Skocz do zawartości

Bateria w Redmi Note 4X


tomi127

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na aukcji było jeszcze napisane coś w stylu "polska dystrybucja" albo "gw producenta" a naprawde jest sprzedawcy :P to już wogole masz prawo do zwrotu.

Mediatek jest bardziej wydajny niz snapdragon i w sumie nie taki zły jak go malują, ale napewno gorszy ma czas pracy na baterii.

Jesli chodzi o baterie polecam to zestawienie https://www.gsmarena.com/battery-test.php3?idPhone=8531#show oczywiscie te telefony nie wytrzymują tyle ile jest tam napisane w rzeczywistości ale metodologia testu jest taka sama dla kazdego i pokazuje mniej wiecej realne roznice midzy modelami

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj i popytaj sprzedawcy co i jak. Lamcza dobrze prawi, że możesz odsyłać bez rys. Folia na wyświetlaczu nic nie znaczy. Tylko, że sprzedawca może Ci robić problemy i wtedy możesz się zwrócić do odpowiednich urzędów. Ogólnie to wg. prawa możesz kupić na OLX używane skarpetki i jeśli w ciągu 14 dni nie jesteś z nich zadowolona to możesz je odesłać na własny koszt, a jeśli nie mają widocznych śladów użytkowania większych niż były przy zakupie, to sprzedawca musi oddać pieniądze. 

Cwaniaków ci u nas dostatek, a na allegro to już w ogóle, jeśli ktoś sprzedaje note 4x ale na mediateku, to mi to trąci cebulą (chociaż niby oficjalnie jest taka wersja). Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Chciałbym poznać opinię posiadaczy RN4(X), którzy mają już trochę ten telefon i mieli na fonie kilka wersji MIUI (sukcesywnie aktualizowali na przestrzeni ostatnich miesięcy). Mianowicie, która wersja xiaomi.eu jest najlepsza dla RN4(X)? Na której bateria trzyma najdłużej? Bo przewinęło się parę SoT`ów, parę zagadnień, ale nigdy nie jest opisana/pokazana wersja softu. Obecnie jadę na 8.2.1, ale chyba ta wersja nie należy do specjalnie "energooszczędnych", prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacji dodatkowych w sumie nie mam za wiele, raptem kilka pierdół. No cóż, chyba muszę przyzwyczaić się do przeciętnej baterii/optymalizacji w Xiaomi. Czas pracy nowego RN4 nie ma startu do czasu pracy rocznego Lenovo K6 Note (niby pojemność baterii ta sama, a czas pracy to przepaść na korzyść Lenovo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piskor Wcześniej telefon wybudzał Kalendarz (com.android.providers.calendar) , niemniej zobaczę jak sprawa będzie się miała na ostatniej wersji stabilnej  (bo teraz jadę na rozwojowej).
Lenovo dało radę tyle? A uwierz, bywa, ze sot mam i 14 godzin.28ad6a2966b0273a52ba2eb7a3b0acab.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Roman_M napisał:

Lenovo dało radę tyle? A uwierz, bywa, ze sot mam i 14 godzin.

W ogole nie korzystasz z transmisji danych i masz dobry zasieg GSM?

W robocie, gdzie mam problem z zasiegiem po wlaczeniu TD bateria leci w oczach. W domu na WiFi spada baaaardzo powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogole nie korzystasz z transmisji danych i masz dobry zasieg GSM? W robocie, gdzie mam problem z zasiegiem po wlaczeniu TD bateria leci w oczach. W domu na WiFi spada baaaardzo powoli.

 

Wręcz przeciwnie, cały czas włączone wifi i włączona transmisja danych (lte). Jedynie synchronizacje włączam gdy potrzebuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oj coś u Ciebie nie tak...po wykresie widzę, że zasięg często słaby. Ja np. na 8.3.15 mam przy 71 procent taki wynik dla porównania...wcześniej miałem globala i wydaje mi się,że lepiej zarządzał baterią ale wstrzymuję się z oceną, ponieważ na polskiej wersji miui jestem krótko, tylko jedno ładowanie dopiero, więc bateria musi się ułożyć.

Screenshot_2018-03-21-22-55-22-251_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2018-03-21-22-55-33-020_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez 225rgnusmas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam problem z drenażem baterii. Czy ktoś z was potrafi może, na podstawie tych screenów i logu z GSam, określić co tak zżera baterię tam w tle? Siedzę na najnowszej wersji xiaomi.eu 8.3.22 (na poprzedniej kompilacji też mi bateria szybko leciała, ale chyba nie aż tak). Będę wdzięczny za pomoc :)

Screenshot_2018-03-27-12-46-27-239_com.gsamlabs_bbm.thumb.png.108289eaffec30ba943bce71032cc9c7.pngScreenshot_2018-03-27-12-46-20-522_com.gsamlabs_bbm.thumb.png.8b10becec39cceba2e10c66d76abb489.pngGSam Labs - Battery Monitor - Eksport danychScreenshot_2018-03-27-12-53-25-034_com_miui.securitycenter.thumb.png.2ba1f97a52a56e76a5ba53453bd1ca5c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie proszę o pomoc. Log z GSam dotyczy właśnie "System Android", nie doprecyzowałem tego wcześniej.

Musisz sprawdzić który proces w system Android ma najwięcej wybudzeń. Sam system nie musi drenować baterii, tzn. nie musi bezpośrednio za to odpowiadać. Może być jakaś apka twoja za to odpowiedzialna. Może być też i któraś z google. Ciężko określić to po tym screenie. Masz chyba telefon na Mediateku. Tutaj na Miui eu mam teraz na 8.3.22 bardzo mały drenaż baterii przez system Android. Mniej niż 5%. Mniej niż zjadła mi opera. Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka 

 

 

 

 

 

 

 

1dd6a73f3d15489d2ac76e6563c17554.jpg2f5eb7a2ac1aa424840f63f1919ef93f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam telefon na snapie, wersja 4/64. Podrzucam jeszcze jeden screen z tymi procesami, bo trudno mi określić, które z nich są najistotniejsze.
Screenshot_2018-03-27-15-02-29-664_com.gsamlabs_bbm.thumb.png.0259940adbba4fe000a232b3b34fab35.png
Tak się składa, że mam również rn4 też i na snapie. Wierzyć mi się nie chce,że aż tak drenuje cina nim baterie. Jedyne wyjście to ponowna instalacja na czysto. Choć jak patrzę na twój screen. Powiedz czy nie masz przypadkiem "żywego"ekranu blokady i tapety? Szczególnie nie podoba mi się liczba wybudzeń statusbaru.
Tutaj wysyłam screen ze snapa dla porównania.
dbecd59a29540fa9b4cf1846f03065f2.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

Jeżeli ktoś ma rekordowe trzymanie baterii na jednym ładowaniu, to czy mógłby po kolei wymienić , co odhaczał, robił,  że takie dobre wyniki osiągnął? 

W moim przypadku to jest kosmos kiedy ładowanie telefonu może być raz w tygodniu. Mam tylko zainstalowany Whatsapp i tyle. Żadnych FB czy innych portali społecznościowych.  Internet tylko na wifi - wymiana danych wyłączona. Ostatnio nawet przełączyłem na 2G aby drenaż aku był jeszcze mniejszy, ekran zmniejszony do minimum  dla używalności.  A i tak wynik to  istna katastrofa w porównaniu do osiągów osiąganych co poniektórym na tym forum.

Na załączniku jest napisane   Virgin Mogile LTE. Jest to tylko nazwa sieci, bo LTE w ogóle nie używam. Jakoś mnie to dziwi, bo nie ma żadnej informacji w jakim "G" pracuje telefon. 

Siedzę na Miui Global 9.2.1.0

 

Screenshot_2018-04-08-07-19-45-368_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2018-04-08-07-23-20-702_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2018-04-08-07-25-46-098_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez Morfeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Morfeusz napisał:

Żadnych FB czy innych portali społecznościowych.  Internet tylko na wifi - wymiana danych wyłączona. Ostatnio nawet przełączyłem na 2G aby drenaż aku był jeszcze mniejszy, ekran zmniejszony do minimum  dla używalności.  A i tak wynik to  istna katastrofa w porównaniu do osiągów osiąganych co poniektórym na tym forum.

A jaki masz SoT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero sprawdziłem gdzie można odczytać SoT na  telefonie. Jutro naładuje do końca i wtedy okaże się ile czasu był włączony wyświetlacz. Tylko czy SoT kasuje się automatycznie od pełnego naładowania aku, czy można to jakoś zresetować żeby czas nie leciał od momentu poprzedniego  ładowania?

Ale to nie zmienia faktu aby napisać swoje ustawienia optymalizacji aby inni mogli sobie porównać. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ponownie naładowałem telefon i zrobiłem więcej screen shotów. 

Jakoś dalej ciężko mi uzyskać wyniki które tu widzę co u niektórych. 

Screenshot_2018-04-12-23-42-27-502_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2018-04-12-23-52-05-341_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2018-04-12-23-49-52-924_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2018-04-12-23-44-15-358_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2018-04-12-23-44-03-941_com.miui.securitycenter.png

Edit.

Ale najważniejszego screenu z wybudzaniem telefonu wraz z wykresem  nie zrobiłem :x

Edytowane przez Morfeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...