Skocz do zawartości

Etui / case Redmi 4A


PurpleHaze

Rekomendowane odpowiedzi

Na zyczenie jednego z uzytkownikow, przesylam fotki etui nillkin super frosted shield case. Telefon w kolorze gold. Etui kupione na alliexpress, dolaczana do niego jest w gratisie folia na ekran. Uzytkowniczka telefonu jest zadowolona, etui jest szorstkie w dotyku, telefon trzyma sie pewnie i jest troszke ciezszy (co akurat uwazam za zalete).

IMG_20170206_173432_AO_HDR.jpgIMG_20170206_173423_AO_HDR.jpg

IMG_20170206_173349_AO_HDR.jpgIMG_20170206_173356_AO_HDR.jpg

IMG_20170206_173317_AO_HDR.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etui jak na zdjęciu wyżej + szło hartowanie Nillkin w zestawie, już do kupienia na allegro: http://allegro.pl/etui-szklo-nillkin-frosted-twarde-xiaomi-redmi-4a-i6696005263.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=256652

A tutaj samo etui + folia: http://allegro.pl/etui-nillkin-frosted-twarde-xiaomi-redmi-4a-folia-i6689130125.html?bi_s=ads&bi_m=p2,2&bi_c=256669

I jeszcze etui Nillkin typu "otwierane okienko" :): http://allegro.pl/etui-klapka-nillkin-sparkle-view-xiaomi-redmi-4a-i6689133019.html

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, PurpleHaze said:

Na zyczenie jednego z uzytkownikow...

Dzięki wielkie, PurpleHaze. Na Twoich fotach widać wyraźniej to "złoto". Fotki, które znalazłem w necie, wyglądały bardziej na srebro.

Właśnie widziałem na allegro to, co podlinkował electro69 i chyba uderzę w czarne etui ze szkłem od nillkina. Będzie szybciej niż z Chin, a różnica w cenie w sumie nieznaczna. Wprawdzie czerń ze złotem będzie pewnie wyglądać jak Portfel Pana Prezesa, ale jakoś nie widzę innych opcji.

Teraz wystarczy tylko kupić telefon : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, electro69 said:

Etui jak na zdjęciu powyżej + szło hartowanie Nillkin w zestawie, już do kupienia na allegro: http://allegro.pl/etui-szklo-nillkin-frosted-twarde-xiaomi-redmi-4a-i6696005263.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=256652

Tu trochę taniej i niby od oficjalnego dystrybutora: http://allegro.pl/etui-nillkin-frosted-twarde-xiaomi-redmi-4a-szklo-i6689131206.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Ogólnie jak na mój gust bym tego etui chyba nie kupił, ze względu na to, że góra i dół telefonu nie jest przez nie chroniona, przez to jakoś mi to też wizualnie kompletnie nie pasuje. Ale to tylko moje skromnie zdanie ;). Widzę, że jest też dość grube. Wiadomo z jednej strony to zaleta, bo lepiej chroni telefon, a z drugiej strony mam już trochę "urazę" do takich etui. Korzystałem na swoim telefonie z etui marki Mercury i ono było dość grube właśnie, a przez to ciężkie, co w codziennym użytkowaniu było po prostu niewygodne, tym bardziej, że mam nieduże dłonie :). Także jak kupię Redmi 4A, będę się starał znaleźć jakieś etui całkowicie zabudowane z każdej strony i przede wszystkim jak najbardziej cienkie i lekkie. Wydaje mi się, że chyba Nillkin robi takie cieńsze przeźroczyste etui. Może za jakiś czas się pojawi w sprzedaży.

Konkretnie o takie etui Nillkin właśnie mi chodziło na przykładzie Huawei P9 :): http://allegro.pl/etui-nillkin-ultra-slim-huawei-p9-plus-pokrowiec-i6405490350.html

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, electro69 said:

To etui z klapką i okienkiem bardzo mnie rozczarowało. Właśnie na ten typ od nillkina liczyłem, ale brak magnetycznego zamknięcia i niepotrzebna folia w klapce, która osłabia ochronę ekranu, zniechęciły mnie. Nie ma też informacji czy to obsługuje smart wake/sleep czy jak się tam nazywa ta funkcja (więc pewnie nie obsługuje). Do tego chyba potrzebne są magnesy w klapce.

Obawiam się, że te rzeczy nillkina, to będzie najcieńsze i najlżejsze, co uda się znaleźć. Chyba, ze uderzysz w cienki silikon, ale to praktycznie zero ochrony. Na Lumii 520 miałem nilkina z klapką i przy upadkach to częściowe krycie tyłu (identyczne jak na zdjęciach powyżej) okazało się wystarczające. No, ale to dużo mniejszy telefon był, więc napięcia przy uderzeniu też są mniejsze.

Edit: @up  a więc jednak żel / silikon  : )  Przy moim trybie traktowania telefonów, to zdecydowanie za mało.

Edytowane przez omaa kaan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Myślę, że z dnia na dzień będzie się coraz więcej pojawiało tych etui różnych firm. Niestety jak to zwykle bywa "coś za coś". Albo będę miał grube, ciężkie etui zasłaniające praktycznie telefon, ale dobrze go chroniące, albo cienkie, lekkie i przeźroczyste etui, którego praktycznie nie czuć na telefonie.

Telefonem raczej nie rzucam :), a samo to cienkie etui i tak chroni telefon przed jakimiś rysami, wynikającymi z kładzenia go na stole, czy w czasie noszenia w kieszeniach itp. Tak jak pisałem niejako nie mam wyjścia i muszę kupić to cienkie, bo po prostu sama obsługa telefonu 5 calowego niejako już mi sprawia trudność jedną ręką, a co dopiero w takim grubszym etui. Pamiętam jak na swoim telefonie zmieniłem to grube etui na to cienkie ultra slim, to tak jakby telefon zyskał nowe życie :) i "schudł" z 25 %.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, electro69 said:

sama obsługa telefonu 5 calowego niejako już mi sprawia trudność jedną ręką...

mam to samo, dlatego mocno liczę na one-handed mode pod miui : )  U mnie telefony niestety często lądują na ziemi - zapominam gdzie położyłem i znajduję dopiero, kiedy gruchnie o glebę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Trzeba jeszcze zwrócić uwagę, że takie grubsze etui, to raczej mają słabą wentylację i telefon np. podczas gier czy w upalne dni dodatkowo się przez to nagrzewa. Te cienkie przeźroczyste etui z reguły według opisów, są wykonane z "oddychającego" materiału :).

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Już wcześniej w innym temacie wklejałem link do tego etui:  http://allegro.pl/cienkie-etui-silikon-szklo-hart-xiaomi-redmi-4a-i6691414992.html

Na zdjęciach wygląda całkiem w porządku. Dodatkowo raczej na pewno ma ten materiał "oddychający", ponieważ na zdjęciu etui z oczkiem aparatu, widać takie małe kropeczki. Takie same mam w aktualnie używanym etui, na swoim telefonie. Śmieszna cena 6,99 zł + jeszcze szkło hartowane. Brał bym to nawet w "ciemno". Koszty żadne, a po co też przepłacać za etui, jakiejś "znanej" firmy.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, electro69 said:

Już wcześniej w innym temacie wklejałem link do tego etui:  http://allegro.pl/cienkie-etui-silikon-szklo-hart-xiaomi-redmi-4a-i6691414992.html

Trochę niepokojąca cena. Może być straszne padło - żółknące od temperatury i za sztywne. Jeśli będziesz brał, to podziel się wrażeniami z użytkowania. Może po pierwszych miesiącach, kiedy się przyzwyczaję do rozmiarów telefonu, przepakuję go z plastiku w coś żelowego. To moje pierwsze 5", więc na początek to najchętniej przywiązałbym sobie sprzęt do nadgarstka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Mam teraz etui sylikonowe, to cienkie ultra slim od około 2 miesięcy. Jak na razie nie widać, żeby tam były jakieś przebarwienia itp. Czasem takie etui za parę złotych, może się okazać lepsze lub porównywalne, niż to droższe :). Tak jak pisałem, cena jest tak niska za to etui z aukcji, że po prostu grzech nie kupić ;) i nawet jak coś z nim będzie nie tak, to żadna strata :).

Co do samego telefonu, to podejrzewam, że będziesz miał ten telefon pierwszy :), ponieważ Ja kupię go za około 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 2 dni mam takie etui:

http://allegro.pl/pancerne-etui-xiaomi-redmi-4a-armor-case-solidne-i6705072735.html

Kupowałem z myślą: strasznie tanie, na pewno straszny szajs

Oniemiałem jak otworzyłem paczkę. To etui jest naprawdę świetne! Bardzo dobrze spasowane, nie ma najmniejszych problemów z przyciskami vol i power, głośnikiem czy też aparatem. Gniazda od słuchawek i ładowania mają zaślepki, które w razie potrzeby użycia można odsłonić.

Jest to połączenie twarde gumy (nie śmierdzi :) ) a na całych plecak jest twardy plastik.

Sam telefon włożony do etui wygląda  naprawdę atrakcyjnie.

 

Chyba nigdy nie byłem tak zadowolony z taniej chińszczyzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, uazar said:

Myślałem o podobnym z ali, ale tu też taniocha.

To zrecenzuj: Mocno powiększa telefon? Mam małe łapy i boję się, że będzie niewygodnie. Szkło na ekran wejdzie bezproblemowo pod tą gumę? No i co najważniejsze - wygląda, że faktycznie ochroni przy upadku? Krasz-testu pewnie nie robiłeś  ; )

Edit: powiedz jeszcze czy lampa błyskowa nie siedzi za głęboko; czasem takie pokrowce potrafią odbijać flesz i prześwietlać zdjęcia.

Edytowane przez omaa kaan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wysokość telefon jest jakieś 5 mm większy. 

Na szerokość myślę że koło 10 mm.

Telefon w pokrowcu jest cięższy przez co nie sprawia wrażenia zabawki. Mi to osobiście się podoba, ale gusta są różne.  

Nie mam żadnych problemów z naklejonym szkłem i z lampą przy robieniu zdjęć.

Wrzucam poglądowe foty. Sorry za jakość. 

IMG-20170209-WA0004.jpgIMG-20170209-WA0003.jpgIMG-20170209-WA0002.jpgIMG-20170209-WA0001.jpgIMG-20170209-WA0000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
7 godzin temu, amonda napisał:

mam takie pytanie..
czy do Redmi 4a będzie pasowało jakieś etui przeznaczone do innego modelu telefonu? jeśli tak, to do jakiego?
często wyszukując np. case do 4a na ali wyskakuje mi dużo do iPhonów

Nie bedzie... nawet jesli spasuje gabarytowo, to rusz glowa i zastanow sie ile widziales/las telefonow ktore jak r4a maja glosnik na plecach w formie prostokata? Zalozysz takie etui i zakryjesz kompletnie glosnik, troche licho jak nie slyszy sie jak telefon dzowni. W bonusie ten telefon ma bardzi blisko osadzona diode przy obiektywie i tutaj tez moze byc problem.

Wyszukiwarka na ali dziala tak a nie inaczej, ale wpisujac redmi 4a case nie widize znalesc obudowy do iphona :| 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Karol Winiarski napisał:

A wiecie może gdzie można kupić etui tylko najlepiej bezbarwne? Kupiłem na allegro ale dostałem z redmi 3 i powiedzial, że będzie pasować, a niestety jest inaczej. 

Przeciez tu jest tego od cholery:
https://allegro.pl/akcesoria-gsm-pokrowce-futeraly-kabury-353?string=redmi 4a&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-ele-1-5-0310

Prywatny import z ali i sprzedawanie pare zl drozej zeby zarobic.
A jesli ktos cie oszukal, to to po prostu zwroc, albo zglos do allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PurpleHaze napisał:

Nie bedzie... nawet jesli spasuje gabarytowo, to rusz glowa i zastanow sie ile widziales/las telefonow ktore jak r4a maja glosnik na plecach w formie prostokata? Zalozysz takie etui i zakryjesz kompletnie glosnik, troche licho jak nie slyszy sie jak telefon dzowni. W bonusie ten telefon ma bardzi blisko osadzona diode przy obiektywie i tutaj tez moze byc problem.

Wyszukiwarka na ali dziala tak a nie inaczej, ale wpisujac redmi 4a case nie widize znalesc obudowy do iphona :| 

 ja jak wyszukuję w telefonie, to widzę mnóstwo fajnych case'ów i jak wchodzę w link to się okazuje, że iPhone.. :/ dziękuję za odpowiedź :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ktoś widział jakiś sensowny Flip Cover (nie View Cover, który jest bez sensu, jako że telefon i tak tego okienka nie obsługuje w żaden sposób) dla tego modelu? Do Redmi 4 Pro nienajgorszy jest oryginalny Flip Cover Xiaomi, ale dla 4A coś go nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam takie coś:

: xiaomi-redmi-4a-armor-2.jpg

Dwuczęściowe, najpierw etui gumowe, na to tworzywo. Guma wystaje 1-2mm ponad powierzchnię ekranu.
Ma jedną wadę - tłumi wibracje i prawie nie czuć w kieszeni. Poza tym zwiększa o kilka mm gabaryt i dedykowana kabura do paska nie pasuje. Niestety, wywaliłem maila z potwierdzeniem zamówienia i nie pamiętam, gdzie kupowałem. na pewno nie na Allegro, bo nie mam w historii zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawe, czy takie etui+szkło będzie OK? Ma ktoś?

Etui Xiaomi Redmi 4A Pancerne ARMOR CASE + SZKŁO - http://allegro.pl/etui-xiaomi-redmi-4a-pancerne-armor-case-szklo-i6794521139.html

Jest taka nóżka, na której można oprzeć telefon i rozmawiać na głośnomówiącym. Ale czy to nie jest jakieś dziadostwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.06.2017 o 19:18, rag napisał:

Ktoś widział jakiś sensowny Flip Cover (nie View Cover, który jest bez sensu, jako że telefon i tak tego okienka nie obsługuje w żaden sposób) dla tego modelu? Do Redmi 4 Pro nienajgorszy jest oryginalny Flip Cover Xiaomi, ale dla 4A coś go nie widzę.

I znalazłeś jakieś dobrze wykonane flip cover?

I jeszcze jedno. Czy szkło i case dla Redmi 4 będą też pasować do 4A?

Edytowane przez Robinson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chodzi o Flip Cover z okienkiem od Nillkina z okienkiem, to nie polecam. Jak wyżej wspomniano, okienko nie jest obsługiwane, ale moim zdaniem jest dość słabo wykonane. Klapka nie ma żadnego magnesu ani niczego podobnego, przez to cały czas odstaje. Siostra, która użytkuje telefon z tym cudem, jest średnio zadowolona. Ze względu na odstawanie pokrywy, w torebce zdarza się, że coś może podejść między nią, a ekran telefonu. Słabo są też wyprofilowane wycięcia pod przyciski, przez co dość ciężko się ich używa. Zimą w rękawiczkach będzie z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...