Recommended Posts

Szajsung sztucznie postarza telefony, na dzień dzisiejszy robi gorsze foty niż LG G5 i RN5. Poza tym S7 ma dwa rodzaje aparatów, sony lub samsunga. Ja miałem w swoim s7e ten drugi i sprzedałem ostatnio telefon właśnie ze względu na ten nieszczęsny aparat.

zapomniales dodac, ze zdjecia trzeba umiec robic.Daj mi s9 i znajde Ci takie swiatlo, ze powiesz, ze to redmi note 4

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Przecież napisałem Ci że RN5 może zrobić lepsze zdjęcie. Jednak i tak nie zmienia to faktu że aparat i soft jest gorszy. Xiaomi ma problemy z softem do aparatu. Xiaomi nie kupuje się dla zdjęć. Miałem już dużo telefonów od nich i jest przepaść pomiędzy nimi a innymi producentami. Mam teraz RN5 i telefon jest naprawdę bardzo dobry ale w porównaniu aparatu do innych to jest niestety przepaść. Co nie zmienia faktu że do 1000 zł jest to prawdopodobnie najlepszy wybór.

Ale ja Cie nie neguje przeciez.Mi ten aparat wystarcza do prywatnych fot w zupelnosci.Ja kupilem tel tylko i wylacznie dla ekranu 18 na 9 i miui.Wiem, moglem kupic redmi 5plus, ale mialem note 4 mialem wczesniej wiec odpowiedz jest oczywista. 

Ja kupiłem dla baterii i procesora. Telefon jest bardzo dobry. Nawet aparat jest bardzo dobry jak na xiaomi. Jednak liderem rynku RN5 pod tym względem nie będzie.

2 godziny temu, tosshi2 napisał:

Ja kupiłem dla baterii i procesora. Telefon jest bardzo dobry. Nawet aparat jest bardzo dobry jak na xiaomi. Jednak liderem rynku RN5 pod tym względem nie będzie.

A kto niby będzie ldierem? KTo za -700-900 zł ma lepszy aparat? NA rynku jest jeszcze Samsung Galaxy j7 2017 w zasadzie.

Rn5 mi sie podoba, telefon kompletny W KOŃCU, ale nie kupie bo to cegła 16cm dlugości, choć musze przyznać, że lepiej sie go obsługuje ręką niżRN4. Niemniej 16 cm to na kieszeń zbyt dużo.

Akurat wszedł R6 pro, oby miał podobnej jakości aparat, choć już widze, że przesłona ma 2,2 co mi zgotowało krew.... No i chyba bez QC

Edited by VICTOREK

na kimovil.com aparat z rn5 jest oceniony na ponad 9 a ten z j7 17 na zaledwie 8. Natomaist aparat z redmi 5 plus jest oceniony jak mikrofalówka z lidla. W ogóle sam fakt istnienia redmi 5 plus jest dla mnie kuriozalny. za 20 usd więcej mamy rn5 wszakże. Co to xiaomi nawywijało z tymi telefonami.....

Niemniej j7 można dostać za 650 zł czyli nawet taniej niż Mi a1. rn5 to w polskiej dystrybucji póki co 900 zł

czy rn5 ma uick charge, zapytam przy okazji?

Edited by VICTOREK

Okej, reasumując, jeśli sprzedawca zarzeka się że ma wersję Global przeznaczoną na rynek Europejski, to otrzymamy jaśniejszy obiektyw? Sprzedawcy na Alledrogo najczęściej odpowiadają że jest to Global i tyle, nie da się z nich wydusić dokładniejszych informacji na temat specyfikacji.. Przykładowa odpowiedź na pytanie o obiektyw i wersję oprogramowania:

Cytat

Jest to wersja global na rynek UE, nie jest to wersja pro na rynek indyjski lub azjatycki.

3 godziny temu, WisniowyWSN napisał:

normalnie kup z xkomu czy media expert i masz pewnosc.

W e-Magu masz 50zł taniej i napewno przysłona f1.9.

Nie ma co psioczyć na ten aparat.W cenie do 900zł to tylko stary ZenFone 3 ma chyba lepszy aparat.

jak umiesz robic foty to i telefonem cykniesz fote jak z lustrzanki

Widać że nie masz pojęcia o fotografii. Moja lepsza połówka akurat zawodowo się tym zajmuje i nie ma opcji żebyś zrobił lepsze zdjęcie jakimkolwiek telefonem od dobrej klasy lustrzance.

Przed chwilą, tosshi2 napisał:

Widać że nie masz pojęcia o fotografii. Moja lepsza połówka akurat zawodowo się tym zajmuje i nie ma opcji żebyś zrobił lepsze zdjęcie jakimkolwiek telefonem od dobrej klasy lustrzance.

O to mi właśnie chodziło. Bingo... Aparat do zdjęć na codzień pewnie daje radę ale nic więcej... Sam planuje kupić używaną lustrzankę do kręcenia filmów zamiast się męczyć smartfonem...

Jak kupisz podstawową lustrzankę z kitowym obiektywem,to też nie poszalejesz w ciemnościach.Trzeba jeszcze dokupić dobrą lampę i jasny obiektyw,Ale są to już niemałe koszty,zwłaszcza obiektywu.Mi osobiście brakuję zmiany czasu otwarcia migawki w tym telefonie.

Dnia 26.06.2018 o 20:32, Kozdrobot napisał:

A jak wygląda sprawa z open camera? Używa ktoś?

Ja też nie zauważyłem różnicy na moim Redmi Note 4.Pobawię się piątką i się wypowiem.A tak przy okazji,znalazłem w sieci filmik porównujący Note 5 ze światłem f2.2 i Note 5 ze światłem1,9 i uważam,że ten pierwszy robi lepsze zdjęcia.Może dlatego,że jest tam matryca Sony?Nie wiem,ale ja już bym tak bardzo nie napalał się się na to lepsze światło w wersji Al Dual Camera.

18 godzin temu, Jarek37 napisał:

Ja też nie zauważyłem różnicy na moim Redmi Note 4.Pobawię się piątką i się wypowiem.A tak przy okazji,znalazłem w sieci filmik porównujący Note 5 ze światłem f2.2 i Note 5 ze światłem1,9 i uważam,że ten pierwszy robi lepsze zdjęcia.Może dlatego,że jest tam matryca Sony?Nie wiem,ale ja już bym tak bardzo nie napalał się się na to lepsze światło w wersji Al Dual Camera.

Też to zauważyłem, w dobrym słońcu wersja Indyjska wydaje się robić ciut lepsze zdjęcia, w ciemniejszych sceneriach AI lepiej sobie już radzi na moje "oko". KLIK

A tak z innej beczki:) czy ktoś próbował instalować mod google camera na nasz telefon? Bo czytałem że zdjęcia wychodzą za pomocą tego modu rewelacyjne i różnica jest duża co do stockowej apki.

Dnia 28.06.2018 o 19:38, marcinj6 napisał:

A tak z innej beczki:) czy ktoś próbował instalować mod google camera na nasz telefon? Bo czytałem że zdjęcia wychodzą za pomocą tego modu rewelacyjne i różnica jest duża co do stockowej apki.

Również jestem ciekaw :)

Ja niestety nie moge sprobowac bo nie koge odblokowac bootloadera bo musze czekac 360h:/

Dnia 28.06.2018 o 19:38, marcinj6 napisał:

A tak z innej beczki:) czy ktoś próbował instalować mod google camera na nasz telefon?

A przeczytajcie inne tematy w dziale RN5. Są nawet paczki zdjęć do porównania w oryginalnych rozmiarach. 

Edited by pq78

Zainstalowałem dzisiaj google camera dla testów i widać różnicę co do stockowej aplikacji. Zdjęcia są jaśniejsze i wyraźniejsze ale niestety nie działa tryb portretowy ani na przedniej kamerze ani na tylnej. Oraz nagrywanie 4k też nie działa:/ jest bardzo dużo wersji aplikacji jednak nie udało mi się znaleźć odpowiedniej na której by wszystko działało...chyba że komuś się to udało to niech się pochwali;)

Musisz mieć zrootowane urządzenie i wtedy instalujesz z Google Play aplikacje build prop editor otwierasz aplikacje i edytujesz plik build.prop i dopisujesz w nim na końcu "persist.camera.HAL3.enabled=1" i zapisujesz uruchamiasz ponownie i powinno działać.

No właśnie tylko wersji jest bardzo dużo i tak jak pisałem nie wszystkie funkcje działają. Na youtubie są filmiki ze zdjęciami portretowymi z Google camera ale u mnie nie działają te tryby mimo że probowalem wiele aplikacji..

Ponoć na nowej becie ,na systemowej app dali już możliwość odpalenia wideo w 60fps.

Potwierdzi ktoś ?

Ja mam w stockowej aplikacji nagrywanie w 4k 30 klatkach oraz full HD 30 i 60 klatek.

Panowie za tydzień jak już będę miał odblokowany bootloader i wgrany MIUI Polska to będę chciał przetestować tą aplikację Google Camera, tylko pytanie co trzeba zmieniać? Bo podobno trzeba roota robić i coś dopisać, tylko przezto pewnie gwarancja poleci do kosza? 

@Edit

Zrobiłem sobie tą kamerę, odblokowanie bootloadera, wgranie MIUI PL, root, dopisanie linijki, wywalenie roota, instalacja apki do zdjęć i działa.

4K 30 FPS, nie działa wywala błąd, że nie może połączyć się z aparatem.

Edited by ZIOLOISO