Skocz do zawartości

Mi Note 2 - Dyskusja ogólna


art12

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie dwie kompilacje oprogramowania na MIUI Polska już bazują na Androidzie 7 z nakładką MIUI 8.2. Oprogramowanie Global zapewne zostanie zaktualizowane do 7 wraz z premierą MIUI 9, która spodziewana jest do końca lipca.

 

Co do samych aktualizacji, bazując na obecnych doświadczeniach, to Androida O można spodziewać się gdzieś za rok i na tym pewnie się skończy, za to MIUI pewnie będzie aktualizowane do wersji 11, może nawet 12.

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, galakty napisał:

A mogę zapytać, dlaczego zmieniasz na gorszy telefon? :) 

Note 2 jest gorszy od OP3?

Dodam, że zamierzam kupić Note 2 w wersji Global.

W każdym razie Xiaomi ma lepszy procek (snap 821 vs 820), ma więcej pamięci wew. (128 vs 64), zapewne ma też lepszy wyświetlacz - w OP3 jest matryca Pentile, więc w specyfikacjach jest zakłamane ppi, bo tam jest "tylko" jakieś 330 - 340, a nie 401, jak jest np. przy wyświetlaczach IPS na 5,5 calach. Idąc dalej, Note 2 ma pojemniejszą baterię: 4070 vs 3000 mAh. . Poza tym Note 2 wydaje się być całkiem ładnym telefonem, co wszyscy odkreślają w recenzjach (niestety na żywo go nie widziałem). Aparat foto nie jest dla mnie aż tak istotny, zresztą w OP3 też d*py nie urywa.

Poczekam jeszcze na premierę OP5, ale chociażby pozostawienie tam wyświetlacza z OP3/OP3T, więc leciwej matrycy Pentile, skreśla dla mnie ten model. Co prawda do ekranu w OP3 specjalnie nic nie mam, ale liczyłem na nieco większy progres, niż upgrade procka i aparatu foto. Bo o totalnie wtórnym, ajfonowym wyglądzie, to szkoda gadać. Niby chwalą się jaki to on będzie cieniutki, ale co z tego jak aparat foto będzie wystawał poza obrys obudowy. Wolałbym ten milimetr szerszy, ze schowanym obiektywem i lepszą baterią. Nie mówiąc o tym, że przy takich cienkich fonach lepiej czekać na recenzje, bo przy grubości herbatnika, może się okazać, że jest też kruchy jak herbatnik...

No i takie są moje argumenty ;)

BTW: celowałbym w Mi6, ale wolałbym na działeczce mieć chociaż szczątki internetu, więc dobrzej jakby jednak ten band 20 był 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, R_ade_K napisał:

snap 821 vs 820

Nie odczujesz różnicy.

1 godzinę temu, R_ade_K napisał:

128 vs 64

Kwestia gustu i potrzeby, mi wystarcza 16 GB.

1 godzinę temu, R_ade_K napisał:

zapewne ma też lepszy wyświetlacz

Bez przesady... Jest to jakiś argument, ale też cudów nie oczekuj.

 

1 godzinę temu, R_ade_K napisał:

Aparat foto nie jest dla mnie aż tak istotny, zresztą w OP3 też d*py nie urywa.

Jeśli OP3 d*py nie urywa aparatem, to cóż... Na Note 2 przeżyjesz cofnięcie się o dwie epoki do tyłu. OP3 ma lepszy aparat od każdego Xioami, a Note 2 ma jeden z najgorszych aparatów w Xiaomi ever. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OP3 na Mi Note 2 po prostu nie opłaca się wymieniać bo całościowo jest urządzeniem porównywalnym, ba, plusy względem OP3 są w zasadzie tylko na papierze (SD821 vs SD820), lub czysto subiektywne (ekran, budowa) i nieodczuwalne w codziennym użytkowaniu, za to minus w postaci aparatu jest konkretny. Gdybyś stał przed wyborem, czy kupić Mi Note 2 czy OP3, to fakt, że można dostać Xiaomi przy imporcie z Chin kilka stówek taniej byłyby argumentem, ale na pewno nie opłaca się wymieniać jednego na drugiego.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, R_ade_K napisał:

No ok, ale jedyny argument, który podajecie na korzyść OP3 względem Note 2 to aparat foto.

A jak pisałem, aparat foto nie jest dla mnie tak istotny.

Soft, wykonanie, wsparcie custom romów, audio, aparat - masz nieco więcej plusów, więcej mi się nie chce pisać, bo dokonałeś wyboru.

Ale serio, zmiana z OP3 na Note 2 to głupota... Jak chcesz, ale nie ma to żadnego sensu o ile na takiej zmianie nie zarobisz kilku stówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2017 o 13:10, galakty napisał:

Soft, wykonanie, wsparcie custom romów, audio, aparat - masz nieco więcej plusów, więcej mi się nie chce pisać, bo dokonałeś wyboru.

Ale serio, zmiana z OP3 na Note 2 to głupota... Jak chcesz, ale nie ma to żadnego sensu o ile na takiej zmianie nie zarobisz kilku stówek.

Wybacz, ale chyba nigdy nie miałeś w ręku ani Note 2, ani OP3.

Po niecałym tygodniu zabawy, jak dla mnie, póki co jedyną, mocniej zauważalną przewagą OP3 jest aparat, ale sumarycznie i tu i tu szału nie ma - ot do cyknięcia okazjonalnej fotki na wakacyjnym wyjeździe, to oba się nadadzą.

No mogę jeszcze się doczepić głośności rozmów - w OP3 dźwięk z głośnika do rozmów jest głośniejszy (a w zasadzie można ustawić głośniej). Za to z kolei Note 2 ma dużo przyjemniejszy głośnik zewnętrzny, podobnie jak duuuużo lepszy dźwięk po podłączeniu słuchawek. Więc nie wiem w którym momencie OP3 ma lepsze audio od Note 2, ale ja tego nie zauważam, a wręcz przeciwnie.

Custom romami przestałem się bawić po sprzedaży OPO, bo w miarę czysty Android jest dla mnie wystarczający, a mając roota, to sam sobie mogę go spersonalizować. W OP3 poprzestałem na Oxygenie z launcherem Nova.

Póki co jestem z Note 2 na tyle zadowolony, że OP3 pójdzie chyba w świat - a już uważałem, że pozostanę wierny Oneplusowi, no ale OP5 mnie nieco zawiódł....

Może za rok skuszę się na OP6 8-).

Edytowane przez R_ade_K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie o ile takie tutaj są) ;)

Chyba po długim przekopywaniu sieci trafiłem w odpowiednie miejsce.
Przymierzam się do zmiany poczciwego SGS5 i biorę pod uwagę dwa telefony:

1. Oneplus 3T (6GB/128GB)
2. Xiaomi Mi Note 2 [Global] (6GB/128GB)

Ps.: Rożnica w senie wynosi 60PLN, więc prawie niezauważalna. LTE 800Hz będzie przydatne u teściów. ;)

Który byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kajojwielki napisał:


Który byście polecili?

Musisz sam podjąć decyzję. Ja od jakiegoś czasu mam Note 2, a miałem OP3 (6/64).

Jeśli chodzi o "wady" Note 2 względem OP3, to:

- cichszy głośnik rozmów (oczywiście głośność jest wystarczająca, ale w OP3 można ustawić głośniej),

- biel wpada w niebieskawy (mi to nie przeszkadza, bo kolory są żywsze, chociaż to pewnie kwestia kalibracji),

- słabsze i to bardzo maksymalne podświetlenie, czyli gorsza widoczność w słońcu - to już jest mocno odczuwalne,

- żeby odblokować fon odciskiem, trzeba najpierw wybudzić ekran, tak jakby czytnik nie był aktywny przy wyłączonym ekranie (to jest akurat bez sensu i mam nadzieję, że w którejś aktualizacji to poprawią),

- gorszy aparat foto, zwłaszcza przy słabym oświetleniu (dla usprawiedliwienia, w OP3 też d*py nie urywa),

- brakuje mi skalowania ekranu (w OP3 z poziomu systemu można fajnie skalować, coś jakby odpowiednik zmiany DPI),

- andek 6 (w wakacje ma być aktualizacja do 7, więc to taka wada nie wada).

 

A teraz zalety Note 2:

- żywsze kolory (ale jak pisałem, to pewnie sprawa kalibracji),

- zaookrąglony wyświetlacz (mnie się podoba, albo znudzony jestem płaskimi),

- milszy dla ucha głośnik zewnętrzny (nie ten do rozmów, tylko do dźwięków),

- dłuższy średni SOT oraz fon dłużej jest w stanie czuwać przy uruchomionych podobnych procesach (to nie dziwi, w końcu Note 2 ma pojemniejszą baterię),

- dużo lepszy dźwięk na słuchawkach (ma też predefiniowane profile pod rożne modele słuchawek Xiaomi).

- mam wrażenie, że czytnik paluchów jest dużo bardziej dokładny i sprawny (w OP3 częściej wywalał komunikaty, że nie może przeczytać palucha),

- chyba lepsze WiFi (nie wiem czy to kwestia anteny czy softu - sądzę, że softu, bo OP zawsze coś musieli spieprzyć z transmisją po WiFi,tak było w OPO, OP2 i 3, a teraz jest w OP5),

- podczerwień (genialna sprawa, nie trzeba szukać pilotów, możesz cichcem zmieniać telenowele na sport).

 

Generalnie jeśli chcesz mieć fon, który nieco dłużej podziała na jednym ładowaniu, będzie miał nieco większy wyświetlacz i nieco lepszy dźwięk, to Note 2. Jeśli na tym Ci nie zależy, a chcesz mieć fon równie dobry, ale nieco mniejszy to OP3T.

Aczkolwiek poczytaj jeszcze, bo Note 2 mam jakiś tydzień, więc sporo rzeczy mogło mi umknąć.

Co do wyglądu, to się nie wypowiadam, bo to kwestia gustu, a oba wykonane są bardzo starannie.

Chyba zaletą OP3/3T jest ładowanie Dash Charge. Nawet nie chodzi o szybkość ładowania w domu, ale przy dedykowanych akcesoriach, w aucie też szybko ładuje, nawet jeśli fon pracuje jako nawigacja, a w tle odpalone Spotify, więc modem działa non stop. W takich samych warunkach, przy QC 3.0 prędkość ładowania spada, bo fon grzeje się za bardzo, zwłaszcza jeśli jeszcze słoneczko go oświetla przez szybę. No i elektronika ogranicza pobór prądu, żeby fon się nie zagotował. Z drugiej strony akcesoria (np. ładowarki QC) są duuuużo tańsze, niż Dash Charge.

 

 

 

Edytowane przez R_ade_K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Muszę oddać żonie moją MI5, jak myślicie kupując mi note 2 będę bardzo klnął. Odrazu mówię że MI6 odpada ponieważ nie ma jacka. A ja używam dość porządnych AKG.

Sprawa druga, czy telefon się mocno grzeje czy można powiedzieć - standardowo?

Dzięki

 

PS czy MI5X

Edytowane przez Adrianus1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Adrianus1980 napisał:

Sprawa druga, czy telefon się mocno grzeje czy można powiedzieć - standardowo?

Po pierwsze: "klął", a nie "klnął"; "Od razu", a nie "Odrazu". Warto czasami zaufać korekcie przeglądarki...

Po drugie, Mi Note 2 jest bardzo wydajny, więc zmianę z Mi5 odczujesz na niewielki plus. Podobnie z dźwiękiem, bo Mi Note ma nowszy procesor, więc i kodek audio nowszy.

Telefon grzeje się tylko nieznacznie przy ładowaniu. W codziennym użytkowaniu nie jest to zauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo rozczarowany z przejścia Mi Note Pro na Mi Note 2 Global. Fakt faktem może chodzi szybciej ale ma na tyle dużo minusów że żałuję, że go kupiłem. Sama jakość wykonania jest tragiczna. Telefon w pierwszym tygodniu bez szkła przez samo wyciąganie z kieszeni strasznie się porysował( wyglądał dużo gorzej od mojego wcześniejszego Mi Note Pro którego kupiłem w momencie premiery). O dziwo szkło za 30zł z allegro jest dużo wytrzymalsze na zarysowania niż sam ekran. Ogólnie te zagięcia ekranu nie robią takiego wrażenia jak w samsungu a dodatkowo nie są w żaden sposób wspieranie przez soft. Jasność ekranu jak i sama jakość wyświetlacza są na bardzo niskim poziomie. Przy wybraniu niskiej jasności widać dość mocno ziarno.

Co do minusów pewnie jeszcze by się coś znalazło ale zostawiam już ten temat.

Jak dla mnie jedynym plusem względem Mi Note Pro jest to, że mam tutaj większą baterię i jest w stanie wytrzymać jeden dzień średniego użytkowania.

 

@EDIT

zapomniałem o najważniejszym. Nie wiem czy ja nie potrafię tego znaleźć czy po prostu tego nie ma ale brakuje funkcji obsługi w rękawiczkach którą posiadają telefony nawet za 300zł. Dla mnie jest to bardzo uciążliwe gdyż często w pracy muszę zdejmować rękawice, żeby do kogoś zadzwonić czy odpisać

Mam nadzieje, że niedługo wyjdzie Mi 7 bo mam już dość tego telefonu

Edytowane przez 4MaticPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Na Gearbest Mi note 2 z kuponem można zgarnąć już za 1072zł i zastanawiam się czy jednak nie kupić mi note 2, chciałem mi5, ale w sumie dałbym jeszcze jedną szanse większemu bratowi, być może lepiej będzie mi się go trzymać niż Redmi note 3 pro, czy moje aktualne Remi Pro które mają metalowe plecki i nie trzymają się pewnie w dłoni.

Majster Pirzu podczas recenzji narzekał na aparat, szczególnie duże szumy w kiepskich warunkach. Czy coś w aktualizacji softu zmieniło się z aparatem ? Jeszcze kwestia zagiętego ekranu, Czy poza wizualnym efektem jest jakaś dodatkowa funkcjonalność dla krawędzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zawsze możecie zainstalować MIUIPolska i mieć MIUI9 już teraz. Zresztą MIUI9 rewolucyjnych zmian nie wnosi, delikatnie dłużej trzyma bateria i dochodzi obsługa dwóch aplikacji naraz. W słabszych telefon zauważalny jest też wzrost wydajności.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was serdecznie. Jestem tu nowy na forum i wogóle w świecie Xiaomi :). Nigdy nie miałem urządzeń tego producenta. Wcześniej użytkowałem Nexusy, Oneplus`y  i Mate 7 oraz ostatnio Mate 8. Już mnie znudziły i chciałem strasznie sobie sprawić telefon z Miui. Wybór padł na Xiaomi Note 2. Od wczoraj go mam i bardzo mi się podoba :). Powoli go ogarniam. Wielka zaleta to jest lekki i niesamowicie wygodnie leży w dłoni.

Kupiłem go w promocji za 1050zł z kodem zniżkowym ze strony: https://www.facebook.com/groups/1974691856142256/?ref=group_header fajna grupa swoją drogą. Bo u nas ten telefon to aż 1.6k wzwyż. Ja mam wersję 4gb i mi to styknie :)

Na razie chyba podziałam na tym oryginalnym systemie. By sie nauczyć i poznać tajniki Miui. Założyłem konto na Xiaomi itp.  Szkoda, że nie ma możliwości zmiany wyglądu ikon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś namieszałeś, zwykła poczta to Unregistered/Registered Air Mail i to dostarcza w kraju Poczta Polska, a Priority Line to zapakowany kontener do UK i stamtąd wiezie DPD (tej opcji nie było przez dłuższy czas przy telefonach), ewentualnie zwykły kurier - szybko, ale z dodatkowymi kosztami w pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn to zamawiał mój ojciec dla siebie, ale ze ma tylko jedna reke sprawna to jednak jest mu telefon za duży.. Wtem ja skorzystałem :) . A mi mówił że wybrał tę metode którą opisałem. Dlatego widocznie przekręcił no ale doszło. Widocznie wysłał zwykłym darmowym. .Wiem, że szło przez Austrie. 

Wczesniej miałem i nadal mam Mate 8.. Ale jednak pójdzie na sprzedaż. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...