Jump to content

Recommended Posts

• Replies 511
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ale problem w tym,że on lata w 4k całkiem przyzwoicie,tu czy tu zgubi klatkę,ale dramatu nie ma. Akurat w moim przypadku,4k jest zupełnie zbędne,po prostu testuję,bardziej by się przydało fhd 60

A to nie można stać i coś filmować? Nie trzeba kręcić video i iść czy biec Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Nie bardzo wiem do czego zmierzasz, ale Note 5 przeżył już jedną zmianę bazy, a jak to ładnie określiłeś "Za bardzo się im udał ten model" - więc nie jest tak źle, nie?

Posted Images

Dnia 20.06.2018 o 09:55, majdan12 napisał:

@korbielow

Przez który konkretnie chcesz to MiFlash zrobić?

no nie wiem jakis ostatni. Chyba ze lepiej poczekac te 350 godzin i wgrac normalnie po odblokowaniu twrp.

Ale Xiaomi przegielo z tym czasem 350h.

Edited by korbielow
Ze sklepu Google:

Miui hidden settings.

[mention=10009]marcinj6[/mention]

No wreszcie wylaczylem te durne apki od Googla:) teraz tylko czekać na nową możliwość odblokowania bootloadera:)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

3 godziny temu, korbielow napisał:

no nie wiem jakis ostatni. Chyba ze lepiej poczekac te 350 godzin i wgrac normalnie po odblokowaniu twrp.

Ale Xiaomi przegielo z tym czasem 350h.

Wzięli przykład z Lenovo. W P2 aby móc odblokować bootloader musiałem, tyle samo czekać :)

Wzięli przykład z Lenovo. W P2 aby móc odblokować bootloader musiałem, tyle samo czekać
Wiesz czekanie to jeszcze pół biedy ale ja czekałem i po upływie tego czasu spróbowałem jeszcze raz i znowu czekanie 360h.
Tpawel a RN5 obsługuje LTE+? Ja u siebie nie zauważyłem. Chyba że muszę coś w plusie wykupić dodatkowo.

2 minuty temu, tpawel napisał:

Tyle że to słabe jest. LG k10 2017 na marnym mediateku mt6570 ma 2CA, a telefon kupi za 4 stówy. A tu telefon za tysiaka, proc mocniejszy 3 razy i nie ma.

Wysłane z Honor 9

Czym jeszcze LG może pobić Xiaomi? To że jeden szczegół jest na minus Xiaomi, nie robi z niego tragedii.

Kwestia priorytetów.
Całościowo już redmi 4x jest lepszy od tego K10
To o tyle dziwne że nawet zacofany w przypadku średniaków Huawei, pakujący tylko kiriny 65x sprzed dwóch lat do telefonów po 1600zl też ma 2CA.
Rozumiem gdyby fizycznie modem nie wspierał, brak NFC to brak modulu nfc- ok.
Ale tu jest ewidentnie kastracja.
Bardzo fajnie za to że jest VoLTE

Wysłane z Honor 9

A ja czekałem na mi A2 ze względu na trochę lepszy procesor i wydajniejsza znacznie grafikę i lepszy aparat ale będzie miał czystego androida a ja się już przyzwyczaiłem do miui:) poza tym bateria 3080mah to za malo jak na taki ekran:) w zasadzie to ten sam telefon co mi 6x i bral bym go gdyby nie brak banda 20.

• 2 weeks later...

Hej. Mam Redmi Note 5 z chińskiego sklepu xiaomi.

Wysłałem prośbę o odblokowanie BL i oczywiście czekam.

Pytanie mam takie czy na ten China Stable 9.5.16.0 OEICNFA mogę przez Aplikacje Update wgrać Global Stable z pliku zip?

Czytałem że coś się tam może gryźć ale do końca nie rozumiem w czym rzecz

Wersja chińska telefonu (z chińskiego sklepu Xiaomi? nie masz pewnie Global Version) + zablokowany bootloader = niemożliwość odpalenia Globala (uruchamianie tylko do recovery). Musisz mieć wpierw odblokowany bootloader.

Tak, kupiony w chinach i przywieziony z wersją China Stable taką jak pisałem wyżej.

Gdzieś wyczytałem skrawki informacji że można wgrać Globala z pliku zip zanim będzie odblokowany BL ale nie byłem pewny. Dzięki. Czekam cierpliwie zatem.

Mam pytanie czy moge zrobić poprzez apke aktualizacje downgrade z romu global stable 9.5.14 na 9.5.13 i czy strace przy tym wszystkie ustawienia i dane? Bo zainstalowała mi sie ta aktualizacja ale mam wrazenie ze bateria leci w oczach na niej a na dodatek jakby aparat robil gorsze zdjecia:/

@Antyhaker niech spróbuje, sam byłem przekonany że np. nie można przez apkę zmienić z bety na stable, a okazało się, że jednak się da - raczej z downgrade z nowszej stable na starsze stable nie pójdzie, ale kto wie...

@marcinj6 spróbuj, najwyżej ci nie zainstaluje. zrób kopię na kompie, bo jeśli zainstaluje - o czym poinformuje cię po weryfikacji w aktualizatorze - to wywali ci wszystko (powrót do starszej wersji)

Edited by Orjon

Ok wygląda na to że za 9h będę mógł odblokować bootloader i wrzucić miui 10 od miuipolska więc nie będę się bawił w jakiś downgrade romu. Mam pytanie czy twrp do naszego telefonu z poradnika miuipolska bedzie dobre czy trzeba sobie jakies inne zainstalowac? Jesli tak to skąd pobrac? I jeszcze skąd najlepiej pobrać magiska żeby mieć roota i safety net?

udało mi się odblokować bootloader ale niestety nie moge za cholere wrzucic twrp:/ mam win 10 i nawet jak włączyłem opcje żeby zastąpić powershell starym wierszem poleceń to nadal mam power shell i jak daje w folderze z twrp shift i prawy guzik myszy to  otwieram powershella wpisuje fastboot devices i nie wykrywa mi telefonu.. wie ktoś może jak to zrobić??

bład wyskakuje mi taki:

image.thumb.png.4beba17730fccef38ce56ec22bd12a81.png

image.png

@marcinj6 nie ma znaczenia czy cmd czy PowerShell w obu przypadkach działa komenda, a po za tym jak w PowerShell wpiszesz cmd to Cię przełączy do cmd :P 

Druga kwestia , czemu nie edytujesz swoich postów tylko spamujesz pod swoimi wpisami :P 

Przepraszam za spam:) już się to nie powtórzy. Ale mam pytanie jak sprawić by cmd czy powershell widział mój telefon? Dodam że dosłownie chwilę temu odblokowałem bootloader więc mi unlock telefon w trybie fastboot widział.. W adb też widzi mój telefon. Wszystkie stery raczej mam zainstalowane. Chyba że jest jakaś inna metoda na wgranie twrp?

WIN+R -> CMD [enter]
przejdź do katalogu gdzie masz zainstalowany fastboot i adb

utwórz sobie w katalogu  twrp.bat z treścią poniżej

cls
echo off
echo RUN -> fastboot devices
fastboot devices
pause
echo RUN -> fastboot oem device-info
fastboot oem device-info
pause
echo RUN -> fastboot flash recovery
fastboot flash recovery twrp-3.2.2-0-whyred.img
pause
echo RUN -> fastboot boot
fastboot boot twrp-3.2.2-0-whyred.img
pause
echo NOW -> reboot
pause
exit

Edited by DJYano

Wielkie dzięki:) udało mi sie wszysstko zrobić mam miui10 8.6.24 bo 8.7.5 ma błąd interfejsu:) zainstalowałem sobie odrazu magiska i viper4 i dolby z tym ze dolby atmos mi sie crashuje:/ ma ktoś może działający sposób na dolby atmos i google camera?

Kopie mam zrobiona calego systemu w twrp. Działa mi tylko viper dolby niestety nie. Robilem wszystko wg filmiku w modyfikacjach na naszym forum. A ma ktos moze działające google camera? Bo wszystkie apki sie crashuja mimo ze mam w magisku zainstalowany api enabler.

Edit: udało mi się zainstalować jakaś wersje google camery ale portret w przedniej kamerze nie działa oraz tryb slowmotion. Jest tyle wersji google camera ze nie wiadomo ktora bedzie dzialac dobrze:/ zauważyłem ze w open camera nie dziala mi nagrywanie filmów w 4k wyskakuje mi blad ze moje urzadzenie nie wspiera 4k a na romie global stable moglem spokojnie nagrywac w uhd a na miuipolska nie?

Późno. Od kilku dni się już wytaczała. Ja się załapałem chyba na pierwszą szarżę aktualek. 

Od wyjęcia z pudełka bateria gówniano trzymała w porównaniu z RN4X. Po aktualce jest wręcz lepiej, ale dalej przy słabym zasięgu sporo zabiera "sygnał sieci". Może naprawią to jak gówniany głośnik rozmów w poprzedniku. W każdym razie gdyby nie RN5Pro na rynek indyjski z innym aparatem, to pewnie lada chwila byśmy widzieli aktualizację do MIUI10 (mówię o stabilnej).

21 minut temu, GoldSnickers napisał:

Późno. Od kilku dni się już wytaczała. Ja się załapałem chyba na pierwszą szarżę aktualek. 

Własnie zaktualizowałem. Miło że poprawki bezpieczeństwa są z czerwca :)