Jump to content

Xiaomi Mi Router 3

Recommended Posts

Obawiam się, że w takiej konfiguracji to nie będzie działać poprawnie. Proponuję Ci wypróbować następujące rozwiązanie: ustaw Xiaomi w jakimś centralnym miejscu domu,  podłącz go po kablu do Huawei, w Huawei wyłącz radio wifi, a w Xiaomi ustaw siłę sygnału wifi na Wall Penetration. Na razie bez znaczenia, czy Xiaomi będzie ustawiony jako router, czy access point. Jeśli siła sygnału i prędkość będzie satysfakcjonująca, to później sobie to poustawiasz.

Tak na marginesie:
M - mega - 1000000
m - mili - 0,001
B - bajt
b - bit

Czasami wielkość ma znaczenie 8-).

• Replies 292
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

ja pierdziele po co osoby nie znajace sie na sieci kupuja router ktory tego wymaga ? znajdz instrukcje obslugi na necie i zobacz jak ustawic drukarke przez program hp z lapa str 33 http

Taniej nie kupisz. Na aliex czy geekbying 35$ > Oficjalna cena tego routera w chinach to 149 RMB Innymi słowy jego cena nigdy nie będzie tańsza niż kamerki yi home (28$)  gatewaya. Jest m

Powiedz mi po co nie umiejąc używać googla kupujesz sprzęt xiaomi? Jak byś wszedł na gearbest czy gdzie tam kupiłeś masz QR kod do app. W instrukcji masz qr kod i na routerze... http://

Posted Images

zainstalowałem oprogramowanie padavan w routerze 3g. oryginalne oprogramowanie wykorzystuje bardzo małą część możliwości routera. wykorzystałem filmik:
Trochę to trwało (łącznie operacja zajęła mi dwa dni) ale warto. Obecnie router jest stabilny i wysyła silny sygnał. Programowanie jego pracy jest łatwe. Ukryte wcześniej funkcje (np. serwer dlna czy ftp) powodują, iż ujawniły się funkcje dostępne tylko w o wiele droższych routerach. Mój kupiłem po rabatach za 130 zł.

Witam serdecznie
Obecnie ruter jest w drodze liczę na początek przyszłego tygodnia, też spróbuję według filmu zmienić oprogramowanie na padavana.
Dwie kwestie dla tych którzy już to robili w jaki sposób mieliście sprzęt podłączony podczas programowania? Mój pomysł jest taki: router z dostępem do netu wan xiaomi 3g lan1 a lan2 łączę z komputerem, będzie ok?
Czy ten padavan ma menu po polsku?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Panowie mam problem z Routerem- własnie podłączyłem do niego modem play ZTE MF 821 i nie chce mi się połączyć z internetem-mruga lampka zielona. Macie może jakiś pomysł co z tym zrobić? Dodam tylko że sam modem podłaczony do laptopa dziła bardoz dobrze (też swieci sie zielona lampka- mruga)

Witam prześledziłem cały temat routera i jestem zdecydowany na wersje 3G wiem ze nie posiada dlna ale to nie jest najważniejsze. Czy przy internecie UPC 250mb na wifi bądź po kablach będą jakieś straty w sieci? Rozumiem ze najlepiej będzie otworzyć w nim 2 sieci 2,4 i 5 ghz? A jak podłączyć do niego kabel antenowy z poprzedniego routera jakaś przejściówka? :) 

Dzięki za pomoc i pozdrawiam :)

Znalazłem murze włączyć w routerze upc tryb bridge i wtedy podłącze xiaomi router 3g mam nadzieje ze będzie poprawa na sygnale wifi. A czy z modemu upc będę mógł wykorzystać resztę wolnych portów do podłączenia np tv boxa oraz xboxa

Edited by PawelGawel
  • 2 weeks later...
  • mrosi changed the title to Xiaomi Mi Router 3
  • 1 year later...

Witam. Od pewnego czasu posiadam router w wersji 3c i działa super tylko ostatnio rozmawiałem z moim dostawca internetu i przekazał mi abym wyłączył dhcp i włożył kabel od internetu w LAN zamiast wan bo główny router od światłowody ma już dhcp i lepiej będzie sieć działała. Super wszystko działa teraz lepiej wcześniej zacinało czasami połączenie, ale mam teraz problem z wejściem w aplikacje miwifi jak i również nie mogę się połączyć z strona miwifi.com wyświetla się strona od xiaomi że sprzętem. Zmieniłem adres LAN w ustawieniach routera aby się przez niego łączyć ale to niestety nic nie daje ładuje stronę i tylko błąd nie mogę się ogólnie również dostać do dysku który mam podpięty pod router. Proszę o pomoc. 

Pozdrawiam Piotr. 

Edited by piotro237