Recommended Posts

Zapewne w pewnych warunkach może. Natomiast czy w Twoim szczególnym wypadku to nikt tego nie będzie wiedział... Na pewno musiałbyś mieć aplikację na telefonie, która odpowiednio ustawi nadajnik NFC w chwili zbliżenia.
A tak w ogóle to raczej nie jest tak, że wszystkie takie czytniki pracują w jednej technologii. U mnie w firmie wymieniali czytniki i karty, jak był zmieniany system. Zakładam więc, że stare karty właśnie ze względu na technologię były do wymiany.

Edited by Segor

2 godziny temu, wmajonez napisał:

a ktoś korzysta z HCE używając właśnie NFC w MI5?

Masz na myśli płatności zbliżeniowe? Ja tak płacę i działa ok. W moim banku było to bajecznie proste - w apce musiałem kliknąć parę rzeczy, aby stworzyli mi kartę mobilną i wszystko działało od strzału. Aby zapłacić wystarczy odblokować ekran i przyłożyć telefon do terminalu.

Edited by Segor

A w mBanku ktoś z tego korzysta? Bo HCE jeszcze nie wprowadzili. Jest jakaś inna metoda na użycie NFC z Mi5 do płatności? W systemie wykrywa aplikację mBanku do płatności ale w samej apce nie widzę możliwości zrobienia czegokolwiek.

Z MI 5

W mbanku działa jeszcze stara metoda czyli karta SIM nfc, HCE ma działać bodajże na jesień. Trzeba poczekać.

Sent using Tapatalk

• Like 1

w PeKaO też mają apkę która pomija konieczność posiadania specjalnej karty SIM (której PLAY nie zamierza wprowadzić).

do PeoPay (to ta apka) wystarczy dowolny tel z NFC  

Dnia 8.06.2016 o 18:50, Shadow2k3 napisał:

W mbanku działa jeszcze stara metoda czyli karta SIM nfc, HCE ma działać bodajże na jesień. Trzeba poczekać.

Sent using Tapatalk

Płatność przez SIM działa na MI5? Konkretnie o mBank pytam, bo mam takową kartę, ale na Nexusie 5 mi nie działało (ogólnie ta funkcja jest dostępna na wybranych telefonach, a ani MI5, ani Nexusa nie ma na liście).

ogólnie ta funkcja jest dostępna na wybranych telefonach, a ani MI5, ani Nexusa nie ma na liście

No to sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie.

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

mBank zrezygnował z SIM NFC (kart SIM NFC działają do czasu utraty swojej ważności) i przygotowuje się do HCE na jesień tylko nie wiadomo którą 😀.

Sent using Tapatalk

5 godzin temu, emarcin napisał:

No to sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie.

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Właśnie dlatego się pytałem, skoro @Shadow2k3 pisał o mBankowej SIM NFC, to myślałem że w jakiś sposób z tego udało mu się skorzystać na MI5.

Ok, pozostaje czekać na HCE :(.

Dzięki mi5 zacząłem korzystać z nfc w telefonie.  Płatności zbliżeniowe z aplikacją PeoPay to coś wspaniałego. Działa idealnie 

• Sad 1

A ja z kolei od paru dni mam problem... Widocznie coś naknocili w banku, bo terminale nie przyjmują mi płatności telefonem - pisze, żeby użyć innej karty.

Karta mobilna płatnicza w BZ WBK znów działa. Na nowym sofcie 6.7.11 ponownie (po początkowych romach miui8) działa płatność NFC. 

A udało się komus obejsc problem płatności NFC w PKO BP /Inteligo? Problem polega na tym, ze planosc zblizeniowa nie dziala na zrootowanych telefonach. Bank wprowadzic takie zabezpiecznie niby na żądanie Mastercard.

Wiem, ze są apki ktore pozwalaja oszukac aplikację (w tym wypadku IKO), ktora sprawdza, czy telefon ma roota, czy nie. Ale ponoc zadna nia dziala w 100%.

Dnia 15.07.2016 o 09:11, bikej napisał:

A udało się komus obejsc problem płatności NFC w PKO BP /Inteligo? Problem polega na tym, ze planosc zblizeniowa nie dziala na zrootowanych telefonach. Bank wprowadzic takie zabezpiecznie niby na żądanie Mastercard.

Wiem, ze są apki ktore pozwalaja oszukac aplikację (w tym wypadku IKO), ktora sprawdza, czy telefon ma roota, czy nie. Ale ponoc zadna nia dziala w 100%.

IKO nie obsługuje kart mastercard tylko VISA przy płatności przez NFC

Edited by Bobson

Dnia 22.07.2016 o 11:14, Bobson napisał:

IKO nie obsługuje kart mastercard tylko VISA przy płatności przez NFC

Jasne, jasne, "przejęzyczyłem się". Przeciez dlatego wlasnie wymieniłem swojego mastercarda na visę. No ale platnosci nie dzialaja i tak, bo mam roota.

Dodam, że płatności NFC HCE obsługuje rówież getin bank. Bardzo prosta rejestracja "wirtulanej " karty z poziomu aplikacji w telefonie. Najlepsze, że ta karta jest zupełnie bezpłatna, a za plastik trzeba płacić co miesiąc.

Dzięki mi5 zacząłem korzystać z nfc w telefonie.  Płatności zbliżeniowe z aplikacją PeoPay to coś wspaniałego. Działa idealnie 

Ile razy prosi Cię o PIN?

Gdy korzystałem z SNote 3 to nie musiałem się włączać apki i się w niej logować tylko wyskakiwał komunikat o podanie PIN.

Na Mi5 logowanie do apki i podanie PINu... Ostatnio się pomyliłem i wklikałem PIN innej karty i przeszło :/

Wysłane z Mi5 PRO

Dnia 5.08.2016 o 09:59, JusTQL napisał:

Ile razy prosi Cię o PIN?

Gdy korzystałem z SNote 3 to nie musiałem się włączać apki i się w niej logować tylko wyskakiwał komunikat o podanie PIN.

Na Mi5 logowanie do apki i podanie PINu... Ostatnio się pomyliłem i wklikałem PIN innej karty i przeszło :/

Wysłane z Mi5 PRO

No to są jaja jak na innym pinie  przeszło ;p ustawiłem,  że do 50zl bez pinu,  a tak to w terminalu go wklepuje.  W apce rzadko muszę go podawać chyba,  że kupuję coś na allegro czy gdzieś tam przez kod QR. 

Witam.

Za każdym razem kiedy próbuje zapłacić, swoim MI5 z MIUI 8 Global 6.9.1 Beta, zbliżeniowo przez NFC używając zarejestrowaną w aplikacji BZWBK Mobile kartą, wyskakuje mi aplikacja Mi Pay.

Oczywiście Mi Pay nie wspiera polskich i w ogóle europejskich banków. Mi Pay jest chyba powiązana z aplikacją MiSmartCards. Rozumiem że w ROMie MIUI Polska Mi Pay jest usunięte i jak widzę nie macie problemu z MI Pay?

Założyłem sobie konto w Getin Banku, już parę razy używałem płatności przez NFC, działa to wyśmienicie :D

A co mam zrobić gdy pokazuje mi tylko Mi Wallet w ustawieniach? 

Na najnowszym sofcie :P Kiedyś wiem że widziałem HCE... coś gdzies trzeba ustawić czy jak? :D 

7 godzin temu, Eragon napisał:

A co mam zrobić gdy pokazuje mi tylko Mi Wallet w ustawieniach? 

Na najnowszym sofcie :P Kiedyś wiem że widziałem HCE... coś gdzies trzeba ustawić czy jak? :D 

1 godzinę temu, Shadow2k3 napisał:

Ustawienia- więcej-nfc

W 6.9.15 jest HCE

Dalej nic mi to nie pomogło. Czy może mieć na to wpływ że jedno gniazdo SIM sobie programowo zjebałem? No raczej nie. Innymi słowy... ujowo urwa :P Nie mam pojęcia o co może chodzić. 

Dnia 20 września 2016 o 22:39, dominico2000 napisał:

Jest to możliwe jeśli infrastruktura zbliżeniowa działa na częstotliwości 13,56 MHz czyli np standard MiFare

Czyli dobrze rozumiem że to może być moja wina? :P