-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
Nic nie robisz źle. W tym modelu jest z tym problem. Tam masz też co zrobić jak nie chce wejść w download, czyli np.kabel deepflash, komendą w cmd "fastboot oem edl". Niestety nie wiem co dokładnie z tym twoim romem zadziała. Próbowałeś przez aktualizację z pliku? To było by najłatwiejsze jakby zaakceptowało zip-a romu dev. Na najnowzym romie global dev wchodzi w download tak: przy wyłączonym telefonie trzymasz równocześnie vol+ i vol- i podłączasz kabel do telefonu. Jak tylko zawibruje momentalnie puszczasz i powinien zostać ciemny ekran (bez ikony ładowania, bo jak się taka pojawi, znaczy że nie zadziałało).Można jeszcze jak pisał Nezumi chińskim MiPcSuite z pliku. Jak ci nie wyjdzie to co napisałem podrzucę linka jak spróbować tego MiPcSuite.
-
Możesz, wgraj global dev (fastboot) 7.3.16 w trybie download (edl) MiFlashem 2016.04.01. Na tym romie wszystko powinno działać prawidłowo. Poradnik masz tu: https://miuipolska.pl/forum/topic/10752-kompendium-wiedzy-redmi-33spro-rom-bootloader-recovery-root-faq/ Może najpierw spróbuj normalnie przez aktualizację z pliku, romu recovery. Tu masz linki do obu wersji: http://en.miui.com/thread-543085-1-1.html
-
Problem po aktualizacji - nie działa recovery/download/przywracanie ustawień
FromWP odpowiedział(a) na snuffmajster temat w Problemy techniczne
To się nie przejmuj. TWRP jest i działa, a jak wiesz jak wejsć to problem marginalny. Nie to że coś ci się źle wgrało, tylko chińczycy mieszają coś w tych romach. Na przykład Redmi 3s nie wchodził z tego menu do download, przestał wchodzić za pomocą kabla deep flash, a na ostatnim global dev 7.3.16 wszystko zaczęło działać (z odblokowanym bl). Nawet Mirecovery od kilku wydań zmienili i można teraz przynajmniej reset do ustawień fabrycznych zrobić. -
Czyli chyba to beta. Spróbuj tej 2016.04.01 i np. innego portu usb.
-
Wersja mi flasha 2016.04.01? Może to być wina portu. Nie z powodu, że 3.0. To nie powinno mieć znaczenia. Może to też być wina programu którym rozpakowałeś rom (najpewniejszy 7zip). Możliwych powodów cała masa.
-
Za mało danych. Może to być problem komputera, miflasha, może nieodpowiedniego romu, albo coś po drodze robisz źle. Normalnie trwa to około 200 sekund.
-
To współczuję. W sumie to tak jakbyś miał cudzy telefon. Nie wiem jak z tego wybrnąć. Na pewno tylko samo Xiaomi może to zresetować. Login to zazwyczaj adres mailowy, lub nr telefonu. Jak wygląda rejestracja, to już nie pamiętam, a dwa że robiłem to przez komputer i tam to jest dosyć rozbudowane (żeby uzyskać 100% bezpieczeństwa konta).
-
Jakoś z tego wybrniesz, a to hasło do kinta Mi to dosyć ważne jest. Bez tego telefon jest nieużywalny.
-
Piwo to w realu, tu tylko się lubi, nienawiść zakazana (w sumie może i dobrze).
-
Mam nadzieje ze coś z tego będzie, wygląda na to że powoli ogarniasz co robisz.
-
Nie wyczyściło by, jak wgrywałeś rom który miałeś, lub nowszy, ale ty walczysz o życie.
-
Nie, zip romu recovery czyli stąd pobrany i na dysku komputera: http://en.miui.com/download-301.html#449 Ekran MiPcSuite:
-
Daje jak masz chińskie MiPcSuite. Podłączony w tym trybie powinien pozwolić na ponowne wgranie romu z pliku zip na dysku. Jak podłączysz w miarę szybko to zostanie w tym trybie. Ale takie pomaganie na odległość to rzeeźba w .............
-
"fastboot reboot-edl" coś takiego czasami działa. Ale widzę że w różnych telefonach reakcje bywają różne. Dziwne że nie rozpoznaje komendy "fastboot oem edl". W każdym momencie prawdopodobnie możesz przerwać tego bootloopa bardzo długo trzymając power, a jak tylko zniknie logo Mi momentalnie przytrzymać: 1. vol- i power, żeby wejść w fastboot. 2. vol-, vol+ i power żeby wejść w Mirecovery (rysunek tel z kabelkiem).
-
No to jak masz czarny ekran to jesteś w download i możesz MiFlashem wgrać rom fastboot wedłu tego poradnika dla Redmi 3.
-
Z chińskim MiPcSuite nie dokładnie to samo bo tam o reset chodziło, ale można też wgrać rom recovery z zip-a: https://miuipolska.pl/forum/topic/23584-problem-po-aktualizacji-nie-działa-recoverydownloadprzywracanie-ustawień/?do=findComment&comment=326618 Kabel deep flash: https://miuipolska.pl/forum/topic/18426-zbrickowany-telefon/?do=findComment&comment=259396 Cały temat o wgrywaniu romów (dla Redmi 3 ale zasada taka sama): https://miuipolska.pl/forum/topic/10752-kompendium-wiedzy-redmi-33spro-rom-bootloader-recovery-root-faq/ Komenda w konsoli cmd w katalogu z programem Fastboot/ADB, jak telefon podłączony w trybie fastboot: fastboot oem edl . Musisz poszukać poradnika albo skorzystać z tego jak zainstalować fastboot/adb: https://miuipolska.pl/?faqs=jak-zainstalowac-fastbootadb#more-14743 Ale jak jesteś zielony to może być trudno bez przynajmniej minimalnej znajomości tematu.
-
Wgranie od nowa romu MiFlashem powinno pomóc (o ile to problem softu). Niestety trzeba to zrobić w trybie download. Trzeba było odblokować bl, nawet mając globala to przy takich problemach jest łatwiej. Pozostaje ci spróbować perzejścia z fastboot do edl komendą (fastboot oem edl), kablem deep flash, albo kombinowanie z chińską wersją MiPcSuite, jak się go uda uruchomić w trybie Mirecovery (telefon z kabelkiem na ekranie). Niestety nie wiadomo czy któraś z tych metod zadziała, można próbować. Z tych poradników chyba nie skorzystałeś, bo w pierwszym rozbierają telefon i zwierają test pointy, a w drugim podłączają kabel z przytrzymaniem klawiszy głośności do wyłączonego telefonu (twój się nie chce wyłączyć).
-
A nie uprzedzili cię, że naprawa zalanego telefonu to zawsze loteria i nigdy nie wiadomo czy coś po pewnym czasie nie przestanie prawidłowo działać? Każdy normalny serwis powinien o tym informować.
-
To znaczy że najprawdopodobniej na twój egzęplarz kabel nie działa. Tylko dziwne że wykrywa telefon, bo wtrybie ładowania chyba nie powinien wykrywać urządzenia. To że komputer widzi włączony telefon nie znaczy że będzie widział w trybie edl, czy fastboot. Każdy z tych trybów wymaga innego sterownika.
-
Ale po tym jak masz czarny ekran zamieniasz kabel na normalny? Jak tak to prawdopodobnie masz tel. w edl, tylko problem ze sterownikiem w kompie, jak nie rozpoznaje. Ale jak masz problemy na tym etapie, to lepiej poczekaj na nowszy rom na którym może odblokowanie będzieprzechodzić.
-
Trzeba podłączyć wyłączony telefon kablem ze zwartym przełącznikiem i zwolnić przełącznik po około 10 sekundach. Powinien być ciemny ekran. MiFlash powinien wykryć telefon pod jakimś portem com. Jeżeli telefon się ładuje to niestety znaczy że kabel nie działa. Tak niestety też się zdarza i nie wiem od czego to zależy że z tym samym romem w niektórych Mi5s to nie działa.
-
Może mieć i ma wpłym, to że ty się z tym nie spotkałeś nie znaczy że jest inaczej, ale w tym wątu nie o to chodzi. Zagwarantujesz kolegom że wgranie romu z pierwszego wpisu nie zablokuje im możliwości wejścia do edl?
-
To co napisałem to praktyka, nie teoria. W trzech różnych telefonach tak się dzieje. Nie kłóci si z tym co pisał Acid, on pisał o stable, ja o nowych dev. W różnych modelach może to wyglądać inaczej. Chodziło mi tylko o to, ze stan bl może wpływać na możliwość przejścia do edl. Ty napisałeś że nie ma to znaczenia.
-
Problem po aktualizacji - nie działa recovery/download/przywracanie ustawień
FromWP odpowiedział(a) na snuffmajster temat w Problemy techniczne
Wątpię, jak masz problem tylko z resetem do ustawień fabrycznych, to lepiej poczekać, odblokować bl. Wgrywanie china na global i odwrotnie nie zawsze jest bezproblemowe, bo to różne linie romów. Inni też mają jazdy po aktualizacji global stable. W niektórych modelach nie mogą odblokować telefonów i tylko reset do ustawień fabrycznych pomaga. -
Nie chodziło mi o co innego, że zablokowany lub odblokowany bl może wpływać na możliwość wejścia w edl. Czyli można nie mieć możliwości wejścia w edl, a po odblokowaniu bl już tak. Czyli stan bl w nowych romach dev ma na to wpływ. Czytałem to co napisałeś o Redmi 4, ale tam miałeś stable.
