Skocz do zawartości

Mi Note 2 - Dyskusja ogólna


art12

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie piszcie sobie na PW bo zaraz i ja będę chciał dostać szybciej niż czekać do 15 grudnia :)

A moja opinia? Jeszcze go nie mam ale biorę bo ma podczerwień, i jest na dwie karty. Gdyby s7 edge był na dwie karty i miał podczerwień to została by tylko kwestia ceny jak dla mnie. Ogólnie dobrze że rośnie konkurencja.

Edytowane przez Sołtys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brunerus Sprzedawca sprawdzony więc możesz brać :) tylko jeśli już to seller's shipping method, powinieneś ominąć VAT. Ewentualnie, https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi-note-2--qualcomm-snapdragon-821-235ghz-4gb-ram-64-rom-8630.html masz trochę taniej i weź ubezpieczenie od VAT :)
Wersja 6/128 jest za 595$

Tapatalking Swiftem z Mi Note 2 6/128


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z IBG:
The difference of this one with global verison Xiaomi Note 128GB ROM lies in that it doesn't possess so many bands that make your travel around the world conveniently like the global ones. 

W Pl zwykła wersja w zupełności wystarczy.

Tapatalking Swiftem z Mi Note 2 6/128

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawię się moim nowym mi notem i już mnie powoli szlag trafia. Telefon jest ładny, to fakt, ale to jak działa w tym telefonie ekran dotykowy, to jest jakaś tragedia. Czasem kiedy próbuję wejść w jakąś aplikację, szczególnie jeśli próbuję szybciej uderzyć palcem, to zamiast uruchomić apkę, przechodzi na kolejny pulpit. W pewnym momencie 5 razy z rzędu próbowałem wejść w pliki i za każdym razem zmieniał mi pulpit. Metodą prób i błędów doszedłem do wniosku, że ekran jest za czuły i kiedy lecę palcem powiedzmy z lewej strony ekranu i uderzam w apkę z prawej strony, to ekran odbiera mikro przesunięcie palca w prawo i zamiast interpretować to jako próbę wejścia, to widzi to jako próbę przejścia na lewy pulpit.

Z tego samego powodu mam problemy żeby wejść za pierwszym razem w jakieś opcje, abo zmienić zakładkę. Dla przykładu "Galeria" i przechodzenie między zakładkami "Albumy" i "Zdjęcia", kiedy zaczynam skakać szybciej palcem po tych zakładkach (raz jedna, raz druga), to co jakiś czas jakąś gubię. Im szybciej, tym oczywiście więcej gubię. Moim zdaniem to wina zbyt śliskiego i czułego ekranu. Dla porównania wziąłem redmi 3 mojej córki i tam wszystko chodzi jak bajka, mogę sobie walić palcem w ekran jak szybko chcę i zawsze redmi zinterpretuje to prawidłowo. W mi note, to porażka. Żałuję, ze wziąłem ten telefon na firmę, bo najchętniej bym go zwrócił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u siebie na Mi5 i faktycznie - mam to samo, przynajmniej jeśli chodzi o galerie, też mi 'nie łapie', choć widocznie tak musi być, no bo np pisze teraz na klawiaturze i nie mam żadnych przyciec, spowolnien. W codziennym użytkowaniu też nie mam żadnych problemów z szybkością i dotykiem, więc nie wiem...

Napisane z Xiaomi Mi5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u ciebie przy wchodzeniu w apki? Zawsze wchodzisz bez problemu, czy zdarza się, że zmienia ci pulpit? U mnie tak średnio na 10 wejść w jakąś aplikację raz przechodzi mi na inny pulpit. I tak jest lepiej niż wczoraj, przypuszczam, że uczę się już troszeczkę inaczej stukać palcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u ciebie przy wchodzeniu w apki? Zawsze wchodzisz bez problemu, czy zdarza się, że zmienia ci pulpit? U mnie tak średnio na 10 wejść w jakąś aplikację raz przechodzi mi na inny pulpit. I tak jest lepiej niż wczoraj, przypuszczam, że uczę się już troszeczkę inaczej stukać palcem.

Zawsze wchodzę bez problemu, tylko że właśnie tak jak mówisz - kwestia moze przyzwyczajenia, po prostu jestem już 'nauczony' Xiaomi i nie mam z użytkowaniem problemów. Gdybyś wziął mojego Mi5 to wtedy byś ewentualnie porównał. Generalnie podejrzewam, że wszystko masz okej, tylko... Dziwi mnie tylko to, że na córki Redmi 3 twierdzisz, że jest dużo lepiej...

Napisane z Xiaomi Mi5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wg mnie nie jest takie problematyczne. Można się nauczyć. Gorzej z ekranem. Ten OLED... Już lepiej było dać prosty IPS z Mi5 i tylko zakrzywione szkło. Zobacz jak brzydko wyglądają gradienty i przejścia z czarnego koloru do innego odcienia. Owszem piękna czerń ale już wolałbym świecący-czarny z IPS niż te gradienty w OLED. No i przy niskiej jasności widać na ekranie ziarno nie wiem strukturę OLEDa czy jak.

Wysłane z mojego Mi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...