Skocz do zawartości

Redmi Note 4 - dyskusja ogólna.


KucharSP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam sie nad kupnem nad kupnem Xiaomi, wybór zawężyłem do RN4 3/32 ram i RN4 4/64 obydwa ze Snapdrgonem. No właśnie. Opłaca się kupować wersję 4gb, czy jest jakaś zauważalna różnica w wydajności bo jakby nie patrzeć wersja 3gb jest ponad 100zł tańsza? Nie gram w gry, telefonu używam głownie do internetu i słuchania muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam RN4 3/32 na MTK i na dzień dzisiejszy gdybym kupował kolejny na pewno kupiłbym o pojemności 64 GB, ponieważ te 32 GB  jest już prawie zapełnione, a że korzystam z dwóch kart SIM to nie mam możliwości rozszerzenia pamięci. Zastanów się nad tym. Pozdrawiam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, WisniowyWSN napisał:

Kolego ja mam wersje 4/64 i lata jak glupi.Bierz z 4gb ramu.100zl to maly pieniadz a masz 2x wiecej pamieci wewn i wiecej ramu co sie przydaje.Jak mam np 15aplikacji otwartych to mam jeszcze dostepne około 1.4gb z 4gb a jak pozamykane to okolo 2.1gb z 4gb. Tak wiec bierz 4gb.Mialem G2 i G3. Roznica w wydajnosci miedzy nimi a note 4 to kosmos.

I właśnie o taką odpowiedź mi chodziło. Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem własnie Redmi Note 4 4/64GB Snapdragon 625 Global Version z ibuygou. Jakie akcesoria do niego dobierać? Jestem totalnie tym zmieszany co czytam. Mam brać od Note 4 czy Note 4x?

Co zrobić na start po otrzymaniu telefonu? Jakieś rzeczy typu "must have/do" ? Obecnie siedzę na totalnie stockowym Galaxy S3 i trochę zielony jestem w temacie instalacji tych ROM'ów itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, DyndaS napisał:

Zakupiłem własnie Redmi Note 4 4/64GB Snapdragon 625 Global Version z ibuygou. Jakie akcesoria do niego dobierać? Jestem totalnie tym zmieszany co czytam. Mam brać od Note 4 czy Note 4x?

Co zrobić na start po otrzymaniu telefonu? Jakieś rzeczy typu "must have/do" ? Obecnie siedzę na totalnie stockowym Galaxy S3 i trochę zielony jestem w temacie instalacji tych ROM'ów itp. itd.

Punkt nr 5

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, DyndaS napisał:

Co zrobić na start po otrzymaniu telefonu? Jakieś rzeczy typu "must have/do" ? Obecnie siedzę na totalnie stockowym Galaxy S3 i trochę zielony jestem w temacie instalacji tych ROM'ów itp. itd.

Jeżeli zamierzasz coś więcej robić na nim niż tylko korzystać jak producent przykazał, to przeczytaj temat dotyczący  odblokowania bootloadera. Masz RN4X i w zasadzie nie tyle ta nazwa jest istotna jak fakt, ze telefon jest na snapdragonie  i tym się kieruj. Bywają przecież, - jak zauważyłeś -RN4 (bez iksa), również na snapdragonie (ja mam taki). Cokolwiek będziesz szukał odnośnie oprogramowania,  szukaj tylko to  co związane jest ze słowem MIDO. To jest znak rozpoznawczy Twojego sprzętu.  Analogicznie dla MTKa jest Nikel. Unikaj go, a unikniesz problemów.  Ale jak już napisałem zacznij czytać o odblokowaniu, a zapewniam, trochę potrwa nim odblokujesz, i ten czas pozwoli ci przyswoić sporo rzeczy związanych z RN4x (Mido).

 

Edytowane przez Roman_M
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DyndaS napisał:

Czyli co? Mając Redmi Note 4 4/64GB Snapdragon 625 Global Version mam właściwie interesować się działem z Redmi Note 4X ???

No bo wychodzi na to, że kupując Note 4 kupiłem 4X :P

Dokładnie  tak. Na marginesie, mam ten sam model 4/64 Redmi Note 4 na snapie,. Mało tego - mam też drugi model  4/64 Redmi Note 4X  i ten jest na... MTKu. Można się pogubić.

Edytowane przez Roman_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Roman_M napisał:

Dokładnie  tak. Na marginesie, mam ten sam model 4/64 Redmi Note 4 na snapie,. Mało tego - mam też drugi model  4/64 Redmi Note 4X  i ten jest na... MTKu. Można się pogubić.

No trzeba przyznać, że strasznie to zamieszane... No a jakie etui i coś ochronnego na ekran polecasz?

Przy galaxy s3 mam oryginalne samsungowe plastikowe z gumowymi bokami, które nachodzi ponad ekran. Fajnie się to sprawdza jeśli telefon upadnie ekranem na płaską powierzchnię, lecz mi co najwyżej z 3 razy spadł z łóżka :P

Edytowane przez DyndaS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP

 Co do etui to Ci nie pomogę bo nie używam. To samo jak chodzi o szkło.Musisz się skierować do innego działu.

Może całkowicie poza tematem ale jak komuś może się przydać to dlaczego nie. W sklepie Play jest aktualnie kilka promocji. To jedna z ciekawszych trwająca jeszcze przez dwa dni. Apka całkowicie za darmo.

https://play.google.com/store/apps/details?id=devdnua.clipboard.pro&hl=pl

Edytowane przez Roman_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest u was z pamięcią RAM? Mam 4 Global Snapdragon 64/4. MIUI 9. Ogólnie zostaje mi poniżej 2GB pamięci. Jak mam włączone 4 aplikacje cały czas (zablokowane do zamknięcia) Messengera/Apka Alarm/Jedną prostą gierkę/program do sprawdzania baterii - zostaje mi na początku 1.6GB a zazwyczaj zatrzymuje się na 1.1-1.3GB wolnej pamięci RAM. Nigdy mi co prawda nie zabrakło, ale 2GB prawie zjedzone przez MIUI chyba. Zrestartuje telefon to mam niby ponad 2GB plus 4apki.

Bateria jest jak najbardziej w porządku  - w nocy max. 2% spada, po pierwszym dniu  bawiłem się prawie cały dzień i baterii zostało 20%. Minęły 2dni włączona synchronizacja, WiFi, użytkowanie normalne i mam 60% jeszcze baterii. Jutro stestuje GPS jak się sprawuje w trasie, bo poza komunikacją głównie do nawigacji mi służy Smartfon, i zobaczę jak z baterią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XiaomiFan Masz Global Version na snapdragonie, która w ustawieniach prezentuje się jako RN4. Wszelkie akcesoria jakie będziesz chciał zakupić masz dobierać do Global Version albo RN4X

Tu masz to pięknie rozpisane > https://miuipolska.pl/forum/topic/26904-jak-rozpoznać-wersję-redmi-note-4-4x-snapdragon-mediatek-global-china-itp/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem mnóstwo recenzji na temat RN4. Wszyscy rozpływają się w zachwytach. Już miałem zamówić, ale niepokojąca jest duża liczba osób zgłaszających problemy z mikrofonem w tym telefonie (np. tutaj: http://c.mi.com/thread-131627-1-0.html). Podobno rozmówcy kiepsko słyszą dzwoniącego. Chciałem zapytać o Wasze doświadczenia - czy mieliście jakieś kłopoty w tym temacie? Ewentualnie które wersje RN4 są wolne od tej wady?

Mam na oku wersję ze Snapdragonem, 4/64.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem mnóstwo recenzji na temat RN4. Wszyscy rozpływają się w zachwytach. Już miałem zamówić, ale niepokojąca jest duża liczba osób zgłaszających problemy z mikrofonem w tym telefonie (np. tutaj: http://c.mi.com/thread-131627-1-0.html). Podobno rozmówcy kiepsko słyszą dzwoniącego. Chciałem zapytać o Wasze doświadczenia - czy mieliście jakieś kłopoty w tym temacie? Ewentualnie które wersje RN4 są wolne od tej wady?
Mam na oku wersję ze Snapdragonem, 4/64.
 
 
Zero takich problemów

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
zakupiłem telefon Xiaomi note 4 4/64gb

Chciałbym zapytać jak to jest z opcją ładowania, bo część osób mówi w internecie że jest taka opcja a część osób że nie ma takije opcji w tych modelach Xiaomi, tlyko od wersji "MI"
1) czy jest funkcja szybkiego ładowania? Jeśli tak, to jaką ładowarke polecacie?
2) Ile ładujecie swój telefon ładowarką 2A ? Ja ładowałem pierwszy raz swój i wyszło 9godzin...

 

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...