Skocz do zawartości

Android Oreo


ghost12

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, lars79 napisał:

Coś jest mocno namieszane w sofcie...

na reddit i mybroadband użytkownicy meldują, sam też to potwierdzam, że o ile KODI i MXPlayer nie widzą dysku NTFS i exFAT, o tyle VLC odtwarza pliki wideo bez problemów z dysków w tych formatach...

Podobnie jest z eksploratorami plików:

ES explorer - nie widzi plików

X-plore i MiXplorer - widzą zawartość dysków

Pytanie czy trzeba czekać na update softu Mi Box'a czy aktualizację KODI....

Nie do końca. Wrzuć sobie na pendrive exfat lub dysk ntfs tak z 300 plików i okaże się, że VLC i X-Plore widzą plki ale nie wszystkie. Czekałem 3 godziny na indeksacje i nic. Np. w jednym folderze było 15 utworów a widział 4.

Po nagraniu plików na pendrive fat 32 widzi wszystko i indeksuje w mgnieniu oka, o wiele szybciej niż na 6.0, tyle, że to nie urządza tych, którzy chcą odtwarzać filmy np, w 4K z dysku bo mamy ograniczenie do 4GB per plik.

Co do aktualizacji to raczej Oreo musza poprawić.

Edytowane przez souacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po aktualizacji irytuje mnie pewien szczegół na ekranie głównym - gdy klikam cokolwiek (aplikację z listy ulubionych, film z rekomendacji z dowolnego kanału) krótkim kliknięciem, to dana rzecz zamiast się uruchomić, to otwiera menu z opcjami (zmiana położenia, usunięcie z ulubionych itp), zupełnie  tak, jakbym długo przytrzymał klawisz OK na pilocie. wygląda to tak, jakby ekran główny był w jakimś trybie konfiguracji zamiast normalnego użytkowania. czy ktoś też tak ma albo wie, jak sobie z tym poradzić?

próbowałem już zapominania pilota i dodawania go od nowa, zresztą w aplikacji do sterowania Android tv w telefonie, przycisk Ok działa tak samo jak w pilocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mrWALUS1991 napisał:

https://drive.google.com/open?id=1pacCU8MvqVG34cZ65MpxbJDS05hISuA5
A mi tak zakończyła się aktualizacja do Oreo :| nic nie wylaczalem w trakcie itd. Czarny ekran i nie chce się włączyć ktoś pomoże?

Witam, i poradziłeś coś na to, bo u mnie to samo po aktualizacji do Oreo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.U mnie mysz zechla po Oreo. Mam jeszcze stary tv bez DRM i Netflixa jade z wersji tabletowej z obsluga myszki. Myszka ginie na Netflix z Oreo i nie reaguje nic.

2.Wyszukiwanie glosowe kicha.

3.Systemowy RedBull nie zalacz zadnego filmu.

4. W apkach systemowych fura smieci ktore nie sa dostepne typu : Hulu, Showmax,SlingTV,Vudu.

5. Kodi dziala ok.

Teraz najczestszym rozwiazaniem na bolaczki to reset factory zrobic , ale .... kurde zniklo instalowanie z nieznanych zrodel i moze byc klops gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pkonrad napisał:

Jeśli macie jakiś problem z Mi Box po aktualizacji do Oreo, to sugeruje w pierwszej kolejności przywrócić ustawienia fabryczne. Podejrzewam, że po tej operacji większość problemów już się nie pojawi.

Tak zrobiłem, ale nadal nie ma internetu po kabelku i Kodi nie widzi dysku HDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, miki73 napisał:

A jednak nie da sie nic zainstalowac oprocz sklepu. Wylaczona definitywnie opcja instalowania z obcych zrodel.

Pytanie. Jak wrocic do poprzedniej wersji ??? Bo tej juz mam powoli dosc !!

Da się i to jak najbardziej. Musisz jedynie udzielić zgody apce z której instalujesz plik apk.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, towalski napisał:

@AndrzejZG prawdopodobnie to co u mnie.

U mnie problem po aktualizacji z HDCP 2.2 - przez amplituner Onkyo 676 nie przechodzi sygnał.

U mnie przez Denona tak samo. Bootscreen a potem czarno. Przełączając bezpośrednio do TV działa normalnie. Słabe to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, ktosieklosiek napisał:

Da się i to jak najbardziej. Musisz jedynie udzielić zgody apce z której instalujesz plik apk.

W ktorym miejscu dac uprawnienia? probowalem z pena zainstalowac z menadzera plikow ES i wyswietla ze potrzeba uprawnien ale mam opcje wylaczona obce zrodla. Stad brak instalacji. Bo jak da sie z pena zainstalowac to robie reset factory ale bym pozniej mogl zainstalowac z pena Netflxa wersja tablet.

 

Edytowane przez miki73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób reset do fabrycznych MiBox, u mnie własnie to pomogło, zapomniałem napisać w poprzednim poście. Pomogło też na inne bolączki oprócz problemu z dyskami exFat i NTFS.

 

EDIT: jest tylko nowy problem z DTS HD-MA przez Kodi (przesyłanie dźwieku włączone), przy odtwarzaniu czasem nie wskakuje dźwięk i trzeba startować film po kilka razy, za którymś razem wskoczy.

Edytowane przez souacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, souacz napisał:

Zrób reset do fabrycznych MiBox, u mnie własnie to pomogło, zapomniałem napisać w poprzednim poście. Pomogło też na inne bolączki oprócz problemu z dyskami exFat i NTFS.

 

EDIT: jest tylko nowy problem z DTS HD-MA przez Kodi (przesyłanie dźwieku włączone), przy odtwarzaniu czasem nie wskakuje dźwięk i trzeba startować film po kilka razy, za którymś razem wskoczy.

ustawienia fabryczne nic nie dały. Dalej czarny ekran przez ampli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem. Kabel. 

Co ciekawe, wszystkie kable "lepsze" nie działają.

Komunikat "Zawartość ta nie może zostać wyświetlona gdyż twój TV nie obsługuje HDCP 2.2"

HDMI najgorsze działają, acz z tego co widzę w okrojonej palecie barw :(

Na oryginalnym kablu od mi boxa nie działa.

Edytowane przez Era
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ktosieklosiek napisał:

Nie działa Google Cast. Przywracanie ustawień domyślnych nic nie pomaga. Przed aktualizacją systemu nie było z tym problemu.

google cast nie dziala dzis na chromecast rowniez, jest globalna awaria serwerow backend googla.

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Era napisał:

Owszem. Kabel. 

Co ciekawe, wszystkie kable "lepsze" nie działają.

Komunikat "Zawartość ta nie może zostać wyświetlona gdyż twój TV nie obsługuje HDCP 2.2"

HDMI najgorsze działają, acz z tego co widzę w okrojonej palecie barw :(

Na oryginalnym kablu od mi boxa nie działa.

U mnie działa na tym:

Podłaczyłem oba urządzenia tym samym (MiBox>Denon, Denon>TV) Paleta barw pełna. Przedtem miałem podłączone na kablu od MiBoxa i miałem chyba ten sam komunikat

 

 

16 minut temu, rezmus napisał:

google cast nie dziala dzis na chromecast rowniez, jest globalna awaria serwerow backend googla.

#SOA 1 - u mnie działa, próbowałem przed chwilą z CDA na telefonie.

Edytowane przez souacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...