Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

MI3 lepiej wybrał kolor, natomiast MI4 zrobił definitywnie jaśniejsze zdjęcie.

MI3 powered By Miuipolska.pl

W obu jest źle dobrany balans bieli, Mi4 ocieplił, mi3 wprost przeciwnie - wyglada nawet jakby było strzelone z lampą. Ekspozycyjnie, zdecydowanie lepiej mi4. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musze przyznac że mi4 poradził sobie znacznie lepiej. Bardziej takiego ciepłego efektu spodziewałbym sie po mi3 z racji dwóch lamp o różnych tempeeraturach barwowych...

Wybacz, ale ten bilet jest żółtawy na zdjęciu z mi4... Lepiej poradził sobie z kolorem mi3. Mimo tego i tak lepiej wypadł mi4.

MI3 powered By Miuipolska.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba były robione z lampą.

Szkoda, że nie zrobiłeś trzeciego, z chroma flash. Aż się prosi o coś takiego (dla porównania) w tym przypadku.

 

Jak działają te 2 lampy w Mi3? Jedna jest zimna, druga ciepłą i doświetlają zdjęcie obie, ale w różnych proporcjach dobieranych zależnie od temp. bieli światła otoczenia?

 

P.S. W Mi2S po przejściu na v.6 (brak możliwości regulacji temp. bieli) - zdjęcia z lampą w pomieszczeniach ze światłem żarowym - tragedia (pierwszy plan niebieskawy - ten stół na zdjęciu w rzeczywistości ma nogi białe).

post-1689-0-47808900-1416271173_thumb.jp

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szumów, jak telefon zachowuje się po zmniejszeniu czułości ISO? na mi2 iso prawie 1200 (auto) czas ekspozycji 1/17, iso 400 1/5, iso 200 1/4, iso 100 1/1

ponadto własnie zauważyłem że im mniejsze iso tym zdjęcie jaśniejsze... ;P a ja zawsze podbijałem iso i ekspozycje żeby zdjęcia nocne lepiej wychodziły a tu zonk, wystarczy iso 100 ustawić -,- ale bez jakiegoś statywu nie jestem w stanie zrobić tak ostrego zdjęcia przy czasie ekspozycji 1/1 tak jak przy 1/17 np

żeby nie było, w mi2 mam 8 MP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałbym zapytać czy wiadomo już kiedy będzie można kupić czarną wersję Mi4 (64gb). Widziałem kiedyś post z datą 28 październik (lub listopad) ale nie wiem na ile ta data jest wiarygodna. A może istnieje już sposób na zakup takiej wersji telefonu (szczerze powiedziawszy sprawdzam tylko ibuyugo i xiaomishop).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałbym zapytać czy wiadomo już kiedy będzie można kupić czarną wersję Mi4 (64gb). Widziałem kiedyś post z datą 28 październik (lub listopad) ale nie wiem na ile ta data jest wiarygodna. A może istnieje już sposób na zakup takiej wersji telefonu (szczerze powiedziawszy sprawdzam tylko ibuyugo i xiaomishop).

 

Pozdrawiam!

Niestety nie będzie w ogóle wersji WCDMA czarnej. Dopiero LTE FDD będzie czarna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie będzie w ogóle wersji WCDMA czarnej. Dopiero LTE FDD będzie czarna. 

Zmartwiłeś mnie. Mam w preorderze to. Jest w komplecie EU konwerter, nie dojrzałem informacji, ze to nie wcdma.

 

Edyta. Ten mój preorder to WCDMA jednak, ale dostawa jest przesunięta na pod koniec roku. Czyli równiez nie zbiega sie to z tym co mówisz Acid. Ale mam podstawy twierdzić, że wiesz więcej niż cici z ibuygou.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie dotyczace tylnej klapki.

W recenzji na GSMArenie pisali, że jest wymienna i można ją sobie zmienić na skórzaną, drewnianą itd. Ale ja coś tych zamienników nie widzę. Na ibuygou są tylko naklejki z imitacją tych materiałów.

 

Czy tylną klapkę w Mi4 faktycznie da się wymienić, a jeśli tak, to gdzie można kupić alternatywne klapki?

Oryginalnych jeszcze nie ma w sprzedaży. Na aliexpress pełno zamienników, ale chyba nikt nie testował tego jeszcze.Można zdjąć tylną klapkę za pomocą ssawki. 

 

witam

ja zakupiłem jakiś czas temu na ali 2 szt tylnych klapek po 4$ chyba, dobrze spasowane nic nie odstaje i do każdej była ssawka chociaż tego nie było w opisie kolor ciemnoszary i jasno zielony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet - mam miui5 zapomniałem wspomnieć

 

a mi2raw na automacie ustawia niższe iso niż miui aparat do tego zdjęcia wychodzą o wiele ciemniejsze (max 1/2 czas ekspozycji) i z nietrafionym balansem bieli (na podglądzie jest ok) ale to jest raw, jakiś profesjonalista z photoshopem pewnie lepiej by sobie poradzil od miui aparatu ;p

 

@boober - z tego co ja widzę jest to chińskie TDD-LTE ale z WCDMA więc 3G chyba będzie normalnie działać łącznie z Aero2 ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://thehackernews.com/2014/10/xiaomi-data-breach-hacker.html?m=1

Pisze tutaj by to ktoś przeczytał a tu chyba najwięcej ludzi pisze. Co w końcu oni wysyłają i czy to są sprawdzone dane czy jakieś znów domysly

http://thehackernews.com/2014/10/xiaomi-data-breach-hacker.html?m=1

Pisze tutaj by to ktoś przeczytał a tu chyba najwięcej ludzi pisze. Co w końcu oni wysyłają i czy to są sprawdzone dane czy jakieś znów domysly

Edit. A nie znam wielu technicznych slow z angielskiego wiec nawet się za czy anie nie zabieram. Szwagier który lubi blackberry i apple mi to wysłał by udowodnić swoja wyższość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh serio? A spytaj go czemu nagie fotki gwiazd i innych osób latają sobie po torrentach skoro iCloud takie super bo Apple i byle dzieciak mógł je wykraść z ich serwerów. 

 

Co do artykułu to tak w skrócie: nic nie jest tam napisane. 

Jedyny wyciek danych był jak pisało Xiaomi w 2014 i po prostu ze względów bezpieczeństwa polecono ludziom z kontami xiaomi (sprzed 2012 roku) by zmienili hasła. Poza tym artykuł nie mówi nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid, dobrze mówisz,

ale tel za 1400 to nie mało, od maja 2013r kupuję chińczyki, było ich już 4 z czego jeden to redmi note, wszystkie zmiany poza ostatnią były podyktowane tym że telefon spadł i ekran był do wymiany, ale jak ekran kosztuje 350 a telefon 600 to biorę telefon.

Niestety przy 1400 to już 3 razy na rok nie zmienię, 

w polsce na marki sprzedawane tu można wykupić dodatkowe ubezpieczenie

a może nie powinienem kupować takich telefonów?

może potrzebuję jakiegoś solida?

lub starą nokię za 100,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...