Skocz do zawartości

Statystyki zużycia baterii


bergmen

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnim czasie strasznie szybko schodzi mi bateria. Aktualnie po 2 dniach używania i włączonym ekranie przez godzine mam tylko 38% baterii. Ma ktoś podobnie ? Zainstalowany FB Lite (ponoć nowy FB zjada dużo baterii ale tu różnicy nie ma) jak i starsza wersja messengera. Da się jakoś sprawdzić co dokładnie zjada tak baterie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam,

Tel kupiony w sobotę, 28.01. Aktualizowany do MIUI8. Wersja systemu 6.0.1. Po włączeniu miał 82% naładowania. Telefon doładowałem przez 15 minut, przed jazdą na rowerze. Bałem się że padnie przez 2 godziny jazdy. Poniedziałek/wtorek czas rozmów ok 3-4godzin (gdzie znaleźć licznik rozmów?) I to są moje wyniki. Proszę o ocenę

Screenshot_2017-01-31-15-27-39-622_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-01-31-15-27-56-538_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-01-31-15-28-05-992_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-01-31-15-28-29-731_com.miui.securitycenter.png

Zasięgi sieci różne, w domu znacznie gorszy, w pracy 800m od BTS Plusa. Co widać po jasnych zielonych polach. Na wykresie widać, że aktualizacja wciągnęła sporo baterii. Więc pewnie dziś bym miał z 18% nie 9% baterii. Niestety nie widać ile GPS zjadł, miałem wyłączony sygnał po wyłączeniu ekranu. Dopiero po powrocie do domu się zorientowałem, ale wyszło fajnie - rekord jazdy rowerem - 14km ze średnią prędkością 166km/h :)

Edytowane przez grathon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, HappyChetos napisał:

Wersja MIUI GLOBAL 8.1.1.0(MALMIDI). Wczesniej posiadałem wersje MIUI GLOBAL 8.1 i bateria byka bardziej wytrzymała. Macie jakieś propozycje jak to naprawić ?

bd3509a843200f1fd74320487e196e05.jpg

fc64782e55f74c53f1d60021e7e7f9cd.jpg

2cb03912ff18871538fe3248f8180836.jpg

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Sugeruję używać mniej telefonu wszystko jest w porządku zużycie na poziomie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie do początku tego miesiąca zużycie baterii było rewelacyjne.

Bateria przy umiarkowanym przeglądaniu internetu na wifi, rozmowach, pisaniu smsów itp. wytrzymywała przykładowo od poniedziałku, do czwartku ( 3 dni 18 godz 53 min)

Przez noc zużycia praktycznie nie było, czasami zdarzało się 1%- 3%

Czas na włączonym ekranie dobijał do 11 godzin !

To była norma przy każdym ładowaniu.

Wszystko się zmieniło, kiedy z początkiem miesiąca zmieniłem numer telefonu, włożyłem nową kartę micro sim.

Teraz  na obecną chwilę wyniki przedstawiają się następująco:

1 dzień 20 godz. 59 min zostało - 16% baterii 

Ekran 31 %   włączony; 7 godz 11 min 

Przez noc duże spadki od 10% do 13%

Nigdy wcześniej się tak nie zachowywał, nic nie było zmieniane. Wersja android 6.0.1, MIUI Global 8.1. (MALMIDI)

Czy realnym jest, że to właśnie nowa karta sim ma taki wpływ na szybsze zużycie baterii ?

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michaelwaut napisał:

Ale tylko numer, czy operatora też? 

 

Całkiem nowa karta z orange i nowy numer. Stary operator, to też był orange, karta z 2010 roku, były z nią problemy.

2 godziny temu, michaelwaut napisał:

 Jak nie korzystasz z LTE to ustaw sobie 3g w ustawieniach. U mnie np. LTE w Play to porażka, więc na kij ma mi szukać zasięgu.

 

Dokładnie chodzi o : <Ustawienia karty sim> <Preferowany typ sieci> ?

Miałem ustawione <Preferowane sieci 3G>    zmieniłem na     <Tylko sieci 2G (oszczędza baterię)>

Zobaczymy jakie będą efekty.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Eh. Trudne pytanie aczkolwiek pod kątem baterii polecam ten rom 6.11.10 ma najlepsze osiągi, na najnowszym romie bateria trzyma również bardzo dobrze. Ale..... jednak lineage os na ten telefon ma nieporównywalnie lepsze osiągi od miui. Wstrzymane ale to tylko na xiaomi.eu więc i analogicznie na china developer. Na miui global jest chyba wszystko normalnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...