Skocz do zawartości

REDMI PRO - Dyskusja ogólna


Jacky

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, byłem już zdecydowany na zakup Mi5 3/64 w wersji czarnej. Zależało mi na IBG ze względu na gwarancje z prawdziwego zdarzenia jednak oni nie posiadają już czarnych wersji. Zacząłem się zastanawiać nad Redmi Pro. Jeżeli chodzi o naszego "budżetowca" to dużo traci względem Mi5? Duże różnice między wydajnością i jakością zdjęć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marteo, co do zdjęć to nie wypowiem się bo nie jestem fanem mobilnej fotografii. Co się tyczy wydajności to najważniejsze pytanie do Ciebie- do czego telefon ma Ci służyć, jakie są Twoje priorytety i czego oczekujesz od Smartfona. Wszak każdy z nas inaczej wykorzystuje możliwości telefonów =) jeśli nie jesteś nalogowym graczem a telefon jak większości populacji służy Ci głównie do rozmów i czasem do map, internetu czy muzyki to uwierz że nawet Redmi 3 Cie zadowoli =)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marteo napisał:

Witajcie, byłem już zdecydowany na zakup Mi5 3/64 w wersji czarnej. Zależało mi na IBG ze względu na gwarancje z prawdziwego zdarzenia jednak oni nie posiadają już czarnych wersji. Zacząłem się zastanawiać nad Redmi Pro. Jeżeli chodzi o naszego "budżetowca" to dużo traci względem Mi5? Duże różnice między wydajnością i jakością zdjęć?

Na temat wydajności, już Ci wszystko powiedział kolega @santos Co do zdjęć, powiem ci z tego co czytałem, bo z własnego doświadczenia nie mogę, ponieważ nie posiadałem MI5 i z tego co wyczytałem, to moja opinia jest taka, że jeszcze w rodzinie Xiaomi nie powstał telefon, nawet  dorównujący MI5. Jeżeli chodzi o jakość zdjęć Redmi Pro, to można porównać z MI4, Mi4c, jeżeli chodzi o wydajność urządzenia mi w zupełności wystarcza :)

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sadzicie o tym, pojdzie bez cla bo Komorniki puściły czy, bedzie vat bo wawa zatrzymala.

P.S Da sie jakos wczesniej wystąpić o odblokowanie bootloadera czy musze znac numer imei do tego? Sorki nie czytalem dokladnie na ten temat :-D Moze napisac do sprzedawcy o imei jesli potrzebny?

Wysłanie przesyłki 2016-12-04 04:32 SINGAPORE SAL
Nadejście przesyłki 2016-12-10 17:59 WER Warszawa
Zatrzymanie przez urząd celny 2016-12-11 15:23 WER Warszawa
Wysłanie przesyłki 2016-12-11 20:57 WER Warszawa
Nadejście przesyłki 2016-12-12 02:38 WER Komorniki
Wysłanie przesyłki 2016-12-12 14:01 WER Komorniki
Nadejście przesyłki 2016-12-12 14:49

UP Poznań 2

 

Edytowane przez Macin1207
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośbę o odblokowanie możesz napisać wcześniej. Taki wniosek "przypisany jest" do konta xiaomi a nie numeru imei telefonu =)

Pytanie do Panów Wojtka i TPawła, na których romach siedzicie? Ja jestem na 6.12.1 i jedyny bug jaki do tej pory zaobserwowałem to wywala aplikacja szukaj (przeciagniecie palcem w górę). Jest nieoczekiwane zamknięcie i albo anuluj albo zgłoś. Reset tel nie pomaga. Pisałem i w wątku o romie i do Acida, niestety odpowiedzi nie mam jeszcze. Wy też tak macie? Jest sposób jakiś na to czy tylko liczyć że update naprawi problem?

Edytowane przez santos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie, brać wersję Redmi Pro 3/32 czy dopłacać 3/64 względem procesora x25?  Jest duża różnica? Zastanawiałem się jeszcze nad wersją "special" 4gb/128

I ciężko mi zdecydować czy 3/32 wystarczy?

Edytowane przez dawiddd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Macin1207 napisał:

Panowie co sadzicie o tym, pojdzie bez cla bo Komorniki puściły czy, bedzie vat bo wawa zatrzymala.

P.S Da sie jakos wczesniej wystąpić o odblokowanie bootloadera czy musze znac numer imei do tego? Sorki nie czytalem dokladnie na ten temat :-D Moze napisac do sprzedawcy o imei jesli potrzebny?

Wysłanie przesyłki 2016-12-04 04:32 SINGAPORE SAL
Nadejście przesyłki 2016-12-10 17:59 WER Warszawa
Zatrzymanie przez urząd celny 2016-12-11 15:23 WER Warszawa
Wysłanie przesyłki 2016-12-11 20:57 WER Warszawa
Nadejście przesyłki 2016-12-12 02:38 WER Komorniki
Wysłanie przesyłki 2016-12-12 14:01 WER Komorniki
Nadejście przesyłki 2016-12-12 14:49

UP Poznań 2

 

Kolego @robi173 nie wprowadzaj w błąd :P to że przesyłkę ma na poczcie jeszcze o niczym nie świadczy. Wiemy tylko tyle że przesyłka zwolniona jest z UC, opłata Vat mogła być ( nie musi ) naliczona z deklaracji sklepu, więc wtedy urząd się nie kontaktuję się, tylko nalicza co swoje a opłatę uiszcza się u listonosza przy odbiorze, Tak że dopóki nie odbierze paczki, to nie może być pewny czy nie ma opłaty, tym bardziej kolega @marcin1207 mieszka  w dość pechowym miejscu dla takich przesyłek, ponieważ WER Komorniki tak że posiada swój UC, ale bądźmy dobrej myśli :D

2 godziny temu, santos napisał:

Prośbę o odblokowanie możesz napisać wcześniej. Taki wniosek "przypisany jest" do konta xiaomi a nie numeru imei telefonu =)

Pytanie do Panów Wojtka i TPawła, na których romach siedzicie? Ja jestem na 6.12.1 i jedyny bug jaki do tej pory zaobserwowałem to wywala aplikacja szukaj (przeciagniecie palcem w górę). Jest nieoczekiwane zamknięcie i albo anuluj albo zgłoś. Reset tel nie pomaga. Pisałem i w wątku o romie i do Acida, niestety odpowiedzi nie mam jeszcze. Wy też tak macie? Jest sposób jakiś na to czy tylko liczyć że update naprawi problem?

Tak, także mam taki problem i co dziwne zaczęło się nagle bo przez jakiś czas działało na romie MIUI MIUI 6.11.10, późniejsza aktualizacja do MIUI 6.12.1 niestety dalej z tym błędem, mi to nie przeszkadza bo akurat tego najmniej używam

1 godzinę temu, dawiddd napisał:

Witam. Mam pytanie, brać wersję Redmi Pro 3/32 czy dopłacać 3/64 względem procesora x25?  Jest duża różnica? Zastanawiałem się jeszcze nad wersją "special" 4gb/128

I ciężko mi zdecydować czy 3/32 wystarczy?

Jak poszukasz dobrze u zaufanych w Chinach, to nie tylko nie dopłacisz, ale jeszcze zyskach kupując wersję 3/64, bo nie raz wersja High Edition jest tańsza od wersji Standard Edition

Edytowane przez wojtekmarchewka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i lipton :(

Zatrzymanie przez urząd celny 2016-12-13 07:36 PP Poznań P102
Zatrzymanie przesyłki w cle 2016-12-13 08:45 PP Poznań P102

 

Z tego co się zdążyłem zorientować to statusy wskazują że vat na 100% już doliczono, pewnie na paczce była podana prawdziwa kwota, z resztą to nie istotne. Najważniejsze jest teraz to co się z nią stanie? Przyjdzie do mnie i zapłacę listonoszowi czy będę czekał za tymi wszystkimi dokumentami, da się to jakoś sprawdzić, albo przyspieszyć? Bo nie wiem czy mam gdzieś dzwonić czy co począć, a nie ukrywam troszkę mi się spieszy :D. Btw. w razie czego wszystkie dokumenty im potrzebne wysyłam mailowo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Macin1207 napisał:

No i lipton :(

Zatrzymanie przez urząd celny 2016-12-13 07:36 PP Poznań P102
Zatrzymanie przesyłki w cle 2016-12-13 08:45 PP Poznań P102

 

Z tego co się zdążyłem zorientować to statusy wskazują że vat na 100% już doliczono, pewnie na paczce była podana prawdziwa kwota, z resztą to nie istotne. Najważniejsze jest teraz to co się z nią stanie? Przyjdzie do mnie i zapłacę listonoszowi czy będę czekał za tymi wszystkimi dokumentami, da się to jakoś sprawdzić, albo przyspieszyć? Bo nie wiem czy mam gdzieś dzwonić czy co począć, a nie ukrywam troszkę mi się spieszy :D. Btw. w razie czego wszystkie dokumenty im potrzebne wysyłam mailowo?

 

Czekaj, nic w okresie przedświątecznym nie przyspieszysz, a jeszcze możesz zirytować już zirytowanego urzędnika :D, co teraz to już loteria, jak się przyczepią do zbyt niskiej kwoty, wyślą Ci pismo, a ty możesz odpisać już mailowo, jeżeli wezmą kwotę z paczki, będziesz miał do zapłaty listonoszowi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, jutro rusza Galileo. Okazuje się że nowe Qualcommy mają wbudowaną obsługę. Ciekawe jak będzie z Mediatekiem, może też będą obsługiwać albo wyjdzie jakaś aktualizacja fw.

http://www.spidersweb.pl/2016/12/galileo-lepszy-gps.html

http://www.rmf24.pl/nauka/news-galileo-juz-zlokalizowany-od-jutra-oficjalnie-dziala,nId,2321948

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Macin1207 napisał:

Dzisiaj przyszło pismo z celnego z deklaracją, mail z dokumentami już wysłany, więc teraz tylko czekać aż puszczą mój telefonik i będę mógł się nareszcie stać pełnoprawnym członkiem tego forum i posiadaczem telefonu Xiaomi :P Dzięki za pomoc panowie :D

Ja czekam od 2 grudnia na telefon który siedzi w celnym ;) pismo dostałem 7, natychmiast wysłałem im niezbędne dokumenty i nic. 13.12 dzwoniłem do celnego, otrzymałem informacje że już załatwili wszystkie formalności a telefon wysłali 9.12.2016. Do dziś cisza :? Dodam jeszcze że identyczny telefon zamówiony tydzień później który ominął cło mam już w domu od tygodnia ;D Miłego czekania

Edytowane przez deamone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam od niedawna PRO X20/3/32. Z moich obserwacji zauważyłem również drenaż baterii gdy telefon przestawiony jest na automatyczny wybór sieci. Pomaga ustawienie na 2G, jak ktoś nie potrzebuje na tą chwilę.
Udało mi się zrobić zgodnie z opisem na forum mixa tj. mam dwie karty SIM i microSD. Potwierdzam że działa choć na początku nie chciało i nagle samo zatrybiło. Kart SIM nie szlifowałem.

Jedynie co mnie wkurza to brak 5Ghz na wi-fi.


Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ile procent schodzi Ci na godzinę ta bateria? Ja mam cały czas ustawione 4G i automatyczny wybór sieci, do tego WiFi, BT, synchronizacje MiFit, Mi Band Tools, K-9 Mail, Deliveries i Meta Widget. Przez noc ja wiem teraz z 6% schodzi bateria. Drenaż baterii to ja miałem jak miałem ukrytą sieć WiFi, bo jest jakiś błąd w sobie, ale chyba na poprawę nie ma co liczyć bo tylko jakieś pierdoły zmieniają w kolejnych wydaniach, a nie naprawiają zgłaszanych błędów.

Dwie karty SIM + SD oczywiście działa, ja jednak wole za 12,30zł wymienić w razie czego kartę SIM niż płacić kilka/kilkanaście razy więcej za wymianę całego slotu przez wpychanie na siłę zbyt mocno odstającej karty. Sam nawet piszesz, że już coś jest nie tak ze slotem bo na początku nie chciało działać. A jak z głową zeszlifujesz to i nic się karcie nie stanie.

Edytowane przez @GUTEK@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to odczucie subiektywne. Dałem sobie paskowe zużycie baterii i widziałem że idzie szybciej jak miałem ustawienie na 4G automat. Karty to Orange i T-Mobile. Co do mixa. Wchodzić wchodzi tylko troszkę ciasno jest.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tpawel napisał:


Ale rozrozniasz mb/s od mB/s? :)

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Okej, mój błąd. Niezbyt umiem to rozróżnić. Jak robię "speedtesty" na stronach (Tak wiem one są zakłamane itp), to pokazuje: Download 32 Mb/s i Upload 7Mb/s. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gamchor napisał:

Okej, mój błąd. Niezbyt umiem to rozróżnić. Jak robię "speedtesty" na stronach (Tak wiem one są zakłamane itp), to pokazuje: Download 32 Mb/s i Upload 7Mb/s. 

Ja mam także jakiś problem. Internet mam 20 Mb, speedtest pokazuje 17 Mb/s ,  plik testowy ściąga ok 20 Mb/s, a w apce YouTube problem z odtworzeniem 720p, problem gdzieś leży u mnie w routerze, bo w pracy przy 4 Mb jest dobrze, o nie wiem gdzie leży problem bo nic nie zmieniałem, a na Mi4 było dobrze i na Pc także jest w porządku

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasięgu, to jestem niesamowicie zaskoczony. Posiadając Lumie 920 i Ulefona (wiem tutaj dobrego zasięgu nie powinienem się spodziewać), Redmi Pro czyni cuda. W mojej małej miejscowości, w tym samym miejscu w domu mogę śmiało oglądać filmy na YT w jakości 1080p, gdzie w tamtych musiałem odpowiednio trzymać telefon żeby móc oglądać w 480p. Mimo braku pasma B20, zwykłe 3G robi robotę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojtekmarchewka napisał:

Ja mam także jakiś problem. Internet mam 20 Mb, speedtest pokazuje 17 Mb/s ,  plik testowy ściąga ok 20 Mb/s, a w apce YouTube problem z odtworzeniem 720p, problem gdzieś leży u mnie w routerze, bo w pracy przy 4 Mb jest dobrze, o nie wiem gdzie leży problem bo nic nie zmieniałem, a na Mi4 było dobrze i na Pc także jest w porządku

Ja sprawdzałem wszędzie, Dom, Szkoła nawet Autobus i nic maks 500kb/s. Gdzieś czytałem na forum odnośnie Mi5 że trzeba jakieś pliki podmienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze Redmi Pro też się mocno nagrzewają ? Przesiadłem się z Note 3 Pro ze snapem i jestem trochę zdziwiony. Ale wolę to niż skrzypiące plastikowe wstawki w Note 

Moj Telefon jest aż podejrzanie chlodny.
Na jakim Romie siedzisz?

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...