Skocz do zawartości

MI5C w Polsce użytkowanie - temat ogólny


Zeork

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież jeśli chodzi o LTE to te same pasma obsługuje i mi5 i mi5c. Cos nie halo musiało być z apn, albo.. nie odblokowałeś ich w ukrytej menu
Możesz podesłać instrukcję odblokowania LTE w ukrytym menu? APN mam dla plus, dodałem zgodnie z smsem od Plus, ale nadal tylko 3G w centrum Poznania.

Wysłane z mojego MI 5C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 13.08.2017 o 16:44, krainawilka napisał:

Możesz podesłać instrukcję odblokowania LTE w ukrytym menu? APN mam dla plus, dodałem zgodnie z smsem od Plus, ale nadal tylko 3G w centrum Poznania.

Wysłane z mojego MI 5C przy użyciu Tapatalka
 

W dialerze wpisujesz ten kod *#*#1#*#* następnie wybierasz "TEL_Assistant" następnie " Telephony" następnie  " Radio Access Tec"  i tu wybierasz  '5 MODE' i zapisujesz przez save.Po tej operacji uruchamiasz telefon i na pewno w plusie działa :)

Dnia 18.08.2017 o 20:42, celyna00 napisał:

Witam. Ostatnio z rodzenstwem chlopaka kupilismy mu na urodziny ten model bo taki chcial. Ale jest z nim sporo problemow. Czy jest ktos kto skontaktowalby sie nawet na jakims innym portalu? telefonicznie? Przydalaby sie pomoc do ogarniecia tego chinskiego chaosu :)

A co chcielibyście ogarnąć :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wonzki @mariusz.ur dzięki za pomoc. APNy już zmieniłem, a ustawienia miałem na 5 MODE. Ale problem polega teraz na tym,że o ile w Poznaniu mam 4G, to wystarczy wyjechać kilka km za miasto i internet znika z każdym kolejnym km. Ani Plus, ani Orange nie radzą sobie z 3G, bo na tym nie da się nawet google otworzyć, na H+ podobnie. Jest jakiś sposób/nadzieja, że to się poprawi? Przyznam, że internet jest cholernie ważny, a kupując telefon zupełnie nie pomyślałem, żeby sprawdzić częstotliwości... Jak to wygląda u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krainawilka napisał:

@wonzki @mariusz.ur dzięki za pomoc. APNy już zmieniłem, a ustawienia miałem na 5 MODE. Ale problem polega teraz na tym,że o ile w Poznaniu mam 4G, to wystarczy wyjechać kilka km za miasto i internet znika z każdym kolejnym km. Ani Plus, ani Orange nie radzą sobie z 3G, bo na tym nie da się nawet google otworzyć, na H+ podobnie. Jest jakiś sposób/nadzieja, że to się poprawi? Przyznam, że internet jest cholernie ważny, a kupując telefon zupełnie nie pomyślałem, żeby sprawdzić częstotliwości... Jak to wygląda u Was?

A których konkretnie pasm/częstotliwości używanych w PL ten model nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, latet napisał:

A których konkretnie pasm/częstotliwości używanych w PL ten model nie ma?

No przede wszystkim 800 i 1800, których, jak czytam, głównie używają operatorzy. Właściwie pokrywa się tylko 2600, dostępna głównie w centrach miast. Z czterech częstotliwości, które mi5c ma (1900, 2300, 2500, 2600), tylko ta ostatnia jest używana przez operatorów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, krainawilka napisał:

No przede wszystkim 800 i 1800, których, jak czytam, głównie używają operatorzy. Właściwie pokrywa się tylko 2600, dostępna głównie w centrach miast. Z czterech częstotliwości, które mi5c ma (1900, 2300, 2500, 2600), tylko ta ostatnia jest używana przez operatorów...

Przecież 1800 ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, krainawilka napisał:

Tą stronę to wiesz gdzie możesz. Sprawdziłem na dwóch innych (zagranicznych) i ma B3 LTE, czyli 1800 MHz. Zresztą mam Mi4C, też CHINA i wiem co mówię, bo działa mi to pasmo.

Mi5C po prostu jest skopany, niby obsługuje, ale nie działa. I pisał o tym @sp4ubw, to mu wmawiali, że nie potrafi sieci odblokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten telefon nie ma Globala... 

Cytat

 LTE kuleje, w centrum Warszawy miałem tylko 3G, kiedy na MI5 miałem pełne LTE. SOT to max 3.5h i niezależnie czy grasz czy tylko przeglądasz ustawienia, apetyt procesora na energię jest zdecydowanie zbyt wielki. Aparat jest bo jest i widać nawet co robi ale to koniec jego możliwości. GPS, działa ok. Nie warto wydawać kasy na ten model, srodze się zawiedziesz. Lepiej kupić dowolny inny na normalnym procesorze z pasmami europejskimi. Tak pokrótce.

Druga strona tego tematu, ale nie, po co czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czytałem to forum, tym bardziej, że wiele wątków nie ma, bo i telefon niezbyt popularny. SyfMIUI mówisz, ale czy zmiana da mi lepszą pracę LTE? Jakie korzyści mogę uzyskać? A druga sprawa - zmiana na xiaomi.eu nie spowoduje utraty gwarancji? Poprzednio Redmi Note 4 sypnął mi się tak szybko, że dobrze że był na gwarancji bo utopiłbym 1000zł, więc wolę dmuchać na zimne i zachować gwarancję. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=29132]krainawilka[/mention] jak nie jesteś w stanie ogarnąć tematu to lepiej wyślij ten telefon do MiCenter, lepiej dać im zarobić niż potem mieć przycisk do papieru  
Kto powiedział, że nie jestem w stanie tego zrobić? Mając tutorial można wszystko, chciałem tylko uzyskać informację czy stracę gwarancje i co mi daje xiaomi.eu. Szybciej byś odpowiedział na moje pytania, ale wolałeś pocisnąć, dzięki za pomoc, jesteś super. Więcej takich forumowiczów.

Wysłane z mojego MI 5C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2017 o 12:51, latet napisał:

A których konkretnie pasm/częstotliwości używanych w PL ten model nie ma?

Witam telefon jest przeznaczony na rynek chiński i tak jak mówią koledzy nie ma wszystkich częstotliwości to fakt ale nie do końca zgadzam się iż jest aż taki problem z działaniem ja używam telefonu na co dzień i z racji wykonywanej pracy przemieszczam się po całej Polsce i dużo poza aglomeracją miejska :) i telefon działa prawidłowo ok przyznam iż z racji fizycznego braku niektórych pasm czasem traci zasięg LTE - karta Plusa, ale rozmowy nie miałem większych problemów a przyznam iż kolega posiadający LG z kartą Orange miewa większe kłopoty z zasięgiem jeśli chodzi nawet o rozmowy.Mało tego w domu w centrum miasta telefon z sim Orange sprawia same kłopoty :) Z moich obserwacji i użytkowania telefon pracuje najlepiej na sofcie miui.eu (tak jak koledzy wcześniej wspomnieli musisz zlikwidować syf miui:) i z kartą Plusa - i żeby nie było nie jestem ich pracownikiem a sprawdzałem karty Orange,Play obecnie testuje T- mobile gdzie w moim mieście karta jest teraz w tablecie Samsunga i w domu mam tylko 3G wiec wychodzi na to że duże znaczenie ma dostawca od którego masz sim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w weekend wybrałem się w trasę Poznań - Zielona Góra. Z obserwacji wynika, że wyjazd poza miasto Poznań, mniej więcej 20km, zasięgu 4G już nie ma, pokazuje tylko H - ale internet wtedy (nie)chodzi tak, że nawet nawigacji nie da się ustawić (jakby go nie było). Z jednym wyjątkiem, 4G (czyli faktycznie internet, bo wszystko inne nie działa) złapałem dopiero w Zielonej Górze. A nawet będąc już tam zdarzało się, że 4G znika. Pomaga czasem włączenie trybu samolot i powrót, wtedy po ponownym zalogowaniu się znajduje 4G. Dopuszczam, że jest to wina syfMIUI i szczerze liczę, że zainstalowanie miui.eu faktycznie to poprawi. Karta działa w siecie PLUS, tak jak kolega wyżej opisywał, więc różnica między jego działaniem a moim jest znaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie masz fastboot odblokowany to jeśli zrobisz wszystko zgodnie z instrukcją to nie powinno być żadnych problemów.Twrp dla tego modelu to song i znajdziesz pod tym linkiem : https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=50678

Instrukcja :

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Dnia 11.09.2017 o 12:11, krainawilka napisał:

Akurat w weekend wybrałem się w trasę Poznań - Zielona Góra. Z obserwacji wynika, że wyjazd poza miasto Poznań, mniej więcej 20km, zasięgu 4G już nie ma, pokazuje tylko H - ale internet wtedy (nie)chodzi tak, że nawet nawigacji nie da się ustawić (jakby go nie było). Z jednym wyjątkiem, 4G (czyli faktycznie internet, bo wszystko inne nie działa) złapałem dopiero w Zielonej Górze. A nawet będąc już tam zdarzało się, że 4G znika. Pomaga czasem włączenie trybu samolot i powrót, wtedy po ponownym zalogowaniu się znajduje 4G. Dopuszczam, że jest to wina syfMIUI i szczerze liczę, że zainstalowanie miui.eu faktycznie to poprawi. Karta działa w siecie PLUS, tak jak kolega wyżej opisywał, więc różnica między jego działaniem a moim jest znaczna.

Witam ja w tym tygodniu przerabiałem następującą konfigurację telefonu dwie karty Plusa sim 1 tylko GSM sim 2 LTE tylko internet telefon działał bez najmniejszych problemów mało tego na odcinku Trójmiasto - Częstochowa (autostradą ) telefon zaledwie w dwóch miejscach i to dosłownie na chwilkę stracił zasięg.

Edytowane przez wonzki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2017 o 21:14, wonzki napisał:

Jeśli faktycznie masz fastboot odblokowany to jeśli zrobisz wszystko zgodnie z instrukcją to nie powinno być żadnych problemów.Twrp dla tego modelu to song i znajdziesz pod tym linkiem : https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=50678

Instrukcja :

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Witam ja w tym tygodniu przerabiałem następującą konfigurację telefonu dwie karty Plusa sim 1 tylko GSM sim 2 LTE tylko internet telefon działał bez najmniejszych problemów mało tego na odcinku Trójmiasto - Częstochowa (autostradą ) telefon zaledwie w dwóch miejscach i to dosłownie na chwilkę stracił zasięg.

A możesz podesłać dokładne ustawienia APN dla sieci Plus? Porównam je z moimi. Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APN z „internet” na „plus
Typ APN z „default,supl” na „default, supl” !!! bardzo ważna spacja po przecinku !!! lub samo default
Protokół APN z „IPv4/IPv6” na „IPv4

Reset telefonu i powinno działać.

Edytowane przez wonzki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APN z „internet” na „plus
Typ APN z „default,supl” na „default, supl” !!! bardzo ważna spacja po przecinku !!! lub samo default
Protokół APN z „IPv4/IPv6” na „IPv4
Reset telefonu i powinno działać.
Zrobiłem wszystko jak napisałeś. Jeszcze nie wiem jak będzie poza miastem, bo cały czas jestem w centrum, natomiast zauważyłem spadek "mocy". Na pomiarach wychodzi mi max 7-8 mbps. Czym może to być spowodowane? I dlaczego wcześniej, skoro miałem teoretycznie błędne ustawienia, to Internet działał?

Wysłane z mojego MI 5C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na MI5C w Polsce użytkowanie - temat ogólny

No i teraz mogę powiedzieć więcej - tragedia. Na nowych ustawieniach nie da się nic zrobić. W mieście jeszcze jakoś to 4G działało, choć na niskich osiągach. Na trasie Szczecin - Poznań, przez cały czas internet H, i zupełnie nic się nie dało zrobić, nawet strona google nie mogła się załadować. Co dziwne, widzę, że ten telefon kiedy "zgubi" LTE, to później sam do niego nie wróci, tylko muszę włączyć tryb samolotowy i go wyłączyć, aby telefon zalogował się do sieci 4G. 

Generalnie jestem załamany tym modelem. Już wiem, że nigdy niczego nie kupię w ciemno.

Spróbuję przesiąść się na xiaomi.eu. Trzeba najpierw poprosić o odblokowanie bootloadera? Jak to zrobić? Będę wdzięczny za skierowanie do odpowiedniego poradnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2017 o 09:02, krainawilka napisał:

No i teraz mogę powiedzieć więcej - tragedia. Na nowych ustawieniach nie da się nic zrobić. W mieście jeszcze jakoś to 4G działało, choć na niskich osiągach. Na trasie Szczecin - Poznań, przez cały czas internet H, i zupełnie nic się nie dało zrobić, nawet strona google nie mogła się załadować. Co dziwne, widzę, że ten telefon kiedy "zgubi" LTE, to później sam do niego nie wróci, tylko muszę włączyć tryb samolotowy i go wyłączyć, aby telefon zalogował się do sieci 4G. 

Generalnie jestem załamany tym modelem. Już wiem, że nigdy niczego nie kupię w ciemno.

Spróbuję przesiąść się na xiaomi.eu. Trzeba najpierw poprosić o odblokowanie bootloadera? Jak to zrobić? Będę wdzięczny za skierowanie do odpowiedniego poradnika.

Według mnie to pierwsza rzecz jaką powinno się zrobić to właśnie zmienić soft choć przyznam iż naprawdę jestem zaskoczony tym co piszesz bo ja z telefonu korzystam cały czas oczywiście soft xiaomi.eu najnowszy i naprawdę nie mam z nim takich problemów .Jak  odblokować bootloader znajdziesz na tym filmiku :

 

Generalnie musisz założyć konto i wysłać prośbę dokładnie jak na filmie i czekać na odpowiedz :) następnie wgranie softu według tego poradnika :

w opisach filmu są linki do forum gdzie masz wszystko opisane :)

Edytowane przez wonzki
Uzupełnienie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...