Jump to content

Smart Home od Xiaomi

Recommended Posts

To poczekamy na Twoje działania :)

Odnośnie xiaomi - to nie widziałem takiego sterownika. Jedyne co jest smart włącznik - https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Smart-home-Aqara-Smart-Light-Control-ZiGBee-Wireless-Key-switch-and-Wall-Switch-Via-Smarphone/32761798246.html?spm=2114.40010508.4.8.UPdYs2

ale on nie kontroluje kolorów/jasności. Ja mam np żarówki połączone z smart switchem (tym za 5,6 USD) - ale tylko ustawione on/off. Można ustawić tak aby za każdym wciśnięciem (do wyboru 1, 2, long) zmieniać jasność lub chyba kolor albo inną scenę np wschód słońca albo zmierzch. 

• Like 1
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

changelog masz na stronie moda, wrzuc w google translator mozliwe parowanie z roznymi regionami, wlasna automatyzacja, mozliwosc latwej podmiany pluginow, wyciete reklamy, itp. co do samego parowania

Podgląd plików, RTSP, zmiana czasu - https://github.com/samtap/fang-hacks https://www.youtube.com/watch?v=piFTctdxZ1I&google_comment_id=z13yhrubutrpy5yar04ch1ph5ub1ddxiiks0k  

Małe uzupełnienie na temat bramki Xiaomi w wersji na EU. Nazywa się Mi Control Hub. model: DGNWG05LM. Wszystkie różnią się tylko cyframi w nazwie modelu. 05 dla EU (chyba najnowsza), 02 dla Chin a na

Posted Images

13 godzin temu, milenium17 napisał:

To poczekamy na Twoje działania :)

Odnośnie xiaomi - to nie widziałem takiego sterownika. Jedyne co jest smart włącznik - https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Smart-home-Aqara-Smart-Light-Control-ZiGBee-Wireless-Key-switch-and-Wall-Switch-Via-Smarphone/32761798246.html?spm=2114.40010508.4.8.UPdYs2

ale on nie kontroluje kolorów/jasności. Ja mam np żarówki połączone z smart switchem (tym za 5,6 USD) - ale tylko ustawione on/off. Można ustawić tak aby za każdym wciśnięciem (do wyboru 1, 2, long) zmieniać jasność lub chyba kolor albo inną scenę np wschód słońca albo zmierzch. 

Kolego, a czy mógł byś dokładnie sprawdzić czy za pomocą tego przycisku da się faktycznie ustawić przykładowo jeden klik to rozjaśnienie, a dwa razy przygaszenie światłą ? Ja mam na razie u siebie i testuje, czujnik do drzwi/okien, czujnik ruchu, czujnik temperatury, socketa, przycisk ten tani, oraz czarny Universal IR Remote Controller

10 minut temu, Maciejwr napisał:

Kolego, a czy mógł byś dokładnie sprawdzić czy za pomocą tego przycisku da się faktycznie ustawić przykładowo jeden klik to rozjaśnienie, a dwa razy przygaszenie światłą ? Ja mam na razie u siebie i testuje, czujnik do drzwi/okien, czujnik ruchu, czujnik temperatury, socketa, przycisk ten tani, oraz czarny Universal IR Remote Controller

Tu masz zrzuty. 

Screenshot_2016-12-22-20-46-03.png

Screenshot_2016-12-22-20-45-55.png

Screenshot_2016-12-22-20-45-36.png

Później dodajesz reguły - time laps, timer itp... :)

• Like 1

Mi się udało uzbierać 44 urządzenia :)

Odnośnie Agary - tego nie wiem. I tak mam wciąż zabawę z co chwila nową wersją MIHome. Coś naprawiają, coś knocą jak ostatnio 3.10.6 lub ..9 gdzie nie było powiadomienia alarmu na telefon. teraz jest 3.10.10 ale jeszcze nie wgrywałem.... :) i w kółko muszę instalować pluginy :)

Edited by milenium17
1 minutę temu, milenium17 napisał:

Mi się udało uzbierać 44 urządzenia :)

Ja niestety kiedyś kupiłem żarówki Milight do których mam pilota, ale niestety Universal IR Remote Controller nie klonuje wciskanych przycisków w tym pilocie :( Tak samo mam problem z boxem minix x8 do którego mam pilota i też niestety nie mogę zczytać wciskanych przycisków :( 

Na przełomie lutego marca przeprowadzamy się do swojego nowego domku i tak już planuje jak sobie go usprawnić ;) Chciałbym wstępnie "zrezygnować" z kontaktów do światła w łazience oraz w kuchni i korytarzach (przynajmniej tych podstawowych). Dodatkowo tak jak wspomniałem zamontować podłogówkę elektryczną i podłaćzyć ją do czujek xiaomi. Szukam jeszcze innych ciekawych inspiracji ;)

Szkoda, że niedostępny...

Jak myślicie czy Smart Ultrasonic Humidifier będzie też działał jak dodamy olejków eterycznych ? W tej chwili mam taki zwykły nawilżacz powietrza do którego dodaje olejek i jest ładny zapach w domu...

23 minuty temu, Maciejwr napisał:

Szkoda, że niedostępny...

Jak myślicie czy Smart Ultrasonic Humidifier będzie też działał jak dodamy olejków eterycznych ? W tej chwili mam taki zwykły nawilżacz powietrza do którego dodaje olejek i jest ładny zapach w domu...

Na dniach mają przyjść czujniki temperatury i wilgotności, jak będzie mała wilgotność to pomyśle od nawilżaczu od xiaomi.

A co do gniazdek to wielka szkoda.

4 godziny temu, Mielcar napisał:

Ma ktoś z Was może tłumaczenie do ustawień paska RGB yeelight w Mi Home? Niestety chińskie znaczki są. Robię scenę z czujnikiem ruchu, krzaczki trochę utrudniają.

Też szukam.

Na razie trzeba zrobić zrzut ekranu + tłumacz google :) 

4 godziny temu, Mielcar napisał:

Ma ktoś z Was może tłumaczenie do ustawień paska RGB yeelight w Mi Home? Niestety chińskie znaczki są. Robię scenę z czujnikiem ruchu, krzaczki trochę utrudniają.

tu masz po rosyjsku:

http://4pda.ru/forum/lofiversion/index.php?t661250-220.html

działają wtyczki bo przetestowałem, po angielsku działających wtyczek nie znalazłem,

te powinny działać ale u mnie nie działa:

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/9599-Xiaomi-Έξυπνο-Σπίτι-Mi-Smart-Home-3-9-5-GR-EN/?pageNo=1&s=8c5af127763fef1ef43f301ad1b141db0a8eeddd

Edited by paulek768

Koledzy. Czy macie jakiś pomysł jak to wykonać przy pomocy urządzeń od Xiaomi taki efekt

. Domyślam się, że można zastosować czujke ruchu i kupić na każde schody taśme LED od MI, do tego ustawić sekwencje na opóźnienie co 1-2 sekundy... ale koszt takiej inwestycji patrząc na ceny taśmy są niedawekwatne do gadżetu. Jakieś inne pomysły ?

No raczej się nie da bo czujka ma wyłączenie po 1 minucie. Chyba że 2 czujka u góry żeby wyłączyła oświetlenie. 3 musiałaby się włączać gdy schodzisz i 4 żeby się wyłączyło. Taśma LED z aliexpress za 1 USD i gniazdko Xiaomi na każdy schodek. Trochę taniej ale i tak drogo :) no i czy by zadziałało :)

Edited by milenium17
49 minut temu, milenium17 napisał:

No raczej się nie da bo czujka ma wyłączenie po 1 minucie. Chyba że 2 czujka u góry żeby wyłączyła oświetlenie. 3 musiałaby się włączać gdy schodzisz i 4 żeby się wyłączyło. Taśma LED z aliexpress za 1 USD i gniazdko Xiaomi na każdy schodek. Trochę taniej ale i tak drogo :) no i czy by zadziałało :)

Faktycznie za dużo kombinowania i koszty heh nie wiele mniejsze pewnie ;)

Stacja pogodowa. 

Z tego co rozumiem, potrzebny tu jest jeszcze 'gateway'. A nie ma czegoś podobnego co dałoby się podłączyć pod wifi i MiHome/MiJia? 

Nie potrzebuję żadnych interakcji z innymi urządzeniami, chodzi mi wyłącznie o pokazywanie temperatury. 

Drugie pytanie, jak sobie radzi ta stacja na zewnątrz? 

Wszytskiego dobrego forumowicze w Nowym Roku :)

Wczoraj udalo mi sie zainstalowac "Domoticza" i podlaczyc do niego czujki z xiaomi. Wszytsko dziala jak nalezy :) Jak by kogos to interesowalo to ciekawy temat na sterowanie przez przegladarke.

Domoticz.png

16 godzin temu, Maciejwr napisał:

Wszytskiego dobrego forumowicze w Nowym Roku :)

Wczoraj udalo mi sie zainstalowac "Domoticza" i podlaczyc do niego czujki z xiaomi. Wszytsko dziala jak nalezy :) Jak by kogos to interesowalo to ciekawy temat na sterowanie przez przegladarke.

Domoticz.png

Happy New Year !!!

A działa w obrębie Wifi tylko czy nie?

Edited by milenium17
4 godziny temu, milenium17 napisał:

Happy New Year !!!

A działa w obrębie Wifi tylko czy nie?

Jeżeli przkierujesz router na ip twojego komputera to mozna spokojnie sie zalogowac z zewnatrz na strone http://adresipzewnetrzny:8080 . u mnie dziala. Plus tego taki ze wstepnie rozwiazalem problem z poprzedniego mojego postu dotyczacego zarowek Milight. W Domoticzu da się podpiąć czujki z xiaomi oraz z mi light :) Super... czekam teraz tylko na ten router wifi do mi light i bede testowal.

To jest przez to że masz ustawiony czas na Chiny. Jak zmienią na EU to będzie ok, jak zmienią :)

A mam pytanie - próbował ktoś ustawiać alarm przez smarta gateway jako scenę na konkretną godzinę? Coś mi nie działa. MiHome ver 3.10.16.

• mrosi changed the title to Xiaomi smart plug basic - nie działa zdalne sterowanie przez wifi/lte