Skocz do zawartości

Mi box 4


cieplykubek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupowałem na aliexpress, ale wysyłka z Hiszpanii. Kilka dni i miałem, bez ryzyka VAT.
Odtwarzacz jest super, szybki, wyszukiwanie głosowe, uruchamia się w ułamku sekundy i jeszcze nie zaliczył zwiechy.
Zasięg wifi jest ok, a jest kilka ścian od routera, stremuje filmy i działa jakby miał dysk lokalny.
Jestem b zadowolony

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2017 o 04:04, mini21 napisał:

Witam.

Chciałem się poradzić odnośnie zakupu Mi Box 4k.

Jakiś czas temu miałem jakiegoś chińczyka MxIII czy jakoś tak.

Ogólnie działało, ale nie do końca.

Stąd kilka pytań:

1. Czy działa Wam Showmax?

2. Czy działa TVP VOD?

3. Kodi - jak to w tej chwili wygląda? Gdzieś czytałem że przestała działać wtyczka do oglądania polskich kanałów (nie pamiętam nazwy). Ale czy są jakieś wtyczki które umożliwiają oglądanie programów które są w apce typu TVN Player?

4. Kupować będę z Allegro (jakoś tak mam większe zaufanie) - znalazłem sprzedawcę www_PL-GSM_pl - czy miał ktoś może jakieś doświadczenie, kupował u niego?

5. Jak działa Chromecast? Bo nie do końca wiem?

6. Używa ktoś Plex do streamingu z PC?

7. Czy 8 GB wbudowanej pamięci to nie za mało? Czy da się to jakoś rozszerzyć?

8. Root - jak to wygląda, czy się da (i czy jest sens - chociażby dla Adblock'a)?

Wybaczcie, że wyszło ich aż tyle, ale mam mały mętlik i nie mogę podjąć decyzji czy kupić go, czy nie.

Ad. 1 - Tak, doskonale
Ad. 2 - Apka TVP VOD  zainstalowana na Miboxie ma usunięty dostęp do vod względem tej samej apki zainstalowanej na smartfonie,  niby wszystko działa a w praktyce masz dostęp tylko do wiadomości dot. programów typu Voice of Poland
Ad.3  - TVP Player śmiga z Kodi, ale zanim go odpalisz to minie dużo czasu względem korzystania z dedykowanych apek dla androida i android tv. Póki co jesteśmy skazani na TVN playera z kodi
Ad. 4 - Osobiście polecam bezpośredni zakup w chińskim sklepie z Priority Line lub Priority Direct Mail, ew. chiński sklep + europejski magazyn
Ad. 7 - Korzystam z pendriva grzybka 64 GB usb 3.0 (chociaż mibox obsługuje tylko usb 2.0)

/Apka CDA działa również b. dobrze. Oczywiście do apek z androida niedostępnych w sklepie dla android tv potrzebujesz myszki / touchpada

 

Screenshot_20171023-101108.png

Edytowane przez CebulowyJanusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz.

Kurde, straszny mam z tym mętlik.

Z jednej strony przydało by się, bo mój tv ma bardzo słaby smart (choć akurat tvn player odbiera, tylko zrywa połączenie), a z drugiej ktoś namieszał mi w głowie "po co Ci to" i teraz się waham.

Jeszcze jedno pytanie - gdyż znalazłem w necie takie rozwiązanie...

Jak wiadomo MI TV Box nie ma wejścia na kabel ethernet... Wyjściem z tej sytuacji jest hub z takowym wejściem (coś ok. 60 zł jak czytałem) - kto z Was korzysta z takiej opcji i jak to się sprawdza? Czy net przez kabel tak połączony jest dużo szybszy niż przez wifi (które stoi 2,5 metra dalej w tym samym pokoju)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2017 o 11:04, mini21 napisał:

Dzięki jeszcze raz.

Kurde, straszny mam z tym mętlik.

Z jednej strony przydało by się, bo mój tv ma bardzo słaby smart (choć akurat tvn player odbiera, tylko zrywa połączenie), a z drugiej ktoś namieszał mi w głowie "po co Ci to" i teraz się waham.

Jeszcze jedno pytanie - gdyż znalazłem w necie takie rozwiązanie...

Jak wiadomo MI TV Box nie ma wejścia na kabel ethernet... Wyjściem z tej sytuacji jest hub z takowym wejściem (coś ok. 60 zł jak czytałem) - kto z Was korzysta z takiej opcji i jak to się sprawdza? Czy net przez kabel tak połączony jest dużo szybszy niż przez wifi (które stoi 2,5 metra dalej w tym samym pokoju)?

 

MiBox to mój jeden z najlepszych chińskich zakupów, naprawdę ma świetną funkcjonalność i zdecydowanie przedłuża życie telewizora (o ile ma chociaż FHD), będziesz zadowolony :)

Ethernet bezie potrzebny tylko w szczególnych przypadkach, u mnie z kilkunastu metrów od routera streamy w 1080 działają bez zacięć, nie wiem jak w 4K (ogranicza mnie TV)

60 zł? To  chyba w PL, z CN od 2$ no name po 10$ za Ugreena z usb 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 pytania.

Czy Wasze Mi Box'y 4k w ustawieniach są opisane jako MIBOX3?

Bo tak mam w systemie oraz w Google Play z poziomu PC pokazuje mi Xiaomi MIBOX3.

I drugie - jaką dostaliście ładowarkę?

Ja dostałem z wejściem UK i do tego adapter, choć na filmach widzę że w zestawie dołączane są "nasze".

Kupiłem w PL na allegro od mispot.

 

Edytowane przez mini21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki qln - to chociaż tu odetchnąłem, bo już się martwiłem że dostałem jakąś inną wersję.

Zdziwiony byłem bo w necie oglądałem filmiki to jedni dostawali takie kolorowe pudełko (pomarańczowe) inni takie... zwykłe, ale wszędzie była wtyczka normalna.

Kupiłem go na allegro żeby mieć pewność, że to "nasza" dystrybucja, a nie sprowadzony z chin... i mieć jakąś gwarancję (bo nie wiem jak wygląda serwis).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kornac napisał:

Netflix ponoć działa na tym sprzęcie a jak HBO Go?

 

6 godzin temu, mini21 napisał:

Netflix działa - jest nawet preinstalowany.
HBO nie ma w sklepie - nie wiem jak przy instalacji ręcznej z pliku apk.

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka
 

Te tematy są już rozpracowane na tym forum. Posprawdzajcie zamiast ciągle tylko spamować 

Screenshot_20171123-164908.thumb.png.59e87fad8da4c52c201296a51cff259f.png

Edytowane przez CebulowyJanusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2017 o 22:13, zqqc napisał:

Mam pytanie do użytkowników, czy mieliście problem z odczytem plików z dysków zewnętrznych podłączonych pod USB w Mi Boxie? Chciałem używać tego urządzenia do oglądania filmów z dysku ale niestety Mi Box nie widzi zawartości dysku. Czy pamięci podłączane do Mi Boxa powinny być formatowane w jakimś konkretnym systemie plików?

ten sam problem 

pojawia się okno ze podłączono dysk Ale nie można wejść w zawartość

 

ktoś może coś Czy trzeba reklamować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, przymierzam się do kupna Mi Boxa pod koniec tego roku, na początku przyszłego, Ale nie wiem jaką wersję (chyba tą 4K bo jest najnowsza, Ale nie wiem bo się nie znam zbytnio na tym) czy może poczekać aż wyjdzie jakiś nowy np z 16 gb pamięci (czy ktoś może wie coś). Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do tego sklepu. Czy wysyłka jest z Europy i nie ma dopłat celnych? Jak jest z gwarancją czy jest producenta w Polsce czy musze wysyłać do Chin?

https://www.lightinthebox.com/pl/xiaomi-3-official-international-version-eu-amlogic-s905x-android-tv-box-ram-2-gb-rom-8-gb-quad-core-wifi-802-11n-bluetooth-4-1_p5715677.html

Czy ktoś ma link do jakiejś promocji z wysyłka z europy bez dodatkowego cła?

Pozdrawiam

Edytowane przez Marcin3
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

kupiłem MiBox 4k. Chce podpiąć pod niego PenDrive ale on chce formatować PenDrive w swoim standardzie plików. Sformatowałem go ale jak podłączam do Windowsa to PenDrive już nie widać. Z Windowsa nie mogę wgrać plików na ten PenDrive bo nie ten system plików, ma ktoś jakiś pomysł jak to zrobić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem cala te strone i tak:

1. Kodi dziala wysmienicie, jest duzo wtyczek do ogladania polskiej zarowno platnej jak i bezplatnej telewizji, do tego wszystkie inne pozwalajace na ogladanie filmow i seriali online

2. Pendrive odczytuje bez problemu poprzez mx playera, kodi badz explorera (ze sklepu)

3. Polecam kupic do niego klawiature najlepiej taka mini z touchpadem

4. Roota brak i mozna zapomniec o nim - aby pozbyc sie reklam polecam pelna wersje adguard a do przegladania neta firefoxa z dedykowanym dodatkiem adguard i dogranymi subskrypcjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...