Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, santos napisał:

Dziękuję Nezumi za pomoc i rady =) powiedzcie czy sklep Banggood cieszy się dobrą opinią, czy nie wciska podróbek i czy ktoś ma z nimi doświadczenie? Obecnie mają fajna promocje na MI4 2/16 za niewiele ponad 5oo ziko tylko zdaje się wysyłka z Chin....

Dobry, ale nie lepiej dopłacić 100zł na ibuygou i mieć dhl z ubezpieczneiem i 2letnią gwarancją u Acida?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś pomóc w pewnej niewielkiej sprawie:

Chciałem wgrać do swojego nowego Mi4 kilka dokumentów pdf i parę plików muzycznych przez USB - i nie do końca wiem, w który to folder wrzucić. Chodzi o to, aby widzieć to w Narzędzia -> Pliki. W DCIM standardowo są zdjęcia, a w Movies nagrania (choć żadnych obecnie nie posiadam).

Takie coś widzę w pececie:

xioami.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, kravda napisał:

Czy mógłby mi ktoś pomóc w pewnej niewielkiej sprawie:

Chciałem wgrać do swojego nowego Mi4 kilka dokumentów pdf i parę plików muzycznych przez USB - i nie do końca wiem, w który to folder wrzucić. Chodzi o to, aby widzieć to w Narzędzia -> Pliki. W DCIM standardowo są zdjęcia, a w Movies nagrania (choć żadnych obecnie nie posiadam).

Takie coś widzę w pececie:

xioami.png

Polecam sobie powrzucać takie rzeczy do "Download" i ew, tam porobić podfoldery, przynajmniej ja tak robię :P.

 

PS: @Redmi2 Następnym razem po prostu zgłaszaj i nie wdawaj się w dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kravda napisał:

Dzięki wielkie za odpowiedź. 

Ale folderu Download też nie ma nigdzie (oprócz w MIUI -> theme, ale na pewno nie o to chodzi), mogę więc go po prostu utworzyć od nowa? I jeśli tak, to gdzie?

Spróbuj coś pobrać z sieci to się  utworzy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kravda napisał:

Dzięki wielkie za odpowiedź. 

Ale folderu Download też nie ma nigdzie (oprócz w MIUI -> theme, ale na pewno nie o to chodzi), mogę więc go po prostu utworzyć od nowa? I jeśli tak, to gdzie?

Moższ tworzyć foldery według potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak niby sprawdzić czy ma sie refuba czy nie? moj wyglada jak nowy naklejki mial pudelko z hologramem i zdrapka sprawdzalem autentycznosc na stronie.

Telefon kupilem na allegro od prywatnej osoby, ale szczerze mowiac nie chce powiedziec gdzie kupil

soft mialem ten CT co pokazywaniem wczesniej

Edytowane przez data17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, data17 napisał:

ale co to jest jakas aplikacja strona napisz cos wiecej ? :D

aplikacja: http://xiaomi-mi.com/news-and-actions/miphone-anti-fake/

To+zdrapka+IMEI/SN i masz już wtedy jasną sytuację :P.

3 minuty temu, Damian12312 napisał:

Cześć wam! Jak wygląda sytuacja rozmów z osobami z sieci Plus? Sam również mam tę sieć, moja cała rodzina także więc jest to dla mnie bardzo istotne. Jak sytuacja ta przedstawia się na KK i MM, czy na KK (5.11.5) działa to sprawniej?

Nikt Ci na to 1znacznie nie odpowie... Znacznej większości osób wszystko działa bez problemu, znajdują się modele, które mają jakieś tam problemy z jakością rozmów, większość dotyczy T-mobile... Powód? Nikt nie zna.

 

1 minutę temu, Redmi2 napisał:

To sprawdzi jedynie czy to oryginał czy nie, antifake można użyć i sprawdzić ile razy telefon był sprawdzany jak raz to raczej nie refub, a jak wiele razy to refub na bank. I tylko tak możemy domniemać.

Zresztą już miałem przypadku że antifake pokazywał sprawdzono raz i pokazywał imei itp na zielono a na stronie miui.com/verifity pokazywało że nie ma takiego imie.

A imię byk taki sam na pudełku jak i w komórce i antifake także taki podało.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Dlatego są 3 sposoby, powinno się korzystać ze wszystkich 3, IMEI, następnie zdrapka i na koniec AntiFake.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak tego uzyc jak ta aplikacja na same chinskie znaki ;/

a jak chce poracac angielska wersje English version: http://en.miui.com/thread-29683-1-1.html 

 

Sorry, you don't have the permission to access this thread.

[ Xiaomi MIUI Official Forum Home ]

 

mimo ze jestem zalogowany ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, data17 napisał:

tylko jak tego uzyc jak ta aplikacja na same chinskie znaki ;/

a jak chce poracac angielska wersje English version: http://en.miui.com/thread-29683-1-1.html 

 

Sorry, you don't have the permission to access this thread.

[ Xiaomi MIUI Official Forum Home ]

 

mimo ze jestem zalogowany ;(

Musisz mieć co najmniej 1 "Credit" aby to pobrać i kilka postów napisane, aby przeskoczyć do grupy z pozoleniami.

 

2 minuty temu, Redmi2 napisał:

@Nezu sklep tutaj swoje dane http://www.mi.com/verify/#secur_en zobacz czy imei przejdzie.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Wklepałem dosłownie przed chwilą, przechodzi bez problemu.

Cytat

"This is a
小米X4LTE CU联通定制机 (白色 2.5G 2G 16G)"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, data17 napisał:

a mi wywala ta aplikacja unknow error :D

Zdrapka, potem AntiFake, na koniec IMEI/SN, wszystkie 3 testy dają jakąś tam informację. Jeżęli na wszystkich 3 coś jest nie tak to... no już jest problem :P.

Przed chwilą, Redmi2 napisał:

No to ja ostatnio kumplowi kupiłem mi4 z ever z wyglądu idealny, nie widać że refub, działa też super, antifake przeszedł na zielono i pokazał imię zgodny z pudełkiem oraz sprawdzono w sumie 1 raz.

Potem na tej stronie zdrapka napisałem też przeszło ok, ale imei już wywołało że zły.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

być może IMEI nowych CT jest po prostu źle wprowadzony w bazie Xiaomi, czy coś... Wersje CU często wywala na niebieskie w AntiFake, natomiast IMEI i zdrapka bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam tez watpie ze refuba mam za ładne kolory ma wyswietlacz, a przeciez mogli by wymienic na jakies gowno czy cos, do tego xiaomi polska dziala dobrze.

 

aha i co wazne kod z pudelka wpisalem sam 1 raz potem wpisalem drugi i wyswietlilo sie ze juz 2 razy wczesniej nie wiedzialem ocb ale teraz juz wiem

Edytowane przez data17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 tyg używania mi4 moge stwierdzić że jest to super telefon, lecz mam kilka pytań/spostrzeżeń. 

Obecnie mam wersję 6.5.19

Jak to jest z slow motion, na początku jeszcze na chińskiej wersji CT faktycznie nagrywało w slow motion, owszem jakość nie powala ale zwalniało obraz a teraz nic, nagrywa jak normalnie, zero spowalnia?

Kolejna sprawa to jakość zdjęć robionych w domu czy to w południe czy pod wieczór, szczerze mówiąc jakość jest słaba, ostrość do bani i takie jakby śnieżenie?  ale juz na zewnątrz zdjęcia wychodzą super.. 

Kolejna sprawa związana z aparatem, czasem po zrobieniu zdjęcia w trybie ubi-focus wyskakuje napis ładowanie pulpitu i aplikacja aparatu się wył? 

I jeszcze pytanie odnośnie bateri, wytrzymuje mi od powiedzmy 1 dzień 11h do 2 dni, czas wł ekranu chyba miałem 6h czy to dobre wyniki? 

Pozdrwiam 

Edytowane przez TED
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o HD wyczytałem już ale nic to u mnie niestety nie daje, dalej nie zwalnia :-/

Co chodzi o zdjęcia to w opcjach mam ustawione; wysoka jakość zdjęć, i kard 16:9..moze lepiej 4:3?

Edytowane przez TED
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TED napisał:

 

Kolejna sprawa to jakość zdjęć robionych w domu czy to w południe czy pod wieczór, szczerze mówiąc jakość jest słaba, ostrość do bani i takie jakby śnieżenie?  ale juz na zewnątrz zdjęcia wychodzą super.. 

 

Też ubolewam mocno nad tym. Ogólnie nie wiem czemu, ale Nexus 5 sobie radził duuuużo lepiej wg mnie. Za to w dzień zdjęcia spoko są. Nagrywanie wideo u mnie kiepsko, na szczęście mało nagrywam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wrócę raz do tamtu slow motion, nadal ciekawi mnie czemu u mnie nie dział, dziwne jest tylko to że jak było chińskie oprogramowanie to działało wszytko,  a teraz nie.. Czy ktoś tak już miał może? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Redmi2 napisał:

Gdzie niby masz stable global xiaomi.eu? Z tego co wiem stable xiaomi.eu sa na china stable i maja taka sama numeracje jak china stable.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Xiaomi.eu robi stable na china stable chyba. To MIUIPolska było na china dev :P.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem żonie Mi4 2/16 i zainstalowałem polecany 5.11.5 i tu małe rozczarowanie SOT 3h :-( 

No i może jeszcze po pierwszych kilku ladowaniach od razu się zalamujesz? Bateria potrzebuje trochę czasu żeby zacząć dobrze trzymać. Każdy mój nowy telefon tak mial. A miałem w tym roku już 4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...