Skocz do zawartości

Miband 2 update Wyświetlanie nazw kontaktów


psski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Natknąłem się w internecie na informację dotyczącą możliwości wyświetlania nazw kontaktów na opasce Miband 2. Czy komuś z Was udało się już przetestować tę opcję? Zastanawiam się czy nie jest ona dostępna jedynie w Chińskiej wersji MiFit. Posiadam na telefonie co prawda wersję 2.2.8 jednak we wskazanym miejscu nie znajduje się opcją włączenia wyświetlania nazw kontaktów. Poniżej źródła.

http://en.miui.com/thread-421512-1-1.html

http://en.miui.com/thread-375709-1-1.html

http://www.xiaomitoday.it/aggiornamento-mifit-per-avere-il-callerid-guida-e-download.html/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Winiu89 napisał:

Tak tak, działa jak należy :)

SUper to i ja sprobuje.

 

Mam prośbe, a możesz to krok po kroku opisać? Najpierw zmienić język w telefonie a później w aplikacji Mi Fit czy w niej zostawić język domyślny? I jak już zmienię w telefonie to co dalej?

Edytowane przez Vergiliusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUper to i ja sprobuje.
 
Mam prośbe, a możesz to krok po kroku opisać? Najpierw zmienić język w telefonie a później w aplikacji Mi Fit czy w niej zostawić język domyślny? I jak już zmienię w telefonie to co dalej?

Zmieniasz język na ten
56b1dc832216770403b50b0ad6968581.jpg
Reset telefonu, wchodzisz w mifit szukasz powiadomienie połączeń i włączasz ostatnią opcje na dole po chińsku, to samo z sms i zmieniasz język na pl i ponownie reset

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak zmieniliście na angielski to w aplikacji MiFit pojawił się komunikat o aktualizacji firmware opaski? Jak tak miałem na 2.2.8 po zmianie na Chiński. Zrobiłem tak jak to było opisane i otrzymałem powiadomienia na opasce. Wróciłem na Polski i powiadomienia zostały. Skoro są takie problemy na 2.2.9 to jednak nie będę aktualizował skoro działa.

11 godzin temu, Muzykalny napisał:

Co ciekawe ... Ja tylko zmieniłem język na chiński. Odpaliłem MiFit, opaska się z aktualizowała i powrót na PL, reset i ... Działa... Dzięki :*

Ale którą wersję? 2.28 to jak u mnie czy 2.2.9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe w polskich plikach językowych jest łańcuch do tej funkcji

<string name="show_contact_info_summary">Dla połączeń przychodzących pokaż numer telefonu lub nazwę</string>

Niestety, nie znam się na tyle, żeby w kodzie znaleźć gdzie to jest sprawdzane czy funkcja ma być dostępna w danym języku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać stringi w tym przypadku są za ciasne, na 2.2.9 po przestawieniu języka systemu na eng. opcja jest dostępna i działa, po przestawieniu na pl opcji brak i nie działa. Niestety. Firmware mam to które się wgrało razem z 2.2.9. Trzeba poczekać, może się wkrótce ogarną i zadziała przy następnej aktualizacji, bo teraz to wygląda na zwykły błąd i jak działa na eng to powinno działać z pl (no może bez ogonków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam do Was pytanie. Co się tak w zasadzie wyświetla? Numer telefonu czy nazwa kontaktu? Bo korzystam z powiadomień Horaka i tam jest numer telefonu podzielony na trzy segmenty.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Ok, sprawdziłem i zrobiło ogromne wrażenie ;-)

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przy najnowszej wersji Mi Fit trzeba język telefonu zmienić na angielski żeby powiadomienia na opasce działały?
Właśnie znajomy męczy się ze swoim RN3 Pro i kiedy wraca na Polski to dostaje powiadomienia ale bez informacji kto dzwoni czy pisze.

Niech zmieni język na angielski, następnie wyłączy i ponownie włączy pokazywanie id w mifit

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nawet w wersji 2.2.9 i 2.2.10 która jeszcze oficjalnie się nie pojawiła można w języku Polskim mieć informację o dzwoniącym na opasce. Wystarczy zgodnie z tym co było wielokrotnie pisane wcześniej zmienić język telefonu na Angielski albo Chiński i uruchomić go ponownie, dalej włączyć i wyłączyć a potem znowu włączyć powiadomienia na opasce, zmienić język na Polski i nie uruchamiać go ponownie. Nie wiem na jak długo to będzie działało pewnie do restartu ponownego telefonu ale ja mam wyświetlaną informację o tym kto napisał czy dzwoni do mnie.

Edytowane przez Vergiliusz
Poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP @Winiu89 swoją droga czy Wy też macie tak że pomimo tego że opaska jest połączona z telefonem to po jakimś czasie nie ma na niej powiadomień? Trzeba wyłączyć i włączyć BT zeby to znowu działało.

U mnie powiadomienia działają cały czas, nie spotkałem się z taką sytuacją o której piszesz, masz mi fit w autostarcie i z kłódką?

Wysłane z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Winiu89 napisał:

U mnie powiadomienia działają cały czas, nie spotkałem się z taką sytuacją o której piszesz, masz mi fit w autostarcie i z kłódką?

Wysłane z Mi4c

Oczywiście a mimo to dzieje się tak jak opisałem. Wchodzę w MiFit który niby jest połączony ale nie mam powiadomień, wchodzę w ustawienia, wybieram wykryj opaskę i niby ją wykrywa ale ona sama nie wibruje ani nie mam powiadomień jak coś przychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Vergiliusz napisał:

wybieram wykryj opaskę i niby ją wykrywa ale ona sama nie wibruje ani nie mam powiadomień jak coś przychodzi.

U mnie zawsze przy wykryj opaskę wibruje i przy wszystkich ustawionych powiadomieniach (brakuje mi jednej aplikacji bo można ustawić max 5). Mam też ustawione odblokowanie w pobliżu opaski i to też działa bezbłędnie.

A mam MiFita w autostarcie ale bez kłódki i działa, tylko wyłączone wszelkie oszczędzanie baterii i automatyczne czyszczenie czegokolwiek. Jak ręcznie wyczyszczę (a czasami to robię) to też nie ma to wpływu na powiadomienia.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Acid zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...