Jump to content

Jaki rom na nowy mi4

Wojtkson
 Share

Recommended Posts

Tak ale na andku 6.0.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Spoko, i po prostu muszę z archiwum ściągnąć odpowiednią wersję wrzucić na telefon i przez updatera zrobić ? Zobaczę jak będzie się zachowywał na miui 8 i może później zmienie :)

Tak przez updater, ale cofając się a w szczególności z dev na stable będziesz już po musiał zrobić wipe cache,dalvik,data i internal storage bo będzie waliło błedami w miui. W przypadku aktualizacji nie ma tego problemu.

Zostań na miui8 :-)

Zależy mi na bardzo długim czasie pracy baterii. Myślisz że w miui 7 to osiągnę ?

Dnia 9.07.2016 o 11:49, Redmi2 napisał:

Na andku 4.4 na miui7 np na 5.11.5 lub 5.12.4 na 2 partycje. A na 6.0 to tylko na miui8 na miui7 6.0 bateria leciała szybko.

Jakbyś zamiast odrazu zabierać się do instalacji poczekał na odp i poczytał wiedzialbyś o tym.

Na 4.4 miui7 jest tylko 5.12.17 która jest na 1 partycje

Możesz ryzykować powrót na starsze ale nikt nie zagwarantuję że nie będziesz miał bootlopa itp.

Jest jeden użytkownik tutaj który cofa się bez problemu, ja nie próbowałem.

ostatnio zainstalowalem na nowym xiaomi mi4 androida 6 wersje miui 8 6.7.7 (rozwojową) jest to mój pierwszy kontakt z MIUI? Myslisz, że warto probować wrzucic jakieś starsze miui czy poczekać na akutalizacje? Trochę mi przeszkadza czas pracy baterii ponieważ jest z tym dosyć słabo. Z góry dzieki za odpowiedź.

4 minuty temu, vievioreq92 napisał:

To akurat ja wzbudzałem

Zwróć uwagę, że ekran wybudza się rzadziej niż sam telefon, sporo rzadziej. Ekran włączony /=/ Wybudzanie.

A robiłeś np miflash z flash_all potem twrp i na to xiaomi.eu i wipe all po(bez system i otg)

A potem instalacja na nowo apek itp? Przez synchro przywróć tylko kontakty itp.

http://www.wykop.pl/wpis/17848763 zrobilem wg tego poradnika

• 2 weeks later...

Czy w ostatnich 3 tygodniach GPS działa już dobrze? Mam pierwszą wersję MIUI8 i jest koszmarnie... w Pokemon Go pierwsze 20 minut to ustalanie pozycji, a potem postać i tak sama zmienia lokalizację, problemy mam też w Endomondo czyli to nie tylko jedna aplikacja :/

3 godziny temu, Redmi2 napisał:

dzieckiem nie jestem zeby jak duren latac za glupotami po miescie,

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

za***iście że jesteś taki dorosły, ale u mnie GPS szwankował wcześniej, a dziś wgrywając najnowszy MIUI nie działa już wcale. Widać to w aplikacji GPS test gdzie w ogóle nie łapie fixa....

2 minuty temu, Adamo1 napisał:

A masz stable MIUI8 czy dev MIUI8? Bugi są i wystarczy przejrzeć to forum by na to wpaść, co? 

Bzdura, bzdurę pogania... ale co tam "nie znam się, to się wypowiem"...

@Redmi2 Jak sam zwróciłeś uwagę "nie uogólniaj", żeby się dobrze bawić to trzeba być dzieckiem? Fajnie jest sobie odpalić poksy i wyjść na miasto, spotkać ludzi, którzy to też lubią, znaleźć miejsca o których nie miałeś zielonego pojęcia, że istnieją! :P Ja tam latam z poksami sobie w weekend, albo jak wracam z roboty i jeżeli to czyni mnie dzieckiem, to trudno, przeżyję :D.

• 2 weeks later...
Dnia ‎2016‎-‎07‎-‎23 o 17:29, Nezumi napisał:

Bzdura, bzdurę pogania... ale co tam "nie znam się, to się wypowiem"...

No tak, zapomniałem że MIUI stable jest systemem cudownym. Nie jest. Wgrałem ostatni stable a później przedostatni i problem z GPS istnieje dalej. Nie jest to wina żadnej aplikacji, w GPS Test widzę że fix nie jest łapany prawie wcale. I tak, zrobiłem full wipe.

Mój mi4 ostatnio oszalał do reszty.... Mając go w kieszeni wyslal smsy do 4 osob, zadzwonił do 3 innych, po czym wlczył sobie cichy tryb i sie zresetował. Wczoraj odpaliłem endomondo z ciekawości gps + dane i z trasy ~30 km zarejestrował 2,5km. Próbowałem machnąc go miflashem ale cały czas wyrzuca nieznany błąd :/ Jak odroznic wersje cu od ct ? W ustawieniach i informacji o telefonie mam tylko Mi4 LTE

Edited by seyfer

4 godziny temu, Adamo1 napisał:

No tak, zapomniałem że MIUI stable jest systemem cudownym. Nie jest. Wgrałem ostatni stable a później przedostatni i problem z GPS istnieje dalej. Nie jest to wina żadnej aplikacji, w GPS Test widzę że fix nie jest łapany prawie wcale. I tak, zrobiłem full wipe.

To dlaczego Twój tel jest u Ciebie, a nie na gwarancji? Ot ci pytanie...

6 godzin temu, Nezumi napisał:

To dlaczego Twój tel jest u Ciebie, a nie na gwarancji? Ot ci pytanie...

Gwarancja jest tylko rok, poza tym nic mi nie da. Na 4.4 GPS chodził wyśmienicie, wszystko inne też. Problem pojawił się na 6.0 i tylko tam. 

29 minut temu, Adamo1 napisał:

Gwarancja jest tylko rok, poza tym nic mi nie da. Na 4.4 GPS chodził wyśmienicie, wszystko inne też. Problem pojawił się na 6.0 i tylko tam. 

To dalej sobie wmawiaj, że to wina 6.0. Poczujesz się lepiej. U mnie GPS działa prawidłowo, a siedzę zawsze na najnowszej aktu.

17 godzin temu, Nezumi napisał:

To dalej sobie wmawiaj, że to wina 6.0. Poczujesz się lepiej. U mnie GPS działa prawidłowo, a siedzę zawsze na najnowszej aktu.

No tak, filozofia "u mnie działa" - spoko. Ale ja nie dodałem żadnej nowej aplikacji, ustawienia też zrobiłem takie same. Jedyne co się zmieniło to... Android.

10 minut temu, Adamo1 napisał:

No tak, filozofia "u mnie działa" - spoko. Ale ja nie dodałem żadnej nowej aplikacji, ustawienia też zrobiłem takie same. Jedyne co się zmieniło to... Android.

Jeżeli działa, to znaczy, że z androidem 6.0 wszystko jest ok od tej strony. Jeżeli GPS szaleje to radzę oddać telefon do naprawy, tyle w temacie.

• 1 month later...
Jaki dev z miui8 polecacie? Moj stable .eu doprowadza mnie do placzu, restarty, brak powiadomien z aplikacji, slabe łącze wifi, internet nie dziala przy rozmowie telefonicznej, gps szaleje... :/

Najlepszy jest zawsze najnowszy :-)

A poważnie 6.9.22 instaluj. Jak dla mnie to.jeden z bardziej.udanych aktualizacji

• 3 weeks later...

Ja się szykuje do Miui 8 od dłuższego czasu ale ładnie mi chodziło na 4.4 5.11.5 więc się wstrzymywalem. Ale dzisiaj przez przypadek pojawiły się żona G2f i tam przeglądarka chodziła jak przecinak w porównaniu do mojego kochanego Mi4. Więc chyba czas już przejść na. Antka 6.0 i miui 8