Kurian

Odblokowanie twarzą

Recommended Posts

Testował ktoś to odblokowywanie twarzą dokładniej? Bo u mnie działa fatalnie - na 4 testy osób postronnych połowę rozpoznało jako mnie i odblokowało ...

Soft: Xiaomi.eu 8.8.16

Dnia 20.08.2018 o 14:49, Kurian napisał:

Testował ktoś to odblokowywanie twarzą dokładniej? Bo u mnie działa fatalnie - na 4 testy osób postronnych połowę rozpoznało jako mnie i odblokowało ...

Soft: Xiaomi.eu 8.8.16

Testowałem na romie China  i potwierdzam - działa fatalnie, bo mogę moją twarzą odblokować Mi 8 mojego ojca...

Edited by johnny1836

Czasami tylko Mi8EE nie ma tego 3DFace, a zwykła Mi8 nie ma zwykłego unlocka po "zdjęciu"(już sam nie wiem, w necie 1000 różnych informacji)? U mnie raczej problemu z odblokowaniem twarzą nie ma, po zdjęciu nie łapie, nikt w rodzinie nie zdołał odblokować.

No niestety, nie bez powodu jest ostrzeżenie przy odpalaniu opcji odblokowania twarzą :P.

U mnie jest też słabo. Myślałem że to wina romu xiaomi.eu ale z tego co czytam to wszędzie kiepsko, więc pytam po co zmniejszono notch dla tego skanera podczerwieni czy zwyczajnie jest tam atrapa? W Mix2 działało mi idealnie a tu bardzo słabo. Rozczarowuje mnie ten telefon powoli.

9 godzin temu, MichalAslan87 napisał:

Rozczarowuje mnie ten telefon powoli.

Dopiero teraz? Mnie rozczarował zaraz po premierze, ale obecnie dzięki swojej cenie to chyba jeden z lepszych wyborów. 

Co do odblokowywania twarzą, oficjalnie w Polsce tego chyba jeszcze nie ma, także poczekajcie z opinią aż to wprowadzą "legalnie", a nie przez wymuszenie chińskich wersji czy regionu Indyjskiego. No chyba że już działa na globalu u nas.

11 godzin temu, MichalAslan87 napisał:

Rozczarowuje mnie ten telefon powoli.

Eh... Rozumiesz po co jest ten skaner podczerwieni tak? Bo mam wątpliwości... On ma pomagać w rozpoznawaniu twarzy w słabszych warunkach oświetleniowych, to co jest w podstawowej Mi8, to nie jest to, co jest w wersji EE/Pro... Mi8 ma standardowe rozpoznawanie twarzy z tym, że lepiej sobie radzi w nocy. Co za tym idzie, to nie jest "safe to use", bo takie zabezpieczenie można złamać np zdjęciem (niektórym się udaje) o czym też Xiaomi ostrzega przy włączaniu tej opcji... Nie wiem czego oczekiwałeś od telefonu za ~1600zl (aktualna cena w chinach).

• Like 1

Z tego co pamiętam to ogólnie ta funkcja jest zepsuta w MIUI (pisali o tym na xiaomi . eu), bo przykładowo mój znajomy z Mi Mix 2 ma to samo. Zobaczę jeszcze jak to wygląda na Mi 6, bo tam to spoko działało kiedyś.

Posiadam Xiaomi Mi 8 Explorer Edition z miuipolska  8.10.18, odblokowanie twarzą działa wyśmienicie, żadnych problemów, robiłem test ze zdjęciem, nie da rady odblokować fona w ten sposób pewnie przez skan 3D, niebawem mam zamiar kupić żonie mi 8 to będę miał porównanie. 

Ja miałem Mi8, teraz mam Mi8 EE, na EE zdjęciem nie odblokujesz no chyba że wybierzesz wariant 2D, na  3D, nie da rady.  Na Mi8 jest odblokowanie 2D i na 10 prób ze zdjęciem udało mi się odblokować telefon 7 razy. Jak widać mało to bezpieczne, aczkolwiek wygodne.

Też posiadam mi 8.

I mam wrażenie że po przejściu z globala na miui polska jest gorzej :/

Jak na samym globalu świetnie nie było, to teraz praktycznie każdy mój znajomy może odblokować mój telefon bez problemu.

wedlug mnie skan ten powinien być bardziej rygortkytyczny, jak sprawdzałem na honor 10 który robi to zwykła kamera to mało komu się udało odblokować twarzą która nie należy do właściciela.

Rozumiem że chodzi o prędkość odblokowania ale jeśli ma każdy mi odblokować telefon to lepiej usunąć tą funkcję całkowicie.

według mnie można było by zrobić hybrydowe odblokowanie wykorzystując obydwa zestawy sensorów, zarówno doświetlenie i kamerę IR jak i zwykła kamerę przednia, zajęło by to chwilę dłużej ale naprawdę było by to 10x lepsze niż brak jakiego kolejek zabiezpejczenia jak aktualnie 

kompletna klapa. Ja mam brode i prawie każdy z brodą odblokowuje moj telefon. Jak już moja dziewczyna swoją buzią złamała te zabezpieczenia to na zawsze rozstałem sie z tą opcją. Nie ma to jak poczciwy fingerprint.

Dobrze robicie zdjęcie do odblokowania? Przy dobrym świetle? U mnie zero problemu, jeszcze nikt nie odblokował.

Mam  pytanie mam MI8 Exploerer edition wgrałem TWRP i rom do mi8 pro ale nie działa odblokowanie twarza ( nie można dodać twarzy) gdy che wgrać rom od explorer niestety pojawia się błąd co muszę zrobić aby wgrać nowy rom od wersji explorer edition ? Czy ta zmiana spowoduje że o 100 mb większy soft możne mieć na to wpływ

Mi 8 EE nie równa się Mi 8 Pro!!! To dwa inne urządzenia, inne nazwy kodowe... jak to w ogóle wgrałeś?? Wgrywaj ASAP Mi 8 EE...

Jaki masz błąd? Prawdopodobnie wgrałeś TWRP od Mi8Pro zamiast Mi 8 EE..

• Like 1

Dokładanie tak zrobiłem wgrałem TWRP od MI 8 pro i potem soft MI8 PRO jak teraz szybko to zmienić wraz z fastboot ? 

Wgraj TWRP pod ursa (Mi 8 EE) i potem Xiaomi.eu pod ten model.

1 minutę temu, Orjon napisał:

Wgraj TWRP pod ursa (Mi 8 EE) i potem Xiaomi.eu pod ten model.

Masz moze gdzies sprawdzone TWRP pod URSA ? Bedzie jakiś problem z aktualizacja TWRP ? 

W tym moim poście masz link do bloga z TWRP dla ursa 

Edited by Kaudii

Kaudii Czy w nowym sofcie 8.12.27 działa Ci odblokowanie 3d twarzą? mam dziwny problem ze zgadzam sie na regulamin, wyswietla mi sie ramka w ktora mam "włozyc" twarz i dalej nic. nie zapisuje sie. Dodatkowo nie działa Voice Match... :( Dodatkowo po graniu tego TWRP nie moge przejsc do Recovery przyciskiem + i PWR. :( co z tym telefonem? wczesniej flashowalem na jakims chinskim recovery :(

Edited by porferalfa

Z odblokowywaniem twarzą 3D mam tak samo  pozostałych błędów nie stwierdziłem. 

Ok, to ile czasu trwa skanowanie twarzy, może trzeba dłużej poczekać, zrobiłem FR i nadal nic, ramka pulsuje, twarz w jej obrębie i nic więcej

U mnie skanowanie zajęło kilka sekund - tyle ile trzeba obracać głową. Dodam, że telefon mam po wipe nim wgrałem ROM 8.12.27.

• Like 1

No ja zrobiłem właśnie i na czystym systemie nie bangla, ale ok pokombinuję jeszcze, dzięki.

Może nagraj ekran jak to robisz, bo ja niestety nie mogę tego wykonać, przekręcam głowę raz tak raz tak i nic.

Edited by Kaudii

no widzisz, u ciebie ramka zmienia się w okrąg i masz instrukcję jak przechylać głowę, u mnie nie, cały czas mam pulsującą ramkę, nie przechodzi do dalszego etapu, tak było u mnie wcześniej teraz niestety

edit.

użyłbym MiFlash ale nie znajduję Romu niestety, ktoś ma jakiś namiar, no chyba,że takowego nie ma

Edit 2:

U mnie problem rozwiązany, po zdjęciu szkła hartowanego wszystko wróciło do normy.

Edited by Kaudii

To ja powiem dziwną rzecz, bo mam Mi8 128GB i moi znajomi nie są w stanie odblokować mojego telefonu twarzą, a nawet ja sam jeśli mam zamknięte oczy.
Z tymi oczami testowane przeze mnie i moją dziewczynę, która była zawiedziona, że jak śpię, to nie może "na śpioszka" odblokować mojego telefonu za pomocą face id. Nie wiem od czego to zależy. Raz dosłownie udało mi się odblokować telefon moim zdjęciem, ale było to typowe zdjęcie twarzy w odbitce 10x15 w bdb jakości.

Przecież skanowanie właśnie polega m.in. na oczach, więc jak z zamkniętymi masz odblokować telefon? Mało tego, wystarczy że się napijesz sporej ilości alkoholu i już masz inne oczy, telefon ma problem z rozpoznaniem (testowane na własnej skórze). 

Dzisiaj dostałem swoje Mi 8 i w starszym miui miałem skanowanie twarzą, zaktualizował mi się telefon do wersji 10.2.2.0 global stable i opcja odblokowania twarzą mi zniknęła.
Czy to normalna sprawa? czy tylko u mnie takie cuda się dzieją??