Acid

Jak zainstalować fastboot/ADB?

Recommended Posts

Witam mam problem z instalacją na mi4c. Chciałem wgrać xiaomieu. Normalnie wszystko działa gdy włączam fastboot to pokazuje się adroid, ale jak wpisuję w wierszu poleceń  fastboot devices  to nic się nie dzieje. 
Już sobie poradziłem. Problemem był sterownik, który sam się aktualizował do nowszego, który nie działał. ;-)

Edited by Eilip999
Poradziłem sobie.

Problemem może być sterownik. Tak jak napisał kolega wyżej. Wejdź w manager urządzeń przy podpiętym telefonie w trybie fastoobt i zobacz czy jest taka pozycja: Android Bootloader Interface

5 godzin temu, virusek90 napisał:

Problemem może być sterownik. Tak jak napisał kolega wyżej. Wejdź w manager urządzeń przy podpiętym telefonie w trybie fastoobt i zobacz czy jest taka pozycja: Android Bootloader Interface

Jest takowa pozycja. Nie ma żadnej ikonki przy niej. Czyli jest OK ? A dwa to jakie mieliście ROM-y przed zmianą na polski ? Ja mam Globala i słyszałem opinie że z globalem jest problem. 

Edited by pietrek 801

Nie koniecznie. Może być że jest jakaś nowsza wersja. Spróbuj przywrócić poprzednią wersję sterownika, albo reinstalacja minimal_adb_fastboot

Po wejsciu we włąściwości Android Bootloader Interface jest napisane że wersja sterownika jest 11.2.0 a data starowniaka 2015. 

a wersję minima adb fastboot posiadam 1.4.2. Szukam starszej wersjii

adb fota.jpg

Ale co Ty jeszcze chcesz osiągnąć przecież Ci pokazało że masz podpięty telefon w trybie fastboot.

Wysłane z mojego Mi-4c

@pietrek 801 chcesz uzywac komend adb w trybie fastboot? Chyba troche pomieszales, adb uzywasz w momencie podpiecia telefonu w trybie debugowania, komend fastboot w trybie fastboot, tak jak pisze @slimdick wszystko działa Ci prawidłowo, nie wiem czego szukasz dalej i po co szukasz starszej wersji, zostaw tak jak jest;)

23 godziny temu, kamillm napisał:

@pietrek 801 chcesz uzywac komend adb w trybie fastboot? Chyba troche pomieszales, adb uzywasz w momencie podpiecia telefonu w trybie debugowania, komend fastboot w trybie fastboot, tak jak pisze @slimdick wszystko działa Ci prawidłowo, nie wiem czego szukasz dalej i po co szukasz starszej wersji, zostaw tak jak jest;)

Czego szukam ? Nie mogę go odblokwać poprzez program miui unlock. Mam zgode z xiaomi. Dochodzi do 50 procent i wywala błąd. I szukam problemu

Temat chyba pogmatwałem.  Od czego jest wyszukiwarka na forum. Znalazłem temat podobnyy do mojego. Powinien on pomóc. Dzieki za pomoc

Edited by pietrek 801

Witam, mam ten sam problem ze sterownikami ADB, po wpisaniu komendy adb fastboot nie wykrywa telefonu, wersja ADB 1.42. jak temu zaradzić?

Witam, mam ten sam problem ze sterownikami ADB, po wpisaniu komendy adb fastboot nie wykrywa telefonu, wersja ADB 1.42. jak temu zaradzić?

Nie ma takiej komendy, proste.

Wysłane z MI5

10 minut temu, Ardyjan napisał:

Bląd z mojej strony, chodzi oczywiscie o komende "adb devices" po jej wpisaniu pojawia sie blad sterownika...

A jak podepniesz tel w trybie fartboot to komenda fastboot devices go wykrywa? 

Dobrze, jak włączysz debugowanie usb w opcjach programistycznych to ta komenda adb devices też powinna zadziałać. Te sterowniki to sterowniki Googla podpisane cyfrowo i powinny się zainstalować normalnie przy instalacji pakietu. Jakby co to moge ci podesłać jakie powinny się zainstalować. U mnie ta komenda działa po podłączeniu działającego telefonu.

Apka Link2SD, inaczej nie przeniesiesz.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

wie ktoś jak przenieść aplikacje na karte sd? 

46 minut temu, Orjon napisał:

Apka Link2SD, inaczej nie przeniesiesz.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

aplikacja nie może uzyskać dostepu do katalogu root musze zainstalować root ? a żeby zainstalować root trzeba najpierw zainstalować bootloader ? jak to wyglada ? 

8 minut temu, xiaomi redmi 3s 32gb napisał:

a żeby zainstalować root trzeba najpierw zainstalować bootloader ?

Bootlader to Ty już raczej masz, bez tego nie uruchomiłbyś telefonu. Zainstaluj superSU z poziomu recovery i masz root.

14 minut temu, kamillm napisał:

Bootlader to Ty już raczej masz, bez tego nie uruchomiłbyś telefonu. Zainstaluj superSU z poziomu recovery i masz root.

jak zainstalować supersu z poziomu recovery ? nigdy tego nie robiłem jest jakiś tutorial ? 

Masz TWRP?
Pobierasz supersu, wchodzisz w TWRP, klikasz instal i wskazujesz plik. I juz

Redmi PRO by TT

34 minuty temu, xiaomi redmi 3s 32gb napisał:

jak zainstalować supersu z poziomu recovery ?

Oczywiscie pomijasz kroki z tego tutoriala ktore juz masz zrobione. Na koncu masz jak instaliuje sie supersu z poziomu recovery

Edited by kamillm

Witam,

Mam Mi5. Po kilkudniowym oczekiwaniu udało się odblokować bootloader. Natomiast problemy zaczynają się przy próbie instalacji twrp.

Próbowałem z najnowszą wersją twrp oraz poprzednią. Oczywiście twrp znajduje się w katalogu, gdzie fastboot.exe

Załączam screen.

Co może być nie tak?

dswdw.png

Odkryłem rozszerzenia plików i nazwa była poprawna, twrp.img. Postanowiłem skorzystać z drugiego komputera i tym razem było wszystko ok, więc nie dociekam już, co tam w Win10 się pochrzaniło na pierwszym komputerze. Ten problem mam rozwiązany, ale dzięki za zainteresowanie

Zainstalował się nie właściwy sterownik dla trybu fastboot, ten typ tak ma i potem niby widzi devices ale polecenia nie przechodzą

34 minuty temu, dash4 napisał:

Panowie- te sterowniki na prawdę mają 10gb czy coś mi komp wariuje?

Z linkiem jest coś nie tak. To powinno mieć 30-40Mb o ile pamiętam. Znajdź przez googla inne źródło.

Nawet nie, mniej niż 1Mb link: http://androidhost.org/rxAWF

Edited by FromWP

Już znalazłem- potrzebowałem do sprawdzenia czy mam bootloader zablokowany i oczywiście mam..wszystko false wyszło.

Czekam na zgodę teraz i jazda dalej.

Zdziwiło mnie tylko to że te stery z linku maja 10gb (od razu przerwałem pobieranie). Ale potem znalazłem inne źródło gdzie wyszło niecałe 1MB :)

Pozdrawiam

Guest
This topic is now closed to further replies.