Jump to content

Jakość zdjęć MI9 - porównania, przykłady, dyskusja


sp4ubw

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam.
Jak wygląda sprawa ze zdjęciami obiektów w ruchu (pies, dziecko, jadący samochód itp) w słabych warunkach oświetleniowych (pochmurny dzień, zmierzch, pomieszczenie ze słabym oświetleniem)? Wychodzą ostre czy rozmazane? Mógłby ktoś wykonać jakieś przykładowe zdjęcie i wrzucić w pełnym rozmiarze?
Rozważam zakup Mi9, ale nie ukrywam że aparat jest dla mnie istotny. Na wyjazdy itp mam lustrzankę, ale na co dzień potrzebne mi coś co zrobi ładne zdjęcie, a tak naprawdę ruchome obiekty są dla telefonów zazwyczaj najbardziej problematyczne przy dłuższym czasie naświetlania.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

@piter_00 niestety radzi sobie dokładnie tak samo jak Samsung s9 (bo nie wiem jak s10) czyli sobie nie radzi :) będzie rozmazanie niestety. Ewentualnie ręcznie migawka na dość szybką i wtedy podbić iso. A jak już automat to próbować z wylączonym hdr i ai.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

piter,

żaden telefoniczny aparat nie zrobi dobrych zdjęć w ruchu i jeszcze do tego  w słabych warunkach oświetleniowych. Przecież nawet lustrzanki ze standardowym (ciemnym) obiektywem źle sobie radzą ze zdjęciami w ruchu.
W dobrych warunkach oczywiście jak najbardziej telefony dadzą radę. Musisz wiedzieć że wszelkie zdjęcia w gorszym oświetleniu są realizowane na zasadzie łączenia kilku zdjęć w jedno i odejmowanie szumu, a więc ruch powoduje rozmazywanie wynikowego obrazka. Zachwycamy się jakie ładne te zdjęcia z telefonu, ale znów większość to nieruchome obiekty. Jednak przejście w tryb manualny obnaża sztuczki programowe i diametralnie zmienia jakość zdjęć w dół bo tu już z reguły jest jedno zdjęcie o zadanych parametrach a nie nakładka kilku. Co z tego że będziesz mógł w manualu ustawić 1/200 s do nieruchomego zdjęcia jak okaże się że Iso potrzebne do zrobienia tego zdjęcia będzie na poziomie 6400 --- w górę co da Ci kaszę na ekranie, a obniżanie ISO wydłuża czas potrzebny na zrobienie zdjęcia co znów da rozmazane fotki.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Takie, pytanko. Kolega ma Mi Mix 2 i twierdzi, że po zainstalowaniu Google camera, telefon robi znacząco lepsze zdjęcia. Czy może to być prawda? Czy w takim przypadku nie warto było by tego zainstalować na Mi9? Jednak z tego co wiem wymaga roota.

 

Link to comment
Share on other sites

Gcam jest stary jak świat, Ameryki nie odkryłeś. I tak, poprawia zdjęcia na Mi 9 ale i tak w ciemności będzie słabo, bo Gcam jest stworzony do OIS, którego ten telefon nie ma. W nocy Mi 8 pokonuje swojego następcę. OP7 chyba ma OIS, ale znowu cena z kosmosu dla mnie (bo nie jest nadzwyczajny, a mało tego ma spore problemy z ekranem chociażby). 

Link to comment
Share on other sites

OP7 nie ma OIS. OP7 Pro ma OIS.

Odnośnie nocnych z MI9 to da się naprawdę wyciągnąć fajne fotki z ręki. Standardowa aplikacja nie pozwala na żadne ustawienia nocnych zdjęć, a GCam posiada mnogość ustawień i tak robi znacznie lepsze zdjęcia nocne. Można np. ustawić na jakim czasie ma robić poszczególne klatki zdjęcia, które potem składa w całość. Mnie się udaje czasami 1/6 sek utrzymać, czasami 1/10. Wynikowo jest mniejszy szum, lepsze krawędzie i więcej szczegółów ale .... to są wciąż zdjęcia statyczne, nic w ruchu. Aaaa GCam nie wymaga roota w Mi 9.

Tu masz moje przykładowe zdjęcia ze stockowej aplikacji:

5fe1c166440f367db8588b0759b222d8

f0e4ee293f83d4b40fd2577b671e7b60

ba1cd26ba514b0602a80375bc1145c8d

 

Link to comment
Share on other sites

Ale doczytałeś że trzeba oprócz samego Gcama jeszcze dodać plik z konfiguracją pod Mi 9?  Po dodaniu tych plików program jest ustawiony pod matryce z Mi9. Są dwa rodzaje do zdjęć dziennych i nocnych. Szeroki kąt oczywiście działa. Można uruchomić każdy z trzech aparatów.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

U mojej też tak było i dopiero kombinacje z uprawnieniami apki dały jakiś efekt. A jak ściemni, to z palca, z belki jasność w górę. 

A jeszcze łatwiej, to kopiujesz link, przeglądarka w opcje na komputer, wklejasz i masz.... ;-)

Link to comment
Share on other sites

Zdubluję. Proszę połączyć jak coś.... Przyznaję się bez bicia, że robię to specjalnie żeby było bardziej czytelnie/widocznie. 

Dla Kolegów-specjalistów od tajemnic życia erotycznego białych, właścicielka z 9 w ręku (jednym o dziwo), widać kąt padania światła i ogólnie warunki były do robienia tego zdjęcia "takie se" :

https://photos.app.goo.gl/Tx8DHLNWeYwzypQz9

Widać też stado ikon powiadomień ;-)

Robiła to:

 

https://photos.app.goo.gl/Du2Xta4omt532tg2A

i to:

https://photos.app.goo.gl/3yhU7yGhiDWQbBBc8

Mi Max 3 zrobił chwilę później to:

https://photos.app.goo.gl/WdFX7wQvJWu35EKw6

Pozycję starałem się mieć maksymalnie identyczną i telefon w takim samym położeniu. Trochę się nie udało ale różnice widać. Trzmiel śpiący pod płatkami kwiata, słonko dość ostre padające prawie idealnie prosto z góry, ale nie do końca, bo tak jakby znad prawego ramienia. 

Edited by JamCiTo
Link to comment
Share on other sites

Daj link do wypowiedzi gdzie są te linki/foty i tyle. 

Jak dla mnie (gdzie dzisiaj widziałem foty robione coś koło 22 bo mi Babi pokazała) to, biorąc pod uwagę, że ma stocka ze stokowym softem, nie ma się do czego czepić... 

Link to comment
Share on other sites

W pierwszych artykułach o Mi9 pisali że szerokokątny nie "ostrzy" ze niby ma być to poprawione w oprobramowaniu, jak teraz wygląda sytuacja ?

 

Edited by zoltan78
Przenoszę do odpowiedniego tematu. Następnym razem zadawaj pytania w istniejących tematach.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Szeroki kont dobrze ostrzy. Jedyne problemy jakie obecnie na Global EEA z tym zauważam to przy makro - na podglądzie jest ostro, po zrobieniu zdjęcia rozmyte. Wybitnie jakiś problem z aplikacją aparatu, dlatego do makro polecam Gcam, albo robić w aparacie MIUI ale na trybie auto. Do innych zastosowań moim zdaniem stockowa aplikacja bardzo dobrze się sprawdza, nie zauważyłem żadnych innych problemów. Co do tego jak ogólnie wypada porównanie jakości zdjęć Gcam vs MIUI to tutaj nie będę jakiś mocnych twierdzeń wygłaszał bo jest bardzo podobnie, raczej myślę subiektywna kwestia.

Link to comment
Share on other sites

Ja wiem czy słabo ostrzy? 

Tutaj masz już skopresowane przez mms... :

https://photos.app.goo.gl/PGUd6maFVyki62sv5

IMHO jak na robione smarkfonem, to trudno tutaj cokolwiek zarzucać... Odległość pewnie miała poniżej 5 cm.. 

 

 

Edyta: oszywiście Mi9 pełny stock... Tfuuuu.. Stok... 10.2.28 i stokowa apka... I pełny awtomat... 

Edited by JamCiTo
Link to comment
Share on other sites

No właśnie na auto złapie Ci dobrze, teraz włącz tryb makro i zaczynają się schody bo na podglądzie jest ostre a po zrobieniu zdjęcia rozmyte. Dlatego tak doraźnie póki nie poprawią to ja polecam zdjęcia nawet z bliska robić na full auto, albo przez Gcam.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...