Jump to content

Recommended Posts

U mnie w PeoPay po wpisaniu czy to dobych danych, czy złych wyskakuje komunikat: Aplikacja wymaga karty SIM do działania.. Sieć działa normalnie, dzwonienie, SMS, internet.. Zastanawiam się czy to wina, iż sam przycinałem simkę z rozmiaru micro do nano, sieć PLAY..

e: wystarczyło nadać uprawnienia -,-

Edited by dam4an
  • 1 month later...
  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

W mbanku działa jeszcze stara metoda czyli karta SIM nfc, HCE ma działać bodajże na jesień. Trzeba poczekać. Sent using Tapatalk

Dzięki mi5 zacząłem korzystać z nfc w telefonie.  Płatności zbliżeniowe z aplikacją PeoPay to coś wspaniałego. Działa idealnie 

Ja mam w Alior Banku, Android Pay działa w ten sposób, że wystarczy odblokować i przyłożyć do terminala. Na ekranie wyskakuje komunikat z wizerunkiem twojej karty oraz potwierdzenie, że wszystko przeb

Posted Images

• 4 months later...

ING uruchomiło usługę HCE. Niestety nie mogę "aktywować płatności". Komuś udało się to uruchomić? Czy z odblokowanym bootloaderem będzie w ogóle to działać, czy tak jak android pay będzie zablokowane?

1 godzinę temu, Segor napisał:

ING uruchomiło usługę HCE. Niestety nie mogę "aktywować płatności". Komuś udało się to uruchomić? Czy z odblokowanym bootloaderem będzie w ogóle to działać, czy tak jak android pay będzie zablokowane?

Działa normalnie. W ustawieniach nfc mi wallet zmień na płatności hce. 

czy jak płacicie Android Payem to terminal wykrywa wam telefon "w mgnieniu oka" lub z "niestarannym przyłożeniem"? czy trzeba jakoś magicznie przyłożyć telefon do terminala lub odczekać jakiś czas?

global stable 8.2.1.0

Działa normalnie. W ustawieniach nfc mi wallet zmień na płatności hce. 

Skonfigurowałem sobie kartę w telefonie. Jak się płaci w sklepie ? Pytam konkretne o punkt opisany ma stronie ING jako " rozświetl ekran". Czy wystarczy wybudzic telefon czy musi byc wybudzony i odblokowany ?

Wysłane z MI5

21 minut temu, zielonyBB napisał:

Skonfigurowałem sobie kartę w telefonie. Jak się płaci w sklepie ? Pytam konkretne o punkt opisany ma stronie ING jako " rozświetl ekran". Czy wystarczy wybudzic telefon czy musi byc wybudzony i odblokowany ?

Wysłane z MI5

ja mam apkę getin bank. Tu muszę się zalogować i wybrać płatności hce żeby zapłacić.

Ja mam w Alior Banku, Android Pay działa w ten sposób, że wystarczy odblokować i przyłożyć do terminala. Na ekranie wyskakuje komunikat z wizerunkiem twojej karty oraz potwierdzenie, że wszystko przebiegło pomyślnie. To wszystko. Nie trzeba się starać za bardzo i przesuwać telefonem po terminalu żeby zadziałało.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

• Like 1
Ja mam w Alior Banku, Android Pay działa w ten sposób, że wystarczy odblokować i przyłożyć do terminala. Na ekranie wyskakuje komunikat z wizerunkiem twojej karty oraz potwierdzenie, że wszystko przebiegło pomyślnie. To wszystko. Nie trzeba się starać za bardzo i przesuwać telefonem po terminalu żeby zadziałało.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Masz ustawione w ust NFC na hce? I czy musiales moze instalowac aplikacje haiz?

Wysłane z mojego MI+5 przy użyciu Tapatalka

W ING tak jak kolega wcześniej wspomniał wystarczy, że telefon ma włączony ekran. Szczerze mówiąc trochę średnio odpowiada mi to, że nie musi być odblokowany. 

Ktoś kojarzy jakieś ustawienie/moduł Xposed który by to załatwił? Np włączanie NFC tylko gdy odblokowano telefon.

Ale dlaczego ? Że średnio bezpiecznie ? Że ekran nie musi być odblokowany ? Przecież to tak samo jak z kartą paypass. Ktos Ci ukradnie to w miarę możliwości natychmiast blokujesz. Tu tak samo. I tak jest bezpieczniej niż z paypass bo jednak musisz wyjąć telefon, nacisnąć przycisk power. Nikt Ci "przypadkiem" karty w telefonie nie zczyta.

Wysłane z MI5

• Like 1
3 godziny temu, zielonyBB napisał:

Ale dlaczego ? Że średnio bezpiecznie ? Że ekran nie musi być odblokowany ? Przecież to tak samo jak z kartą paypass. Ktos Ci ukradnie to w miarę możliwości natychmiast blokujesz. Tu tak samo. I tak jest bezpieczniej niż z paypass bo jednak musisz wyjąć telefon, nacisnąć przycisk power. Nikt Ci "przypadkiem" karty w telefonie nie zczyta.

Wysłane z MI5

Czy ja wiem, wystarczy że przyjdzie sms i ekran na chwile się podświetli. W portfelu noszę kilka kart więc problemu nie ma. Zresztą bardziej mi chodzi o ewentualne zgubienie telefonu. 

Nie mówię że jest to jakaś ogromna wada i przestanę przez to korzystać z aplikacji, ale jeśli jest jakaś  opcja zmiany na płacenie tylko po odblokowaniu to uważam że warto. Tymbardziej ze odblokowanie trwa moment. 

Dnia 18.03.2017 o 13:28, zielonyBB napisał:

No więc tak, sprawdzone z ING. Działa super. Wystarczy wybudzić telefon (nie musi być odblokowany) i zbliżyć telefon do czytnika. I juz. Aplikacja ING obowiązkowo w autostarcie.

Ja nadal nie jestem w stanie powiązać telefonu z kartą... Klikam w aplikacji Moje ING "Aktywuj płatności", kółko się kręci, a potem "Funkcja niedostępna"...

"Mobilny portfel" mam  ustawione na "Portfel NFC z HCE".
"Dotknij i zapłać" na "Moje ING".

1 godzinę temu, Segor napisał:

Ja nadal nie jestem w stanie powiązać telefonu z kartą... Klikam w aplikacji Moje ING "Aktywuj płatności", kółko się kręci, a potem "Funkcja niedostępna"...

"Mobilny portfel" mam  ustawione na "Portfel NFC z HCE".
"Dotknij i zapłać" na "Moje ING".

Sprawdź w Moje ING w zakładce karty czy masz "Karta Mastercard w telefonie", to ta wirtualna karta o której pisał kolega wyżej. Chociaż może być i tak że ona się z automatu daje podczas procesu powiązania z telefonem (nie pamiętam). Ja robiłem wszystko na języku angielskim w telefonie, no i bez root'a oczywiście.

5 minut temu, zielonyBB napisał:

Sprawdź w Moje ING w zakładce karty czy masz "Karta Mastercard w telefonie", to ta wirtualna karta o której pisał kolega wyżej. Chociaż może być i tak że ona się z automatu daje podczas procesu powiązania z telefonem (nie pamiętam). Ja robiłem wszystko na języku angielskim w telefonie, no i bez root'a oczywiście.

Tak mam, bo tam jest przycisk, "Aktywuj płatność". I przycisk ten służy do powiązania karty z telefonem i tego nie mogę zrobić... Status karty mam "wyłączona".

Przed chwilą wywaliłem nawet zaufaną aplikację i dodałem od nowa. Nie pomogło...

9 minut temu, Segor napisał:

Tak mam, bo tam jest przycisk, "Aktywuj płatność". I przycisk ten służy do powiązania karty z telefonem i tego nie mogę zrobić... Status karty mam "wyłączona".

Przed chwilą wywaliłem nawet zaufaną aplikację i dodałem od nowa. Nie pomogło...

Wszystkie czynności wykonujesz z poziomu telefonu (aplikacji Moje ING) czy kompa ? Bo jak chciałem to to aktywować z kompa to nie szło. Aplikacja nowa ? W sensie Moje ING a nie ING mobile ?

Android Pay - instalujesz apkę Android Pay, podpinasz kartę, którą masz w portfelu.

NFC - instalujesz apkę banku w którym posiadasz konto, odbierasz kartę wirtualną wydaną przez bank.

Tak to wygląda - jeśli nie mam racji to mnie poprawcie. Dopowiem, że obecnie Android Pay obsługują trzy banki : BZWBK, Alior,

T-mobile.

• Like 1
16 godzin temu, majdan12 napisał:

@SphunaR

Masz na myśli instalacje 

https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless-t3473445

?

Mniej więcej. Chodzi o Magisk, ale v9 i menadżerem 2.5. Tylko w tej konfiguracji działa.

• Like 1