Skocz do zawartości

REDMI PRO - Dyskusja ogólna


Jacky

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, plus napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie 

Czy mogę wgrać MIUI 6.12.29 jeśli obecnie mam 7.2.9 bezpośrednio przez TWRP czy wymagane są jakieś dodatkowe kroki?

Zrób to przez Twrp, ale z advanced wipe z zaznaczeniem 4 punktów (dalvik, cache, system, data, czyli z utratą wszystkich danych), nie robi się "downgrade" tak jak aktualizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!
Po raz pierwszy na forum i po raz pierwszy na androidzie więc proszę o wyrozumiałość.


Moja krótka historia smartfonologii:
Pierwszym smartfonem była Nokia Lumia 520 na Win 8 i przez rok chodziła całkiem dobrze ale z czasem zaczęła zwalniać ale męczył też zbyt mały ekran 4".
Potem przez ponad rok czasu pracowałem na Blackberry Z30 na BB OS10, który jest może dość ubogi w aplikacje ale chodził bez zarzutu, szybko i gdyby nie to, że został zalany, to nie zmieniałbym telefonu ani systemu na inny.
Ponownie więc spróbowałem szczęścia na Win 8, tym razem z Lumią 640 XL ale niestety porażka w kwestii szybkości pracy, kopiowania tekstu, no i przeglądarki internetowej. Wytrzymałem z tą Lumią zaledwie miesiąc!
Zdecydowałem się na kolejną tzw lepszą chińszczyznę (mam znakomity player DAC Fiio X5 oraz klawiaturę mechaniczną Obins Anne pro) i kupiłem Xiaomi Redmi Pro, który prezentuje się pięknie a wręcz luksusowo ale druga strona medalu jest taka, że stawiam dopiero pierwsze kroki na  androidzie i jak na ten moment, jest to dla mnie bardzo bogaty w przeróżne aplikacje i bajery system ale jak na tą chwilę dość mało przyjazny i mało przejrzysty. Ciekaw jestem czy po miesiącu to się zmieni, bo tyle sobie daję czasu na oswojenie. Mam więc kilka pytań w związku z nowym telefonem a chyba raczej systemem.
1. Czy w tym telefonie rzeczywiście nie ma konkretnego przycisku wstecz, który powracałby do poprzedniej pozycji w aplikacjach, folderach i innych funkcjach?
2. Skrzynka sms za każdym razem się wyłącza i zawsze trzeba ją uruchamiać 2 razy. Co z tym zrobić?
3. Jak ustawić wybrane zdjęcie z albumu na tapetę?

 

Dziękuję za wszelkie pomocne odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, generalnie miui dla początkujących użytkowników Androida może przytłaczac,to chyba najbardziej rozbudowana nakładka, ale spokojnie, na pewno się odnajdziesz i polubisz.
Nic nie piszesz o tym jaki masz soft, na 99% masz syfmiui. Musisz odblokować bootloader i wrzucić TWRP i xiaomi.eu/ miuipolska na niego. Na tym co teraz używasz mogą trafiac się błędy i braki w tłumaczeniu

Wysłane z Lenovo P2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejście z Windows na Androida jest początkowo trudne - przyzwyczajenie do kafelków (moim zdaniem świetnych) siedzi w człowieku bardzo mocno ;) Mnogość ustawień, aplikacji bywa przytłaczająca, ale wydaje mi się, że tydzień lub dwa i będziesz czuć się jak w domu.

Ad 1: przycisk "wstecz" jest po prawej stronie od guzika domowego i raczej nie stwierdziłem, by działał on jakoś inaczej niż w Windows

Ad 2: może to być kwestia "syfmiui" zainstalowanego przez majfrenda, gdyż nie powinno się nic takiego dziać. Osobiście i tak polecam zmianę domyślnej aplikacji obsługującej SMSy na coś innego, np. Textra

Ad 3: Wchodzisz w ustawienia, tapety. Wybierasz, czy chcesz tapetę na ekran startowy lub pulpit. Zobaczysz listę wbudowanych tapet. Na dole po prawo jest przycisk z plusem, tamtędy poprzez galerię lub eksplorator znajdujesz swój plik z tapetą i gotowe. Jeśli widzisz coś po chińsku i automatycznie przenosi Cię do "sklepu" z obrazkami, to czeka Cię wymiana systemu na xiaomi.eu

Podaj dokładny numerek wersji zainstalowanego u Ciebie systemu (ostatnia pozycja w ustawieniach). Dłubanie z wgrywaniem innego ROMu jest rzeczą dosyć bolesną, szczególnie po wcześniejszych doświadczeniach z praktycznie bezobsługowym Windowsem, ale znajdziesz dużo tutoriali na ten temat chociażby tutaj :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rychubil napisał:

Witam wszystkich!
Po raz pierwszy na forum i po raz pierwszy na androidzie więc proszę o wyrozumiałość.


Moja krótka historia smartfonologii:
Pierwszym smartfonem była Nokia Lumia 520 na Win 8 i przez rok chodziła całkiem dobrze ale z czasem zaczęła zwalniać ale męczył też zbyt mały ekran 4".
Potem przez ponad rok czasu pracowałem na Blackberry Z30 na BB OS10, który jest może dość ubogi w aplikacje ale chodził bez zarzutu, szybko i gdyby nie to, że został zalany, to nie zmieniałbym telefonu ani systemu na inny.
Ponownie więc spróbowałem szczęścia na Win 8, tym razem z Lumią 640 XL ale niestety porażka w kwestii szybkości pracy, kopiowania tekstu, no i przeglądarki internetowej. Wytrzymałem z tą Lumią zaledwie miesiąc!
Zdecydowałem się na kolejną tzw lepszą chińszczyznę (mam znakomity player DAC Fiio X5 oraz klawiaturę mechaniczną Obins Anne pro) i kupiłem Xiaomi Redmi Pro, który prezentuje się pięknie a wręcz luksusowo ale druga strona medalu jest taka, że stawiam dopiero pierwsze kroki na  androidzie i jak na ten moment, jest to dla mnie bardzo bogaty w przeróżne aplikacje i bajery system ale jak na tą chwilę dość mało przyjazny i mało przejrzysty. Ciekaw jestem czy po miesiącu to się zmieni, bo tyle sobie daję czasu na oswojenie. Mam więc kilka pytań w związku z nowym telefonem a chyba raczej systemem.
1. Czy w tym telefonie rzeczywiście nie ma konkretnego przycisku wstecz, który powracałby do poprzedniej pozycji w aplikacjach, folderach i innych funkcjach?
2. Skrzynka sms za każdym razem się wyłącza i zawsze trzeba ją uruchamiać 2 razy. Co z tym zrobić?
3. Jak ustawić wybrane zdjęcie z albumu na tapetę?

 

Dziękuję za wszelkie pomocne odpowiedzi i pozdrawiam.

Ja polecam pobrać apkę o nazwie "Samouczek MiuiPolska" tam masz wszytko opisane oraz odpowiedzi na wiele pytań, najpierw także poczytaj forum, bo tak jak kolega @tpawel prawdopodobnie masz nie "oryginalny" soft Miui (nazywany także jako syfMiui), który stwarza problemy nawet doświadczonym użytkownikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

 

Jak na ten moment to punkty 1 i 3 zostały rozwiązane, jeszcze tylko ta nieszczęsna skrzynka SMS, którą wolałbym usprawnić, niż ściągać kolejną aplikację (preferuję instalowanie tylko koniecznych aplikacji - zależy mi na szybkości działania systemu).

Co do softu, to w informacjach o telefonie znalazłem takie dane:

- Wersja Android - MRA68K

- Poziom poprawek zabezpieczeń Androida - 2016.10.03

- Wersja MIUI - MIUI Global 8 / Stabilna 8.0.4.0 (LXKCNMA)

Mam oczywiście polskie tłumaczenie, nawet wymienieni są trzej polscy współtwórcy, czy w związku z tym muszę coś zmieniać? Czy to dobry soft, czy tzw syfmiui?

 

Muszę jeszcze dopytać, gdyż pewna terminologia jest mi jeszcze obca:

2 godziny temu, tpawel napisał:

Musisz odblokować bootloader i wrzucić TWRP i xiaomi.eu/ miuipolska na niego.
 

Co to jest bootloader i TWRP, no i gdzie to znaleźć w telefonie?

 

P.S. Czy da się zmienić kolor czcionki lub podświetlanie tekstu w okienku pisania wiadomości? Mam białą czcionkę na białym tle i słabo to widać.

Czy można też zwiększyć rozmiar tej czcionki?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za obfitą lekturę, choć nadal nie jestem pewien czy mój soft wymaga wymiany czy tylko jakiegoś odblokowania?

Jeszcze jedno - za każdym razem, kiedy się włącza, dostaję powiadomienie o wiadomości w skrzynce głosowej a nic nie ma. Czy to też jest związane z problemem tego bootloadera?

Edytowane przez Rychubil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz śmieciowy ROM niestety i musisz go zmienić. Na większość modeli xiaomi jest global rom w którym jest język polski. Redmi pro niestety nie wychylił o głowy poza Chiny więc xiaomi tego softu nie robiło. Sprzedawcy chcąc zachęcić potencjalnych kupujących spoza Chin przygotowują swoje softy, które nie wiadomo tak naprawdę co mają w sobie i działają różnie. Dla tych modeli trzeba flashować xiaomi.eu

Wysłane z Lenovo P2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Będę to pomału rozpracowywał.

Chciałbym jeszcze ponowić zapytanie: Czy da się zmienić kolor czcionki lub podświetlanie tekstu w okienku pisania wiadomości? Mam białą czcionkę na białym tle i słabo to widać. Czy można też zwiększyć rozmiar tej czcionki?

Edytowane przez Rychubil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Będę to pomału rozpracowywał.
Chciałbym jeszcze ponowić zapytanie: Czy da się zmienić kolor czcionki lub podświetlanie tekstu w okienku pisania wiadomości? Mam białą czcionkę na białym tle i słabo to widać. Czy można też zwiększyć rozmiar tej czcionki?

A jaką masz wogole klawiaturę? Pewnie w jej ustawieniach jest taka opcja

Wysłane z Lenovo P2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cointreau napisał:

Jaki macie kolor swojego Redmi Pro? Jak wiemy szary jest droższy od złotego, dlatego zastanawiam się nad kupnem dla żony tego drugiego koloru. Ma ktoś z Was właśnie taki model? Jak wrażenia?

Ja mam złoty, i jak dla mnie świetnie się prezentuje w takim kolorze, wcześniej zakupiłem biały, ale jednak po białym Mi4 ten kolor mi się znudził, i odsprzedałem jako nowy :)

A tu zdjęcia mojego egzemplarza 

http://tufotki.pl/G9ZdQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam problem przeszukiwałem różne strony i nic nie znalazłem to forum też całe przeczytałem ale nikt chyba się nie spotkał z takim problemem, otóż przy kolejnej instalacji miui eu będąc w TWRP nie pokazują się pliki na karcie sd a także usb a jestem już po wyczyszczeniu systemu i nie chcę uceglić RP może jakieś pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wojtekmarchewka napisał:

Ja mam złoty, i jak dla mnie świetnie się prezentuje w takim kolorze, wcześniej zakupiłem biały, ale jednak po białym Mi4 ten kolor mi się znudził, i odsprzedałem jako nowy :)

A tu zdjęcia mojego egzemplarza 

http://tufotki.pl/G9ZdQ

Faktycznie ładny ten kolor...taki jej kupię. Co ciekawe, zaczynam się do niego przekonywać i widzę, że byłbym w stanie kupić taki kolor również dla siebie.

Niepokoi mnie jedna kwestia...Na zdjęciu 18 widać wyraźnie, że nazwy ikon są niewyraźne. Czy miałeś tutaj problem ze złapaniem ostrości przy robieniu zdjęcia, czy też faktycznie ten brak ostrości występuje w Redmi Pro? Sprawdziłem na swoim Redmi 3 Pro i nawet pod większym kątem nie ma możliwości, aby ikonki były aż takie nieostre. W Redmi Pro mamy wyświetlacz lepszy (OLED), więc jakim cudem występuje taki efekt?

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cointreau napisał:

Faktycznie ładny ten kolor...taki jej kupię. Co ciekawe, zaczynam się do niego przekonywać i widzę, że byłbym w stanie kupić taki kolor również dla siebie.

Niepokoi mnie jedna kwestia...Na zdjęciu 18 widać wyraźnie, że nazwy ikon są niewyraźne. Czy miałeś tutaj problem ze złapaniem ostrości przy robieniu zdjęcia, czy też faktycznie ten brak ostrości występuje w Redmi Pro? Sprawdziłem na swoim Redmi 3 Pro i nawet pod większym kątem nie ma możliwości, aby ikonki były aż takie nieostre. W Redmi Pro mamy wyświetlacz lepszy (OLED), więc jakim cudem występuje taki efekt?

Kolor naprawdę jest świetny :)

Co do  ostrości zdjęcia nr 18, to są dwa powody takie. Pierwszy mniej ważny to zdjęcie zrobione niechlujnie Redmi 3s, drugi najbardziej istotny to, na ekranie jest jeszcze fabryczna matowa folia, i zapewniam cię że to główna przyczyna :D .  Obraz w moim złotym Pro, jest ostry jak żyleta, zdjęcia są mieszane raz ekran jest z folią matową, a niektóre zdjęcia przedstawiają model z nałożonym złotym szkłem pełnym.

Gdzie kupujesz RPro?

 

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś się napalił na wersję 7.2.16 to informuję że:

- NADAL nie działa dioda powiadomień informująca o rozładowanym akumulatorze

- NADAL w aplikacji Mi Pilot brak jest pilotów do telewizorów gdy jest włączony dostęp do internetu

 

Ciekawe co jeszcze przestało działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojtekmarchewka napisał:

Kolor naprawdę jest świetny :)

Co do  ostrości zdjęcia nr 18, to są dwa powody takie. Pierwszy mniej ważny to zdjęcie zrobione niechlujnie Redmi 3s, drugi najbardziej istotny to, na ekranie jest jeszcze fabryczna matowa folia, i zapewniam cię że to główna przyczyna :D .  Obraz w moim złotym Pro, jest ostry jak żyleta, zdjęcia są mieszane raz ekran jest z folią matową, a niektóre zdjęcia przedstawiają model z nałożonym złotym szkłem pełnym.

Gdzie kupujesz RPro?

Uspokoiłeś mnie :)

Jeśli chodzi o zakup, to widzę, że możliwości są ograniczone. Biorę pod uwagę Goldway'a oraz ibuygou.com, ale na chwilę obecną nie mają dostępnego tego modelu, tak więc pozostaje chyba tylko Goldway...No chyba, że zasugerujesz inne rozwiązanie?

Jakiego etui używasz? Czy to jest może silikon Nillkin Nature? Jeśli tak, to jak tu jest z jakością (grubością, ochroną) telefonu ?

 

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojtekmarchewka napisał:

Kolor naprawdę jest świetny :)

Co do  ostrości zdjęcia nr 18, to są dwa powody takie. Pierwszy mniej ważny to zdjęcie zrobione niechlujnie Redmi 3s, drugi najbardziej istotny to, na ekranie jest jeszcze fabryczna matowa folia, i zapewniam cię że to główna przyczyna :D .  Obraz w moim złotym Pro, jest ostry jak żyleta, zdjęcia są mieszane raz ekran jest z folią matową, a niektóre zdjęcia przedstawiają model z nałożonym złotym szkłem pełnym.

 

Potwierdzam -ostrość ekranu  żyleta, pełne szkło na zdjęciach to mocolo czy luanke?

31 minut temu, @GUTEK@ napisał:

Jakby ktoś się napalił na wersję 7.2.16 to informuję że:

- NADAL nie działa dioda powiadomień informująca o rozładowanym akumulatorze

- NADAL w aplikacji Mi Pilot brak jest pilotów do telewizorów gdy jest włączony dostęp do internetu

 

Ciekawe co jeszcze przestało działać.

Trzeba się wyleczyć od instalacji na szybkości piątkowych update, lepiej poczekać jak faktycznie coś będzie  na +. Ja wróciłem  do romu ze stycznia-all śmiga więc szkoda czasu na ciągłe zabawy restore w twrp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, cointreau napisał:

Uspokoiłeś mnie :)

Jeśli chodzi o zakup, to widzę, że możliwości są ograniczone...Biorę pod uwagę Goldway'a oraz ibuygou.com, ale na chwilę obecną nie mają dostępnego tego modelu, tak więc pozostaje chyba tylko Goldway, no chyba, że coś zasugerujesz innego?

Jakiego etui używasz? Czy to jest może silikon Nillkin Nature? Jeśli tak, to jak tu jest z jakością (grubością, ochroną) telefonu ?

 

Etui dostałem w gratisie przy zakupie w IBG, jest ono identyczne jak wymieniony przez Ciebie Nillkin, jest bardzo miękkie i cieniutkie i ma takie same zaślepki. Staram się nie rzucać nim :D , ale raz upadł na kant z ok 50cm i jak na razie nic się nie stało :). Uważam go za bardzo dobry wybór, nie zasłania ładnego dizajnu i chroni to co ma chronić. Goldway to na dzień dzisiejszy najlepszy wybór, sam u niego wziąłem dwa modele na handelek :P

27 minut temu, chaos666 napisał:

Potwierdzam -ostrość ekranu  żyleta, pełne szkło na zdjęciach to mocolo czy luanke?

Jeszcze Luanke, Mocolo odsprzedałem a zostało mi jeszcze gratisowe od IBG (wydaję mi się najlepsze) Bonaier, najmniej przyciemnia oraz te kropki są ledwo widoczne i zostawiony ślad palców na szkle szybko z niego znika. Opakowanie i dodatki do tego szkła też są takie premium :D bardzo grube i sztywne opakowanie, dobrej jakości szmatka. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat tej firmy

IMG_20170217_121550.jpg

 

 

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cointreau napisał:

Właśnie jakie są Twoje wrażenia odnośnie tego szkła Mocolo?

Między Luanke a Mocolo nie widzę różnicy, oba mają widoczne kropeczki pod światło, myślę że w słoneczne letnie dni będzie to przeszkadzało, Mocolo jest troszkę mniej dymione (przyciemnione) dobrze znosi mazanie palcem, cenowo wychodzą podobnie, dlatego nie ma co się spodziewać rewolucji, między jednym a drugim, Niestety Mocolo ze wszystkich szkieł które miałem jest najgrubsze

Mocolo 0,33

Bonaier 0.3

Luanke 0.26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, tpawel napisał:


Wygląda na to że xiaomi zaczyna nas przygotowywać do premiery redmi pro 2.
Czyli nie ma co aktualizować że starszych wersji

Wysłane z Lenovo P2
 

Akurat z Mi Pilot, rozjechanymi uprawnieniami to chyba globalnie po wszystkich modelach polecieli. Z diodą powiadomień to też ktoś pisał że na innym modelu przestało działać. Więc to nie tylko błędy w Redmi Pro tylko w ogóle w tej wersji MIUI. Ciekawe czy ta wersja stabilna 8.2 która zaczyna być wypuszczana od paru dni też jest taka zabugowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie mnie też jakie są wasze odczucia odnośnie przycisku "home"? Ani żona, a ni ja, nigdy nie mieliśmy telefonów z takim rozwiązaniem.

wojtekmarchewka> Widzę, że wcześniej miałeś Mi4 (bez przycisku "home"), więc jak do tematu podchodzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2017 o 10:06, tpawel napisał:

Jeszcze raz dzięki za ten link - bardzo pomocny. Czekam teraz na monit akceptujący moją prośbę o odblokowanie bootloadera.

Póki co, to nadal nie mogę znaleźć opcji zmiany podświetlenia okienka pisania wiadomości. Czy ktoś wie gdzie i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cointreau napisał:

Ciekawie mnie też jakie są wasze odczucia odnośnie przycisku "home"? Ani żona, a ni ja, nigdy nie mieliśmy telefonów z takim rozwiązaniem.

wojtekmarchewka> Widzę, że wcześniej miałeś Mi4 (bez przycisku "home"), więc jak do tematu podchodzisz?

Do przycisku podchodzę naturalnie, jest dodatkową opcją, ale i tak mam ustawione że działa dotykowo, czyli dokładnie tak jak w każdym telefonie dotykowy "home"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2017 o 12:23, Rychubil napisał:

Dzięki. Będę to pomału rozpracowywał.

Chciałbym jeszcze ponowić zapytanie: Czy da się zmienić kolor czcionki lub podświetlanie tekstu w okienku pisania wiadomości? Mam białą czcionkę na białym tle i słabo to widać. Czy można też zwiększyć rozmiar tej czcionki?

Cześć :) też jestem tu nowy, mam Redmi Pro od tygodnia bodajże, i jestem na świeżo z tym.
Rozmiar czcionki zmieniasz w ustawieniach -> wyświetlacz/ekran (mam po angielsku, u mnie jest DISPLAY) -> Wielkość tekstu (u mnie text size - masz S, M, L, XL, XXL itd).

Klawiatura od Xiaomi wg mnie jest okropna. Używam klawiatury google - Gboard. Do zainstalowania w google play. Gorąco polecam, naprawdę dobra jest (przede wszystkim jak w ustawieniach włączysz sobie 'pokaz podział klawiszy').

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi pro jak narazie spoko,mam tego z helio x25 ale jest problem jest prawdopodobnie virus na nakladce LABEL to ten notatnik!
Ktos tez go zauwarzyl?przez dr.web nie da się go usunąć!!
Help!

Gesendet von meinem Redmi Pro mit Tapatalk

Redmi pro jak narazie spoko,mam tego z helio x25 ale jest problem jest prawdopodobnie virus na nakladce LABEL to ten notatnik!
Ktos tez go zauwarzyl?przez dr.web nie da się go usunąć!!
Help!

Gesendet von meinem Redmi Pro mit Tapatalk


54e443b5d112f3f6c42f535be4c07487.jpg

3a3a18a8f687754fd6ddc7850aea8aec.jpg

Gesendet von meinem Redmi Pro mit Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...