KucharSP

Redmi Note 4 - dyskusja ogólna.

Recommended Posts

Wita. Nie chcę zakładać nowego wątku dlatego tu postanowiłem Was zapytać. Chodzi mi skopiowanie kontaktów z pamięci telefonu na kartę SIM. Po wybraniu kontaktów i wybraniu wczytywanie/kopiowanie kontaktów mam funkcję kopiuj kontakty na kartę SIM 1 lub SIM2. Jeśli wybieram kopiuj na kartę SIM1 lub SIM2  to przenosi mi tylko część kontaktów a nie wszystkie i to dotyczy SIM 1(orange) jak i SIM2(play) , choć karty mogą pomieścić spokojnie wszystkie kontakty ? Co to może być ? Z kartami coś jest nie tak, czy z telefonem ?

WItam. Czy Redmi Note 4 otrzymał już aktualizację OTA do Androida 7? Macie już go? Bo chce sprzedać swego Honora 7 - super telefon ale zależy mi bardzo na splitscreen a honorek aktualizacji do Andka 7 nie ma i nie będzie miał.

Witam. Czy redmi note 4 International czyli ten z B20 występuje w dwóch wersjach? Czyli jest wersja note 4 int i note 4 pro int? Pozdrawiam

eff306460aa752239627eb6c9c0866c6.jpg

Jest note 4 int 3/32 i 4/64. Na tą drug1 wersję niektórzy sprzedawcy piszą że to pro

• Like 1

witam wszystkich - dzień dobry,

stałem się możliwe, że szczęśliwym, posiadaczem tegoż telefonu, a zarazem pytam:

dlaczego w przeglądarce chrome nie można założyć strony startowej - brak takiej opcji w ustawieniach?

w jaki sposób i czy to w ogóle jest możliwe, żeby na standardowej przeglądarce "Internet" pobrać zakładki z chroma?

Dnia 20.01.2017 o 14:22, tymeg.porwit napisał:

Ja mogę przyczepić się do aparatu ale jak na niecałe 900 zł to koszmaru nie ma

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Dla mnie jest spoko, aparat solidny. Ogólnie telefonik fajny, kupiłem w empixie też w podobnej cenie i nie mam co narzekać.

Mam dwa identyczne telefony. Ten sam soft a w tym menu widzę taką różnicę. O co może chodzić?

11a39f5f6e019fef60ac17eed1b11964.jpgb40c15380acdea82a4b6453de850ba03.jpg

Redmi note 4 international 3/32.

W jednym nie mam tego menu VOLTE.

Może kwestia odpalenia jakiś opcji programistycznych na jednym a na drugim nie ? Zmieniałes w nich karty? Może jedną jest walnieta, nie wspiera rozmów hd i opcja sama znika? Takie strzały w ciemno...

Ja mam za to pytanie do osób które z xiaomi mają do czynienia dłuższy czas. Czy jest szansa aby do note 4 z mediatekiem pojawiła się kiedyś aktualka do androida 7? Bo jest to dla mnie duży problem i poważnie myśle nad przesiadka na to samo urządzenie że Snapdragonem który androida 7 dostał praktycznie w pierwszej kolejności...;/

Edited by Wojusek

Jak wyświetla się nazywa urządzenia w Note 4x? Czy jest jaka opcja by sprawdzić czy telefon posiada LTE 800? Poza tym że jest pudełko global i ładowarka nie chińska. Czy jest szansa na przekręt że ktoś wrzuci do pudełka International global chińską wersję bez b20. A pudełko i ładowarka będą wprowadzać kupca w błąd?

A skąd weźmie pudełko od global? Bez przesady, te global nie są jakoś droższe od China. Chcesz sprawdzić l800 to root i network signal guru.
Wrzuć screen z info o telefonie w obu, moim zdaniem to są inne softy.@wojusek rozmowy HD to nie to samo co VoLTE

Telefony z VOLTE
Obecnie w naszej sieci usługę wspierają telefony
Samsung: Galaxy S6 (wersja open market), S6 Edge (wersja open market), S7, S7 Edge, S8, S8+, A3 2017, A5 2017, XCover 4, iPhone: SE, 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus, Sony: Xperia XZ, Orange: Dive 71.
Każdy tego typu telefon zakupiony w sieci sprzedaży Orange 
domyślnie wspiera usługę. Lista telefonów będzie się stale 
rozszerzać o nowe modele.

http://www.orange.pl/kid,4002400661,id,4004890470,article.html

Przełóż karty i zobacz czy te opcje się nie pozamieniały.

• Like 1

Nie wiecie kiedy będzie miui 9 dla redmi note 4 mtk? Widzę że sporo słuchawek już dostało w tym redmi note 4 na snapie.

Czy ktoś z Was posiada ten smartfon w szarej wersji kolorystycznej? Czy mógłbym prosić o wrzucenie kilku "real" fotek tego urządzenia? Bardzo mi na tym zależy.

Dziękuję z góry i pozdrawiam.

Czy ktoś z Was posiada ten smartfon w szarej wersji kolorystycznej? Czy mógłbym prosić o wrzucenie kilku "real" fotek tego urządzenia? Bardzo mi na tym zależy.
Dziękuję z góry i pozdrawiam.
https://goo.gl/photos/NE8wh4jimHtdtqDy6

Dziecię unieszkodliwiło sobie telefon i rozgląda się za nowym, wymagania ma wysokie, za to budżet niestety nie aż tak wysoki, zatem rozglądamy się za xiaomi, ale nie w polskich sklepach. I tu niestety brak mi doświadczenia, bo oba moje xiaomi były kupowane w Polsce. Tak samo brak mi doświadczenia w kwestii wersji systemu - raz kupionego nie zmieniam i póki co nieźle na tym wychodzę, natomiast w związku z tym nie potrafię się doszukać informacji, jaką wersję systemu ma ten telefon.

https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi-note-4-mtk-helio-x20-2-1ghz-3gb-ram-32gb-rom-8674.html

Rzecz polega na tym, że na pewno nie będziemy w niczym dłubać - świeżo zakupiony telefon powinien bez żadnych akrobacji z systemem po prostu działać, zatem, czy ktoś z doświadczonych forumowiczów może nam powiedzieć, jak jest z zakupem na ibuygou, gdzie realizowana jest ewentualna europejska dwuletnia gwarancja (widzę taką opcję za dopłatą) i czy ta konkretnie wersja będzie miała soft zdatny od razu do użytku? Przejrzałam ten wątek, ale takich informacji nie znalazłam. Ewentualnie, jeśli gdzieś były prosiłabym o wskazówkę, gdzie szukać.

Edit: informację o serwisie znalazłam, lepiej zlokalizowany niemalże być nie może, tylko dzielnica nie po drodze :D

Edited by moscatel

A gdzie w takim razie kupić w Polsce? Oficjalna dystrybucja to x-kom a tam to jednak 1100 zł, dla dziecięcia to jednak dużo, w technosie, który mam sprawdzony nie ma akurat tej wersji, którą byśmy chciały.

Dnia 11.08.2017 o 19:58, k3lt napisał:

Wersja na Snapie kilkukrotnie dluzej trzyma na baterii, nie grzeje sie jak mediatek, ma lepsze wsparcie i szybsze aktualizacje. Jedyny plus MTK to nieco lepsze wyniki w Antutu, ale i tak tylko do momentu az sie nagrzeje i wlaczy sie throttling wtedy wydajnosc spada nawet ponizej Snapa 625.

... nie zgodze się z tym trzymaniem dłużej baterii z procem Snapa (a z resztą co ma oznaczać kilkukrotnie ??? - że niby jak na "MTK" trzyma 2 dni to na "Snapie" 4 lub 5 dni ???), posiadam dwa X RMN4 jeden na "Snapie" a drugi na "MTK" - nie widzę różnic w trzymaniu baterii oba maja podobną potrzebę spożycia energii, dodatkowo mam jeszcze X RMN3 na "Snapie" i tam też nie widzę dramatu. Jeśli ktoś, jak to bywa na początku siedzi wiecznie na telefonie i ogląda, instaluje i odinstalowuje, gra itd - to wiadomo że wykończy bateryjkę w kilka godzin, przy normalnym użytkowaniu, baterie w obu przypadkach starczają mi mi na 2 - 1,5 dnia, 1 dzień to absolutne minimum. Grzania "MTK" poza normę też nie mogę potwierdzić, wygląda to podobnie na "Snapie" i na "MTK". Problemy z prockami "MTK" występowały do wersji X15, teraz jest spoko i z prądożernością i wydajnością. Przyznaję rację do nieco macoszego podejścia w kwestii aktualizacji dla "MTK", ale na pocieszenie dodam że dla tego modelu (X RMN4 MTK) jest już zapowiedziana aktualizacjia do MIUI9 na andku 7, bodajże w trzecim rzucie. 

Według mnie, obecnie niema znaczenia czy weźmiesz na "Snapie" czy na "MTK" - ważne żeby przypilnować Band20 (LTE800), wersja oprogramowania "GLOBAL" - wot i wsio !!!

Edited by Chomeini

Tez uzytkowalem wersje na Snapie(obecnie) i na MTK. I ja mam zgola inna opinie. MTK potrafil sie mocnoo zgrzac przy zaledwie kilku apkach w tle, co w snap'ie sie nie zdarza. Bateria w Mediateku trzymala dobrze, ale w wersji ze snapem z pewnoscia trzyma dluzej. Nie jest to kilkukrotnie dluzej, ale na mtk wyrzymywala mi jeden dzien i kilka godzin, na snapie to juz prawie pelne dwa dni.

ps. gdzie jest zapowiedz androida 7 dla wersji z mediatekiem? miui9 widzialem, ale info o andku 7 nie (prosba o link jesli to nie problem)

... napewno jest zapowiedź o MIUI9 dla X RMN4 MTK, co do andka 7 nie mam pewności, ale wydaje mi się że mowa o tym była, bo o ile pamiętam założenie miało być żeby nowy MIUI był oparty na nowej wersji Androida - ale nie wykluczam że mogę się mylić

Witajcie.

Jestem na etapie zakupu telefonu, przewertowałem już chyba setki stron dotyczących różnych modeli i jak na razie największe zainteresowanie kieruję ku Redmi Note 4. Dokładnie wersja Snapdragon, global, z pasmem 800 mhz, gwarancją.

Nie ukrywam, że chciałbym go kupić w polskim sklepie internetowym, przy założeniu, ze zapłacę za niego do ok. 730 zł. Ceneo pokazuje takie wyniki dotyczące właśnie wskazanej przeze mnie wersji. Ale tu chciałbym zapytać, czy ktoś z Was kupił dokładnie ten telefon w okolicach kwoty, którą podałem? Chciałbym mieć pewność, że po zakupie, w którymś ze sklepów (wyniki wyszukiwania na ceneo) nie dostanę telefonu z tzw. syfmiui.

Dzięki za pomoc, pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź.

Raczej chciałbym uniknąć allegro. Wiem, że może być różnie z telefonem zakupionym także w sieciówce, ale w tym przypadku jestem trochę spokojniejszy o ewentualną realizację gwarancji.
Może coś się ruszy na sferis, rzeczywiście to chyba najlepsze źródło w tej cenie.

Swoją drogą niepokoją mnie wypowiedzi odnośnie jakości rozmów telefonicznych, a dokładnie słyszalności użytkownika RN4, no ale zobaczymy. Galaxy j7 jednak zbyt drogi :)

Akurat pierwszy Note 4 jakiego trzymałem w ręku był biały ze złotym tyłem i zrobił na mnie bardzo dobre pierwsze wrażenie.