Skocz do zawartości

Kilka pytań odnośnie zakupu Mi4


miki_

Rekomendowane odpowiedzi

hmm, po co ta agresja ? po prostu zapytalem, na ali kupilem oneplus one z cm11s i nie musze sie bawic we wgrywanie softów, jakby xiaomi mial cm to tez bym sie w miui nie bawil.

 

xiaomi mi4 interesuje mnie tylko ze wzgledu na hardware, a miui jest minusowym dodatkiem z ktorym bede musial zyc :)

 

 

ps. poprosze bez agresji bo nie mam nic zlego na mysli. jezeli kupie mi4 to tylko z ibuygou bo acid mi wytlumaczyl dlaczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, po co ta agresja ? po prostu zapytalem, na ali kupilem oneplus one z cm11s i nie musze sie bawic we wgrywanie softów, jakby xiaomi mial cm to tez bym sie w miui nie bawil.

xiaomi mi4 interesuje mnie tylko ze wzgledu na hardware, a miui jest minusowym dodatkiem z ktorym bede musial zyc :)

ps. poprosze bez agresji bo nie mam nic zlego na mysli. jezeli kupie mi4 to tylko z ibuygou bo acid mi wytlumaczyl dlaczego

Hej, jest Rom AOSP od Ivana i działa u mnie bardzo stabilnie, bez żadnych problemów. Więc na szczęście nie jesteśmy skazani na Miui :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a miui jest minusowym dodatkiem z ktorym bede musial zyc :)

 

to lepiej kup żonie OnePlusa z Cyanem, co będziesz się pchał w jakąś nieznaną nakładkę, szkoda jej, a co za tym idzie Twoich nerwów. UI jak to UI, zamula i wykrzacza - jak wszyscy wiedzą - wyjątkowo szybkiego i stabilnego stockowego Androida. Zresztą, każdy Ci powie, że MIUI to zdecydowanie najsłabszy element Xiaomi. Gdyby nie to ich krzaczaste UI, którego spolszczenie kuleje na każdym kroku, i na dodatek ledwo wspiera Google Play, to byłyby to naprawdę ciekawe telefony. To forum zresztą zostało założone bardziej jako grupa samopomocy niż fanów marki, bo z MIUI ciągle są jakieś problemy. A jeśli chodzi o "kolorowe UI", to zapomnij o ściąganiu w Polsce motywów, wszystko płatne w Yuanach, a nawet jak darmowe, to brzydkie, a w dodatku pobranie trwa całe wieku, bo chińskie serwery z tymi pingami są totalnie niewydolne.

 

Pozdro.

Szczęśliwy posiadacz Lumii 920

<japierdole>

Edytowane przez Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bastard, już bez przekomarzań.
MIUI jest prawdopodobnie najlepszym, najbardziej stabilnym, najmocniej kustomizowalnym UI w świecie Androida. Przerabiałem masę wcieleń Androida, w domu są dwa OnePlusy, jeden Mi3, Samsung Galaxy 5, a po drodze było kilka innych telefonów, z którymi wyczyniałem różne rzeczy, jeśli chodzi o system. Żaden z nich nie podchodził choćby trochę blisko do tego, co gwarantuje MIUI. Dość powiedzieć, że jak kiedyś "dla jaj" zainstalowałem MIUI na HTC Desire Z, które maksymalnie muliło na czystym, świeżym Androidzie najnowszej dostępnej oficjalnie na ten telefon odsłony (czyli niezbyt wymagającej, jak na tamte czasy), to autentycznie chciałem wrócić do tego starego telefonu - choć miałem nowiutką, świetnie śmigającą Lumię 920 (byłem przyzwyczajony do pełnej, fizycznej klawiatury qwerty, której do dziś mi brakuje). Zero zwiech, zmuł, wszystko płynnie (na tyle, na ile pozwalały podzespoły).

 

Nie wiem jaki jest MI4, nigdy go nie miałem w rękach, ale wiele godzin bawiłem się Mi3 narzeczonej. Technicznie, jest to przekozacki telefon, ale jego największa siła tkwi właśnie w MIUI. Właśnie tym MIUI Xiaomi może konkurować z wschodzącymi graczami na rynku smartfonów w Chinach, jak i z jego stałymi bywalcami - Samsungiem, HTC, Sony, LG, itd.

Jeśli masz kasę, bierz MI4 bez zawahania. Uważam jednak, że przy tym Dolarze warto zdecydować się na starszy Mi3, który pomimo braku LTE jest wciąż niesamowitym urządzeniem, i spokojnie przez 2-3 lata będzie dawał radę ze wszystkimi zadaniami. Na zdjęciach może nie wygląda imponująco, ale na żywo robi szokujące wrażenie - zwłaszcza swoją masą i smukłością. Co więcej, jest do niego takie zatrzęsienie fantastycznych etui, że ... sky is the limit, jeśli chodzi o jego wygląd zewnętrzny.

 

Pozdro.

Edytowane przez Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi3 jest strasznie kwadratowy, ma bardzo ostre rogi oraz jest większy od mi4 przy tym samym ekranie. Z doświadczenia Ci powiem, że jeansy potrafi w miesiąc załatwić. Ja kupiłem go dwa tygodnie przed premierą mi4 i dzisiaj żałuję, ze nie poczekałem. Techniczne jest świetny, ale raczej dla kobiety do torebki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Cię kręcą zaokrąglenia w telefonie... Nie zamieniłbym MI3 właśnie z powodu tego kształtu, uważam, że to  słuchawka dla mężczyzny, a nie zaokrąglona, gruba klucha. Dlatego zawsze będę proponował MI3 - jego następca nie jest aż tak rewelacyjny technicznie, a o wyglądzie już pisałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek poprzedni post wziąłem na poważnie, o kurde...nie mogłem uwierzyć xD

Ramka w Mi4 dodaje zdecydowanie elegancji. Wydaje mi się ze xiaomi nie zrobi juz telefonu z wyglądem mi3.. Na potwierdzenie macie mi note'y, a na całkowite wprowadzenie do naszych beretów będzie mi5... Mi4 wydaje mi się bardziej poważnym telefonem, piszemy o samym wyglądzie bo hardwareowo nie ma między nimi dużej różnicy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi, wręcz przeciwnie, MI3 wydaje się bardziej poważny od MI4, ale aby się o tym przekonać trzeba położyć go przy flagowcach innych firm. Wtedy widać, że to zupełnie inna klasa urządzenia, nie napompowany iPhone, którego targetem (zwłaszcza w kolorze białym) jest młodzież i - sorry - kury domowe, ani przekombinowany Galaxy, który nie do końca wie do kogo ma trafić. Proste, eleganckie urządzenie, bez wodotrysków. Widzisz go, i wiesz, że to telefon, a nie gadżet, którym ktoś sobie przedłuża niezbyt imponujących rozmiarów prącie. MI3 nie jest może ciekawym designersko urządzeniem, ale na pewno eleganckim i wyglądającym bardzo profesjonalnie. MI4 to już gadżet, tak samo jak Note i Note Pro w kolorze białym. Co wiecej, MI4 niebezpiecznie mocno przypomina iPhone'a 4s, co jest niefortunnym rozwiązaniem, bo MI3, pomimo wyraźnych nawiązań do Lumii, był inną, oryginalną drogą. Szkoda, że zrezygnowano z jej rozwoju.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Xiaomi wszystko niebezpiecznie przypomina iPhone więc takie porównanie jest bez sensu.

 

Ostatnio, wszystko co prostokątne z wyświetlaczem i elementami stal/chrom/aluminium - przypomina iPhone ;)

Spójrzmy jednak na MiNote - widać już elementy charakterystyczne, które zaczęly się na Mi4 a stają się wizytówką marki - ramka, grill głośnika i port USB...

 

 

Mi3 vs Mi4, jak położysz oba obok siebie, lepiej moim zdaniem wypada jednak ten nowszy. Ale to jest dyskusja o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkanocy, totalnie bezsensowna. Mi4 ma bardziej optymalny rozmiar, również MOIM ZDANIEM...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam urojenie, że wszystko co kanciaste jakoś mi się nie podoba. Dlatego mam Mi2s, mi4 jest równie piękny - a przy mi3 oczy mi się nie świecą :-P Już nawet pomijając rozmiary słuchawek.

Tak samo mam z autem, wybieram te bardziej ''opływowe'' (ale nie jest to Ford Ka dla jasności :-D)

No ale, jak to mówią są gusta i guściki.

Mi2s powered by sMIUI

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile trzeba czekać na PayPal na odmrożenie środków? Uważam, że to jakiś absurd - wpłaciłem środki na konto i muszę czekać do 21 dni na weryfikację itp. Może warto anulować tą transakcję i zwrócić środki na konto i zapłacić za zakup Xiaomi zwykłym przelewem lub kartą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie załóż konto walutowe. Zyskasz na kursie. Dawny Alior Sync oferuje takie za free. Będziesz konkretne kilka złotych do przodu, ale trochę to zajmie nim przyjdzie karta. W sensie około tygodnia.

 

Ja założyłem konto walutowe w aliorze. Na karte czekałem 5 dni.

Teraz czekam jeszcze na włynięcie środków na konto - kupuje dolce i kupuję  Mi4 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, tylko że ja muszę zamówić go najlepiej teraz i bawię się z tym PayPalem. Widzę, że weryfikacje karty/konta bankowego itp. trwają bardzo długo i chyba zakup przełoży mi się znowu na koniec przyszłego miesiąca. Weryfikacja wpłaconych środków miała trwać do 21 dni więc zwróciłem kwotę ale tak ja błyskawicznie pojawiła się w środkach zamrożonych, tak teraz muszę czekać na zwrot już ponad 24 godziny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzućcie jakieś screeny baterii.

Interesuje mnie działający w tle FB, Messenger, WiFi oraz 3G lub 4G jeśli używacie.

Do tego opiszcie zachowanie pod grami i oglądaniem filmów na YT, czy np. 3min gry w Asphalt 8 skutkuje ubyciem 1,2,3...% baterii.

Edytowane przez Endriu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też od wczoraj się męczyłem z opłaceniem zamówienia. Skończyło się na tym, że miałem 3 zamówienia złożone :D Musiałem gadać z Frendami o skasowanie niepotrzebnych. 

Dziwne jest właśnie to, że jest dostępna opcja Credit Card - ale ona jest obsługiwana przez paypal i ode mnie wymagało zalogowania się do istniejącego konta bądź utworzenie nowego.

Skończyło się tak, że przypomniało mi się hasło do mojego konta, które zakładałem jakiś czas temu i po dodaniu mojej karty debetowej- walutowej do konta paypal (dodałem poprzez stronke ibuygou) udało się opłacić moje zamówienie. Jednak miałem problem jeszcze bo pokazywało mi, że na karcie mam złotowki i chciało mi przeliczać po paypalowskim przeliczniku (przypominam ze mam konto walutowe i do niego karte w $). Okazuje się, że trzeba było zaznaczyć opcję, że nie dokonuje żadnego przewalutowania teraz tylko ściąga w walucie w jakiej jest zamówienie - i tym sposobem doszedłem do końca i osiągnąłem cel.

 

Mam nadzieję, że w związku z nowym rokiem u nich nie będzie żadnych poślizgów w wysyłaniu towarów :) - zamawiałem niby z opcją EU direct, ale kto wie...

 

Starałem się w miarę jasno napisać, w razie czego pytać (prędzej czy później odpiszę) :P

 

Życzę powodzenia i cierpliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jakos po niedzieli bede zamawial note i jako ze nigdy nic nie kupowalem przez paypale(nie mam konta) myslalem ze skorzystam z poradnika odnosnie zakupu mi2s wiec moze jakis nowy poradnik jak sie cos zmienilo by sie przydal czy robic wg tamtego schematu? Nastepne pytanie czy nie moge wplacic na konto sobie np 530 dolcy a zrobic przelew na ibuy na 525?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem przez PayPal i kasę wpłaciłem w kilka minut, więc nie wiem w czym problem. Odnośnie przewalutowania, to niestety PayPal tak działa, że obojętnie jaką walutę wpłacisz to najpierw robi przewalutowanie na walutę z kraju podanego podczas rejestracji, a dopiero później na tą, która płacisz. Czyli najlepiej wpłacić PLN. Inaczej można stracić na podwójnym przewalutowaniu, np. EUR -> PLN -> EUR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...