacji Gmail, wchodzę w ustawienia powiadomień żeby ustawić dźwięk powiadomienia i... Nie ma takiej możliwości, bo przenosi mnie do jakichś ustawień MIUI gdzie nie ma opcji wyboru dźwięku powiadomienia. To samo jest w apce AquaMail. Czy ja czegoś tu nie ogarniam czy o co chodzi?

Zauwazylem, że w wielu aplikacjach występuje coś takiego. Gdy chce wybrać dźwięk powiadomienia przenosi do tych ustawień dźwięku MIUI. W wielu aplikacjach, których do tej pory używałem ( np. Twitter) w ogóle zniknęła opcja wyboru dźwięku powiadomienia. Może to ktoś u siebie zweryfikować?

Edited by Ciacho23

jest możliwość ustawienia dźwięku dla aplikacji, robisz to z samego programu lub z ustawień systemowych tam gdzie masz zarządzanie wszystkimi aplikacjami: 
przykładowo dla aquamail wybierasz "powiadomienia o wiadomościach"-->"zarządzaj notyfikacjami" - i tu jak widzisz są systemowe ustawienia, ty wybierasz "dźwięk" i tyle

trafiłbyś w to samo miejsce idąc prze "ustawienia"-->Aplikacje Zarządzanie-->Aquamail-->Powiadomienia-->Powiadomienia o wiadomościach (oczywiście kartę wcześniej musisz włączyć opcję "Dźwięk" w powiadomieniach)

Ale ja chcę ustawić KONKRETNY dźwięk powiadomienia, a nie domyślny dźwięk powiadomienia systemu. Gdzie w AquaMail mam to zrobić?. Albo choćby w Twitterze? 

hej!

czy powiadomienia firm 3cich (fb, ig, whatsup, gmail itp itd.) pojawiają się na always on display? ewt czy da sie to jakoś ustawić bez roota? z gory dzieki za odp ;) 

1 godzinę temu, bpioter napisał:

czy powiadomienia firm 3cich (fb, ig, whatsup, gmail itp itd.) pojawiają się na always on display?

Na pewno się nie pojawiają, bo Xiaomi nie dodało ich do listy obsługiwanych aplikacji. Ona jest wspólna dla każdego modelu. Oficjalnie wspierane są tylko: QQ, WhatsApp, Facebook, domyślny dialer, kalendarz, SMS, Kalendarz Google, Usługi Google Play, LINE i WeChat. Sprawdzę jeszcze ale chyba sytuacja się od ostatniego razu kiedy to sprawdzałem nie zmieniła.

• Thanks 1

1 hour ago, Orjon said:

Na pewno się nie pojawiają, bo Xiaomi nie dodało ich do listy obsługiwanych aplikacji. Ona jest wspólna dla każdego modelu. Oficjalnie wspierane są tylko: QQ, WhatsApp, Facebook, domyślny dialer, kalendarz, SMS, Kalendarz Google, Usługi Google Play, LINE i WeChat. Sprawdzę jeszcze ale chyba sytuacja się od ostatniego razu kiedy to sprawdzałem nie zmieniła.

przez uslugi google play rozumiesz wszystkie app od googla, typu keep, gmail, mapy itp? Zalezy mi bardzo na powiadomieniach z instagrama. Jesli tylko mozesz to bym prosil o sprawdzenie ;) z gory dziekuje. 

Edited by bpioter
cytat

Nie, chodzi tylko konkretnie o jedną apkę. Pomyłka, to nie były usługi Google Play a Gmail.

Sprawdziłem, jest tak jak mówiłem (a przynajmniej tak widzę na Global 9.5.20 na Mi9 i China 9.5.22 na Mi8SE). Nie ma tam Instagrama.

Możesz wgrać miuipolska, ikona dla Instagrama i części innych aplikacji (niestety nie wszystkich) będzie w tym tygodniu bo była dodana przez ekipę. Ale to wymaga odblokowanego bootloadera, co niestety trochę trwa.

• Thanks 1

To jak już jesteśmy przy temacie. Jak będą sygnalizowane powiadomienia z innych apek? Dźwięk powiadomienia i wibracja? Nic więcej? O_O

Edited by bpioter

Tego nie wiem, bo nie mam włączonego u siebie AOD.

@Orion czy u Ciebie również jest bardzo duże zużycie baterii kiedy telefon nie jest podłączony pod wifi tylko działa na danych komórkowych? U mnie  w użyciu baterii "sygnał sieci" jest na pierwszym miejscu nawet przed "ekranem".

Odebrałem ok. 13tej, opłacony 8go maja, VAT'u nie dostałem.

Przywraca dane z konta G, region Szwajcaria ustawiłem.

Pytanko:

Mam Global 10.2..., czy kolejna aktualizacja/e coś psuje/ą?

Ps.

Słuchawek w pudełku nie było ;-):-);-).

• Like 1

Wybaczcie ale chyba coś przegapiłem.
Jak włączyć AON w mi9 SE ?
Nie mogę tego znaleźć w ustawieniach.
Global 10.2.5.0

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

^^Ustawienia/Wyświetlacz/ ekran zgodny z otoczeniem

1 godzinę temu, dzidexx napisał:

Pytanko:

A to da się jeszcze coś zepsuć?;-)

Edited by Ciacho23

Z tego co widzę - obecnie działa np. stabilizacja w aparacie. Nie znikła?

@Ciacho23

A jak sprawdzić czy działa stabilizacja? Ciężko mi się odnieść do tego co zniknęło przy ostatniej aktualizacji, bo od razu zaktualizowałem telefon po wyjęciu z pudełka. Mam obecnie global 10.2.5.0. Jaki ty masz?

PS. Żaden tryb wideo nie ma chociażby 60fps?

Dzięki za podpowiedź tyle, że mi to nie działa. Nie wiesz może co może blokować AOD?

AIDA albo GCam pokażą opcję.

Przy nagrywaniu filmu(FHD) będzie też widać.

Dobra już wiem - nie działa jak ma się włączone oszczędzanie baterii

On 5/24/2019 at 2:11 PM, dzidexx said:

Odebrałem ok. 13tej, opłacony 8go maja, VAT'u nie dostałem.

Przywraca dane z konta G, region Szwajcaria ustawiłem.

Pytanko:

Ps.

Słuchawek w pudełku nie było ;-):-);-).

a ja sluchawki w zestawie mam, pan w komisie mi pokazal gdzie sa, sam o tym nie wiedzial ale mowi ze zauwazyl to z innym klientem - sa pod spodem opakowania, prawy gorny rog - na opakowaniu nie jest nigdzie napisane ze sa w zestawie. tez bylem zdziwiony, folie z pudelka sciagnalem przy nim w sklepie O_O 

Po zmianie na lte/cdma/umts auto (prl) w dialerze(*#*#4636#*#*) trochę mniej.

Jak to jest , że ten telefon jest na allegro po mniej niż 1300 zł?

https://allegro.pl/oferta/xiaomi-mi9-se-6gb-64gb-blue-global-b20-eu-blue-8037690902

Ok jasne. Czyli wychodzi ok. 160 zł drożej. W tym mam możliwość wzięcia go na raty. 12 miesięcy i z tego co rozumiem wersję 'sklepową'? Dodatkowo przecież mogę być obciążony cłem. Jestem w stanie oddać te marże sprzedającemu...

Przecież ten wystawiony na Allegro dotrze do ciebie prosto z Chin. Z tego samego lub innego sklepu.

@jamlasica

• Thanks 1

Jakiego cła. Telefony są zwolnione z cła. Co najwyżej Vat może być, ale są wysyłki które redukują otrzymanie podatku praktycznie do 0.

• Thanks 1

Ok moja niewiedza...niemniej i tak wolę dać 150 zł więcej a telefon mam na raty i na drugi dzień. Dzięki za informacje.

• Like 1

6 godzin temu, dzidexx napisał:

Po zmianie na lte/cdma/umts auto (prl) w dialerze(*#*#4636#*#*) trochę mniej.

Skąd info, że akurat na lte/cdma/umts auto (prl) zmienić? Na XDA jest napisane zeby zmienić na LTE/WCDMA.

9 godzin temu, Ciacho23 napisał:

Skąd info

Tak miałem/mam na poprzednich/obecnych smartfonach. U mnie na 1wszym miejscu ekran(18%), sygnał 15%.

Przełącz na LTE/WCDMA po nocy porównamy.

Ps.

Po restarcie wraca na domyślny.

Global 10.2.5, zablokowany BL. 

22:05 66%

06:30 63%, po chwili od włączenia ekranu 62%. Sygnał sieci wskoczył na 1wsze w zużyciu baterii. Zasięg sieci na zielono. 2h SoT, 20h od naładowania.

Wyłączone: optymalizacja Miui, bateria adaptacyjna, gps, bt, AOD 22-7, kilka aplikacji Google.

Motyw domyślny ciemny, LTE i Wifi włączone non-stop, dt2w, face unlock.

Prywatny DNS(reklamy) - dns.adguard.com

@Ciacho23

Poprzednie noce miałem 8 i 4%. Tragedii nie ma, mniej więcej zgadza się z moimi oczekiwaniami.

Edited by dzidexx

Spadek  w noc z 66 na 63% to na danych komórkowych w wyłączonym wifi? Na jakim w końcu ustawieniu? LTE/WCDMA czy lte/cdma/umts auto (prl) ? Ja wczoraj działałem w terenie że słabym zasięgiem i poszło mi w 8h 35% baterii w tym 10 minut ekranu. Przecież to jakiś żart.

Przecież wszystko napisałem w moich dwóch ostatnich postach.

Jedynie zapomniałem - jedna karta sim.

Edited by dzidexx