alban7314

Xiaomi Mi Router 3

Recommended Posts

Obawiam się, że w takiej konfiguracji to nie będzie działać poprawnie. Proponuję Ci wypróbować następujące rozwiązanie: ustaw Xiaomi w jakimś centralnym miejscu domu,  podłącz go po kablu do Huawei, w Huawei wyłącz radio wifi, a w Xiaomi ustaw siłę sygnału wifi na Wall Penetration. Na razie bez znaczenia, czy Xiaomi będzie ustawiony jako router, czy access point. Jeśli siła sygnału i prędkość będzie satysfakcjonująca, to później sobie to poustawiasz.

Tak na marginesie:
M - mega - 1000000
m - mili - 0,001
B - bajt
b - bit

Czasami wielkość ma znaczenie 8-).

zainstalowałem oprogramowanie padavan w routerze 3g. oryginalne oprogramowanie wykorzystuje bardzo małą część możliwości routera. wykorzystałem filmik:
Trochę to trwało (łącznie operacja zajęła mi dwa dni) ale warto. Obecnie router jest stabilny i wysyła silny sygnał. Programowanie jego pracy jest łatwe. Ukryte wcześniej funkcje (np. serwer dlna czy ftp) powodują, iż ujawniły się funkcje dostępne tylko w o wiele droższych routerach. Mój kupiłem po rabatach za 130 zł.

Witam serdecznie
Obecnie ruter jest w drodze liczę na początek przyszłego tygodnia, też spróbuję według filmu zmienić oprogramowanie na padavana.
Dwie kwestie dla tych którzy już to robili w jaki sposób mieliście sprzęt podłączony podczas programowania? Mój pomysł jest taki: router z dostępem do netu wan xiaomi 3g lan1 a lan2 łączę z komputerem, będzie ok?
Czy ten padavan ma menu po polsku?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Skonfigurowałem router przez apkę. Ustawiłem sieci 2.4 i 5 GHz (ma taką samą nazwę tylko przyrostek "5G"). Problem tego typu że 2 smartfony Xiaomi widzą tylko tę sieć 2.4, drugiej nie. Z kolei laptopy widzą obie. O co chodzi?

Czy ktoś próbował wrócić z Open WRT do stock firmware? Niestety wgranie bin przez stronkę openwrt jak i pendrive ( reset i power ) nie przynosi skutku.  Wersja routera 3G.

Czy ten router jest w stanie obsłużyć dwa dyski zewnętrzne podpiete przez rozdzielacz do USB?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Jak połączyć się ponownie przez aplikację z routerem? Zmieniłem system w telefonie po zalogowaniu na konto i wyszukiwaniu routera nie widzi go...

Panowie mam problem z Routerem- własnie podłączyłem do niego modem play ZTE MF 821 i nie chce mi się połączyć z internetem-mruga lampka zielona. Macie może jakiś pomysł co z tym zrobić? Dodam tylko że sam modem podłaczony do laptopa dziła bardoz dobrze (też swieci sie zielona lampka- mruga)

Witam prześledziłem cały temat routera i jestem zdecydowany na wersje 3G wiem ze nie posiada dlna ale to nie jest najważniejsze. Czy przy internecie UPC 250mb na wifi bądź po kablach będą jakieś straty w sieci? Rozumiem ze najlepiej będzie otworzyć w nim 2 sieci 2,4 i 5 ghz? A jak podłączyć do niego kabel antenowy z poprzedniego routera jakaś przejściówka? :) 

Dzięki za pomoc i pozdrawiam :)

Znalazłem murze włączyć w routerze upc tryb bridge i wtedy podłącze xiaomi router 3g mam nadzieje ze będzie poprawa na sygnale wifi. A czy z modemu upc będę mógł wykorzystać resztę wolnych portów do podłączenia np tv boxa oraz xboxa

Edited by PawelGawel

Czy macie podłączone jakieś dyski do routera? Czy potrzebny dysk z dodatkowym zasilaniem? Ewentualnie jak i jaki niedrogi dysk SSD około 100GB podłączyć do routera?

Panowie w ktorym miejscu w konfiguracji forutera mam wpisac dane dostepowe do interntu (haslo i login). Internet po kablu orange