Recommended Posts

[mention=10009]marcinj6[/mention] masz już odblokowany bootloader
Ale jak???bgdy wchodze w opcje programisty i wejde w stan blokady mi to pisze ze urzadzenie zablokowane..0d878bb0e67246ef7bf7a15e10ef1b52.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Sprawdź w adb: fastboot oem device-info

Skoro MiUnlock informuje że nie potrzebujesz odblokowywać to znaczy że masz już odblokowany, stan odblokowania Mi czasem też się myli.

@marcinj6 i napisane żebyś dodał konto i urządzenie. Kliknij w to i dodaj. Bez dodania w tym miejscu konta, nie odblokujesz.

Edited by FromWP
  • Thanks 1

[mention=10009]marcinj6[/mention] i napisane żebyś dodał konto i urządzenie. Kliknij w to i dodaj. Bez dodania w tym miejscu konta, nie odblokujesz.
Konto i urzadzenie dodałem przed odblokowaniem..

• Like 1

Panowie to nie jest temat na rozwiązywanie problemu użytkownika, który nie chce użyć wyszukiwarki na forum!

To teraz czekaj. Odpal telefon normalnie i odblokuj po uplywie tego czasu.

21 godzin temu, marcinj6 napisał:

Oki dzięki:) poczekam cierpliwie:)

Czy Ty w ogóle widziałeś co Ci wysłałem na poprzedniej stronie? Masz dwa poradniki - jeden jak odblokować, drugi jak pominąć to bezsensowne czekanie.

• Haha 1

Tak widziałem co mi wysłałeś i dziękuję. U mnie troche kiepsko z angielskim i nie wszystko rozumiem:/ trzeba zalozyc nowe konto i wyslac prosbe o zgode na odblokowanie tak?

@majdan12 A mam pytanie czy na drugim koncie tez wysylales prosbe o zgode na odblokowanie? I czy mozna miec 2 konta przypisane do 1 numeru telefonu? Dlugo czekales na zgode?

Witam, pojawiła mi się ostatnio informacja o możliwości aktualizacji do MIUI 9.5.13.0 . Czy po instalacji Magiska mogę bez obaw zainstalować nowe MIUI z OTA ?

21 godzin temu, marcinj6 napisał:

A mam pytanie czy na drugim koncie tez wysylales prosbe o zgode na odblokowanie? I czy mozna miec 2 konta przypisane do 1 numeru telefonu? Dlugo czekales na zgode?

Co ciekawe, konto założyłem już dawno, lecz nigdy z niego nie korzystałem. Dlatego też zgody na nim nie mam, a mimo wszystko poszło. Nie wiem, raczej nie - po otrzymaniu powiadomienia z prośbą o przypisanie numeru po prostu je odrzuciłem. Na moim głównym koncie (w zeszłym roku) czekałem niecały tydzień.

19 godzin temu, wojtiz napisał:

Witam, pojawiła mi się ostatnio informacja o możliwości aktualizacji do MIUI 9.5.13.0 . Czy po instalacji Magiska mogę bez obaw zainstalować nowe MIUI z OTA ?

Jeśli masz custom recovery, to może być z tym różnie. Sam Magisk nie przeszkadza, o ile masz oryginalną partycję przywracania. Jeśli masz TWRP lub inny tego typu wynazalek, to pobierz sobie paczkę ZIP (chociażby z XDA) i zainstaluj ręcznie.

Edited by Antyhaker

nie  wiem dlaczego ale na 10 prób połączenia telefonu z mi unlockerem udało mi się może ze 3 razy a za 3 razem niestety pokazał się komunikat że trzeba poczekać 343h.

Dzisiaj chciałem spróbować i nie da rady wchodzę w tryb fastboot podpinam i nie da się odblokować jakby nie widział telefonu. próbowałem już adb i różnych sterowników oraz mi unlockera 2.3 i 3.3.  może używam złych sterowników..

chciałem wyłączyć podpisywanie sterowników na win 10 za pomocą sposobu w wierszu poleceń ale po wpisaniu bcdedit.exe -set TESTSIGNING OFF wyświetla się że wartość jest chroniona dla bezpiecznego ruchu.

już sam nie wiem czemu tak nie trybi z mi unlockerem:/

31 minut temu, Antyhaker napisał:

Jeśli masz custom recovery, to może być z tym różnie. Sam Magisk nie przeszkadza, o ile masz oryginalną partycję przywracania. Jeśli masz TWRP lub inny tego typu wynazalek, to pobierz sobie paczkę ZIP (chociażby z XDA) i zainstaluj ręcznie.

To chyba coś przegapiłem -żeby uzyskać uprawnienia ROOT-a ( wgrać Magiska) można skorzystać z oryginalnego recovery ?

Jeśli zainstaluję ręcznie paczkę MIUI 9.5.13.0 przez TWRP, to czy nie wyczyści mi moich danych i ustawień ?

Co się może podziać, jeśli uruchomię aktualizacje przy TWRP ?

Mam wrażenie, że po pojawieniu się aktualizacji telefon sam już próbował ją zainstalować (mam ustawiony restart telefonu w nocy i zamiast budzika , rano zobaczyłem TWRP -jakieś nietypowe działanie musiało to TWRP załadować zamiast ponownie uruchomić system po restarcie).

Zgaduję, że próbował zainstalować paczkę przyrostową (zawierającą tylko zmiany dodane w 9.5.13.0), której TWRP prawdopodobnie nie mogło zainstalować, stąd ekran TWRP - po nieudanej instalacji TWRP nie restartuje się do systemu. Update pójdzie, ale trzeba wgrać pełną paczkę aktualizacji.

Ja odblokowałem bootloader właśnie za pomocą wspominanej tu przez Antyhaker metody opisanej na XDA (https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/how-to/solved-bypassing-360h-wait-to-unlock-t3791083). Na początku nie chciało iść i już ze dwa dni  z 360 h upłynęło, ale jak zresetowałem licznik i odliczanie 360 h  rozpoczęło się od nowa, to powtórzyłem próbę. Trzeba pamiętać, żeby przy logowaniu się na drugim koncie skorzystać ze starszej wersji miflash_unlock (ja korzystałem z wersji 2.2.624.14, co wyczyściło mi telefon do ustawień fabrycznych, ale odblokowało bootloader).

Xiaomi to poleciało z tym wykonywaniem wipe /data po odblokowaniu bootloader. Chcą zniechęcić ludzi od odblokowania przy jednoczesnej zgodzie na to (aby nie było że są zamknięci na modyfikacje).

4 minuty temu, majdan12 napisał:

Xiaomi to poleciało z tym wykonywaniem wipe /data po odblokowaniu bootloader.

W zasadzie to był jedyny producent, u którego odblk.BL nie czyściło danych.

Biorąc pod uwagę dość przyzwoity wbudowany backup - w zasadzie pikuś.

W sumie większość mi znanych osób jak odblokowało bootloader, następnie zainstalowało custom rom.

• Like 1

@marcinj6

Zrób kopie zapasową w MIUI i przenieś folder backup (zawierający podfoldery wraz z plikami) do komputera itp. ewentualnie stwórz kopie w chmurze Xiaomi.

A no tak:) najpierw musze sie uporac z tym zeby mi unlock widzial telefon w trybie fastboot..

@marcinj6

MiFlash Unlock jest wybredny od ostatniego roku. Jeszcze niedawno włączyłeś aplikacje i bootloader można było odblokować za pierwszym razem a obecnie trzeba próbować kilka razy aż zaskoczy. 

Tylko ze u mnie nie podświetla się przycisk unlock. Dźwięk na kompie jest że połączono telefon z kompem.

mam problem.bootloader odblokowany po wgraniu twrp w trybie fastboot wyglada na to ze wszystko jest ok po czym po restarcie telefon odpala zwykle stockowe recovery i po TWRP ani sladu,,mial ktos tak?Pomozecie?

Aby miec twrp na stale musisz po instalacji twrp zrobic wipe dalvik/cache.

Dnia 6/11/2018 o 20:29, wojtiz napisał:

To chyba coś przegapiłem -żeby uzyskać uprawnienia ROOT-a ( wgrać Magiska) można skorzystać z oryginalnego recovery ?

Jeśli zainstaluję ręcznie paczkę MIUI 9.5.13.0 przez TWRP, to czy nie wyczyści mi moich danych i ustawień ?

Co się może podziać, jeśli uruchomię aktualizacje przy TWRP ?

Mam wrażenie, że po pojawieniu się aktualizacji telefon sam już próbował ją zainstalować (mam ustawiony restart telefonu w nocy i zamiast budzika , rano zobaczyłem TWRP -jakieś nietypowe działanie musiało to TWRP załadować zamiast ponownie uruchomić system po restarcie).

Sprawa wygląda tak - Magiska możesz zainstalować mając oryginalne recovery, ale nie z jej poziomu, a poprzez ADB (patched boot.img).

Jeśli masz poprzednie wydanie i sam nie zrobisz czystki, to nie.

Automatyczna aktualizacja z poziomu systemu się nie uda (chyba, że korzystasz z RedWolf Recovery, która teoretycznie to wspiera), wrzucenie paczki z poziomu partycji przywracania powinno dać oczekiwany rezultat.

Dlatego, że podstawowe TWRP nie wspiera aktualizacji przyrostowych MIUI, więc siłą rzeczy nie mógł przeprowadzić do końca tej operacji.

W razie pytań wal śmiało - specem nie jestem, ale trochę się już tym bawiłem :)

Będzie ktoś w stanie mi pomóc wgrać xiaomi.eu ? Na PW? Bootloader mam już odblokowany , a twrp nie piętami jakie miało być dla tego modelu jakim jest redmi note 5. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź :)

https://twrp.me/xiaomi/xiaomiredminote5pro.html

miui 8.5.3 -> według mnie najlepsze

i taki bacik w katalogu z fastbootem ;)

cls
@echo device check
@echo ===fastboot devices===
fastboot devices
pause
@echo BL chck
@echo ===fastboot oem device-info===
fastboot oem device-info
pause
cls
@echo flash twrp
@echo ===fastboot flash recovery twrp-3.2.1-0-whyred.img===
fastboot flash recovery twrp-3.2.1-0-whyred.img
pause
cls
@echo boot twrp
@echo ===fastboot boot twrp-3.2.1-0-whyred.img===
fastboot boot twrp-3.2.1-0-whyred.img
cls
@echo reboot
pause

Edited by DJYano

15 godzin temu, Orjon napisał:

Aby miec twrp na stale musisz po instalacji twrp zrobic wipe dalvik/cache.

chyba się nie zrozumieliśmy-trwp po instalacji się nie odpala tylko normalne stockowe recovery.Tu nie ma sladu ze cokolwiek było instalowane.