Skocz do zawartości

badamiak

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witajcie,

Temat służy do ogólnych opinii i pokazania zdjęć jakie robi Redmi Note 5.

W długi weekend miałem w końcu czas by porobić trochę zdjęć i o to co z tego wyszło :D

Zdjęcia robione w trybie automatycznym i portretowym. Szczegóły poniżej w spoilerze ;)

 

IMG_20180601_195140.jpg

IMG_20180601_163705_1.jpg

IMG_20180602_144519.jpg

IMG_20180602_150315.jpg

IMG_20180602_200103.jpg

Edytowane przez badamiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!Chyba słabo szukam,bo nigdzie nie mogę znaleźć.Czy rzeczywiście jest taka poprawa ze zdjęciami w słabym oświetleniu?Jak byś miał porównać ze starszymi Redmi.Miałem Redmi 3 teraz mam Note 4 i uważam,że starsza trójka robiła lepsze zdjęcia.Teraz jestem na etapie wyboru telefonu dla żony i waham się czy warto dopłacać do Note 5 czy wziąść Redmi 5 Plus.Chodzi mi głównie o aparat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Redmi 5 plus i nie narzekam na aparat. To moje przykładowe zdjęcia. To drugie z klockami syna robiłem w całkowitej ciemności. Wcześniej miałem Redmi Note 4 i moim zdaniem robił dużo gorsze zdjęcia.

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

 

13e3e35c9386db9ae4d7dc1092af7d7a.jpg30a4fc703f5ce1fe7ca79e927f0259eb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, frrancuz napisał:

Ja mam r5+ i rn5p
Znajdę wolną chwilę to zrobię parę zdjęć w tych samych warunkach i udostępnię.

To fajnie,tylko z tego co wiem to RN5 Pro ma zupełnie inny aparat(1 aparat i światło 2,2).Ale chętnie zobaczę Redmi 5.Tylko proszę o więcej fotek w słabym świetle.W dzień to nawet z mojego Redmi Note 4 jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę zdjęcie:

1. Łazienki przy zgaszonym świetle bez lampy ze światłem zastanym wpadającym przez niedomknięte drzwi. (nie musi być łazienka, po prostu tam przeważnie nie ma okna)

2. Nocne zdjęcie na ulicy bez lampy przy oświetleniu ulicznym.

3. Zdjęcie, znowu bez lampy, jakiegoś pokoju przy lapce nocnej lub innej dającej spokojne światło.

 

Zdjęcia robione za dnia w pełnym świetle nie mają sensu. To już nie te czasy w których było widać wtedy drastyczne różnice pomiędzy fonami.

Edytowane przez klimu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam porównania ze starszymi Redmi, ale z opinii innych wiem, że warto dopłacić do RNote 5 niż brać Redmi 5 Plus. Sam aparat jest lepszy, procesor również.
Nie powiedziałbym że jest lepszy...porównywałem ze szwagierki Redmi 5 Plus który wg.mnie w dzień robi lepsze foty niż Redmi note 5 którego posiadam ;) dlatego chcialbym wgrać google camera HDR+

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia w łazience, po ciemku.
https://fileshark.pl/pobierz/23791732/055d1/zdjecia-zip

Daje w paczce, bo TapaTalk oszukuje trochę. Redmi NOTE pokazuje prawdziwe kolory. Automat + lampa błyskowa
Zdjęcia bez światła z zewnątrz.

A tu podgląd po 1 [w paczce 3 "sceny" po 2]

Te z datą są z rn5p. b89a1b9b75e0856eb0f152e97fe2d9a1.jpg7d07115a62e1d714507c998bde04fdab.jpgb7559a36206ae8e0ec5d56068181ff22.jpg2fbae2a0024ddc853c91290b54b22cf5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, frrancuz napisał:

Dla mnie zdjęcia z tego fona są.bez szału ;) porównywałem z redmi 5 Plus i wg.nie redmi robi lepsze foty w dzień niż nasz redmi note 5, chciałbym wgrać Camera google HDR+ widziałem na YT filmiki gdzie jakoś zdjęć na różnych fonach od xiaomi zdecydowanie się poprawia...czekam aż ktoś bardziej ogarnięty w.tych sprawach coś zrobi ;)


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez mrosi
Ręce opadają....
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tylko paragony fotografuje
Fotograf ze mnie żaden, więc po mnie jakichś fachowych porównań nie ma się co spodziewać
Ze mnie taki sam fotograf ;) ale akurat szwagierka ma redmi 5 plus i trochę porównałem oba te fony... wszytko jest na plus dla naszego oprócz aparatu ,jedynie wieczorem nasz robi lepsze foty ;) tak jak wcześniej wspomniałem google camera robi robotę ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo jest filmików na YouTube ale w.wersji PRO na Indie ...ogladnij sobie , na mi a1 czy note 4x wyciąga maximum z aparatów

Mógłbyś podać informację, skąd tą aplikację pobrać i ewentualnie jak zainstalować (choć pierwsze info wystarczy)


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, majdan12 napisał:

Czego wy wymagacie od telefonu za 900/1000 zł?

Prawidłowo zoptymalizowanego pod użyte komponenty softu. Przykładem może być tu choćby nagrywanie filmów za pomocą oryginalnej aplikacji kamery, które można poprawić wgrywając ogólnie dostępne alternatywne, proszę bardzo, recenzent z mgsmpl wyraźnie o tym mówi...

Edytowane przez Igorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pawlo Serafiński napisał:

Dużo jest filmików na YouTube ale w.wersji PRO na Indie ...ogladnij sobie , na mi a1 czy note 4x wyciąga maximum z aparatów

 


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Żadną aplikacją nie wyciągniesz maksimum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego wy wymagacie od telefonu za 900/1000 zł?
Nadal brak równego/lepszego rywala.
Ja tam nierzekam ;) telefon zapitala nieźle do tego kupiłem w miarę dobrej cenie 800 zł ale 1000 już niedalbym wolałbym kupić jakiegoś starszego flagowca

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3160]Pawlo Serafiński[/mention]
Ja ufam jedynie nowym telefonom z oficjalnej dystrybucji a nie jakimś ProLine, Sferis które mają swoje dystrybucje nie wiadomo gdzie i jak ich mocno klient ciśnie to wysyłają do mnie płatnie.
Kupiłem na ibuygou...nowy

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, majdan12 napisał:

Ja ufam jedynie nowym telefonom z oficjalnej dystrybucji a nie jakimś ProLine, Sferis

Otóż, panie kolego, oficjalne renomowane sklepy biorą od oficjalnego dystrybutora, jakim w Polsce jest np ABC Data Sp. z o.o. (jest jeszcze drugi kanał oficjalnej dystrybucji ale w tym momencie nie pamiętam nazwy) - ja swoje urządzenie, kupione w X-KOM mam właśnie z tego kanału. Nie wiem, o co Ci chodzi ale widzę, że wszędzie szukasz teorii spiskowych i jak dokuczyć użytkownikom zamiast im pomóc. Ale widać taka już jest twoja natura, której się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odbiegnę od tematu serwisu i wrócę do tematu aparatu.Na stronie mgsm jest informacja,że są dwa Redmi Note 5 i trzeci Redmi Note 5Pro.Pominę ten ostatni i skupię się na pierwszych dwóch które mogę kupić w Polsce.Oba mają podwójne aparaty,ale te sprzedawane na alledrogo mają Nougata 7.1 a te np.z X-Kom czy E-Mag mają Oreo 8.1.Idąc dalej tym tropem Note 5 ze starszym androidem posiada obiekty o świetle f2,2,a z nowszym  f1,9.Wiem,że te sprzedawane z oficjalnej Polskiej dysrybucji są z dopiskiem Al Dual Camera.Te z alledrogo już takie nie są.A jakie są u Was obiektywy?Na końcu przeczytałem artykuł:http://www.mgsm.pl/pl/aktualnosci/8867/Xiaomi-Redmi-Note-5-w-ulepszonej-wersji.html

i zgłupiałem do reszty,bo nigdzie nie spotkałem się z gniazdkiem USB-C w Redmi Note 5.

P.S. Tak wszyscy psioczą na aparaty w Xiaomi,to niech ktoś powie mi jaki telefon do 900zł robi ładne zdjęcia w nocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2018 o 09:33, dzidexx napisał:

Nowy ze sklepu - żaden.

I wszystko w tym temacie,chociaż ostatnio zetknąłem się z opinią,że Zenfone 3 całkiem dobrze radzi sobie ze zdjęciami w słabym świetle.Ciekawy też jestem jaka jest różnica w jakości zdjęć pomiędzy Note 5 z aledrogo a Note 5 Al Dual Camera?

Edytowane przez Jarek37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...