Skocz do zawartości

Kilka pytań odnośnie zakupu Mi4


miki_

Rekomendowane odpowiedzi

A sam byłem ciekaw jak to jest z kartami walutowymi.

Myślałem, że kwoty będą pobierane bez pośrednictwa PP.

W takim razie kiepsko IBG to zrobił, powinno być jak na np. Amazonie i kwota powinna zostać pobrana bezpośrednio z karty walutowej.

 

W rezultacie wyszło tak, że ściągnęło mi $$ bezpośrednio z karty walutowej - tylko tak jak mówię, trzeba wejść w opcje i zaznaczyć, żeby nie przewalutowywało (nie pamiętam dokładnie jak ta opcja jest opisana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dopiero przymierzam się do przesiadki na produkty Xiaomi. Czytam informację szczególnie o mi4, bo ten model chcę kupić. Chciałbym się tylko upewnić. Na odległość nie da się na 100% mieć pewności czy produkt jest oryginalny? Znalazłem taką aukcję na allegro:

http://allegro.pl/xiaomi-mi4-wysylka-z-polski-czarny-i5043549697.html

Cena dobra, sprzedawca ma zarejestrowaną działalność. Może mi podać numer imei urządzenia. Jak się bardziej upewnić by mieć więcej informacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge poradzic to proponuje nie bawic sie w kupywanie kota w worku. Napisz kilka pytan do sprzedajacego, zobaczysz reakcje i bedziesz mial goscia w jakis sposób przeswietlonego. Tez zastanawiałem sie nad kupnem tel.z allegro, ale wydajac takie pieniadze zawsze wole miec pewnosc. U sprzedawców z allegro tego nie znalazłem wiec tel kupilem od Accessories 4 you róznica 300 zł a wszystkie ewentualne problemu załatwiasz ze sprawdzonym sprzedawca. Nie jest to reklama tylko odczucia jakie mam, miałem przed i po zakupie Mi 4 (absolutnie Zaj.....y tel)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dopiero przymierzam się do przesiadki na produkty Xiaomi. Czytam informację szczególnie o mi4, bo ten model chcę kupić. Chciałbym się tylko upewnić. Na odległość nie da się na 100% mieć pewności czy produkt jest oryginalny? Znalazłem taką aukcję na allegro:

http://allegro.pl/xiaomi-mi4-wysylka-z-polski-czarny-i5043549697.html

Cena dobra, sprzedawca ma zarejestrowaną działalność. Może mi podać numer imei urządzenia. Jak się bardziej upewnić by mieć więcej informacji. 

Sprzedawca proponuje odbiór osobisty, także jeśli jesteś z okolic, to najlepiej się po prostu umówić na odbiór osobisty i samemu sprawdzić czy jest oryginalny czy nie.

 

Tylko jest jedna sprawa - kolor czarny. Na samym początku produkcji MI4 w tym kolorze były problemy z odpryskującą farbą przedniej ramki - nie wiem czy ten problem usunięto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dopiero przymierzam się do przesiadki na produkty Xiaomi. Czytam informację szczególnie o mi4, bo ten model chcę kupić. Chciałbym się tylko upewnić. Na odległość nie da się na 100% mieć pewności czy produkt jest oryginalny? Znalazłem taką aukcję na allegro:

http://allegro.pl/xiaomi-mi4-wysylka-z-polski-czarny-i5043549697.html

Cena dobra, sprzedawca ma zarejestrowaną działalność. Może mi podać numer imei urządzenia. Jak się bardziej upewnić by mieć więcej informacji. 

 

Jak wysyłka jest z PL to bierz i nie pytaj. Ten sprzedawca wali te telefony na lewo na 100%, bo nie ma szans w tej cenie kupic telefonu, przewiesc do Polski, oplacic VATu, oplat celnych i kosztow odprawy. Obstawiam ze w razie czego na gwarancje nie masz co liczyć raczej :) Upewnij sie ze dostaniesz paragon lub FV. Poki co maja 28 komentarzy za sprzedaz, najwiecej za styczen, 2 za grudzien i 4 listopad. Jak wsio jest ok to okazja zycia :)

 

Edit:

Bezposrednio u Xiaomi Mi4 16gb kosztuje ok 320$.

320$ x 3,72 = 1190zł

1190zł + 23% VATu = 1463zł

Nie liczac juz innych kosztow jak wysylka, odprawa, a gdzie zarobek?

Edytowane przez Accessories 4 You
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Panowie i Panie wracając do tematu PayPal to właśnie po to robimy konto walutowe i płacimy kartą by uniknąć podwójnego przewalutowania. Bo jeśli masz na koncie dolary i wpłacisz je na PP to on ci z tego zrobi pierw złotówki, A z nich dolary i stracisz sporo. A przy karcie zaznacz żeby ci pobrali w walucie z faktury i wszystko będzie ok jak kolega wcześniej na swoim przykładzie opisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wysyłka jest z PL to bierz i nie pytaj. Ten sprzedawca wali te telefony na lewo na 100%, bo nie ma szans w tej cenie kupic telefonu, przewiesc do Polski, oplacic VATu, oplat celnych i kosztow odprawy. Obstawiam ze w razie czego na gwarancje nie masz co liczyć raczej :) Upewnij sie ze dostaniesz paragon lub FV. Poki co maja 28 komentarzy za sprzedaz, najwiecej za styczen, 2 za grudzien i 4 listopad. Jak wsio jest ok to okazja zycia :)

 

Edit:

Bezposrednio u Xiaomi Mi4 16gb kosztuje ok 320$.

320$ x 3,72 = 1190zł

1190zł + 23% VATu = 1463zł

Nie liczac juz innych kosztow jak wysylka, odprawa, a gdzie zarobek?

 

 

Kobieta sprzedaje te telefony. Ma też trochę innych chińczyków. Gwarancja - odsyła się do niej telefon i ona naprawia na własną rękę (super). Na pytanie o wersje w kolorze czarnym z LTE odpowiada że może sprowadzić, ale o 100 zł drożej. Także widać że słabo zorientowana jest chyba. Nie będę ryzykował dla paru złotych by potem się bujać z telefonem. Poczytam jeszcze na forum o zaletach Mi4 i kupię w jednym z polecanych na forum miejsc. Dziękuje za odpowiedzi.

Edytowane przez skarżyski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od samej prezentacji mam wątpliwości co do mi4

Bzdura. Weź sobie porównaj do amoleda Samsunga to też zobaczysz różnicę w kolorach.

To, że jeden ma kolory inne, czy bardziej nasycone nie znaczy że ten drugi jest gorszy. Tak jest porównując dwa różne ekrany, różnych producentów. Jak porównam MI3 z Sharpem do MI3 z LG lub Mi4 z JDI do Mi4 z Sharpem to też będzie widoczna różnica. I jest.

W Mi4 jednak można regulować kontrast i temperaturę kolorów. Ja obecnie mam ustawiony Standard gdzie kolory są wyblakle w stosunku do wyższego kontrastu. Ale mi się to podoba więc zależy od odbioru.

Wysłane z MI4

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Panowie i Panie wracając do tematu PayPal to właśnie po to robimy konto walutowe i płacimy kartą by uniknąć podwójnego przewalutowania. Bo jeśli masz na koncie dolary i wpłacisz je na PP to on ci z tego zrobi pierw złotówki, A z nich dolary i stracisz sporo. A przy karcie zaznacz żeby ci pobrali w walucie z faktury i wszystko będzie ok jak kolega wcześniej na swoim przykładzie opisał.

Dzięki baku1991 za przypomnienie,  właśnie o tym pisałem. Trzeba zaznaczyć żeby pobrali w walucie z faktury i wszystko będzie tip top :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dopiero przymierzam się do przesiadki na produkty Xiaomi. Czytam informację szczególnie o mi4, bo ten model chcę kupić. Chciałbym się tylko upewnić. Na odległość nie da się na 100% mieć pewności czy produkt jest oryginalny? Znalazłem taką aukcję na allegro:

http://allegro.pl/xiaomi-mi4-wysylka-z-polski-czarny-i5043549697.html

Cena dobra, sprzedawca ma zarejestrowaną działalność. Może mi podać numer imei urządzenia. Jak się bardziej upewnić by mieć więcej informacji.

Masz dwa wyjścia.

1. Kup z ibuygo, będzie pewne, że oryginał.

2. Powiedz sprzedającej na allegro, żeby zainstalowała miui v6 ze strony miui polska.

Jeśli będzie działać, to jest oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku wyglądało to tak:

 

Otworzyłem konto walutowe tutaj: kantor.aliorbank.pl   <--- czytałem kilka porównań kont walutowych i wyszło, że to się najlepiej opłaci do zakupów via internet.

Otwarcie konta przebiega szybko - musisz miec jedynie konto założone na siebie (nie ojca, matkę, siostre etc) w jakimś banku aby zawrzeć umowę. Zawarciem umowy jest przelew na dowolną kwotę na numer konta, który Ci podają. Oczywiście tą kwotę, którą przelejesz będziesz miał do wykorzystania. (ja przelałem profilaktycznie 10 zł).

Dostaniesz potwierdzenie, że konto zostało utworzone i możesz juz powoli działać.

Kolejnym krokiem jest zamówienie karty kredytowej w walucie jakiej będziesz używał do zakupów. - Zamawiałem kartę w $ i euro, w obydwu przypadkach karte miałem u siebie chyba po 4-5 dniach od zamówienia.

W międzyczasie jak oczekiwałem na kartę - przelałem sobie złotówki, żeby móc kupić dolce. 

Raz kupiłem od znajomego z pracy po korzystnym kursie dolce - gotówkę trzeba wpłacic w oddziale alior banku.

Jedyny minus jaki zauważyłem to dosyć długi czas oczekiwania na przelew gdy sobie złotówki przelewam z konta w ING na kono w Aliorze.

 

Do dnia dzisiejszego już kilka transakcji wykonałem. Czy to na ibuygou czy aliexpress i nie miałem problemów.

Ja jestem zadowolony.

 

Może ktoś na forum jakąś alternatywę ma i się podzieli opinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej jest w walucie australijskiej na tą chwilę więc kombinacje z kartami są bez sensu.

Szlak by to Panowie, MI 4 LTE zniknął z EU Direct :-|

Dokładnie, czekałem jak głupi na dobrą cenę mi note a wykupili mi4 lte. Wróci w przyszłym tygodniu na szczęście. Edytowane przez shemagh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również uważam, że zabawa z kartami nie ma większego sensu.

Jeśli ktoś testował różne kantory, to na pewno znalazł dobrą alternatywę.

Zwykła karta walutowa będzie przydatna właśnie na poziomie AUD, w której ja zawsze kupuję.

Interesowałem się nawet AUD w naszych bankach i chęcią zakupu AUD w kantorach, co by jeszcze bardziej zniżyło kwotę PLN, lecz nic z tego.

LTE jak już napisałeś będzie w przeciągu tygodnia, ja na 99% zakupię go z przesyłką DHL.

Edytowane przez Endriu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Weź sobie porównaj do amoleda Samsunga to też zobaczysz różnicę w kolorach.

To, że jeden ma kolory inne, czy bardziej nasycone nie znaczy że ten drugi jest gorszy. Tak jest porównując dwa różne ekrany, różnych producentów. Jak porównam MI3 z Sharpem do MI3 z LG lub Mi4 z JDI do Mi4 z Sharpem to też będzie widoczna różnica. I jest.

W Mi4 jednak można regulować kontrast i temperaturę kolorów. Ja obecnie mam ustawiony Standard gdzie kolory są wyblakle w stosunku do wyższego kontrastu. Ale mi się to podoba więc zależy od odbioru.

Wysłane z MI4

Nie chodzi mi o sam ekran tylko o wszystkie funkcje. Czytając recenzje dowiaduje się, że mi4 ma ten premium feel. Reszta zależy od tego kto robi recenzję... Jak jakis chińczyk to mi4 wygrywa z każdym innym fonem. Czekałem na recenzję z miuipolska (twoja recenzję) ale teraz wolę poczekać na prezentacje mi5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze szybkie pytankoa propo tlumaczenia interfejsu.

 

niedlugo otrzymam telefon i bedzie tam wgrany najnowszy miui 6 multilang - czy w zwiazku z tym mam instalowac miui polska ? jest jakaś róznica w funkcjach lub tłumaczeniu ? nie moge znalezc na forum na czym polega róznica i nie rozumiem po co jest rom miui polska skoro jest oficiajalny multilang ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multilang nie posiada w 100% spolszczenia. Nie wiem czy Multilang posiada gappsy..Chyba nie...Multilang ti chiński rom z dodanymi językami. Rom miuipolska posiada rzeczy których nie posiadają inne miui, jak np ViperFX. Acid z ekipą czasem nawet naprawiają błędy i problemy które występują w oryginalnych romach jak np ostatni fix GPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...