Skocz do zawartości

Redmi Note 4 - dyskusja ogólna.


KucharSP

Rekomendowane odpowiedzi

Wita. Nie chcę zakładać nowego wątku dlatego tu postanowiłem Was zapytać. Chodzi mi skopiowanie kontaktów z pamięci telefonu na kartę SIM. Po wybraniu kontaktów i wybraniu wczytywanie/kopiowanie kontaktów mam funkcję kopiuj kontakty na kartę SIM 1 lub SIM2. Jeśli wybieram kopiuj na kartę SIM1 lub SIM2  to przenosi mi tylko część kontaktów a nie wszystkie i to dotyczy SIM 1(orange) jak i SIM2(play) , choć karty mogą pomieścić spokojnie wszystkie kontakty ? Co to może być ? Z kartami coś jest nie tak, czy z telefonem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich - dzień dobry,

stałem się możliwe, że szczęśliwym, posiadaczem tegoż telefonu, a zarazem pytam:

dlaczego w przeglądarce chrome nie można założyć strony startowej - brak takiej opcji w ustawieniach?

w jaki sposób i czy to w ogóle jest możliwe, żeby na standardowej przeglądarce "Internet" pobrać zakładki z chroma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2017 o 14:22, tymeg.porwit napisał:

Ja mogę przyczepić się do aparatu ale jak na niecałe 900 zł to koszmaru nie ma

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Dla mnie jest spoko, aparat solidny. Ogólnie telefonik fajny, kupiłem w empixie też w podobnej cenie i nie mam co narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kwestia odpalenia jakiś opcji programistycznych na jednym a na drugim nie ? Zmieniałes w nich karty? Może jedną jest walnieta, nie wspiera rozmów hd i opcja sama znika? Takie strzały w ciemno...

Ja mam za to pytanie do osób które z xiaomi mają do czynienia dłuższy czas. Czy jest szansa aby do note 4 z mediatekiem pojawiła się kiedyś aktualka do androida 7? Bo jest to dla mnie duży problem i poważnie myśle nad przesiadka na to samo urządzenie że Snapdragonem który androida 7 dostał praktycznie w pierwszej kolejności...;/

Edytowane przez Wojusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyświetla się nazywa urządzenia w Note 4x? Czy jest jaka opcja by sprawdzić czy telefon posiada LTE 800? Poza tym że jest pudełko global i ładowarka nie chińska. Czy jest szansa na przekręt że ktoś wrzuci do pudełka International global chińską wersję bez b20. A pudełko i ładowarka będą wprowadzać kupca w błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Quote

Telefony z VOLTE
Obecnie w naszej sieci usługę wspierają telefony
Samsung: Galaxy S6 (wersja open market), S6 Edge (wersja open market), S7, S7 Edge, S8, S8+, A3 2017, A5 2017, XCover 4, iPhone: SE, 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus, Sony: Xperia XZ, Orange: Dive 71.
Każdy tego typu telefon zakupiony w sieci sprzedaży Orange 
domyślnie wspiera usługę. Lista telefonów będzie się stale 
rozszerzać o nowe modele.

http://www.orange.pl/kid,4002400661,id,4004890470,article.html

Przełóż karty i zobacz czy te opcje się nie pozamieniały.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziecię unieszkodliwiło sobie telefon i rozgląda się za nowym, wymagania ma wysokie, za to budżet niestety nie aż tak wysoki, zatem rozglądamy się za xiaomi, ale nie w polskich sklepach. I tu niestety brak mi doświadczenia, bo oba moje xiaomi były kupowane w Polsce. Tak samo brak mi doświadczenia w kwestii wersji systemu - raz kupionego nie zmieniam i póki co nieźle na tym wychodzę, natomiast w związku z tym nie potrafię się doszukać informacji, jaką wersję systemu ma ten telefon.

https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi-note-4-mtk-helio-x20-2-1ghz-3gb-ram-32gb-rom-8674.html

 

Rzecz polega na tym, że na pewno nie będziemy w niczym dłubać - świeżo zakupiony telefon powinien bez żadnych akrobacji z systemem po prostu działać, zatem, czy ktoś z doświadczonych forumowiczów może nam powiedzieć, jak jest z zakupem na ibuygou, gdzie realizowana jest ewentualna europejska dwuletnia gwarancja (widzę taką opcję za dopłatą) i czy ta konkretnie wersja będzie miała soft zdatny od razu do użytku? Przejrzałam ten wątek, ale takich informacji nie znalazłam. Ewentualnie, jeśli gdzieś były prosiłabym o wskazówkę, gdzie szukać.

 

Edit: informację o serwisie znalazłam, lepiej zlokalizowany niemalże być nie może, tylko dzielnica nie po drodze :D

Edytowane przez moscatel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2017 o 19:58, k3lt napisał:

Wersja na Snapie kilkukrotnie dluzej trzyma na baterii, nie grzeje sie jak mediatek, ma lepsze wsparcie i szybsze aktualizacje. Jedyny plus MTK to nieco lepsze wyniki w Antutu, ale i tak tylko do momentu az sie nagrzeje i wlaczy sie throttling wtedy wydajnosc spada nawet ponizej Snapa 625.

... nie zgodze się z tym trzymaniem dłużej baterii z procem Snapa (a z resztą co ma oznaczać kilkukrotnie ??? - że niby jak na "MTK" trzyma 2 dni to na "Snapie" 4 lub 5 dni ???), posiadam dwa X RMN4 jeden na "Snapie" a drugi na "MTK" - nie widzę różnic w trzymaniu baterii oba maja podobną potrzebę spożycia energii, dodatkowo mam jeszcze X RMN3 na "Snapie" i tam też nie widzę dramatu. Jeśli ktoś, jak to bywa na początku siedzi wiecznie na telefonie i ogląda, instaluje i odinstalowuje, gra itd - to wiadomo że wykończy bateryjkę w kilka godzin, przy normalnym użytkowaniu, baterie w obu przypadkach starczają mi mi na 2 - 1,5 dnia, 1 dzień to absolutne minimum. Grzania "MTK" poza normę też nie mogę potwierdzić, wygląda to podobnie na "Snapie" i na "MTK". Problemy z prockami "MTK" występowały do wersji X15, teraz jest spoko i z prądożernością i wydajnością. Przyznaję rację do nieco macoszego podejścia w kwestii aktualizacji dla "MTK", ale na pocieszenie dodam że dla tego modelu (X RMN4 MTK) jest już zapowiedziana aktualizacjia do MIUI9 na andku 7, bodajże w trzecim rzucie. 

Według mnie, obecnie niema znaczenia czy weźmiesz na "Snapie" czy na "MTK" - ważne żeby przypilnować Band20 (LTE800), wersja oprogramowania "GLOBAL" - wot i wsio !!!

Edytowane przez Chomeini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez uzytkowalem wersje na Snapie(obecnie) i na MTK. I ja mam zgola inna opinie. MTK potrafil sie mocnoo zgrzac przy zaledwie kilku apkach w tle, co w snap'ie sie nie zdarza. Bateria w Mediateku trzymala dobrze, ale w wersji ze snapem z pewnoscia trzyma dluzej. Nie jest to kilkukrotnie dluzej, ale na mtk wyrzymywala mi jeden dzien i kilka godzin, na snapie to juz prawie pelne dwa dni.

ps. gdzie jest zapowiedz androida 7 dla wersji z mediatekiem? miui9 widzialem, ale info o andku 7 nie (prosba o link jesli to nie problem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... napewno jest zapowiedź o MIUI9 dla X RMN4 MTK, co do andka 7 nie mam pewności, ale wydaje mi się że mowa o tym była, bo o ile pamiętam założenie miało być żeby nowy MIUI był oparty na nowej wersji Androida - ale nie wykluczam że mogę się mylić

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jestem na etapie zakupu telefonu, przewertowałem już chyba setki stron dotyczących różnych modeli i jak na razie największe zainteresowanie kieruję ku Redmi Note 4. Dokładnie wersja Snapdragon, global, z pasmem 800 mhz, gwarancją.

Nie ukrywam, że chciałbym go kupić w polskim sklepie internetowym, przy założeniu, ze zapłacę za niego do ok. 730 zł. Ceneo pokazuje takie wyniki dotyczące właśnie wskazanej przeze mnie wersji. Ale tu chciałbym zapytać, czy ktoś z Was kupił dokładnie ten telefon w okolicach kwoty, którą podałem? Chciałbym mieć pewność, że po zakupie, w którymś ze sklepów (wyniki wyszukiwania na ceneo) nie dostanę telefonu z tzw. syfmiui.

Dzięki za pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Raczej chciałbym uniknąć allegro. Wiem, że może być różnie z telefonem zakupionym także w sieciówce, ale w tym przypadku jestem trochę spokojniejszy o ewentualną realizację gwarancji.
Może coś się ruszy na sferis, rzeczywiście to chyba najlepsze źródło w tej cenie.
 

Swoją drogą niepokoją mnie wypowiedzi odnośnie jakości rozmów telefonicznych, a dokładnie słyszalności użytkownika RN4, no ale zobaczymy. Galaxy j7 jednak zbyt drogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...