Skocz do zawartości

Kilka pytań odnośnie zakupu Mi4


miki_

Rekomendowane odpowiedzi

Świetne oferty na tym allegro. 1650zł z pierwszego linka i drugi link ma za 1750zł. :P Jeszcze nie wiadomo ile będziecie czekać, 30 dni roboczych?

Ja dziś kupiłem telefon wraz z naklejką ochronną na ekran za 539,01 dolarów australijskich w ibuygou, po przeliczeniu waluty przez paypal wyniosło mnie to 1617,4zł.

Jakby ktoś był ciekaw, dowiedziałem się na czacie, że Xiaomi nie wydał 64GB z FDD-LTE a tym bardziej czarnych modeli z 64GB ani nie ma ich w planach. Więc te preordery są tylko dla pierwszeństwa jakby w przyszłości mieli wydać taki model, a prawdopodobnie w przyszłości je skasują z oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o białego 64GB FDD-LTE, to nie wydał, ale IBG cały czas pisze, ze wkrótce będzie. Muszą jakoś wybrnąć z tego, że sprzedali trochę tych pre-orderów. Powiem szczerze, że sam niestety takiego kupiłem, ale jak tak dalej pójdzie to szybciej doczekam się nowego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, dziś byłem w Saturnie i ogarniałem sobie Z3 Compact.

Ten telefon jest po prostu idealny pod operowanie jedną ręką, przy tym zachowując sensowną przekątną podczas przeglądania internetu.

Jak brałem do ręki wszystko o 5 calach (np. wcześniejsze wersje podstawowych Zetek), to po prostu to wygląda jak paletka do tenisa stołowego :D

Ja miałem kupować MI3 również i nie piszę tego w złości i nakierowania kogoś na Sonego, ale sprawdźcie sobie u siebie na rejonie jakikolwiek telefon 5 calowy, a następnie 4,6 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia przyzwyczajenia, ja z początku też miałem problem z obsługą Mi4, a teraz wszystko robie jedną ręką bez najmniejszego problemu. Co więcej, nie wyobrażam sobie powrotu do telefonu z mniejszym ekranem.

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Początki z MI 4 są trudne, ale jak się już przyzwyczaiłem to nie było problemów. Z czasem poznaje się funkcje które ułatwiają pracę. Przydałaby się lista wielu "trików" systemowych, bo wciąż odkrywam nowe, nie wiedząc czy wgl ktoś kiedyś o tym pisał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to akurat oczywista oczywistość, ja swoje Monte które ma 3 cale obsługuję kciukiem. Im mniejszy ekran tym łatwiejszy w "ogarnięciu".

 

No tak, porównując 3 z 5 ;)

Ja piszę o najmniejszej różnicy (prawie) i te 0,4 cala robi ogromną różnicę.

Chodzi mi po prosu o komfort użytkowania podobnych lecz nie identycznych przekątnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam, czekam i sie nie doczekam czarny 64 juz mi nawet bez roznicy czy lte czy wcdma, najpierw poczatek grudnia potem gdzies bylo 16 grudzien a mamy koniec i nic... Rozwalilem s4 i wykopalem stare htc sensation z padnietym dotykiem z czym sie mecze i tak sprawdzam kiedy sie pojawi czarne 64 i mijaja tygodnie miesiace i nic... Jest jakas realna szansa ze to bedzie lada chwila, chce miui nic innego nie wchodzi w gre, mi3 bawilem sie system ok ale wizualnie mi nie podchodzi a mi2s za maly, jakies przecieki macie czy dac sobie spokoj z czekaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prezentacji Mi4 też byłem tylko za czarnym kolorem. W sumie najwięcej zdjęć reklamowych prezentowały czarną wersję. Potem zacząłem się zastanawiać nad kupnem smartfona, a tu tylko i wyłącznie biały kolor do wyboru. Oglądając zdjęcia na necie doszedłem do wniosku, że ten biały nie wygląda źle. I rzeczywiście, na żywo robi świetne wrażenie ;) Chyba po 3 dniach od otrzymania telefonu pojawia się informacja, że W KOŃCU ruszyła sprzedaż wersji LTE oraz czarnych Mi4... Na początku się...zdenerwowałem... :angry: Najpierw myślę: "OK, brak LTE jakoś przeżyję. Nawet z sieci 3G nie korzystam, także spoko." Co do koloru czarnego... Ale kiedy zobaczyłem zdjęcia z testu tej wersji kolorystycznej, że z kantów telefonu schodzi kolor... Od razu się ucieszyłem, że nie mam czarnego Mi4 ^_^

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prezentacji Mi4 też byłem tylko za czarnym kolorem. W sumie najwięcej zdjęć reklamowych prezentowały czarną wersję. Potem zacząłem się zastanawiać nad kupnem smartfona, a tu tylko i wyłącznie biały kolor do wyboru. Oglądając zdjęcia na necie doszedłem do wniosku, że ten biały nie wygląda źle. I rzeczywiście, na żywo robi świetne wrażenie ;) Chyba po 3 dniach od otrzymania telefonu pojawia się informacja, że W KOŃCU ruszyła sprzedaż wersji LTE oraz czarnych Mi4... Na początku się...zdenerwowałem... :angry: Najpierw myślę: "OK, brak LTE jakoś przeżyję. Nawet z sieci 3G nie korzystam, także spoko." Co do koloru czarnego... Ale kiedy zobaczyłem zdjęcia z testu tej wersji kolorystycznej, że z kantów telefonu schodzi kolor... Od razu się ucieszyłem, że nie mam czarnego Mi4 ^_^

 

Dlatego ja chciałem od początku białego Mi4 ;) To że będzie czarna farba schodzić z metalowej ramki było do przewidzenia. Nawet na moim białym Mi4 gdzie jest srebrna ramka widzę drobne ryski, a na czarnym to wgl byłoby to strasznie rzucające się w oczy.

 

Co do LTE ... to nie interesuje mnie ta sieć, gdyż posiadam telefon na kartę. Poza tym w mojej miejscowości ciężko z zasięgiem 4G, a na dodatego nie korzystam z internetu mobilnego w telefonie - tylko WiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto czekać na LTE to chyba najlepszą odpowiedzą jest mapa na stronie operatora, ja jestem w Plusie i z tego co widzę to LTE jest tylko w miastach, więc dla mnie to niepotrzebne bo u mnie w mieście jest darmowe WiFi a z pakietu korzystam w tedy, kiedy jestem poza miastem, czyli 3G lub nawet wolniejsze co mam wyświetlone jako "E" (pewnie EDGE/GPRS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem Karol i jest to mój 1wszy wpis na forum. Od kilku tyg bardzo mocno zastanawiam sie nad kupnem Mi 4. Wizualnie (na filmikach) podoba mi sie, sprzetowo jest rewelka, ale nie mialem go w rece, a przed wydaniem takich pieniedzy chcialbym go dotknac. Wiem ze to nie realne. Wiec moje pytanie brzmi... w zestawieniu do Sony Z 3 kompakt lub Samsunga Alpha jest dużo wiekszy? Czy ktos z Was żałował kupna Xiaomi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo:

 

http://www.phonearena.com/phones/size/Xiaomi-Mi-4,Sony-Xperia-Z3-Compact,Samsung-Galaxy-Alpha/phones/8777,8744,8618

 

Mi4 vs Z3 Compact vs Samsung Alpha

 

P.S. Zrob kalibaracje na podstawie posiadanego telefonu, wtedy zobaczysz faktycznie wymiary telefonow

Edytowane przez Accessories 4 You
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh przecież już to tu przerabialiśmy.. Owszem jest to realne ale weź poczytaj co tam jest napisane. 

Wysyłają z Chin zwykłą pocztą. Przesyłka może i miesiąc iść i duża szansa na vat. Co z tego, że jest 1600 jak zapłacisz vat. Poza tym serwis i tak w Chinach. Jak kupisz u Accessories 4 to raz, że będzie telefon z Polski, a dwa, że on zapewni serwis.

Tak samo jeśli kupisz z ibuygou z wysyłką z europy. Też lokalnie masz telefon do 5 dni u siebie. A gwarancję zrealizujesz tym razem u mnie, też w Polsce.

 

Wybór masz naprawdę dobry więc nie wiem czemu patrzysz na tego typu aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście, że tak. Jak miałbym robić za darmo. Kto miałby mi płacić? XIaomi?

Jeśli telefon jest z ibuygou to mi płaci ibuygou, ale Ty płacisz im. Mowa o serwisie po gwarancji. 
Jednakże ostatnio dużo idzie do mnie bo ludzie wolą zapłacić i mieć szybko telefon jeśli naprawa wiąże się z wymianą czegoś tam.

Np. popsuty głośnik. Wada nie uzytkownika, więc jest na gwarancji ale idze do mnie bo ja mam głośnik i wymienię. 

 

Natomiast telefony nie z ibuygou też zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłem się, bo napisałeś, że gwarancję można zrealizować u Ciebie, a dla mnie gwarancja wiąże się z darmową naprawą.

Dzisiaj wysłałem telefon do serwisu ibuygou, co prawda informował mnie ich pracownik, że mogę wysłać do Ciebie, ale właśnie sam bym musiał ponieść koszty wysyłki i naprawy, a nawet nie mam pojęcia co mi padło i ile to by kosztowało. Ale rzeczą która mnie zdziwiła - nie wiem czy dobrze to rozumiem - że naprawiając telefon w Polsce albo w Bułgarii traci się gwarancję Xiaomi, to prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon kupiłem we wrześniu, właściwie to nawet nie wiem co mi padło, ale nie ma co się przejmować, zarówno telefony Samsunga, Apple czy innych firm się psują, bądź też mają fabryczną wadę, tak samo telefony Xiaomi mają prawo się zepsuć. 

Reklamacja nie jest żadnym problemem, tylko trzeba znać angielski, a tak naprawdę to, np. sam tłumacz google wystarczy. Obsługa ibuygou jest miła i pomocna, nie robią też żadnych problemów, jedyne co trzeba zrobić to zdjęcie lub film problemu, żeby mieli jakiś dowód. 

A z odsyłaniem to Chin jest najmniejszy problem, ja wysłałem listem poleconym priorytetowym za 18 zł, jedyny minus, że cała ta naprawa z wysyłką, naprawą i powrotem telefonu trwa 20-30 dni.

Edytowane przez aQua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ale rzeczą która mnie zdziwiła - nie wiem czy dobrze to rozumiem - że naprawiając telefon w Polsce albo w Bułgarii traci się gwarancję Xiaomi, to prawda ?

Tak dokładniej to w Polsce lub Czechach. Z Bułgarii zrezygnowali. 

Jeśli ruszę plomby to tak Xiaomi nie przyjmie telefonu. Ale o tym dobrze wie użytkownik. Dlatego jeśli jest możliwość to wysyła się telefon do ibuygou a oni do Xiaomi. Jednak klient czasem wybiera naprawę u mnie jeśli to wymiana głośnika. Wtedy najczęściej następnej naprawy gwarancyjnej nie ma a jak będzie to i tak zawsze można się z ibuygou dogadać. 

 

Acid duzo masz tel do naprawy? Aqua po jakim czasie i co Ci padło? Problem reklamacji i odsyłania jest dla mnie moco niepokojący ;/ 

Średnio w tygodniu 1-3 urządzenia. Ale proporcje są takie, że 2 na 3 telefony to Mi3 ze zbitym ekranem ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szybka reakcje ;) zaczynam przekonywac sie. Widze ze forum tworza ludzie konkretni i lubiacy Xiaomi.

Accessories 4 you mam Twoj tel w obserwowanych ;)

a tutaj inny sprzedawca

http://allegro.pl/xiaomi-mi4-2-5ghz-3gb-64gb-13mp-pl-menu-24m-gw-i4933855439.html

 

jest to realne??? 

 

W kwestii 'sprzedawcow' z wysylka z Chin:

- nie masz dowodu zakupu, FV ci nie wystawia na firme bo rzekomo nie sa Vatowcami

- towar idzie z chin 15-45 dni albo i dluzej

- gwarancji zadnej nie masz na pismie

- telefonu sprzedawca na oczy nie widzial wiec nic ci z nim nie pomoze, MIUI Polska bedziesz musial wgrac sam a nie zawsze jest to takie proste (czesto aplikacji updater nie ma)

- w razie wpadki VAT od przesylki i tak zaplacisz a jeszcze sie postrzesujesz przy okazji

 

Poczytaj strone 'o mnie' ktoregos z tych sprzedawcow, np. tego ktorego link wkleiles to ci wlos na glowie stanie :)

 

Zamiast od tych 'firm' kupowac to juz lepiej samemu w chinach kupic od sprawdzonego sprzedawcy ktorego na forum polecaja: ibg, goldway, xiaomishop czy innego. Bo wyjdzie ci na to samo ale pare zl w kieszeni zostanie

 

P.S. Na forum masz u mnie taniej niz na allegro, jak cos to pisz na PW

Edytowane przez Accessories 4 You
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przymierzam się do kupna Mi4 w związku z tym, że Meizu MX4 Pro sie okazał dla mnie zbyt duży ;( (pojawi się niedługo w dziale giełda) i mam pytanie odnośnie czarnej wersji. Czy ktoś z forumowiczów ma bądź miał styczność z wersją czarną i może się wypowiedzieć o jakości lakierowania ramki plus jakieś wrażenia z użytkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie mam mi4, ale kojarzy mi się, że czarny (choć piękny), nie był zbytnio chwalony - właśnie ze względu na ramke, odpryskująca farba . Kwestia też na jak długo kupujesz telefon, może ta wada nie ukaże się 'za Twoich czasów'.

Mi2s powered by sMIUI

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym właśnie kupic telefon tym razem na trochę dłużej niż 2-3 miesiące jak to bywało ostatnimi czasy. Stąd decyzja o wydaniu wiekszych pieniędzy i kupnie meizu czy xiaomi. Dodam jeszcze, że telefon raczej wyląduje w kondonie albo przynajmniej w miframe. Myślę, że powinno to uchronić ramkę chociaż trochę przed tą wadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - to mój pierwszy post wiec proszę o wyrozumiałość :)

 

muszę kupić telefon żonie i po długich poszukiwaniach wybór padł na mi4 z uwagi na mocne parametry i ekran 5 cali. 

 

ale teraz pojawia się problem - czyli MIUI :D - nigdy tego nie widziałem na żywo i nie wiele wiem na ten temat.

 

proszę o informację jak wygląda temat spolszczenia - tel. zamierzam kupić tutaj http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi4-M4-4G-LTE-Phone-5-0-IPS-1920-1080P-Screen-Snapdragan801-Quad-Core/1967664571.html czy on będzie miał polską wersję czy muszę polską wersją ściągać osobno ? na aukcji jest napisane ze sa problemy tylko z tlumaczeniem rosyjkim i hiszpańskim, wiec zakladam ze z polską jest wszystko OK.

 

ale jezeli nie otrzymam systemu z jezykiem polskim, to jak wyglada spolszczenie softu ? czy po spolszczeniu kolejne aktualizacje beda po polsku, czy za kazdym razem bede musial wgrywac polska specjalna wersje zeby system byl po polsku ?

 

jak wyglada sytuacja z google play ? czy jest domyslnie wgrany czy trzeba go dogrywac osobno ? a co za tym idzie, czy jest mozliwosc skonfigurowania konta google, tak zeby pobieral informacje o kontaktach, kalendarzu i poczcie ? - wiem ze to android, ale jednak miui dosc mocno ingerowal w kod.

 

czy jest cos o czym nie wiem a powinienem wiedziec kupujac ten telefon ? chodzi mi o to czy są jakieś znane wady fabryczne, z ktorymi borykają się uzytkownicy itp.

 

jak wspomnialem telefon ma byc dla żony, ma być szybki i system ma być ładny kolorowy - na filmikach w youtube prezentuje sie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego tutaj wszyscy promują ibuygou ? to jest jakis resseler xiaomi swiadczacy również gwarancje ? u glodwaya kupowalem inny telefon wiec jestem pewny jakosci i wole dac te pare dolarów wiecej za pewnosc ze otrzymam to co zamawialem.

 

szkoda ze trzeba po zakupie bawic sie we wgrywanie softów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyy what? Na serio się pytasz?

Tak ibuygou jest promowany bo jest z nami od dawna i sprawdzony. Ma szybko nowe modele, ma serwis w Polsce więc czemu miałby nie być? Goldway to ok ale z natury ja nie ufam aliexpress dlatego tak jest a nie inaczej. 

 

W ibuygou też musisz dać parę dolarów więcej za pewność, że otrzymasz co zamawiałeś :P

 

szkoda ze trzeba po zakupie bawic sie we wgrywanie softów

A jak byś chciał inaczej co? Skoro Xiaomi ma soft chiński/angielski?

Zresztą w ibuygou masz wgrany nasz multilang z Updaterem do wgrania MIUIPolska

Z Aliexpress niekoniecznie i tam to się bawisz we wgrywanie softów. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...